aA
Jau tiksi paskutinės valandos kai reikia apsispręsti, kaip kaupsime pensiją ir pulsas tvinksi taip piktai kaip koalicijos derybininko ar konservatorių Priežiūros komiteto vadovo širdis.
Andrius Tapinas
© DELFI / Kiril Čachovskij

Ką daryti, kaip apsispręst ir nesuklysti – kamuoja klausimas turbūt ne vieną.

Į pagalbą suplukę puola B, C, D ir E kategorijos influenceriai, jautriai prisimindami mažas pensijas gaunančias mamas, o pagauti už rankos vykdantys pensijų fondų užsakymus, cypiantys, kad gal gavo už tai pinigus, o gal ir negavo, gavo, bet dar neatėjo, o ir šiaip tik komunikuoja ir neša žinią visuomenei.

Aš irgi pagalvojau, kad painfluencinsiu ir iš karto žymiu šitą komentarą, kaip reklamą ir užsakytą.

Užsakovas ir numeris bus paskelbtas straipsnio gale.

Tad kaip apsispręsti ir nesuklysti? Kiek širdies ir laiko įdėti aiškinantis ir gilinantis į pensijų reformos subtilybes.

Realiai tai nė kiek.

Realiai tai iš esmės dzin.

Realiai tai nelabai ir suklysit, kad ir ką bepasirinktumėt, nes pensijų fondų ar Sodros aitvarai jums turtų tikrai nesuneš.

Ir tada tiesiog priimkite sprendimą – vienokį ar kitokį, greitai ir nekvaršindamas galvos (man asmeniškai užtruko dešimt sekundžių, nes iš tikrųjų visiškai dzin), o tada geriau pagalvokite, ką norėtumėte išmokti per artimiausius penkerius metus, užsirašykite pas gydytoją sveikatos patikrinimui ir pasiūlykite savo vaikams pasižiūrėti kokį nors serialą Netflixe ar pažaisti stalo žaidimą. Ir tai bus geriausias jūsų sprendimas dėl kaupimo senatvei.
Andrius Tapinas

Ypač jeigu jums jau 30+, tai ko neprivalgęs neprilaižysi, kaip sako lietuvių liaudis, o jeigu jums 40+, tai iš viso vėlu, tėtuši, Boržomį gerti ir šiaip per medžius nematome miško.

Jeigu klaustumėt manęs, o kaip tą mišką pamatyti ir į kokį investavimo senatvei būdą nukreipti savo pastangas ir galvos skausmą, tai išskirčiau labai paprastus, bet efektyvius kaupimo senatvei būdus.

1. Investuoti į save. Pradėti sekti, ką ir kaip valgai, kokio gyvenimo būdo laikaisi, nepriklausomai nuo amžiaus kiekvienais metais atlikti maksimaliai pilną sveikatos patikrinimą ir daugiau mažiau laikytis gydytojų rekomendacijų, kad jūsų darbingas amžius išliktų gerokai ilgiau po to, kai pasieksit garbingą pensinį amžių.

Dirbantiems kūrybinį darbą ar paslaugų sferoje bus lengviau, nes ir aš pats planuoju dirbti, kol balsai galvoje pradės ginčytis, kitiems reikėtų pradėti galvoti į kokius įgūdžius investuoti ir ko vertėtų išmokti iki pensijos.

2. Investuoti į vaikus. Į jų išsilavinimą, karjerą, gerovę, bet dar svarbiau į gerus tarpusavio santykius. Jeigu laiką, kurį šiandien praleidžiate su vaikais, pakelsite nuo 17 minučių per dieną iki bent kokios valandos ar pusantros, tai bus geriausias ROI (return on investment) arba investicijų grąža, kokią galite turėti.

Kažkas skaitydamas šitą pastebėjimą pasipiktino, koks aš nejautrus, o ką daryti tiems, kurie negali susilaukti vaikų. Na, pabūsiu ir toliau nejautrus tikriausiai, bet vaikų globos namų šitoje šalyje dar niekas neatšaukė.

O dar galit investuoti ir į ne savo vaikus – artimesnius ar tolimesnius, kuriems šiandien reikia gero žodžio, dėmesio ir kartu praleisto laiko. Kaip sakoma, diversifikuokite savo investicijų portfelį, kad būtumėt tikras gera grąža ateityje.

Galimi ir išvestiniai pasirengimo būdai – kas mėnesį pačiam atsidėti po protingą sumą ir metų ar pusmečio gale investuoti į vertybinius popierius, investuoti į ilgalaikį nekilnojamąjį turtą, bet vėlgi tai ne kiekvienam. O pirmieji du būdai yra universalūs nuo pasaulio sukūrimo pradžios, tik dabar informacijos amžiuje prieinami absoliučiai kiekvienam.

Tad užuot laužę galvas, ką čia dabar daryti ir kokį sprendimą priimti, supraskite, kad jokie ekspertai negali šimtu procentų pasakyti, kas bus po dvidešimties ar trisdešimties metų ir tikrai ne visi šnekėtojai ir patarėjai turi omeny geriausius jūsų interesus.

Ir tada tiesiog priimkite sprendimą – vienokį ar kitokį, greitai ir nekvaršindamas galvos (man asmeniškai užtruko dešimt sekundžių, nes iš tikrųjų visiškai dzin), o tada geriau pagalvokite, ką norėtumėte išmokti per artimiausius penkerius metus, užsirašykite pas gydytoją sveikatos patikrinimui ir pasiūlykite savo vaikams pasižiūrėti kokį nors serialą Netflixe ar pažaisti stalo žaidimą. Ir tai bus geriausias jūsų sprendimas dėl kaupimo senatvei.

Straipsnis užsakytas sveiko proto ir blaivaus požiūrio. Užsakymo numeris: 20190628

Haiku
Kaupti ar nekaupti
Vagoja raukšlės kaktas
Žvelkim paprasčiau

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(313 žmonių įvertino)
4.4473

Top naujienos

Netikėtas Seimo valdybos posėdis – kaip viskas vyko iš tikrųjų (184)

Seimui ketvirtadienį panirus į teisinę krizę dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, panašu,...

Karaimas Trakuose atidarė restoraną ir gamina kibinus: paaiškino, kodėl pats dažnai jų nevalgo (17)

Karaimas Jurij Špakovski su kolega ant Galvės ežero kranto Trakuose turi nuosavą karaimų maisto...

Arūnas Milašius. Valdžią galime sveikinti su pergale – vidurinioji klasė atšaukiama (6)

Nepaisant valdžios Olimpe tvyrančio chaoso, kai kurie veiksmai kryptingi ir sėkmingi. Vienas iš...

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexit“ susitarimui

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį vienbalsiai pritarė „Brexit“ susitarimui, tad dabar...

Bulvių viražai: saviškes išvešime, valgysime importines (72)

Nors ūkininkai vasarą sakė, kad bulvės gali neužaugti, tačiau jos užderėjo pakankamai gerai,...

Alytaus gyvenimą paralyžiavęs gaisras nebuvo toks jau netikėtas: pradeda lįsti nerimą keliančios detalės (94)

Milžinišką gaisrą patyrusioje Alytaus miesto padangų perdirbimo gamykloje „ Ekologistika “...

Gyvai / L. Dailidėnienė pristato 20-mečio kūrybą vainikuosiančią kolekciją

Nauja L. Dailidėnienės kolekcija apjungia 20 dizainerės kūrybos metų. Jos kūrybinis kelias...

Ėmė tirti Vilniaus rūsius: didžioji intriga laukė atvėrus ketvirtąjį karstą

Paslaptingi, bauginantys, bet traukiantys – tokie yra po Vilniaus senamiestį išsiraizgę senieji...

Po riaušių Barselonoje gyvenantis Tomas turistus ragina savaitgalį čia nevykti: buvau pakraupęs (148)

Situacija Katalonijoje artėja prie virimo temperatūros. Po nesėkmingo bandymo skelbti...

Jauną mamytę situacija Kauno „Akropolyje“ stebina: ar pirkėjai nemato, kad tai mažylių kasa? (42)

Trečiadienį socialiniame tinkle pasklido nemažo atgarsio sulaukusi žinutė apie naudojimąsi...