aA
Žodis „haliucinacija“ turi naują reikšmę. Kembridžo žodynas išrinko jį metų žodžiu. Paaiškino: mūsų pasaulis išgyvena vis daugiau haliucinacijų, dirbtiniam intelektui ėmus kurti dezinformaciją. Bet dar vieną kampą Kembridžo išminčiai bus praleidę. Pati žmonijos tikrovė jau gerą dešimtmetį – kaip haliucinacija. Iš sveiko proto varpinės žiūrint.
Rimvydas Valatka
Rimvydas Valatka
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Kita vertus, sveikas protas vis rečiau užsuka pas žmones paviešėti. Jei taip ir toliau, greitai pats bus paskelbtas haliucinacija.

Ir nesvarbu, kas tai padarys – Kembridžo ar Oksfordo žodynai, kokia Gretchen, vargšas „Hamas“ milijardierius, už jo smogikų laisvę nebaudžiamai skersti žydus ir prievartauti žydes kovojantis Niujorko gėjus, pusei amerikonų akis logorėja užpylęs Trumpas ar savas Žemaitaitis. Kiekvienas burbulas turi savo pranašą.

Po spalio 7-osios regint Amerikos ir Europos miestų gatvių meinstrymą, galima neabejoti, kad jei tik Ukrainos spec. pajėgos paimtų į nelaisvę fuhrerį Pu, milijonai laisvojo pasaulio miestuose pasipiltų į gatves raginti žudyti benderovcų-fašistų. O Sorbonos ir Harvardo profesoriai rautų nuo krūtinės plaukus dėl to, kad dvasingųjų rusų fuhrerio kameroje unitazas nėra auksinis ir juodieji ikrai – tik čekisto dienos ir vasario 24-osios proga.

Negali būti? Yra. Regis, iš Londono į Somalį po bene aštuonerius metus trukusių teismų išbogintas „pabėgėlį“ vaidinęs prievartautojas. Teismai ir gynyba kainavo milijoną su gražia uodega. Į Somalį jį išskraidino užsakytu reisu, o pirmas dvi savaites Mogadiše prievartautojui garantuotas all inclusive 5 žvaigždučių viešbutyje.

Pora dienų anksčiau vienas turtingiausių amerikonų E.Muskas jo paties valia melagienų ir dezinformacijos šiukšlynu paverstame X tinkle (buvęs tviteris) pritarė antisemitų nuomonei, kad žydai kursto neapykantą baltiesiems.

Kita vertus, sveikas protas vis rečiau užsuka pas žmones paviešėti. Jei taip ir toliau, greitai pats bus paskelbtas haliucinacija.
Rimvydas Valatka

Garsus vokiečių žurnalistas H.Seipelis, sukūręs filmų ir parašęs knygų bei galybę interviu su Putinu, be neprastų honorarų, iš reicho fuhreriui artimo oligarcho Mordašovo slapta gavo 600 tūkst. eurų pakišą. Jei gali kancleris Schroderis, kuo blogesnis reporteris Seipelis?

Seipelio panegirikas diktatoriui spausdino, ištraukas iš knygų apie fuhrerį skelbė rimčiausi vokiečių savaitraščiai „Die Zeit“, „Der Spiegel“ ir rodė visuomeninė ARD televizija.

Ta pati ARD, kuri surengė galybę forumų, kuriuose Bundestago nariai ir seiteliai pasakojo ir dar ilgai pasakos, kad didžiausia problema dabar – korupcija Ukrainoje, todėl negalima Ukrainos įleisti nei į ES, nei į NATO.

Kada Europa (Europos Komisija, Europos Vadovų taryba, Europarlamentas?) pripažins, kad problema yra korupcija Vakaruose, kurią veidmainiškai slepiame po „kita nuomone“, „korupcija Ukrainoje“, o teroristų nusikaltimus – po kažkokiom tai rusofobijom ir islamofobijom, nekritiškai perimtomis iš nuo rusų ir islamistų kyšių haliucionuojančių galvų.

Lietuvoje tuo metu nacionalinio transliuotojo reporterė ragino žiūrėti filmą apie Palestinos teroristą M.Barghouti. Katras buvo pavadintas palestiniečių Mandela. Reporterė su liūdesiu skelbė, kad jau 20 metų geras vyras sėdi Izraelio kalėjime, kur žydai jį gali nužudyti, kaip nužudė kitus nekaltus teroristus.
Rimvydas Valatka

Tuo metu, kai Vokietijoje įkliuvo fuhrerio Pu asmeninis rašytojas Seipelis, čia lankėsi Talibano teroristų eksministras A.Omaras. Jis skėlė kalbą Turkijos Erdogano remiamos organizacijos mečetėje Kelne ir rinko eurus teroristams. Į Vokietiją atkako iš Nyderlanduose vykusio ekologinio forumo. Tikrovė tapo didesne haliucinacija už ligonio vaizdinius.

Lietuvoje tuo metu nacionalinio transliuotojo reporterė ragino žiūrėti filmą apie Palestinos teroristą M.Barghouti. Katras buvo pavadintas palestiniečių Mandela. Reporterė su liūdesiu skelbė, kad jau 20 metų geras vyras sėdi Izraelio kalėjime, kur žydai jį gali nužudyti, kaip nužudė kitus nekaltus teroristus.

Už ką sėdi taikos balandėlis, nesakė. Nieko ypatingo. Surengė daug teroro aktų ir nužudė daug žmonių. Smulkmena. Visos priemonės kovoje su suktais žydais buvo geros Hitlerio laikais, geros ir dabar. Haliucionuojanti XXI a. tikrovė.

Ar nebūtų verta tokią tikrovę kaip haliucinaciją aptarti su ES lyderiais? Galėtų Lietuvos vadovas tapti pirmeiviu? Nėr kada. Tuo metu, kai EVT posėdžiai dar tik eina pabaigą, AiG vieninteliu karo lėktuvu jau lekia į Kauną. Žiūrėti „Žalgirio“.

Ką moka Ilgas, to iš jo neatimsi – būti haliucinacija. Net tada, kai atrodo, kad net vaiduoklis Kasparas virs kūnu, pvz., girdėdamas, kad verslas Vilniuje statys biotechnologijų fabriką su 2 100 gerai apmokamų darbo vietų, išlįs kaip haliucinacija ir skels, kad būtų daug geriau tą fabriką pastatyti Darbėnuose, Lazdininkuose, o gal ir Užpelkiuose. Ten nėra tiek žmonių net su karšinčiais? Bet yra prezidento rinkimai.

Sako, Palangos vėjo jėgainių parkas iš pliažų matysis tik saulėtą rytą. Būsimas poilsiautojo miražas. Haliucinacija. Bet tokios haliucinacijos, kokią Lietuvai pakišo valstybinė „Ignitis“ bendrovė net haliucinacijas didmenomis gaminantis dirbtinis intelektas nebūt pavaręs. Palangos vėjo jėgainių parką statys Kinijos kapitalo varoma bendrovė.

Kinijos pėdsakas per menkas, kad keltų grėsmę, mesteli anie mums. Haliucinacijos žanro klasika. Kauno mero fabrikas, dirbantis Rusijos karo biudžetui, irgi nekelia. Kaip ir išaugęs prabangos prekių kiekis, einantis per Lietuvą tariamai į Vidurinę Aziją, o iš tikrųjų į Rusiją.

Taip, yra ir priešingų – gerųjų haliucinacijų.

„Hezbollah“ teroristai nusisuko nuo „Hamas“, Irano ajatolos pardavė „Hesbollah“, Kinijos diktatorius Xi – Iraną. Xi staiga prisiminė, kad svarbiausi santykiai Kinijai – su JAV. Toks gražus miražas tik dėl kelių JAV lėktuvnešių, priplaukusių arčiau banditų krantų.

O dar Amerika ties trimis sąsiauriais pažadėjo medžioti šešėlinę Rusijos tanklaivių eskadrą. Jei tankeris neapdraustas, o drausti jo nė vienas draudikas dėl sankcijų negali, krovinys stabdomas. Rusiškos naftos „Urals“ kaina iškart smuko 10 dolerių už statinę.

Haliucionuojanti UEFA uždraudė Rygoje žaidusioms Izraelio ir Lenkijos futbolo jaunimo rinktinėms tylos minute pagerbti „Hamas“ teroristų spalio 7-ąją surengtų skerdynių aukas ir pagrobtus įkaitus. Abiejų šalių futbolininkai nežaisdami stovėjo minutę. UEFA bosai liko it musę kandę. Stovėti aikštėje neuždrausi.

Ateina trečia karo žiema. Neva sankcionuoti rusai skraido į Šamoni ir kt. Alpių kurortus per Stambulą. Kas reiche gali išmesti 27 000 eurų už bilietą verslo klase? Tik tie, kurie remia fuhrerį. Tai jie perka poršus, kuriuos jiems per ES malonę leidžia gauti Lietuva. Ne karo miražas. ES su savo sankcijų politika be jų įgyvendinimo politikos – ilgai trunkanti haliucinacija.
Rimvydas Valatka

Bet tai išimtys. Per porą karo metų Rusija gavo 200 mlrd. dolerių papildomų eksporto pajamų dėl išaugusių žaliavų kainų. Tiek Rusijos reichas išleido griauti Ukrainai ir žudyti ukrainiečiams.

Rusija, žinoma, ne „Hamas“, bet ar nebuvo galima susitvarkyti su Rusija? Bent nedelsti ginklų tiekimo Ukrainai? Buvo. Tik noro nebuvo. Kaip čia atrodys pasaulinė taika be Rusijos ir paslaptingos Harvardo išminčiui ruso sielos?

O jei taip, tai žingsnis – pagalba Ukrainai, du žingsniai – pirkti Rusijos naftą ir suskystintas dujas. Kiek vokiečiai dabar duos Ukrainai? 8 milijardus. Nyderlandai – keturis. Po Kinijos rusiškų naftos ir suskystintų dujų pirkėjai – Vokietija (28 mlrd. eurų), Niderlandai (18 mlrd.) ir Italija (17 mlrd.).

Ateina trečia karo žiema. Neva sankcionuoti rusai skraido į Šamoni ir kt. Alpių kurortus per Stambulą. Kas reiche gali išmesti 27 000 eurų už bilietą verslo klase? Tik tie, kurie remia fuhrerį. Tai jie perka poršus, kuriuos jiems per ES malonę leidžia gauti Lietuva. Ne karo miražas. ES su savo sankcijų politika be jų įgyvendinimo politikos – ilgai trunkanti haliucinacija.

Kurias šviesų ir blyksnių forma, jei tikėtume žurnalo „Psychology and Psychotherapy“ skelbtu tyrimu, patiria 85 proc. žmonių, neturinčių psichikos nukrypimų. Iki laimingo gyvenimo haliucinacijoje – tik žingsnelis. O toks svarbus laisvajam pasauliui. Cha.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(385 žmonės įvertino)
4.5610

Top naujienos

Orbanas sukėlė pavojingą precedentą (8)

Kai praėjusiais metais Europos Sąjunga sustabdė daugiau kaip 30 mlrd. JAV dolerių finansavimą...

Ekspertai įvardijo prezidento rinkimų sėkmės formulę: reikia tiesmukai duoti į kaktą (1)

Kai dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda paskelbė, kad sieks ir antros kadencijos, intrigos...

Sensacingas rezultatas Utenoje: uteniškiai nušlavė „Wolves“ krepšininkus (14)

Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (8-5) šeštadienio vakarą įspūdingu būdu išrašė...

Gydytojas seksologas atsakė, kuris paros metas geriausias seksui: tam yra 4 svarbios priežastys (2)

Ar kada pagalvojote, kokiu metų laiku žmonės turi daugiausiai lytinių santykių? Į šį klausimą...

Kuo ateityje galėtų pavirsti Rusija: paaiškino, kodėl reikia turėti ne tik juodąjį scenarijų (4)

Kalbos apie anksčiau ar vėliau įvyksiantį Vladimiro Putino valdomos Rusijos subyrėjimą sklandė...

Kuzminsko metimas su sirena atnešė pergalę Atėnų AEK komandai

Graikijos krepšinio čempionate šeštadienį namie dramatišką pergalę iškovojo Atėnų AEK...

Europos kino apdovanojimuose skambėjo Lietuvos vardas: Uljana Kim įvertinta už geriausią tarptautinę koprodukciją

Šįvakar vykstančiuose Europos kino apdovanojimuose skambėjo ir Lietuvos vardas. Prodiuserei...

Apie sunkų metą prabilęs Kemzūra: mėginome kažką keisti, bet niekas neveikė (1)

Po antrojo ir itin skaudaus pralaimėjimo „Betsafe-LKL“ čempionate Vilniaus „Wolves“...

Amšiejus pasakė, kaip žiemą leidžia bitės ir ką būtina padaryti, kad jos saugiai sulauktų pavasario

Agronomijos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus sako, kad žiema bitėms – ramybės metas. Jų...

39-erių Monika netveria pykčiu: sužavėjo, priflirtavo, o galiausiai pasiūlė būti trečia po žmonos ir meilužės

Po nutrūkusių ilgalaikių santykių 39-erių Monika nepuolė stačia galva į naujų jausmų...