aA
Kažkas Vilnių vadina žemai skraidančių angelų, kažkas – laisvės miestu, tačiau mažai kas pagalvoja, kad mūsų sostinei šiandien labiau pritiktų vadintis merdėjančių sporto objektų miestu. Miesto sporto bendruomenei tiesiog nesiseka. Centre riogso negyvas, du kartus bandytas gaivinti nacionalinio stadiono kūnas, o lengvosios atletikos maniežas toks kiauras, kad kelia pavojų sportininkų sveikatai ir gyvybei.
Dainius Kreivys
© Organizatorių nuotr.

Kodėl taip vyksta? Trumpoji versija tokia – Vilniaus valdytojams trūksta paprasčiausio ūkiškumo. Sporto sritis čia nėra išimtis. Žinau, kad badyti pirštais ir rasti kaltus yra bene lengviausias darbas, tačiau tikiu, kad problemos įvardinimas yra pirmas žingsnis į jos sprendimą. Visgi prieš atskleidžiant atsakingus asmenis ar institucijas, norėčiau papasakoti ilgąją Vilniaus nesėkmių versiją. O jei konkrečiau – pateikti dar vieną apleistos sporto srities mieste pavyzdį.

Užsidarius Lazdynų baseinui, Fabijoniškių baseinas laikinai turėjo tapti naujųjų Meilutyčių kalviu – jaunų talentų tramplinu į plaukimo sporto olimpą. Perspektyvūs naujokai, patyrę sportininkai ar tiesiog vandens išsiilgę miestiečiai turėjo į naujai pastatytą baseiną įžengti dar šių metų kovo mėnesį. Taip iki šiol yra parašyta ant stendo prieš baseino pastatą. Todėl nusprendžiau savo akimis pamatyti, kaip veikia naujas modernus baseinas, ir nuvažiavau į Fabijoniškes.

Mano manymu, matydamas visą šią betvarkę, naktimis nemiegoti turėtų miesto meras. Bent jau kol šie klausimai nebus išspręsti.
Dainius Kreivys

Radęs iškasinėtas prieigas ir tvarkomus turėklus nepagalvojau nieko blogo – juk administracijos patalpose degė šviesa. Koks nusivylimas manęs laukė, kai prie įėjimo pasitiko ne administratorius, o... statybininkas. Pasirodo, baseine nuo kovo mėnesio rūgsta prileistas vanduo, baseino administracija dirba ir net gauna už tai atlyginimą, tačiau sportininkai jau 9 mėnesius negali į patalpas įkelti kojos.

Kodėl taip yra? Paaiškinsiu. Savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ neturi labai daug pareigų. Ši įmonė buvo sukurta būtent tokių projektų kaip Fabijoniškių baseinas projektavimo ir statybos sąlygų rengimui, rangovų atrankai ir priežiūrai. Kitaip tariant, ši įstaiga tiesiog turėjo gerai ir laiku atlikti vieną aiškų darbą. Visgi, pasirodo, ir tai yra per daug, nes jie įspūdingai susimovė.

„Vilniaus vystymo kompanija“ parengė blogas sąlygas, nesutvarkė biurokratinių formalumų ir bandė priduoti statybų inspekcijai vandens sklidiną baseiną, neįrengę nei suplanuoto antrojo aukšto, nei vėdinimo sistemos. O baseino statybos kompanija „Irdaiva“ (kuri už įvairius statybos ir konkursų pažeidimus bausta turbūt daugiau kartų nei pastatė objektų) nesugebėjo aiškiai pasakyti užsakovams, kad projekto laiku nebus.

Pasekmės tokios – kadangi Lazdynų baseinas nugriautas, vandens sportininkai treniruotis važinėja į Širvintas, Švenčionis, Elektrėnus ar dar nežinia kur. Tačiau tai netrukdo įdarbinti žmones ir jiems kas mėnesį mokėti algą. Skamba ciniškai. Tiesa, administracija tik dirba savo darbą. Ir jį daro gerokai profesionaliau nei daugybė šio proceso dalyvių. Jei optimistiniu scenarijumi baseinas bus atidarytas šiais metais, tai tik šių, sunkiai dirbančių žmonių dėka.

Dabar šiek tiek apie atsakomybę. Miestui akivaizdžiai trūksta tvarkos. Tiesa, dėl to negalima kaltinti nei statybininkų, nei užsakovų („Vilniaus vystymo kompanijos“), ir juolab ten dirbančių žmonių. Mano manymu, matydamas visą šią betvarkę, naktimis nemiegoti turėtų miesto meras. Bent jau kol šie klausimai nebus išspręsti.

Todėl šią savaitę kartu su savivaldybės tarybos nariu Valdu Benkunsku išsiunčiau miesto merui Remigijui Šimašiui ir savivaldybės administracijos direktoriui Povilui Poderskiui du aiškius klausimus: kokie bus nuostoliai dėl devynis mėnesius vėluosiančio baseino ir kas tuos nuostolius padengs.

Baigdamas noriu pasakyti, kad Vilnius gali geriau. Dabartinė valdžia nesugeba tvarkingai pabaigti vieno baseino, nors mūsų sostinėje turėtų stovėti bent dar penki tokie baseinai. Kodėl Rokiškis, Radviliškis, Kretinga ir daugelis kitų Lietuvos miestelių, kuriuose gyvena apie 15 tūkst. gyventojų, tokius baseinus ir sporto kompleksus turi, o Pilaitė, Antakalnis, Šeškinė (su gerokai daugiau gyventojų) tuo pasigirti negali?

Kas atsakingas už tokį požiūrį į Vilnių ir vilniečius, žinau. Dabar noriu išgirsti mero nuomonę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Paskutinis skambutis“ praėjo ramiai, tačiau tuo viskas dar nesibaigia (78)

Sekmadienį Vilniuje vykusioje masinėje protesto akcijoje „Paskutinis skambutis“ susirinko apie 6...

Kad pritrauktumėte šio milijardieriaus dėmesį, jums reikia iškristi iš mokyklos (8)

Kadaise sėdėjęs kalėjime už automobilių vagystę, Tally Fofana dabar sulaukia paramos iš...

Ir Jasikevičius, ir Adomaitis turi prastų naujienų (58)

Sunku prisiminti, kada paskutinį kartą mūšis tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“...

Kaunietis pasipiktino ligoninės darbu: numirėliui juk nėra kur skubėti (15)

„ Kas vyksta Kaune “ redakciją pasiekė Kauno klinikinės ligoninės administracijos darbu...

Šapoka: bandoma pažadinti Marxo šmėklą priešinsis bet kokiam pinigų mokytojams didinimui (44)

Finansų ministras Vilius Šapoka LRT TELEVIZIJOS laidos „ Savaitė “ studijoje teigė, kad...

Karieta su žirgais ir žiedlapiai iš sraigtasparnio: ištaigingos mafijos vadeivos laidotuvės pagaliau atvėrė akis namai – prabangūs iki absurdo (62)

Romos policija ėmėsi griauti aštuonis prabangius namus, pastatytus, kaip įtariama, mafijos klano,...

Į Paryžių nuvykęs lietuvis rado iki šiol skaniausius desertus, dėl kurių alpsta visas pasaulis: vieneto kaina – 2,5 euro (45)

Turbūt nėra tokių žmonių, kuriems nepatiktų desertai , tačiau dar smagiau juos valgyti, kai...

Apžvalgininkas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas (587)

Vargu, ar premjeras Saulius Skvernelis tikėjosi, kad nepatenkintų dėl etatinio apmokėjimo...

Po skrandžio mažinimo operacijos neteko pusės svorio: papasakojo visą tiesą, ką teko patirti (12)

Naujo sveikatingumo portalo „Kikifit“ rubrikoje „ Sėkmės istorija“ –...

Sukūrė testą, vos per kelias minutes atpažįstantį vėžį: visa paslaptis – ypatingas aukso poveikis (11)

Mokslininkai kuria testą, kurį bus galima pritaikyti siekiant diagnozuoti visų tipų vėžį,...