aA
Stebėdamas šiųmetinių abiturientų pareiškimus pagalvojau, kad gyvenu neeilinius talentus žlugdančioje valstybėje. Atrodo, visi jie tik ir verkia, nes neteisingai įvertinti, suprasti, asmenybės sužlugdytos. O man norisi jiems rekomenduoti: išmokite bent jau rašyti be klaidų.
Mindaugas Jackevičius
Mindaugas Jackevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Šįmet DELFI sulaukė kaip niekada daug abiturientų laiškų. Viena abiturientė, garsioji dešimtukininkė, skundėsi mokymo sistema, kuri, jos nuomone, išugdo prisitaikymą, veidmainiškumą, apsukrumą, bet nė kiek neišmoko gyventi mokyklą pabaigus.

Kita, atrodo, nebepraplėšia užverktų akių – taip gerai egzaminus išlaikė, kad net nebežino, kur stoti.

Trečia metiniuose įvertinimuose iš lietuvių kalbos turėjo dešimtukus, dalyvaudavo rajoninėse lietuvių kalbos olimpiadose ir kituose konkursuose, o iš egzamino tegavo 41 balą. Abiturientės išvada – mūsų valstybei nereikalingi kitokią pasaulėžiūrą turintys žmonės, žlugdomas perspektyvus jaunimas, kuris yra priverstas palikti savo šalį dėl visiškai nepasiteisinusių lūkesčių.

Šiųmetinė vertinimo tvarka leido per kai kuriuos egzaminus dosniau žarstyti šimtukus ir griežčiau atsijoti beraščius bei bežinius. Tačiau ašarų ir isterijos – kaip po karo. Atrodo, kad egzaminas turėtų tapti vakarėliu, o įvertinimai turėtų būtų rašomi pagal tai, kaip pasipuošta išleistuvių baliui.
Mindaugas Jackevičius

Džiugu, kad mokiniai pilietiški, nebijo kritikuoti švietimo sistemos ir turi, ką pasakyti. Tik ar ne per gerai apie save galvoja? Man, redagavusiam arba bandžiusiam paredaguoti keletą laiškų prieš juos paskelbiant portale, akis badė padarytų klaidų skaičius. Viena laiško autorių – lietuvių kalbos ir literatūros egzamino šimtukininkė!!!

Mieli abiturientai, egzaminus laikėme visi ir visi daugiau ar mažiau išgyvenome. Vyresniajai kartai teko našta laikyti ne tik brandos egzaminus, bet ir stojamuosius į universitetus. Pastaraisiais metais egzaminų skaičius gerokai sumažintas, programos sutrumpintos, o įstoti į universitetą kaip niekada lengva.

Negirdėjau, kad stropiai mokęsi ir galvas ant pečių nešioję mokiniai būtų buvę per egzaminus išbrokuoti. Juoba abiturientas egzamino vertintojui – ne asmenybė, o kandidatas su kodu, taigi atsakymų lape ieškoma tik teisingų atsakymų ar logiškų minčių.

„Jei žmogus nori užaugti su stuburu, turi gan sunkiai padirbėti – prakaitas turi lašėti ir pamokose, ir namuose“, – vienoje diskusijoje yra pareiškęs Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

Įdomu, kiek prakaito išlašėjo tiems 17 proc. informacinių technologijų egzamino neišlaikiusių abiturientų. Juoba žinoma, kad egzamino išlaikymui pakako gerai išmanyti teksto rengyklę. Netgi su ja kažko neatlikus, trūkstamus taškus galima buvo susirinkti I dalyje (saugus ir teisėtas interneto naudojimas).

Vadovaujantis šia logika, sportininkai turėtų verkti, kad Olimpinės žaidynės vyksta tik kas ketverius metus, o medalius jose laimi tik vienetai.
Mindaugas Jackevičius

Šiųmetinė vertinimo tvarka leido per kai kuriuos egzaminus dosniau žarstyti šimtukus ir griežčiau atsijoti beraščius bei bežinius. Tačiau ašarų ir isterijos – kaip po karo. Atrodo, kad egzaminas turėtų tapti vakarėliu, o įvertinimai turėtų būtų rašomi pagal tai, kaip pasipuošta išleistuvių baliui.

Vienas abiturientų argumentas – kad per keletą valandų nulemiamas visas gyvenimas, egzaminams suteikiama per daug dėmesio ir svarbos, duodamas tik vienas šansas. Pirma – po kelerių metų suprasite, kad egzaminai jūsų gyvenimą nulems mažiausiai. Antra – kyla klausimas – o ką jūs 12 metų mokykloje veikėte? Trečia – iš kur pas jus tiek streso ir baimės?

Vadovaujantis šia logika, sportininkai turėtų verkti, kad Olimpinės žaidynės vyksta tik kas ketverius metus, o medalius jose laimi tik vienetai. Abiturientai, jums tiek laukti nereiks – perlaikyti galite kitąmet.

Sveiki atvykę į gyvenimą, tačiau įdomu, kam rašysite laiškus dėl mažų atlyginimų, pikto, stresą keliančio darbdavio ar aukštų šildymo kainų.

Gal ne be reikalo sociologai, antropologai ir psichologai dabartinius jaunuolius vadina narcizais, savimylų, autoritetų negerbiančių, tinginių karta, paveikta vartotojiškos kultūros.

Jeigu jau esate tokie kieti, įrodykite tai savo žiniomis ir protu. Mat pedagogai ir aukštųjų dėstytojai apie dalį jūsų turi kitą nuomonę: kad žinių lygis krinta, o raštingumas dramatiškai mažėja.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Paskutinių atodūsių liudininkas: kas vyksta su ligoniu, atsidūrusiu koronaviruso reanimacijoje (45)

Kaip ir didžiuma Romos jaunuolių Edoardo Lucci vakarais skuba paskutinio aperityvo, nes šeštą...

Lietuvių įmonė pasiūlė algą mokėti nors ir kasdien: ekspertai nauda abejoja (19)

Laikinojo įdarbinimo agentūra „ Biuro “ pasiūlė naujovę – darbuotojai gali išsimokėti...

Jack Losh | D+ nariams

Rusijos kariai Kalnų Karabache – aiški pergalė Maskvai

Sudarius šešias savaites trukusią kovą nutraukusias paliaubas mūšio lauke liks rusų kariai –...

Pasitikrinkite, ar jūsų nekankina metabolinis sindromas: endokrinologė išvardijo pagrindinius požymius

XIX amžiaus žudikas – metabolinis sindromas. Gali būti, kad apie šį sindromą nė negirdėjote,...

Kava su vadovu. Pandemija padėjo pasiekti tai, ko bankai tikėjosi jau penkerius metus (7)

Pandemijos ir karantino metu vieni iš geriausių lakmuso popierėlių, kaip sekasi šalies...

Paskaičiavo, kada verta pirkti nuosavą būstą ir kokiais atvejais nuomotis yra nuostolinga (16)

Į klausimą, ką rinktis: mokėti būsto nuomą ar investuoti į nuosavą nekilnojamąjį turtą,...

Naujas tyrimas pateikė atsakymą į svarbų klausimą: kiek laiko išlieka imunitetas prieš COVID-19? (4)

Turime kol kas geriausią atsakymą ir visiems labai rūpimą klausimą: kiek laiko išlieka...

Atsistatydino kontroversiškas Trumpo patarėjas kovos su COVID-19 reikalams

JAV prezidento Donaldo Trumpo vienas artimiausių patarėjų kovos su koronaviruso pandemija...

Svečias iš atogrąžų miškų jau skelbia Kalėdas: Feisbuke plinta „kalėduko“ nuotraukos

Pražydęs kalėdinis kaktusas daugelio namuose jau pranašauja artėjančias šventes, parduotuvėse...

Didžiojoje Britanijoje – nerimas dėl maisto stygiaus: pasiektas tiekimo pikas (5)

Sandėliavimo erdvės trūkumas dėl kalėdinės paklausos ir pandemijos Jungtinei Karalystei kelia...

|Maža didelių žinių kaina