aA
Mes visi esame susirūpinę šalies Ministro pirmininko sveikata. Linkime jam kuo greičiau pasveikti.
Raimundas Lopata
© DELFI / Andrius Ufartas

Premjeras, kaip ir kiti sergantys žmonės, turėtų gydytis, o ne sirgdamas protarpiais valdyti valstybę. Faktas yra tas, kad jau kurį laiką neturime efektyviai veikiančio Vyriausybės vadovo. Ir mūsų natūrali užuojauta sergančiajam neturėtų būti kliūtis objektyviai vertinti padėtį. Premjeras turi gydytis, išgyti ir tuomet grįžti vadovauti Vyriausybei. Be to, ministras pirmininkas yra ne tik žmogus, bet ir institucija, kurią išleisti gydytis gali tik prezidentas, o ne gydytojas.

Dabar gi daroma žala valstybei. Į Lietuvą atvyksta Norvegijos ministrė pirmininkė, o su ja nei mūsų premjeras, nei prezidentas nesusitinka. Tokio lygio skandalo dar neturėjome. Ministras pirmininkas, suprantama, susitikti dėl ligos negalėjo. Bet kad prezidentas surado laiko pakalbėti su norvegų vyriausybės vadove tik telefonu, nepuošia valstybės.

Prezidento patarėjai, nepaaiškinę apie Norvegijos svarbą Lietuvai, neatliko savo pareigų.

Šiandien Norvegijos vardas skamba ir vadinamojoje šnipų apsikeitimo istorijoje. Panašu, kad mūsų saugumo tarnybų ilgai ruoštas ir vykęs derybų procesas su Rusija dėl apsikeitimo „šnipais“ gali sužlugti.

Sunku suprasti ir prezidento poziciją dėl Astravo atominės elektrinės. Vizito Suomijoje metu vėl kartojamos senos, URM ruoštos ir žalingos valstybei tezės apie Astravo saugumo tobulinimą. Kuriama Kremliui naudinga iliuzija, kad Astravo problema tėra saugumo pagerinimas (pvz., pasikviečiant Suomijos ekspertus), o ne fundamentalus vietos ant tektoninio lūžio pasirinkimas.
Raimundas Lopata

Turbūt suprantame, kad nė viena valstybė oficialiai negali pripažinti ir nepripažįsta, jog vykdomi suimtų asmenų apsikeitimai yra apsikeitimai „šnipais“. Prezidentūros inicijuotos Baudžiamojo kodekso pataisos, leidžiančios ir akcentuojančios būtent apsikeitimą žvalgybininkais, gali baigtis tuo, kad toks apsikeitimas apskritai neįvyks. Tuo bus padaryta žala ir Norvegijai, kurios pilietis, pasak žiniasklaidos, yra vienas iš apsikeitimo asmenų.

Galime spėti, kad prezidentas neprisiėmė atsakomybės eiti malonės teikimo keliu prisimindamas ir neteisingai interpretuodamas R. Pakso apkaltos istoriją.

Sunku suprasti ir prezidento poziciją dėl Astravo atominės elektrinės. Vizito Suomijoje metu vėl kartojamos senos, URM ruoštos ir žalingos valstybei tezės apie Astravo saugumo tobulinimą.

Kuriama Kremliui naudinga iliuzija, kad Astravo problema tėra saugumo pagerinimas (pvz., pasikviečiant Suomijos ekspertus), o ne fundamentalus vietos ant tektoninio lūžio pasirinkimas. Prezidentas jau yra labai teisingai pareiškęs, kad šiandien turime koncentruotis į ES poziciją dėl elektros nepirkimo iš Astravo. Tuo bent jau neleisime už savo pinigus pradėti antro Astravo bloko statybos. Prezidentas galėtų paklausti savo patarėjų, kada bus „pakankamas saugumas“, kada galėsime, kad ir su Suomijos pagalba, pasakyti, kad dėl Astravo jau mes ramūs, ir leidžiama Kremliui statyti antrą bloką? Ką jie į tai atsakytų?

Reikia rimtai kalbėti, kaip užkardyti antro, trečio, ketvirto bloko statybas. Jos prasideda dabar ir A. Kubiliaus, kuriam galima bus suversti atsakomybę, nebebus. Derėtų baigti naivią ir mėgėjišką užsienio politiką, tikintis, kad Kremlius leis kažkam tobulinti jų atominės saugumą.
Raimundas Lopata

Kol URM atstovai ir patarėjai prezidentą maitina Rusijai naudingomis tezėmis apie saugumą, A. Lukašenka tiesiai pasakė, kad Astravas gali būti naudojamas kaip šantažo ir atgrasymo priemonė: „Manyčiau, lietuviai nėra visiškai trenkti, jie suvokia, kad jei kartais atominėje elektrinėje susiklostytų kritinė situacija, maža nepasirodys nei mums, nei jiems. Ir tai būtina turėti omenyje.“

Šis A. Lukašenkos pareiškimas yra naudingas mums, kad parodytume, kieno rankose yra šis antrasis Černobylis ir kad jis dar arčiau Europos.

Štai apie ką derėjo kalbėti su Suomijos prezidentu ir tartis, ką daryti, kad elektra iš šios atominės nepatektų į ES. Reikia rimtai kalbėti, kaip užkardyti antro, trečio, ketvirto bloko statybas. Jos prasideda dabar ir A. Kubiliaus, kuriam galima bus suversti atsakomybę, nebebus.

Derėtų baigti naivią ir mėgėjišką užsienio politiką, tikintis, kad Kremlius leis kažkam tobulinti jų atominės saugumą.

Prezidento patarėjai galėtų rimčiau susirūpinti savo patarimų kokybe, patarti šalies vadovui imtis daugiau lyderystės ir nebijoti atsakomybės.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(82 žmonės įvertino)
4.5488

Top naujienos

Vilkikų vairuotojai – itin atvirai apie darbą: šeimos ir namų ilgesį atperka įspūdinga alga (131)

Dėka vilkikų vairuotojo darbo tūkstančiai Lietuvos šeimų ne tik egzistuoja, bet ir gyvena. Nors...

Šilti orai dar nesitraukia (7)

Grybavimo bei ganiavos sezonas dar nesibaigia. Pietų oro srautas toliau plukdo vėlyvo rudens metu...

Urologas: jei norite, kad vyras neitų pas meilužę, duokite jam mėtų arbatos (188)

„Ji tiktų vyresniems, tik ne jauniems vyrams, nes mėtų arbata turi potenciją slopinančių...

Jauno mediko savižudybė atvėrė žaizdą, ji negydoma, nes visi nori likti švarūs (120)

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninėje dirbusio jauno mediko savižudybė visuomenės...

KOK bušido turnyre Vilniuje – Lietuvos kovotojų dominavimas (6)

Šeštadienį Vilniuje praūžė tradicinis „King of Kings“ (KOK) bušido turnyras, kuriame įvyko...

Prie Vilniaus pareigūnai sučiupo keleivius vežusį maršrutinio autobuso vairuotoją – beveik pustrečios promilės (43)

Šeštadienio vakarą, 18.34 val., Vilniaus policija gavo pranešimą, kad iš Vilniaus Lavoriškių...

Aštuntą mėnesį besilaukianti Rūta Ščiogoliovaitė surengė koncertą ypatingoje vietoje: jau išeisiu užtarnautų atostogų (178)

Šeštadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje atlikėja Rūta Ščiogolevaitė ir pianistas...

Mes nusipirkome namą Italijoje – už dolerį: štai kas nutiko paskui (108)

Sandoris atrodė pernelyg geras, kad būtų tiesa. Naujas namas – ir, galimas daiktas, visiškai...

Baltijos jūroje aptiko milijoninės vertės lobį: krovinys buvo gabenamas Rusijos carui, tačiau tikslo nepasiekė (42)

Iš Baltijos jūroje 1917 metais vokiečių povandeninio laivo paskandinto laivo ištraukta 900...