aA
Suvereni Seimo narė „valstietėAgnė Širinskienė skolinama kitai politinei jėgai, kad ši galėtų suformuoti savo frakciją Seime, galėtų būti valdančiosios koalicijos nare, gautų postus ir tam tikrą finansinę naudą – seniūno, seniūno pavaduotojo, referentų etatus ir algas. Kas tai?
Algirdas Sysas
© DELFI / Karolina Pansevič

Naivumas arba politinė korupcija. Seimo istorijoje dar nebūta. Precedentas? Tik „valstiečiai“ gali nuleisti politinės kultūros kartelę, kaip sako, žemiau suvokimo ribos ir „plintuso“.

Skolinamas žmogus, Seimo narys. Seimo narių lizingas? Kokios palūkanos? Tai – kone prekyba žmonėmis. Ją paskolino kaip daiktą, kaip lėlę. Jeigu Seimo narys skolinamas, tai ir parduodamas. Šiame Seime parlamentarai tampa valiuta kaip ir postai.

Kaip suprantu, valdantiesiems nebeliko jokių vertybinių taškų. Kažkada „gandragalviais“ išvadinęs „valstiečius“ ir aršiai juos kritikavęs „tvarkiečių“ lyderis mielai priėmė gyvąją dovaną iš tų pačių „gandragalvių“, ir ėmėsi juos palaikyti mainais į postus, netgi sutiko pakeisti partijos frakcijos pavadinimą.

Kai vertybėmis tampa postai – prasideda griūtis politinėse struktūrose. Pradžiai – trintis partijos viduje. Tą patyrėme ir mes, socialdemokratai, išgyvenę tam tikrų žmonių nubyrėjimą dėl postų valdžioje. Beje, tai vyko šitoje pačioje valdančiojoje koalicijoje. Ta pati patirtis parodė, kad išgyveno tie, kurie vertybėmis pasirinko ne postus ir ne valdžios galias. Dabar gi aršią trintį matome „valstiečiuose“.

Trintis tarp Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio ir partijos vadovo Ramūno Karbauskio, po to – tarp Premjero Sauliaus Skvernelio ir „valstiečių“ vado Ramūno Karbauskio dėl demokratijos trūkumo. Tiesa, pasak „valstiečių“ vado, tos demokratijos jam visai netrūksta. Tuo tarpu S. Skvernelis toliau kelia savo akcijų kainą – reikalauja permainų partijoje arba... Kas? Žino, turbūt tik R. Karbauskis. Bet grasinimai ir šantažas jau tampa „valstiečių“ prekės ženklu.

Kai vertybėmis tampa postai – prasideda griūtis politinėse struktūrose. Pradžiai – trintis partijos viduje. Tą patyrėme ir mes, socialdemokratai, išgyvenę tam tikrų žmonių nubyrėjimą dėl postų valdžioje.
Algirdas Sysas


Politinis turgus pačiame įkarštyje. Ant svarstyklių kaip kopūstai – Seimo ir vyriausybės narių galvos, ministrų portfeliai ir Seimo komitetų kėdės.

Persidalijant valdžios postus „valstiečiai“ – kaip širšių lizdas, iš frakcijos nubyrėjo pagaliau praregėjęs ir apie politinį sąvadavimą prabilęs Vytautas Bakas, džiaugsmu netrykšta ir kiti frakcijos nariai. Iš vyriausybės traukiasi ne tik koalicinėse postų dalybose neatsilaikę ministrai, bet traukiasi ir pačių „valstiečių“ deleguoti ministrai, beje, ir vieną iš svarbiausių pozicijų vyriausybėje laikantis – finansų ministras. Matyt, įvertino nepanešiantis visos atsakomybės už „valstiečių“ pridalintus pažadus.

Akivaizdu, kad po koalicijos persiderėjimo ir vaikų pinigų, kompensacijų už vaistus ir kitų gėrybių tautai pažarstymo nėra kam prisiimti atsakomybės už realią situaciją, nes valstybės ižde pinigų visoms toms gėrybėms tai neužtenka.

Kai parlamentas virsta turgumi, kuriame prekiaujama ir žmonėmis, ir postais, žarstomasi pažadais – pasekmės akivaizdžios. „Valstiečiai“ neatlaiko išbandymo valdžia ir net nesulaukę rinkimų patys save varo į kampą – savotišką politinę krizę. Nors atrodytų, kad likus daugiau kaip metams galėjo ramiai valdyti ir bent jau pabaigti taip garsiai skelbtas permainas, vadinamąsias savo reformas, įvykdyti bent jau pirminius pažadus, o ne žadėti naujus aukso kalnus.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
4.4500

Top naujienos

Skandalas dėl milijono eurų žalos baigėsi dar didesniu skandalu: dabar turėsime mokėti visi

Skandalingos ir itin triukšmingai paskelbtos Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje...

Bakas: Skvernelis yra Seimo valdančiųjų partijų lyderių įkaitas (158)

Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų ( LVŽS ) frakcijos durimis Seime trenkęs...

Milžinų keliais Šiaurės Airijoje keliavę lietuviai: sunku patikėti, kad tai sukūrė gamta (63)

Pirmoje pasakojimo apie Šiaurės Airiją dalyje pasakojau, kad šią Jungtinės Karalystės...

Barbariškai traumuotam Slavickui koja sulaužyta dviejose vietose, operuos Belgrade specialiai DELFI iš Belgrado (1)

Pasitvirtino niūriausios prognozės: Marijampolės „Sūduvos“ gynėjui Vaidui Slavickui...

Žiniasklaida: „Swedbank“ susijęs su cheminio ginklo programa Sirijoje, mini ir Lietuvą (130)

„Swedbank“ minimas dar vienoje skandalingoje istorijoje. Žiniasklaidoje rašoma, kad bankas...

„Sūduva“ su Čempionų lyga atsisveikino be kraupiai traumuoto Slavicko (96)

Antradienį vakare Čempionų lygos pirmo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse Marijampolės...

Patarėjai prisiminimus apie darbą su Grybauskaite išliejo feisbuke (398)

Dešimt metų Lietuvai vadovavusi Dalia Grybauskaitė penktadienį perdavė naujajam prezidentui...

Ciklonas siautės Lietuvoje: sinoptikai skelbia, kuriuos miestus užgrius liūtis (3)

Trečiadienio orus ir toliau lems į rytus nuo Lietuvos esantis ciklonas. Po debesuotos nakties daug...

Europos Parlamentas išrinko Ursulą von der Leyen naująja Europos Komisijos vadove (129)

Vokiečių politikė Ursula von der Leyen antradienį užsitikrino Europos Parlamento palaikymą ir...

Nausėda turi konkrečių pasiūlymų dėl moterų į ministrų postus žada susitikti su valdančiaisiais (92)

Prezidentas Gitanas Nausėda ketina šią savaitę susitikti su valdančiųjų partijų atstovais...