aA
pirmo žvilgsnio atskirti angelą nuo šūdmusės gal ir nėra labai sudėtinga, bet tik tada, kai jūsų neakina pyktis ir greito teisingumo, labiau panašaus į kerštą, siekimas. Bet užuosti galima.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Po Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų jau galvojote, kad Naglio Puteikio laukia politinė mirtis? Apsirikote. Jam tik nepasisekė rinkimų kampanijos metu rasti pakankamai skandalingą istoriją, kurią pasibalnojęs būtų galėjęs išjoti bent jau į EP.

Dabar yra Jurbarko tragedija, nukentėjusi nepilnametė, sukrėsti artimieji, pasibaisėjusi visa Lietuva, todėl ponas Naglis būtinai turėjo ten nuvažiuoti.

Ikiteisminio tyrimo duomenų slaptumas, nepilnamečių duomenų apsauga – kam tai rūpi. Lietuva nori greito ir griežto teisingumo, o jo iliuziją jums gali duoti ne policija, prokuratūra ir teismai, bet tik ryžtingai atrodantys politikai, užgrūdinti Garliavos patvorio revoliucijos ir Kauno vaiko teisių tarnybos statymo ant ausų.

„Privalėjome nedelsdami šiandien pat važiuoti į Jurbarką. Nes kitaip įtariamasis ir toliau būtų likęs laisvėje ir toliau būtų galimai jis pats, ar su juo susiję asmenys gąsdinę auką, jos tėvą ir liudininkus“, – penktadienį, Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, feisbuke rašė N. Puteikis.

Jei jis tik giriasi, tai būtų pusė bėdos, bet jei iš tikrųjų sugebėjo paveikti ikiteisminį tyrimą, tai apsaugok, Viešpatie, mūsų jauną teisinę valstybę.

Čia turbūt reikėtų paminėti, kad žiniasklaidos pranešimai apie savaitgalio įvykius Tauragės rajono Keterių kaime esančioje sodyboje mane sujaudino ne ką mažiau, negu tuos geruosius žmones, kurie naujienų portaluose dalijosi svajonėmis, ką padarytų paaugliui iš Jurbarko, kuris įtariamas žiauriai sumušęs ir kėsinęsis išžaginti nepilnametę.

Manau, kad visiškai adekvačiai šioje situacijoje elgėsi piliečiai, kurie skubiai surengė rinkliavą ir aukojo pinigus nukentėjusios merginos tėčiui.

Tačiau nei Seimo nariai N. Puteikis ir Robertas Šarknickas, nei atleista iš paskutinės ją globojusios televizijos skandalingų laidų vedėja, nekart pripažinta pažeidusi žurnalistinę etiką, nei pasipiktinusi minia negali vykdyti teisingumo.

Jeigu manote, kad gali, tada uždarome šitą valstybę velniop, kiekvienas nusiperkame po didesnį už kaimyno šaunamąjį ginklą ir žaidžiam Laukinius Vakarus. Tik bijau, kad silpnieji ir neturtingieji tame visų kare prieš visus taps dar labiau pažeidžiami, o galingieji, surinkę savo privačias armijas, įgaus dar daugiau galios, ir jokie XXI a. svieto lygintojai nuo jų neapgins.

Jeigu jau susitarėme pasilikti valstybę, tai teks gyventi pagal tas taisykles, kurių patys susitariame laikytis: nusikaltimus tiria policijos tyrėjai, kaltina prokurorai, kaltu žmogų paskelbia teismas, o Seimo nariai tik leidžia įstatymus. Ir jokių išimčių ponui Nagliui su ponia Rūta.

„Dviračio žinių“ scenaristas ir prodiuseris Haroldas Mackevičius apie politikų išvyką į Jurbarką parašė prasmingiau, negu aš galėčiau sugalvoti: „Sterviatnikas Puteikis jau Jurbarke. Nors ne, labiau jis panašus į šūdmusę, kuri nutūpdama niekada neklysta. Tokia reitingų šūdmusė, mintanti žmonių nelaimėmis“.

Absurdiškiausia šioje istorijoje yra tai, kad politikų kišimąsi kritikuojantys asmenys daugeliui atrodo kaip smurtautojo gynėjai. Patikėkit, sprogstantys nuo testosterono provincijos „kovų meistrai“, globojami įtakingų tėvelių, nei man, nei H. Mackevičiui, jokių simpatijų nekelia.

Tačiau tie, kurie šiandien nukentėjusiųjų artimiesiems gali atrodyti kaip Aukščiausiojo atsiųsti jų gelbėti angelai, savo įsikišimu kaip tik gali suteikti galimybę įtariamiesiems išvengti atsakomybės.

Nes bet kuris sumanesnis advokatas panaudos politinio spaudimo ikiteisminiam tyrimui faktą savo ginamojo naudai, o gal net padės prisiteisti jam Europos Žmogaus Teisių teisme įspūdingo dydžio kompensaciją.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(178 žmonės įvertino)
4.1742

Top naujienos

Buča buvo tik pradžia: po žudynių Ukrainos miestuose Rusija griebiasi Stalino išbandytų metodų

Už nugaros surištos rankos, šūviai į pakaušį, prievartavimai ir vagystės. Taip Ukrainą...

Karas Ukrainoje. Daugiabučio griuvėsiuose Mariupolyje aptikta 200 smarkiai apirusių kūnų Ukraina apie reikšmingus pokyčius: mūsų priešai dėl to labai liūdi

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis naktį į antradienį pareiškė, kad Rusija vykdo...

Delfi PliusLinda Lew

Dėl beždžionių raupų – sąmokslo teorijos Kinijoje

Kinijoje sklinda sąmokslo teorijos dėl beždžionių raupų viruso, jau nustatyto bent dešimtyje...

Po skandalingo rusų diplomato pareiškimo – pirmoji reakcija iš Kremliaus (4)

Rusijos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų Ženevoje diplomatas Borisas Bondarevas,...

Verslas PliusLukas Miknevičius

Didžiulė infliacija – ne pirmą kartą Lietuvoje, tačiau tokioje padėtyje dar nesame buvę

Per daugiau kaip 30 Nepriklausomybės metų Lietuva vos trečią kartą infliaciją matuoja...

Uždaryti kartu jau beveik metus: nepagražintas gyvenimas migrantų stovykloje – pilnas kontrastų

Devintą, dešimtą mėnesį, o kai kas net ir jau beveik metus leidžia laiką uždaryti migrantų...

M360 PremiumJūratė Žuolytė

Naujasis Liberalų sąjūdžio logotipas internete sutiktas pašaipomis: stebisi, kaip niekas nepastebėjo sąsajų

Liberalų sąjūdis savaitgalį visuomenei pristatė naująjį vizualinį identitetą ir nauju...

NT analitikas išvardijo, kokių klaidų nepadaryti šiuo metu perkant būstą: viskas užkoduota skelbime

Nekilnojamojo turto rinka pastaruosius kelis mėnesius yra pastebimai ramesnė. Tam įtakos turėjo...

Mantas Martišius. Ukrainos karo pamokos Lietuvai ir pasauliui

90-ta karo diena. Anot Pentagono, karas dar greitai nesibaigs. Rusija nesiruošia atsitraukti,...

Daugėja skandalingų spėlionių apie Putino ligas: profesorius atkreipia dėmesį į drastiškus pokyčius (5)

Viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau pranešimų ir svarstymų apie Rusijos prezidento...