aA
Ką gi, po Minsko vėl girdime pareiškimus iš mūsų Rytų kaimynės – suprask, Rusija čia ne prie ko. Gal šios šalies vadovai šią savaitę net Minske nesilankė, tik kažkas A. Lukašenkos nešiojamą kavą kibirais gėrė?..
Petras Auštrevičius
Petras Auštrevičius
© DELFI / Tomas Vinickas

Ar daugiau nei 15 valandų „derybos“ Minske, kad ir tokiu keistu formatu, kad ir ne visai su ES įgaliojimais, duos bent kokių apčiuopiamų rezultatų? Ar nuo vasario 15-osios? Tai dar pamatysime.

Leiskite atkreipti Jūsų dėmesį į tai, ką pamatėme. Rusijos Federacijos vadovai, užsispyrusiai neigę savo prisidėjimą prie teroristų veiksmų Ukrainoje, Minske nepraleido puikios progos atsiskleisti.

Užtenka pacituoti V. Putino Minske išsakytus žodžius. Miego trūkumas, matyt, padėjo apnuoginti jo, jei galima prisiminti chrestomatinį apibūdinimą, „sielą“ – tik ne kaip Rusijos prezidento, bet kaip teroristų, žudančių civilius žmones ir ukrainiečių karius Ukrainoje, aukščiausiojo atstovo. Žinančio menkiausias smulkmenas apie savo gaujų pozicijas nepriklausomos kaimyninės šalies teritorijoje.

Tiems, kurie iki šiol abejojo, kas yra pasiskelbusių Donecko ir Luhansko pseudorespublikų šeimininkas – naudinga atidžiau panagrinėti.

Štai ką V. Putinas pareiškė iškart po derybų pabaigos Minske: „Kalbant apie tai, kodėl taip ilgai nepavyko rasti sutarimo, manau, kad taip nutiko dėl to, kad, deja, Kijevo valdžia iki šiol atsisako užmegzti tiesioginį kontaktą su „Donecko liaudies respublikos“ ir „Luhansko liaudies respublikos“ atstovais“.

Po to – įdomiau. „Nepaisant to, kad minėtosios respublikos nepripažintos, nereikia nusigręžti nuo realybės. Jeigu visi nori susitarti ir užmegzti santykius, būtina ieškoti tiesioginių kontaktų. Bet MES dirbome tokiomis sąlygomis, kokios buvo, ir susitarėme dėl daugelio dalykų (…)“, – teigė V. Putinas.

Toliau V. Putinas pranešė naujieną, esą teroristai yra apsupę 6-8 tūkst. Ukrainos karių. „Jeigu tokia apsuptis yra, tuomet, remiantis normalia logika, apsuptieji mėgins iš jos prasiveržti, o tie, kurie yra išorėje, mėgins organizuoti koridorių apsuptiems kariams išeiti“, – aiškino gerai informuotas Kremliaus vadovas.

„Mes su ponu P. Porošenka sutarėme, kad duosime nurodymą (AŠ esu pasirengęs tai padaryti iš savo pusės) mūsų kariniams ekspertams, kad išsiaiškintume, kas gi iš tikrųjų vyksta realiame gyvenime“. Tikriausiai kalbėta apie Debalcevę Ukrainoje.

Štai Jums ir Rusijos prezidentas, Rusijos karinių pajėgų vadas, Donecko ir Luhansko teroristinių pajėgų aukščiausiasis atstovas, naktimis kartais advokataujantis Minske savo dalinių interesų vardan.

Turbūt ne vieną naują frazę iš geradario tarpinininko-derybininko išgirsime. Ar kas nors padės sustabdyti raketų salves į Ukrainos miestų ir gyvenviečių kiemus? Vienintelis įmanomas kelias dabar – neatsitraukti, ir iš anksto nenurašyti visų galimų (o gal būtinų) priemonių, kurias šiandien Vakarų lyderiai vis dar laiko rezerve.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įspėja poilsiaujančius pajūryje: už šį pažeidimą paklosite 900 eurų (32)

Palangos policija primena, jog būnant pliažuose prie jūros, kaip ir kitose viešosiose vietose,...

82-iejų Laima mylimo darbo nė už ką neatsisakytų: čia jaučiasi geriau nei namuose (43)

Laimai Šilalienei – 82-eji, o ji šiandien sporto varžyboms vis dar ruošia jaunuosius raitelius....

Šis vėžys – trečias pagal paplitimą tarp vyrų ir antras tarp moterų: plinta greitai, gali slėptis netikėtose vietose

Odos vėžys – vienas dažniausių onkologinių susirgimų. Tarp vyrų tai – trečias pagal...

Sureagavo į smūgį Lukašenkai: įspėja – Lietuvai tai irgi svarbu (310)

Vilniaus universiteto (VU) politologas Vytis Jurkonis sako, kad pirmadienį Europos užsienio...

Šventinis BMW skrydis Vilniuje: rėžėsi į stulpą, buvo paralyžiuotas eismas viešajam transportui (48)

Ketvirtadienį Vilniuje, Justiniškių gatvėje, įvyko eismo įvykis su nukentėjusiu.

Po audros Vilniuje perspėja kitus miestus: naktį gali kilti škvalas, tarnyboms – šimtai pranešimų apie gedimus be elektros likusių vartotojų skaičius vėl šoktelėjo iki 5200 (107)

Nors praėjusią parą Vilnius išvengė škvalo, panašu, kad ketvirtadienį audros išvengti...

Nausėda atsisakė paremti deklaraciją dėl LGBTQ teisių: ne taip sprendžiamos problemos (1381)

Prezidentas Gitanas Nausėda atsisakė pasirašyti Europos Sąjungos (ES) šalių lyderių...

Ukrainoje – didžiuliai pokyčiai dėl žemės: įtakos turės pasaulinei rinkai (40)

Ukraina , kadaise vadinta Sovietų Sąjungos duonos kraite, pagaliau galės pradėti įgyvendinti...

Jau dvi kartas puoselėjamos kaimo sodybos savininkė Viktorija: verslas pats pasirinko mus (10)

Lietuvoje turime nemažai kurortų, į kuriuos vasarą keliauja poilsio, jūros ir saulės...

Virš Alytaus užfiksuotas tikras „monstras“: reginys buvo įspūdingas ir momentais bauginantis (31)

Kai kuriuose Lietuvos miestuose praūžus audrai, žmonės dalijasi užfiksuotos stichijos vaizdais....