Ikiteisminio tyrimo metu atskleista, kad nuo 2006 m. kovo mėn. iki šių metų balandžio mėn. įtariamasis A. Z., neturėdamas licencijos, stambiu mastu vertėsi ūkine komercine veikla. Norėdamas nuslėpti savo veiklos mastą bei gaunamas pajamas, kaunietis naudojosi fizinių asmenų privačiomis sąskaitomis, praneša FNTT.

Pareigūnai nustatė, kad kaunietis interneto svetainių puslapiuose prekiavo automobiliams skirta vaizdo, garso bei kitokia įranga, nors neturėjo jokių šių prekių įsigijimo dokumentų. Pirkėjai – dažniausiai užsienio valstybių fiziniai asmenys arba įmonės – pinigus už prekes pervesdavo į kelių Lietuvos Respublikos piliečių asmenines sąskaitas. Sąskaitos buvo atidarytos pačių asmenų sutikimu, o A. Z. už tokią paslaugą buvo sumokėjęs tam tikrą atlygį. Iš viso buvo atidarytos septynios sąskaitos įvairiuose Lietuvos komerciniuose bankuose.

Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad A. Z. žinojo visus sąskaitų valdymo, bankų kortelių kodus ir naudojosi fizinių asmenų bankų kortelėmis ir internetine bankininkyste. Nustatyta, kad per 2006 m. kovo mėn.–2008 m. balandžio mėn. laikotarpį už įsigytas prekes pirkėjai tarptautiniais bankiniais pavedimais pervedė ne mažiau kaip 1 043 000 eurų, 104 000 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų, 105 000 JAV dolerių. Gautuosius pinigus 28-erių metų vyras konvertavo į litus ir iš bankomatų išėmė ne mažiau kaip 4 150 000 litų. Manoma, kad nuslėptų mokesčių suma gali viršyti 1 milijoną litų. Tiksli nuslėpta mokesčių suma bus nustatyta atlikus tolesnius ikiteisminio tyrimo veiksmus.

Kratų A. Z. namuose metu pareigūnai rado bylai reikšmingų dokumentų, daiktų bei pinigų įvairia valiuta, kurių suma sudaro apie 50 000 litų. Laikinai apribota nuosavybės teisė į piniginės lėšas, esančias kelių Lietuvos piliečių vardu atidarytose sąskaitose, nekilnojamąjį turtą bei kratos metu rastus pinigus.

FNTT Kauno apskrities skyriaus pareigūnai kartą jau atliko ikiteisminį tyrimą dėl panašios A. Z. neteisėtos veiklos. Tuomet buvo atskleista, kad A. Z. ir dar keli asmenys prieš 2–3 metus kito asmens vardu Lietuvos komerciniuose bankuose atidarė sąskaitas bei pasiėmė išduotas banko korteles su PIN kodais. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad per kelerius metus į minėtas sąskaitas tarptautiniais pavedimais buvo pervesta 28 000 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų, 58 000 eurų, 14 200 JAV dolerių. Vėliau gautieji pinigai būdavo konvertuojami į litus ir išgryninami banko kortelėmis. Baudžiamojoje byloje dėl netikrų mokėjimo instrumentų Kauno apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją