aA
Susisiekimo ministerijos atstovai Klaipėdos miesto gyventojams pristatė transeuropinio IX B transporto koridoriaus ruožo – Klaipėdos geležinkelio mazgo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planus. Šiais planais, kuriuos tvirtins LR Vyriausybė, numatoma iš Klaipėdos miesto centro iškraustyti manevrinę geležinkelio stotį.
Miškas
Miškas
© Autoriaus archyvas

Manevrinės geležinkelio stoties iškėlimas iš miesto centro ir dalies teritorijos perdavimas miesto reikmėms – sveikintinas žingsnis. Ilgus metus taršą kenčiantys klaipėdiečiai gyvens nors kiek švaresnėje aplinkoje. Krovos darbų ir logistikos sukeliama tarša, kartu su manevrine stotimi, iškeliaus iš centrinės miesto dalies.

Tačiau džiaugsmą dėl manevrinės stoties iškėlimo keičia didelis nerimas ir susirūpinimas dėl naujos vietos, kurioje suplanuota naujoji stotis. Vyriausybės nutarimu, naujoji manevrinės geležinkelio stoties vieta parinkta šiaurinėje miesto administracinės teritorijos dalyje – Girulių miške. Suplanuotos stoties infrastruktūros įrengimui planuojama iškirsti apie 30 hektarų Girulių miško.

Naujas geležinkelio mazgas užtikrintų pramoninio geležinkelio srauto perkėlimą iš miesto centrinės dalies į naują vietą. Kitaip tariant, rekreaciniame Girulių miške atsirastų naujas konteinerių terminalas. Susisiekimo ministerijos parinkta nauja stoties vieta miesto teritorijoje yra sunkiai paaiškinama ir reikalauja daugiau svarstomų alternatyvų.

Lietuvos Vyriausybė dokumentais užsibrėžė išsaugoti ir gausinti Lietuvos miškus ir jų išteklius, todėl sprendimas įkurti naują stotį viduryje miško – nelogiškas. Visas pasaulis kalba apie miškų svarbą ir siekius didinti jų plotus, o Lietuva – lengva ranka priima sprendimus naikinti miškus. Miškai užtikrina aplinkos kokybę, išsaugo biologinę įvairovę ir yra gyvūnijos bei augmenijos buveinės. Miškai absorbuoja anglies dvideginį ir grynina orą, o tai Klaipėdos miesto gyventojams yra ypač aktualu. Galiausiai, miškas tenkina socialines ir rekreacines žmonių reikmes.

Keistai atrodo dar ir Vyriausybės pozicija dėl šio projekto viešinimo ir pristatymo visuomenei. Į susitikimą su Klaipėdos miesto gyventojais atsiųstas tik viceministras, nors, akivaizdu, kad tokios svarbos klausimas reikalauja aukščiausio atstovavimo. Lygiai taip pat nesuprantamai atrodo ir tyla iš Aplinkos ministerijos. Panašu, kad institucijai, tiksliau, jos vadovui, labiau rūpi medžioklės su lankais klausimai, o ne miškų išsaugojimas.

Kreipiamės į Vyriausybę ir prašome skubiai įvertinti bei svarstyti kitas alternatyvas geležinkelio kelyno įrengimui, tarp kurių ir anksčiau svarstyta vieta tarp Kopūstų kaimo ir Kretingalės, Klaipėdos rajono teritorijoje. Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Balsys, kartu su kitais kolegomis Seimo nariais, jau pateikė oficialius siūlymus LR Vyriausybei dėl alternatyvios vietos manevrinės stoties perkėlimui.

Ekonominė nauda niekaip negali būti aukščiau žmonių interesų ir teisės į sveiką bei švarią aplinką. Jau dabar Klaipėdos miesto gyventojai kenčia įvairiausių taršos šaltinių ir visų lygių valdžios neįgalumo pasekmes, todėl visi kartu turime dėti milžiniškas pastangas, kad apsaugotume šių žmonių teises ir viešąjį interesą.

Klaipėdos miesto taršos klausimai negali būti sprendžiami epizodiškai arba visai nesprendžiami, todėl įsipareigojame į savo Seimo rinkimų programą įtraukti atskirą punktą dėl Klaipėdos miesto aplinkosauginių problemų sprendimo.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.0000

Top naujienos

Įspėja Kanaruose atostogaujančius lietuvius: į šias kopas vaikų geriau nesivesti – linksminasi svingeriai, gėjai ir lesbietės

Jau daug metų viename gražiausių Kanarų salų paplūdimių šeimininkauja seksualinių nuotykių...

Karas Ukrainoje. Iš Rusijos generolo – ciniško plano detalės (3)

277-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Rusijos...

Vytenis Miškinis

Po žudiko išpažinties – netikėta malonė: siųsti už grotų tokio žmogaus negalima (2)

Sostinėje pavasarį buvo įvykdyta žmogžudystė, dėl kurios įtarimai pareikšti garbaus amžiaus...

Bręsta konfliktas tarp Putino ir Erdogano: Turkijai išmušė svarbi valanda (5)

Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino santykiai...

Blogą savijautą ir nuotaiką gali nulemti vieno mineralo trūkumas – ypač svarbus emocinei pusiausvyrai

Magnis yra ketvirtas pagal gausumą mineralas žmogaus organizme, palaikantis šimtus biocheminių...

Pasižiūrėkite, kaip šeima savo rankomis atnaujino beveik 100 metų skaičiuojančią sodybą Ignalinos rajone: gailisi tik vieno

Savomis rankomis atnaujinti būstą ryžtųsi tikrai ne kiekvienas. O ką jau kalbėti apie senos, 20...

Pasaulio futbolo čempionatas: Ispanija – Vokietija vyksta I kėl., 0:0

Pasaulio futbolo čempionate sekmadienio vakarą – viena labiausiai intriguojančių grupės etapo...

Galvos skausmas gali būti ir plyšusios aneurizmos simptomas: profesorius pasakė, kaip jį atskiria nuo migrenos (1)

Galvos skausmas – vienas iš dažniausiai žmogų varginančių skausmų. Kartais ją tik...

Kroatija eliminavo istorinį įvartį mušusią Kanadą iš kovos dėl atkrintamųjų

Kanados rinktinė jau antrąją rungtynių minutę pelnė istorinį pirmąjį savo įvartį pasaulio...