aA
Laukiau, kaip baigsis balsavimas dėl gerai žinomo politiko, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko Ž. Pavilionio. Ir anksčiau buvęs žinomas, politikas dar labiau išgarsėjo pakliuvęs ant telefoninių provokatorių iš Rusijos kabliuko. Jiems jis išpasakojo ne tik apie tai, ką jis galvoja apie Lietuvos Prezidentą, bet net pasišovė suteikti visas įmanomas paslaugas tarpininkaujant su savo ,,gerais kontaktais“ Vašingtone.
Artūras Zuokas
Artūras Zuokas
© DELFI / Karolina Pansevič

Gaila, bet valdančioji dauguma, kuri visada skelbiasi esanti už profesionalumą ir atsakomybę politikoje, šio nedidelio egzamino neišlaikė.

Ž. Pavilionio padėka tiems, kurie jį palaikė, nors net nedalyvavo balsavime, skamba kaip didžiausias anekdotas: „tai rodo, kad Seimas, kaip institucija, (...) šį kartą pasirodė atsparus Kremliaus atakoms. Be abejonės, tas atsparumas yra mūsų žinojimo, profesionalumo lygis“....

Nevertinsiu Pavilionio kaip asmens, jo būdo savybės mums puikiai žinomos, tačiau jis užima ypač svarbias viešąsias pareigas – LR Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas – todėl kalbėsiu tik apie kompetenciją ir profesionalumą.

Buvo keista girdėti atsakingus Lietuvos politikus ir komentatorius, bandančius teisinti Ž. Pavilionio pokalbį su telefoniniais apsimetėliais ir visą atsakomybę permesti ,,provokatoriams iš Rusijos“. Jie, ,,provokatoriai“, kalti, ,,Kremliaus remiami pokštininkai“ apgavo mūsų užsienio politikos asą, nes apsimetė A. Navalno komandos atstovais. Rimtai? Ir vėl viską galimą nurašyti bei pateisinti vienu sakiniu – ,,Kremliaus provokacija“? Ir tai ne pirmas šio asmens liapsusas užsienio politikoje.

Tačiau, koks profesionalus ir atsakingas politikas gali kalbėti tokius dalykus telefonu su visiškai nepažįstamais žmonėmis. Ir dar iš Rusijos. Viešai parodyta tik dalis aiškiai sumontuoto pokalbio su Ž. Pavilioniu, o kas liko už kadro? NATO paslaptys, Lietuvos politikos lyderių planai ir t. t.? Kaip iš vis tokio rango politikas, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV, ilgametis Seimo narys, gali aptarinėti valstybės reikalus su bet kuo, kas tik paskambina telefonu! Gal bobutei ir atleistina, kai ji savo santaupas atiduoda telefoniniams sukčiams tariamam anūkėliui, kurio ji net neturi, gelbėti, tačiau LR Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkui – tikrai ne.

Paprasčiausiai tai neprofesionalu ir nepateisinama. Už tai reikia prisiimti atsakomybę. Geriausiai asmeninę, bet jei nėra drąsos, tai turi padaryti partijos vadovai. Jei taip susimautų JAV Kongreso komiteto pirmininkas, tai jis viešai atsiprašytų ir atsistatydintų iš pareigų. Galima nemėgti savo šalies Prezidento, viešai kritikuoti jo sprendimus Lietuvoje, tačiau jį žeminti apkalbant su užsienio atstovais – nedovanotina. Prezidentas atstovauja Lietuvai ir tai būtina suprasti tokio rango valstybės atstovui, koks yra Ž. Pavilionis. Ž. Pavilionis gali nesuprasti, bet Užsienio reikalų komiteto pirmininkas – privalo.

Kitas šios istorijos neįtikėtinas aspektas – galimas Lietuvos Respublikos Konstitucijos sulaužymas. Lietuvos Konstitucija teigia, kad Seimo nario mandatas yra laisvas. Jam negali daryti jokio spaudimo nei partijos lyderis, nei partijų valdymo organai. O čia Konservatoriai viešai paskelbė, kad priėmė privalomą sprendimą konservatorių atstovams Seime nedalyvauti balsavime. Privalomas sprendimas!

Šią informaciją paskelbė žurnalistai ir ją patvirtino konservatorių Seimo nariai, o S. Šedbaras net pagrasino: „Nepatinka partijos sprendimas – išsikelk į rinkimus pats. O jeigu esi partijos deleguotas, partijos atvestas Seiman – tai ir elgiesi taip, kaip partijos valdymo organai nusprendžia“. Tai įrodo ir konservatorių nedalyvavimas balsavime! Koalicijos partneriai taip pat nedalyvavo balsavime. Neaišku, laisva valia, ar konservatorių lyderiams grasinant?

Atsakydamas į klausimą, kaip vertina konservatorių frakcijos sprendimą, kad nei vienas TS-LKD atstovas nedalyvautų balsavime, Ž. Pavilionis teigė, jog tuo džiaugiasi. „Tai rodo, kad jie nuosekliai nepasiduoda Kremliaus provokacijoms“, – teigė URK pirmininkas.

Tai kur teisėsaugos institucijos? Dar prieš dešimtmetį tai būtų garantuotas tyrimas ir keipimasis į Konstitucinį teismą, ir rizika prarasti Seimo nario mandatą. Kažkas Lietuvoje pasikeitė? Kažkam Konstitucijos galios prasiplėtė?

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(126 žmonės įvertino)
4.6905

Top naujienos

Ohmanas sako negalėjęs patikėti valdžios sprendimu: ar jūs esate absoliutūs kvailiai (26)

Nuversti Rusijos prezidento Vladimiro Putino neužteks, reikia parklupdyti visą režimą, sako...

Ištaigingą pilį buvęs Rygos meras pasistatė atokiau nuo pašalinių akių: į rūmus užklydę lietuviai tokį reginį prisiminė dar ilgai

Apie 50 km į Vakarus nuo Jūrmalos nutolusioje vietovėje, vidury laukų stovi stulbinančio grožio...

Iš Ukrainos – pirmieji komentarai dėl sprogimų Kryme: tai tik apšilimas papildyta (11)

Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščiuk tapo pirmąja Ukrainos pareigūne, pakomentavusia sprogimus...

Atsisveikinus su Čempionų lyga – tvirtas žalgiriečių pažadas ir dvejopa nuomonė dėl VAR

Nors tikros intrigos LFF stadione nebuvo, tribūnas vėl užpildę sirgaliai bent jau išvydo smagų...

Aplankė Vokietijos Palanga vadinamą salą: ką verta pamatyti pagrindiniuose kurortuose ir kodėl čia neatostogauja užsieniečiai? (2)

Viešėdamas Vokietijoje nusprendžiau nuvykti ten, kur patys vokiečiai keliauja kiekvieną...

Nuo šiandien – malonūs orų pokyčiai: kasdien bus vis karščiau

Šiandien, trečiadienį, mūsų regione stiprės anticiklonas. Šalyje vyraus nepastoviai debesuoti...

Delfi PliusAinis Gurevičius

Antrajame pasauliniame kare baimę sėjo pačios pirmosios spec. pajėgos: elitinių vyrų dalinius pribaigė jų pačių generolai

Ukrainoje rusai turi kelis siaubus: „Himars“, bepiločius „Bayraktar“ ir Specialiąsias...

„Žalgiris“ patampė Norvegijos čempionams už ūsų – žaisdami mažumoje baigė lygiosiomis

Vilniaus „Žalgiris“ atsisveikino su svajonėmis apie UEFA Čempionų lygą, tačiau Lietuvos...

Lilija Vanagienė pirmą kartą prabilo apie kilusį skandalą: man, kaip Povilo mamai, labai skaudu, plyšta širdis (20)

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė pirmą kartą pasisakė apie kilusį...

Delfi Plius

Miegamajame stinga aistros? Pataria, kokie produktai stiprina libido, ir įspėja: kas gerina potenciją vyrams, nebūtinai padės moterims

Dauguma žmonių rečiau ar dažniau patiria libido sutrikimų: vyrams sutrinka potencija, moterys...