Neseniai teko girdėti vieną tokį pasakojimą, gal iš gyvenimo, gal iš minties. Žinau, įvairios „graudulingos“ istorijos kartais padaro kitokį įspūdį nei tikisi pasakotojas, bet surizikuosiu. Šiaip ar taip, geriau nelabai ką ir sugalvočiau. O be to, artėjant gegužės pirmajam sekmadieniui daugelis tampame lyg ir jausmingesni...
Tulpės
© Corbis/Scanpix

Prie gėlių salono sustojo automobilis. Juo važiavęs žmogus prisiminė, kad artėja Motinos diena. Jo mama gyveno už 300 kilometrų, todėl nutarė, kad geriausia būtų pasinaudoti salono teikiama gėlių pristatymo į namus, net jei tie namai kitame pasaulio krašte, paslauga. Išlipęs pastebėjo tiesiog ant šaligatvio sėdinčią gal kokių dešimties metų mergaitę ašarotomis akimis.

„Kas nutiko?“, – pasiteiravo jos. „Norėjau nupirkti baltą rožę mamai, bet turiu tik penkiasdešimt centų, o rožės brangesnės...“. „Eime, nupirksiu“. „Ačiū“, – sutiko mergaitė. Kol ji rinkosi, sūnus užsakė gražiausią gėlių puokštę, nurodė adresą, kuriuo reikėtų ją pristatyti, sumokėjo už paslaugą. Paskui sumokėjo ir už rožę, kurią išsirinko mergaitė. „Jei nori, galiu pavežti“, – pasisiūlė. Mergaitė nurodė gatvę miesto pakrašty. Nuvažiavus paaiškėjo, kad ten – jos mamos kapas. Po kelių minučių vyras skubiai grįžo atgal į gėlių saloną, atšaukė užsakymą, pasiėmė puokštę ir nuvažiavo pas savo mamą.

Šiomis dienomis išgirsime tikriausiai ne vieną panašią istoriją, gražų sveikinimą ir palinkėjimą. Miela tradicija, o ir mes patys pabūnam mielesni. Atrodo, net ir mass medios požiūris į moterį nors trumpam pasikeičia, ir ji tampa ne vien daiktu, įrankiu ir priemone. Lyg vieni iš įtakingiausių mūsų įvaizdžio, tiek moteriško, tiek vyriško, ir visuomenės nuomonės formuotojai būtų įsiklausę į Johno Lennono dainos „Woman is the nigger of the world“ žodžius – „We make her paint her face and dance / If she won't be a slave, we say that she don't love us / If she's real, we say she's trying to be a man / While putting her down, we pretend that she's above us“ – ir sumanę kompensuoti „dvasingumo stoką“.

Tiek jau to. Pasaulis keičiasi. Nauji vėjai, nauji žmonės, nauji dievai. Deivė Žemyna liko pasakose, tiesa, kartkartėmis dar apsilanko, kai prisimename senąsias, ikikrikščioniškas šventes ir tradicijas, bet, sutikime, ją jau nukonkuravo kitos deivės. Žinoma, jau nesugrįšime. Ne tik į deivių laikus, bet ir į tokią dar palyginus neseną „balanos gadynę“. O ir nereikia. Juk ir į vaikystę, kada tikėjome ir gerosiomis deivėmis, ir savo mamomis (ar tik ne jos ir buvo tos gerosios deivės?), kad ir kaip norėtume, nors akimirkai, nebepareisime. Vieni galbūt tam, kad galėtume vėl įsikibti į mamos ranką, kiti – ištaisyti savo klaidas.

Gerai būtų... jei tik vėl nepakartotume tų pačių klaidų ir kalčių. Betgi puikiai žinome, kad taip jau nebus, kad jokių laiko mašinų nėra, o laikas – negailestingas, todėl, užuot vaikiškai svajoję arba liguistai graužęsi, verčiau pasinaudokime ta proga, kurią gauname šiandien. Dar Seneka suprato: „Jeigu prie šiandienos ranką pridėsi, mažiau nuo rytojaus priklausysi. Beatidėliojant ir gyvenimas prabėgs...“ (Laiškai Liucilijui). Juk ne tik rytoj, bet ir po valandos ar net greičiau, gali būti jau per vėlu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (147)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...

Kelio remontas pykdo: vienas darbininkas kasa, o penki stovi ir žiūri (60)

Iš Klaipėdos uoste veikiančių terminalų vedančio Jūrininkų prospekto kelio dangos...

Gyvai / Dakaro pragaras baigėsi: Juknevičius pagerino savo paties rekordą (206)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (65)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“ (107)

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...

Orai: ateina tikri šalčiai (48)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (74)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (83)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Žalgiris“ - „Stellazzurra“ (2)

Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Žalgiris“ - Romos „Stellazzurra“. Tiesiogiai iš Kauno.

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (598)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...