Anądien Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius savo kalboje paminėjo, kad socialdemokratų vadovaujamai Vyriausybei pavyko įveikti didžiausius išbandymus „penkis kartus pakėlus minimalų mėnesio algą“.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius, I. Sadauskienės nuotr.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Gražiai skamba, nors ir dviprasmiškai – minimali alga juk nepadidėjo penkis kartus, o tik Vyriausybė penkis kartus priėmė sprendimus dėl jos padidinimo.

Panašu, kad daugiau šitai valdžiai nelabai ir yra kuo pasigirti. Primins euro įvedimą – rinkėjai iškart nukreipia kalbą apie padidėjusias kainas, paminės padidintą krašto apsaugos finansavimą – visi juoksis iš auksinių Juozo Oleko šakučių.

O kur dar beviltiškai užstrigęs naujasis Darbo kodeksas, netesėti pažadai mokytojams, pasaulinės krizės laikų rekordus pasivijusi emigracijos statistika. Vietoje pritrauktų į Lietuvą investicijų – bėgantys iš šalies verslai.

Tai, kad Lietuvoje buvo pradėtas gaminti nekenčiamiausias „supuvusio kapitalizmo“ simbolis „Coca cola“, praeito amžiaus pabaigoje mano kartai reiškė galutinį išsiveržimą iš sovietinės erdvės, kurioje dar nuo Leonido Brežnevo laikų karaliavo tarsi tyčia ten įsileista tokio ideologinio krūvio neturinti konkurentė „Pepsi“ ir visokie vietiniai saldinto šlapimo skonio „buratinai“.

Interneto socialinių tinklų amžiuje šitą jausmą dar sustiprino tai, kad visi „acto garintojai“ jautė pareigą nekęsti „Coca colos“ labiau už Katedros aikšte žygiuojančius JAV karius arba skalūnų dujų ieškojusią „Chevron“.

Kai norėdavau nuspręsti ar jau laikas užblokuoti įkyrų komentatorių, kliedinti, neva Vladimiras Putinas neokupavo Krymo, o JAV astronautų išsilaipinimas mėnulyje suvaidintas kino studijoje, atsidarydavau pasižiūrėti jo nykų „Facebook“ profilį ir, jeigu rasdavau ten rusiškai įgarsintą video apie tai, kaip „Coca cola“ nuodija žmoniją, spausdavau „Blokuoti“ be jokio sąžinės graužimo.

Todėl žinia, kad "Coca cola" iškelia savo gamybą iš Alytaus į Lenkiją man turi simbolinę reikšmę. Ypač po to, kai bendrovės „Estrella Baltics“ akcininkai iš „Intersnack Group“ nutarė bulvių traškučių gamybą iš mūsų šalies nuo 2017 metų pirmojo ketvirčio perkelti į Lenkiją, o kovo pradžioje Norvegijos įmonė „Orkla“ pranešė, jog uždarys Kauno „Suslavičius-Felix“ gamyklą – padažai bus gaminami Švedijoje, Austrijoje ir Latvijoje.

Net jeigu keliems sveikos gyvensenos propaguotojams tai kelia juoką, galėčiau jų paklausti, ar nuo to, kad „Coca Cola“ bus vežama iš Lenkijos, joje liks mažiau cukraus? Ir garantuoju, kad nė vienoje parduotuvėje šio gėrimo nepritrūks, nes distribucijos skyrius Kaune ne mažinamas, o stiprinamas. Ir tikrai taip, jeigu kada nors iš Lietuvos išsikraustys „Philip Moris“, aš irgi nesidžiaugsiu, nes dėl to nė vienas žmogus nepradės mažiau rūkyti, tik darbo vietų mūsų šalyje liks mažiau.

Ne taip seniai girdėjome pranešimus, kad Lietuvos eksportas per metus sumažėjo 7,5 procentų, investuotojai atvirai kalba apie valdžios nesugebėjimą priimti sprendimus, kurie gerintų Lietuvos konkurencingumą, o tie patys politikai, kurie valdė šalį 4 metus, toliau kliedi apie algų ir pensijų didinimą.

Viešojoje erdvėje vis dažniau atsiranda užuominų, kad tik po Seimo rinkimų, panašiai kaip jau buvo 2008 metais, sužinosime, kur atvedė neatsakinga jų politika.

Tačiau didžiausia nelaimė Lietuvai būtų šitos beviltiškos valdančiosios daugumos išlikimas valdžioje dar vienai kadencijai, iki pat 2014 - 2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos laikotarpio pabaigos. Nes dar ketveri metai be optimizmą įkvepiančios lyderystės pasmerktų šalį tokiam sąstingiui, kokį prisimena tik brežnevinį „brandaus socializmo“ laikotarpį išgyvenusi karta.

Stebėdamas pasyvią, o kartais iki graudumo juokingą valdančiųjų partijų rinkimų agitaciją vis dažniau pagalvoju, kad jie tyčia nepersistengia, kad galėtų užleisti valdžią tiems, kas iš tiesų sugeba, nežiūrėdami į savo reitingus, pažadinti Lietuvą naujam proveržiui.

Kada nors vėl tikėdamiesi sugrįžti paišlaidauti, padalinti saviesiems „auksinių šakučių“ užsakymų, paprekiauti poveikiu ir sukaišioti į valstybės tarnybą naują „ūsuotų bebrų“ kartą. Nes netyčia atrodyti taip apgailėtinai net jiems nepavyktų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Rusijos megaprojektas įgauna formą: Putinui tai ypač svarbu (88)

Tolydžio aiškėjanti Kerčės tilto konstrukcija jau kurį laiką yra vienas iš didžiausią...

Švedija pasirinko 2 kryptis: ar Lietuva gali sekti tokiu pavyzdžiu? (80)

Po rinkimų 2014-ais, Švedijos premjeras Stefanas Löfvenas paskelbė, kad vienas iš...

JAV apsisprendė dėl naujų pajėgų steigimo: kosminėse varžybose kiti liks toli už nugaros (586)

Dar šių metų rugsėjį privati amerikiečių bendrovė „ SpaceX “ sėkmingai iškėlė į...

Naujas čempionas: „Žalgiris“ pažemintas ir aikštėje, ir ant pakylos (205)

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai pasiekė skambiausią pergalę klubo istorijoje. Į...

Pirmieji Seimo metai: visas darbas – tik maišymas toje pačioje sriubos lėkštėje? (74)

Dabartinis Seimas žadėjo dideles ir greitas reformas, bet metai jau prašvilpė, prašvilps ir dar...

Legalizuojami automobiliai su vairu dešinėje: specialistai negaili perspėjimų (214)

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsigalioja Saugaus eismo keliais įstatymo pataisa, kuri nebedraus...

Vienas iš dvynių metus praleido kosmose, kitas – Žemėje: kaip pasikeitė jų kūnai? (32)

Scottas Kelly’is – 53 m. amerikietis astronautas , veteranas, dalyvavęs keturiuose skrydžiuose...

Užkalnis sugalvojo papietauti vien desertais (71)

Kad jūs žinotumėte, kaip nelengva kasdien sugalvoti vis kokios nors įvairovės mano restoranų ir...

Dingusio baikerio Aivaro Kilkaus mylimoji paviešino jautrią žinutę (175)

„Mėnuo nežinios, nerimo, nusivylimo, beviltiškumo, bejėgiškumo, skausmo ir „n“ visko. Bet...

Stulbinančios šlovės sulaukusi „ABBA“: ką dabar veikia legendinės grupės nariai? (12)

„ABBA“ yra viena didžiausių sėkmės istorijų muzikos pasaulyje. Švedų pop grupė, kurią...