aA
Stebina ir liūdina žurnalistų suplakti burbulai, net „skandalas“, kilęs iš mano pasakymo, kad neleidžiu savo žmonai prisiimti rūpinimosi šeimos pajamomis. Taip, mes taip sutarę, o „leidžiu“ ar ne – tik žaismingas posakis.
Arvydas Juozaitis
Arvydas Juozaitis
© DELFI / Domantas Pipas

Oksana yra ir mama, ir menininkė, vadinasi – tikra kūrėja. Dirbti patį svarbiausią ir sunkiausią moters darbą – auginti vaikus – ne juokas. Finansinis šeimos aprūpinimas yra mano rūpestis, aš su juo susitvarkau.

Moterų patirtys skirtingos: vienos mamos vaidmenyje gali išbūti tol, kol vaikai užaugs, ir jos nė negalvoja siekti karjeros; kitos, vos praėjus keliems mėnesiams po gimdymo, išskuba į mokslus ar darbus.

Abu šie keliai turi savą teisiąją liniją.

Plečiantis moterų teisėms reikėtų oficialiai pripažinti ir įteisinti, kad vaikų gimdymas, tinkama priežiūra ir auklėjimas šeimoje yra būtinas ir reikalingas valstybei, vadinasi, jis prilyginamas realiam darbui, vertam vidutinio atlyginimo. Siūlyčiau taipogi moterims už kiekvieną dorai užaugintą vaiką po tris metus trumpinti pensinį amžių.

Taigi, kiek suprantu, mūsų, vyrų, misija – padaryti taip, kad šalia esanti moteris būtų laiminga, nuoširdžiai mylėti – leisti jai pasirinkti, kiek laiko ir jėgų ji gali skirti vaikų auginimui, kiek – kūrybai, karjerai.

Kilusio „feministinio“ triukšmo fone, kaip tik šiomis dienomis, balandžio 2–17 d., Oksana Juozaitienė yra surengusi parodą „Pavasaris“ Rašytojų klube (K. Sirvydo g. 6, Vilnius).

Mylima moteris išspinduliuoja tiek meilės ir gėrio, kad jo su kaupu užtenka visai šeimai ir aplinkiniams. O kad tos energijos pakaktų kuo ilgiau, „baterijas įkrauti“ turi vyras. O jei tai dar ir valdžios vyras, nuo kurio priklauso įstatymai ir politika, tuomet jis privalo prisiimti rūpestį ir už kitas šeimas.

Mylima moteris išspinduliuoja tiek meilės ir gėrio, kad jo su kaupu užtenka visai šeimai ir aplinkiniams. O kad tos energijos pakaktų kuo ilgiau, „baterijas įkrauti“ turi vyras.
A. Juozaitis


Mano prezidentinėje programoje vienas iš kertinių bokštų – šeima. Šeima yra svarbiausias tautos, o taip pat ekonominės, socialinės ir kultūrinės politikos centras. Mokesčių politika turi būti skaičiuojama ir taikoma vienam šeimos nariui, o ne dirbančiajam. Tiesioginių išmokų sistema už kiekvieną vaiką ir jų didinimas gausioms (trijų vaikų ir daugiau) yra būtina demografinės politikos dalis.

Motinystės ir tėvystės atostogos turi būti siejamos su oriomis socialinėmis išmokomis, kurios nemažintų pragyvenimo lygio. Kita vertus, turi būti parengtos, skatinamos ir taikomos lanksčios sistemos derinant nėštumą bei motinystės (tėvystės) atostogas su galimybe dirbti, jauninant gimdymo amžių.

Lietuva turi ir gali tapti šalimi, kurioje gyvenimu džiaugiasi ir savo vertę jaučia ir profesinių aukštumų siekianti, ir vaikus auginanti moteris.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(64 žmonės įvertino)
4.0469

Top naujienos

Mirė aktorius Gediminas Girdvainis (205)

Mirė 76-erių metų aktorius Gediminas Girdvainis . Žinią Delfi patvirtino aktoriaus žmona,...

Kolegos ir gerbėjai šviesiomis mintimis išlydi mirusį Gediminą Girdvainį: užsispyręs kaip žemaitis ir daugiau nei aktorius (4)

Trečiadienio vakarą Lietuvą sukrėtė netektis – eidamas 77-uosius metus mirė aktorius...

Visiems George'o Floydo sulaikyme dalyvavusiems pareigūnams pareikšti kaltinimai (167)

Buvusiam Mineapolio policijos pareigūnui Derekui Chauvinui, kuris keliu prispaudė George'o Floydo...

Nustatytas naujas įtariamasis skandalingoje britų mergaitės Madeleine McCann dingimo byloje papildyta (36)

Vokietijos policija trečiadienį pranešė nustačiusi naują įtariamąjį paslaptingoje 2007...

Orai: rytas bus visai neblogas, po to – perkūnija (2)

Ketvirtadienį Lietuvos orus lems piečiau besisukančio ciklono pakraštys, lėtai slinks nelabai...

Kardiologas įvardijo simptomus, kurie tikrai nedings ir bus tik blogiau: skubiai kreipkitės pagalbos (79)

Koronaviruso krizė į keblią, kartais ir labai sudėtingą padėtį įstūmė daugybę kitomis...

Sutikimas Panevėžio bare šokiravo: konfliktui numalšinti prireikė trijų policijos ekipažų (159)

Konfliktą Panevėžio „Seklyčios“ bare Jurga Zigmantė greičiausiai prisimins visą gyvenimą....

Sutkus: prie ministro Narkevičiaus susisiekimo sektorius atsigauna (54)

Lobistų korupcijos byloje įtariamas Lietuvos verslo konfederacijos ( LVK ) prezidentas Valdas...

Lukašenka atleido Baltarusijos vyriausybę (218)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka trečiadienį pasirašė įsaką, kuriuo...

|Maža didelių žinių kaina