aA
Tinklaraštyje lebionka.blogspot.com pasirodė įrašas apie COVID-19 vakcinų veikimą Nyderlanduose. Cituojamos ištraukos iš interviu su dr. Theo Schetters ir dr. Robert Malone. Tačiau tiek įraše, tiek interviu pateikiama nepatvirtinta informacija, kuri dar nėra įrodyta tyrimais.
Asociatyvioji nuotr
Asociatyvioji nuotr
© Shutterstock

Nors visas interviu yra gana ilgas, lebionka.blogspot.com pateikiamos tik jo iškarpos. T. Schetters nepasako, kad sustiprinančiosios COVID-19 dozės „nužudo 1 iš 800 vyresnių nei 60 metų žmonių“. Jo formuluotė – kiek kitokia, mokslininkas teigia, kad jis pastebi koreliaciją tarp vakcinų dozių ir mirčių Nyderlanduose, vertindamas keletos savaičių duomenis, ir priduria: „Tiesą sakant, aš atlieku apytikslį skaičiavimą, tai yra 1 iš 800, [...]“.

T. Schetters teigia parašęs laišką Nyderlandų sveikatos apsaugos institucijoms. Svarbu paminėti, kad nebuvo atliktas joks susijęs tyrimas, o interviu pateikta T. Schetters statistikos interpretacija.

Tam, kad būtų nustatytas tiesioginis ryšys tarp vakcinų ir šalutinių poveikių (ar net mirčių), reikia daug ir išsamių tyrimų. Prie to dirba mokslininkai iš viso pasaulio. Renkami duomenys ir tokiuose platformose kaip VAERS (JAV), kurioje registruojami visi po skiepų atsiradę negalavimai, pasireiškę praėjus kuriam laikui po vakcinacijos. Tie duomenys vėliau analizuojami, o tada atskirai atliekami tyrimai.

Taigi pažiūrėjus į nepatvirtintą statistiką, neatlikus papildomų nuodugnių tyrimų, teiginiai, kad poveikiai buvo sukelti būtent vakcinos yra pirmalaikiai ir nepagrįsti įrodymais. Nacionalinis Nyderlandų Visuomenės Sveikatos ir Aplinkos Institutas nenurodo informacijos, kuri patvirtintų T. Schetters teiginius.

Remiantis Researchgate.net dr. T Schetters profiliu, jis netyrinėja būtent iRNR vakcinų ir nėra prisidėjęs prie jų tyrimų. T. Schetters yra „bendrovės „ProtActivity“, kuri daugiausia dėmesio skiria vakcinų nuo erkių ir erkių platinamų pirmuonių infekcijų kūrimui, direktorius, ir CATVAC konsorciumo, kuris kuria vakciną nuo Rhipicephalus microplus erkių, koordinatorius.“ Su šiomis tyrimų sritimis susiję ir Researchgate.net duomenų bazėje išvardinti tyrimai. Taigi jis nėra specialistas, galintis komentuoti būtent COVID-19 skiepų veikimą.

Įraše minimas dr. Robert Malone, ten jis pristatomas kaip „mRNA vakcinų technologijos išradėjas“. Nors R. Malone yra dalyvavęs keletoje ankstyvųjų iRNR tyrimų 9-ajame deš., jis nėra laikomas „vienu iš išradėjų“, nes svariai neprisidėjo prie svarbiausių tyrimų ar technologijų kūrimo. R. Malone teiginius yra paneigę jo buvę kolegos mokslininkai ir kiti mokslininkai, tyrinėjantys iRNR technologiją. Dabar R. Malone yra vienas aktyviausių su vakcinomis susijusios dezinformacijos skleidėjų. Todėl jo pasisakymus reikėtų vertinti kritiškai.

Todėl, remiantis aukščiau surašytu paaiškinimu, galima teigti, kad lebionka.blogspot.com pateikta nepatvirtinta ir klaidinanti informacija.

Įkelti
* privalomi laukai
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
1.0000

Top naujienos

Policijos ieškomas Okuličius – apie gyvenimą po žudynių „Svainijoje“ ir kodėl pabėgo į Ispaniją (7)

Jau daugiau kaip 7 metus Lietuvos policijos visame pasaulyje dėl, įtariama, įvykdytų sunkių...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Buvusioje „Audėjo“ teritorijoje – grandioziniai planai: kuo pavirs vienas didžiausių Sovietų Sąjungos fabrikų (1)

Markučiuose , buvusioje baldinių audinių gamybos įmonės „ Audėjas “ teritorijoje netrukus...

Naujausi reitingai: geros žinios konservatoriams (16)

Jei Seimo rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, didžiausią tikimybę juos laimėti toliau turi...

Per didelė higiena gali ne juokais sutrikdyti sveikatą: sumaišę dvi medžiagas rizikuojate sukelti sau mirtiną grėsmę

Palyginti netolimoje praeityje – XIX amžiuje daug žmonių, ypač gimdyvių ir naujagimių, mirdavo...

Stebuklui prilygstantis mokslininkų pasiekimas: smegenų implantai aklai moteriai sugrąžino gebėjimą matyti

Berna Gomez, buvusi dėstytoja iš Ispanijos, 2021 m. pati tapo mokslinių tyrimų objektu. Jau 16...

Futbolo žvaigždės renkasi Lietuvoje: autografų medžiotojus nuvylė tik „Barcos“ simbolis pasaulio čempionas atvyksta taksi (4)

Prieš šeštadienį Kaune laukiančias parodomąsias Lietuvos ir FIFA legendų rungtynes į šalį...

Panevėžyje trys girti paaugliai nusiaubė svetimą butą

Panevėžio apskr. praneša, kad rugsėjo 29 d. laikotarpyje nuo 22 val. iki 23 val. Panevėžyje ,...

Savaitgalį atslinks tikrasis ruduo: jau bus ir lietinga, ir vėsu

Artimiausios paros meteorologines sąlygas lems iš pietvakarių atslenkantis šaltasis atmosferos...

Vienu atveju gali nelikti prievolės per šventes kelti valstybės vėliavą prie namų

Pernai Seimo pritarimo pateikimo stadijoje sulaukęs siūlymas švenčių dienomis leisti gyventojams...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Lietuva moka vaikų gyvybėmis už politikų veidmainystę (1)

Nuo vienos sensacijos prie kitos šokinėjanti žiniasklaida ir praradusi atmintį visuomenė...