aA
Agituoti, nuteikti žmones prieš, galima įvairiais būdais. Galima, pavyzdžiui, sakyti kalbas. Bėda ta, kad valdžios kalbų žmonės jau nelabai klauso. Galima, beje, kaltinti opoziciją, kaip tai daro premjeras Saulius Skvernelis, „perversmo“ rengimu. Bet irgi bėda – skamba naiviai, o rinkėjų tokios kalbos neveikia.
Jurgis Razma
Jurgis Razma
© DELFI / Karolina Pansevič

Tačiau galima organizuoti referendumą. Prieš rinkimus tai – patikrintas agitacijos būdas. Įrankis sukelti aistras, sukiršinti, paveikti rinkėjus. Tam Valstiečių ir žaliųjų sąjunga ėmėsi iniciatyvos rinkti parašus referendumui, kad Seimo narių skaičius būtų sumažintas nuo 141 iki 121.

Seimas, kaip rodo visos apklausos, didelio rinkėjų pasitikėjimo neturi. Kaip ir partijos. Todėl Valstiečių ir žaliųjų sąjunga tokiu referendumu mėgina žaisti nepralošiamą politinio pokerio partiją: jei agituoji prieš ką nors, kas ir taip yra nepopuliaru – visada laimėsi. „Grąžinsime pasitikėjimą Seimu ir partijomis, prisiimdami atsakomybę už rinkiminių pažadų vykdymą“, – skelbė savo programoje valstiečiai-žalieji prieš praėjusius rinkimus. Taip pat žadėjo mažinti valstybės aparatą.

Valdančioji partija taip pat žadėjo taupyti lėšas ir mažinti Seimo vadovybę. Mums užteks ir trijų Seimo pirmininko pavaduotojų, – skelbė valdantieji. Bet per porą metų Seimo pirmininko pavaduotojų skaičius išaugo iki 7. Už daugumos palaikymą buvo vėl įkurti pavaduotojų postai Tvarkos ir teisingumo partijos, Liberalų sąjūdžio, Socialdemokratų darbo partijos atstovams. Kiek mažesniais postais apdalinti Lenkų rinkimų akcijos politikai.

Šiais metais Lietuvoje vyks treji rinkimai. Dar po metų prasidės Seimo rinkimai. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, agituodama už Seimo narių mažinimą, tikisi sukelti aistras ir paveikti rinkėjus.
Jurgis Razma

LVŽS prieš rinkimus teigė būsianti nepakanti korupcijai. Bet ar toks postų steigimas, mokesčių mokėtojų pinigų eikvojimas nėra korupcija? Ar tai nėra naudojimasis padėtimi, mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas tam, kad išliktum valdžioje?

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis jau ne kartą yra pasinaudojęs referendumo korta politinėms manipuliacijoms. Tikiuosi, Lietuvos žmonės dar nepamiršo, kaip R. Karbauskis mėgino organizuoti referendumą prieš stojimą į NATO. Dabar R. Karbauskis sako, kad norėjęs tik atsiklausti tautos.

Panašus referendumas buvo organizuojamas ir dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams. Buvo sukiršinti ir prieš Europos Sąjungą nuteikti rinkėjai. O kas turėjo iš to daugiausia naudos? Žemvaldžiai, sugebėję pigiai supirkti žemę ir susikurti tūkstančius hektarų turinčius ūkius.
Panašų vajų valstiečiai ir jų lyderis organizavo prieš „Chevron“ kompaniją. Prieš naftos paieškas. Ir ilgam laikui pristabdė Vakarų investicijų atėjimą į Lietuvą.

Šiais metais Lietuvoje vyks treji rinkimai. Dar po metų prasidės Seimo rinkimai. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, agituodama už Seimo narių mažinimą, tikisi sukelti aistras ir paveikti rinkėjus. Jei agituoji prieš Seimą (nepopuliarų), rinkėjų akyse daraisi patrauklesnis.

Jau daugiau kaip dvejus metus valdanti dauguma neturi ką pasakyti rinkėjams, pasigirti nuveiktais darbais. Iš esmės visas LVŽS pradėtas „reformas“ lydėjo rinkėjų nepasitenkinimas. Pradedant reformomis švietime (kas sukėlė net mokytojų streikus), baigiant šeimos politika, vaiko teisių apsauga (kai patys valdančiosios partijos nariai galimai bandė sukelti dar vieną Garliavos skandalą).

Kai neturi kuo pasigirti, negali patvirtinti, jog „gražinai pasitikėjimą“, tenka agituoti prieš. Sukelti pyktį, nepasitenkinimą. Ir tikėtis, kad referendumo korta, jau ne kartą išbandyta R. Karbauskio, ir šį kartą padės apdumti rinkėjų protus.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Baltarusijos sulaikymo įstaigose – tikras pragaras: kraujo balose guli žmonės, iš už sienų girdėti gąsdinantys pokalbiai (865)

Po Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną vykusių prezidento rinkimų visoje šalyje nesiliauja protesto...

Savomis rankomis siuva rankines, kurios gali kainuoti ir tūkstančius – amato išmoko pats (86)

Kaišiadorietis Irmantas Kanaševičius – tikras auksarankis. Jis savo rankomis siuva odines...

Kėdainiuose gausios policijos pajėgos ieško mįslingai dingusio vaiko: kreipiamasi į visuomenę (11)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kas Lietuvoje bijo baltarusių laisvės? (51)

Rašyti apie Baltarusiją šiomis dienomis baisiai nepatogu – bet kurią akimirką ten viskas gali...

Papasakojo, kaip buvo įrašytas Cichanouskajos kreipimasis (103)

Baltarusijos Centrinės rinkimų komisijos (CRK) vadovė Lidija Jermošina patvirtino, kad opozicijos...

UEFA Čempionų lygoje – net aštuoni „Bayern“ įvarčiai į „Barcelonos“ vartus (123)

Penktadienio vakarą Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyko mažuoju finalu pramintas UEFA Čempionų...

7 klaidos, kurios gali sugadinti net skandinavišką interjerą: vėliau pasigailėsite (4)

Daugeliui žmonių sunku atsispirti pagundai sekti interjero madomis ir pasiduoti dekoro stiliui,...

NBA reguliariojo sezono finišas: „Pacers“ laimėjo repeticiją, „Rockets“ patyrė pažeminimą

Įprastai balandžio pradžioje pasibaigiantis NBA reguliarusis sezonas galiausiai pasiekė finišo...

Dugną pasiekusi „Barcelona“ atleido trenerį (6)

„Pasiekėme dugną. Jei reikės, komandą paliksiu pirmas“, – po skaudaus pralaimėjimo UEFA...

Į amerikiečių nelaisvę patekęs Vermachto gerenolas: jie aklai tikėjo, kad galės bendradarbiauti su sovietais (11)

Leidykla „Briedis“ pristato generolo leitenanto Reinhardo Gehleno, vieno iš labiausiai patyrusių...

|Maža didelių žinių kaina