aA
Mūsų šiuolaikiškai valstybei beveik trisdešimt metų. Tai laikas per kurį gimė ir užaugo nauja karta. Karta, kuri tiesiogiai nebeprisilietė prie sovietinio melo. Karta, kuri užgimė naujojoje Lietuvoje. Karta, kuri gerbia savo tėvų ir protėvių atminimą, bet niekada nesimokė prisitaikyti ir gyventi su melu. Karta, kuriai sunkiai iškovota laisvė, suteikė neribotas galimybes rinktis ir būti patiems atsakingiems už savo gyvenimą. Karta, kuriai svetimos manipuliacijos, intrigos ir rietenos. Atvirumas, drąsa, ryžtas veikti ir žiūrėti į priekį, nebijoti būti savimi ir gerbti kitokį yra šios kartos DNR. Tai yra Laisvės karta.
Mindaugas Tarnauskas
Mindaugas Tarnauskas
© Asmeninio archyvo nuotr.

Valstybės nepriklausomybės prieigose gimę žmonės užaugo ir subrendo. Trisdešimtmečiai, keturiasdešimtmečiai tapo mūsų valstybės stuburu ir šerdimi. Jie projektuoja ir stato namus, moko vaikus, gydo žmones, rūpinasi mūsų saugumu, sunkiai dirba biuruose ir ofisuose, tapo paveikslus ir kuria dainas, daro verslus. Jie ne visi ir ne visada vaikšto į rinkimus, bet visi ir visada moka mokesčius. Mokesčius iš kurių gyvena Lietuva. Mokesčius, kuriuos nustato ir skirsto valdžia.

Klaidingai ir ciniškai mąsto tie, kurie nurašė Laisvės kartą ir jų namais laiko Londoną, Dubliną ar Oslą. Vyresnioji karta liko namie. Jie į rinkimus ateina ir mus išrenka. Todėl juos reikia suvilioti nepamatuojamais ir neįvykdomais pažadais. Deja, tokie politiniai prioritetai dėliojami iš kadencijos į kadenciją mūsų dar labai jaunoje valstybėje.

Toli gražu ne visi nusipirko lėktuvo bilietus. Didžioji dalis Laisvės kartos gyvena čia, savo tėvynėje. Netgi pagyvenusi svetur, dalis žmonių grįžta į savo gimtinę. Laisvės karta myli ir gerbia savo valstybę ir vis dar tikisi bent minimalios pagarbos iš tų, kurie valdo valstybę. Deja, valdžia į viltį ir tikėjimą atsako bausmėmis. Valdžia baudžia Laisvės kartą naujais mokesčiais ir nepasitikėjimu laisva žmogaus valia.

Laisvės karta nekaupia pinigų kojinėse ir dar negali pasigirti didelėmis santaupomis, todėl savo buitį kuria naudodamiesi paskolomis iš banko. Ilgus metus įsipareigodami iš savo sąžiningo uždarbio paskolas su palūkanomis gražinti. Valdžia tekšteli jiems banko mokestį. O tai reiškia didesnes palūkanas. Skaudu ir neplanuota. Bet gal pavyks išgyventi iš atlyginimo iki kito mėnesio ir su padidėjusiomis banko įmokomis. Valdžia tekšteli prekybos centrų mokestį. O tai reiškia padidėjusias maisto produktų kainas. Po tokių žinių internetas užverstas piktais komentarais. Bet tik tiek. Dantis sukandę gyvename toliau.

Laisvės karta gimdo ir augina vaikus. Augina naują kartą, kuri bus dar laisvesnė. Valdžia nenusišalina. Lyg dangaus stebuklas, pateikiama žinia, kad vaiko pinigai nuo kitų metų iš 50 eurų taps bent 60. Abra kadabra. Bankui už buto paskolą reikės mokėti daugiau, parduotuvėje irgi daugiau išleisime, bet va vaikutį praturtinsime visa dešimtine. Jūs rimtai?

Atimti iš tų, kas turi daugiau ir nebūtinai atiduoti tiems, kas turi mažiau. Ir nesvarbu, kad tie, kurie turi daugiau, galbūt daugiau mokėsi, daugiau rizikavo gyvenime. Lygybė ir lygiava užvaldė valdžios smegenis. Lygybė visur ir visada. Išskyrus žemės ūkį, dėl suprantamų priežasčių. Ten ir baudžiava gerai.

Lygybė švietime. Sulyginti visus galėsime tik valstybinėse mokyklose. Kodėl privačios mokyklos gauna mokinio krepšelį? Atimti. Ten gi turčių vaikai mokosi. Valdžia siautėja, norėdama gražinti į tuos laikus, kurių Laisvės karta nematė. Laisvės karta užvis labiau vertina galimybę pasirinkti. Galimybę pasirinkti privatų darželį ar mokyklą, privatų gydytoją ar banką. Laisvės karta pati daro sprendimus ir labai sutrinka, kai už juos sprendžia. Laisvės karta nori pati būti atsakinga už savo ateitį ir už savo aplinką ir labai užpyksta, kai globėjiška valdžia nori tai daryti. Ir beveik visada už svetimus pinigus.

Kraštutinumų valdžia yra sunkus virusas, stipriai nuodijantis Laisvės kartos DNR. Nesutampa ne tik dažniai. Nesutampa pamatinės vertybės. Negerk, nerūkyk, nelošk, nežiūrėk... Visur ne. Valdžios ir piliečio dialogas turi prasidėti nuo žodžio Taip, nuo žodžio Galima. Kol kas yra kitaip. Valdžia nuo savo žmonių tveriasi kvailystės barikadomis. Laikas atsako į visus klausimus. Neišvengiamai kartos keičiasi. Ten, už valdžios barikadų, ateina Laisvės karta. Nešdama viltį, kad paprastumas, aiškumas, pagarba ir pasitikėjimas žmogaus galia, bus tie matai, kuriais Lietuva gyvens ateinantį trisdešimtmetį.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(22 žmonės įvertino)
3.8182

Top naujienos

Jurijus Smoriginas kirto iš peties: netiki #metoo istorijoms ir kritikuoja „The Roop“ (99)

Choreografas Jurijus Smoriginas tvirtina, kad jo komentarai nėra tokie jau kandūs. Esą kalti...

Po renovacijos gyventojai neranda ramybės: pigiausios medžiagos – dar ne blogiausia (1)

Panevėžio rajone, Liūdynėje esančio daugiabučio gyventojai turėtų džiaugtis po renovacijos...

Daugiabučio gyventojus kaimynės elgesys varo iš proto: policijos vizitai tapo kasdienybe (123)

114 kartų – tiek per vienerius metus viename iš Klaipėdos daugiabučių gyvenanti moteris...

Lauktų algų negavusiems vairuotojams – liūdna žinia iš teismo (89)

Laikinojo įdarbinimo įmonė „ Raisitra “ laimėjo vienoje iš bylų prieš į Skandinaviją...

Paulius Gritėnas. Giesmė apie nomenklatūrininko išvaizdą, žiaurumą ir medžioklę (60)

Sovietinės nomenklatūros laikus menanti reikalų tvarkymo medžioklėse ir po jų vykstančiose...

Ant bangos: „The Roop“ dominuoja „Spotify“ topuose – perklausų skaičius šalyje lenkia The Weeknd ir Billie Eilish (74)

Lietuvoje tikrai darosi karšta. Praėjusį savaitgalį „ Eurovizijos “ atranką „Pabandom iš...

„Neptūno“ ir „Lietkabelio“ atstovų nebijantys belgai didžiausia grėsme laiko Motiejūną specialiai Krepšinis.lt iš Monso (4)

Penktadienio vakarą Lietuvos rinktinę namuose priimantys Belgijos krepšininkai be kovos žada...

Pablo Escobaro našlė: buvau paralyžiuota iš baimės ir kaip moteris, ir kaip mama (93)

„Nesu tikra, ar Pablas mirdamas suvokė, kiek iš tikrųjų žalos padarė. Dabar paprašyčiau jo,...

„Bloomberg“: įtampa tarp JAV ir Europos pasiekė naują lygį, būgštaujama dėl pavojaus NATO (86)

Jungtinių Valstijų ir Europos nesutarimai dėl Kinijos technologijos grasinasi suardyti...

Keptos duonos užkandis – morkų ir dešros sumuštinukai

Šie keptos duonos sumuštinukai sukelia priklausomybę, kai paragausite, suprasite kodėl taip...

|Maža didelių žinių kaina