Teiginiai


2023 metų rugpjūčio 28 dieną Anglijoje vyko gamtosaugininkų festivalis, po kurio renginio vietoje palikta krūvos šiukšlių ir palapinės.

Verdiktas


Melas. Vaizdo įrašas nufilmuotas rugpjūčio 27 d., Lidso mieste, Anglijoje, pasibaigus kasmetiniam muzikos festivaliui „Leeds Festival“. Iki dalyvių 100 tūkst. kasmet sutraukiantis renginys yra orientuotas į visus ir vasaros festivalių muzikos gerbėjus. Jis nėra susijęs su aplinkosaugininkais.

Melo detektoriaus komentaras


Suskaidžius vaizdo įrašą į atskirus kadrus ir pasitelkus „Google“ nuotraukų paieškos variklį pavyko aptikti daugiau to paties įrašo kopijų, kuriose pateikiamas platesnis kontekstas apie renginį, kuriame jis buvo nufilmuotas.

Šiukšlės nebuvo užfiksuotos po gamtosaugininkų festivalio, kaip teigia socialinių tinklų vartotojai, siekdami įtikinti, kad žaliąją politiką remiantys žmonės patys šiukšlina aplinką. Iš tiesų tokie vaizdai nufilmuoti rugpjūčio 27 d. Lidso mieste šiaurės Anglijoje. Čia rugpjūčio 25 – 25 dienomis vyko kasmetinis muzikos festivalis „Leeds Festival“.

Kaip pranešė vietos žiniasklaida, festivalis kasmet sutraukia maždaug 90 tūkst. lankytojų ir šie metai, panašu, buvo ne išimtis. 2023 metų programoje pasirodė tokios žvaigždės kaip Billie Eilish, „The Killers“, „The 1975“, Sam Fender ir Lewis Capaldi (čia).

Klaidinanti žinutė

Dalyviams palikus Bramhamo parką, kur ir vyko renginys, vietos sutvarkyti atėję savanoriai nemaloniai nustebo pamatę kalnus šiukšlių ir pievoje paliktų palapinių. Žurnalistai susisiekė su festivalio rengėjais, kurie organizuoja ir panašiu metu Redingo mieste vykstantį muzikos festivalį, ir pastarieji patikino kiekvienais metais atiduodantys daug jėgų žmonėms informuoti apie švaros palaikymą, tačiau kai kurių jų neperauklėsi.

Panašūs vaizdai po Lidse ir Redinge vykstančių festivalių – ne naujiena. Nufilmuotos šiukšlės ir viduryje parko apleistos palapinės kone kasmet pasibaigus renginiams pakliūva į šalies portalų straipsnius (čia ir čia).

Abu festivaliai yra skirti plačiajai publikai ir nėra aplinkosaugininkų organizuojami ar būtent jiems skirti.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją