Remiantis „Alaskasnewssource“ pranešimu, sraigtasparnis, kuriuo skrido verslininkas, sudužo virš Kniko ledyno. Tarp gelbėtojų rastų keleivių tik vienas buvo likęs gyvas. Kiti penki – žuvę. Vienas iš žuvusiųjų – 56-erių P. Kellneris.

Apie tikėtinas orlaivio katastrofos priežastis kol kas nepranešama. Šiuo metu vykdomas tyrimas.

Petras Kellneris

„Su dideliu apgailestavimu pranešame, kad PPF grupės įkūrėjas ir didžiausias akcininkas Petras Kellneris šeštadienį tragiškai žuvo per sraigtasparnio avariją Aliaskos poligone“, – naujienų agentūrai AFP sakė PPF atstovė Jitka Tkadlecova.

„Iš viso penkių žmonių gyvybių pareikalavusios nelaimės priežastys tiriamos“, – pridūrė ji.

Čekų žiniasklaida anksčiau skelbė, kad P. Kellneris buvo sraigtasparniu išvykęs slidinėti į kalnus.

Žurnalo „Forbes“ vertinimu, verslininko turto vertė 2020 metais siekė 293 mlrd. Čekijos kronų (11,2 mlrd. eurų).

P. Kellneris, savo karjerą pradėjęs nuo kopijavimo aparatų pardavimo, įkūrė grupę PPF 1991-aisiais – praėjus dvejiems metams po komunizmo žlugimo buvusioje Čekoslovakijoje.

Šiai grupei, kurios turto bendroji vertė siekia 44 mlrd. eurų, priklauso ir „Home Credit International“ – pasaulio didžiausias ne bankų sektoriaus vartotojų kreditorius, aktyviai veikiantis Kinijos rinkoje.

PPF neseniai įsigijo žiniasklaidos grupę CME, valdančią dešimtis televizijų Vidurio ir Rytų Europoje, taip pat norvegų telekomunikacijų kompanijos „Telenor“ turtą Balkanuose.

P. Kellnerio dukra Anna Kellnerova yra dukart Čekijos jaunių konkūro čempionė, siekianti šią vasarą varžytis Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Anot J. Tkadlecovos, P. Kellnerio laidotuvės vyks „siaurame šeimos rate“.

Skelbiama, kad pandemijos metu jo bendrovė paaukojo milijonus respiratorių ir kaukių bei tūkstančius koronaviruso tyrimo rinkinių.

Kaip rašoma P. Kellnerio bendrovės tinklalapyje, jis buvo vedęs, turėjo keturis vaikus.

„Bloomberg“ skelbia, kad bendrovė PPF kontroliuoja tokiose srityse kaip finansai, telekomunikacijos, gamyba, žiniasklaida ir biotechnologijos besispecializuojančias įmones. 2020-ųjų birželį bendrovės akcijos buvo vertos 44 mlrd. eurų. Pagrindinė finansinė įmonė – vartojimo kreditus teikiančių bendrovių grupė „Home Credit NV“ – didžiausią rinkos dalį užsitikrinusi Kinijoje.

Prieš P. Kellnerio žūtį investicijų įmonė ruošėsi sudaryti dvi sutartis, tikėtina, galinčias turėti didžiulę reikšmę visai grupei.

Vyko derybos dėl Čekijoje ir Slovakijoje esančio finansinio turto pardavimo bankui „Moneta Money Bank“. Po apsikeitimo akcijomis operacijos PPF galėtų tapti Čekijos paskolų davėją kontroliuojančia įmone.

PPF taip pat vykdo telekomunikacijų infrastruktūros įmonės „Cetin Group BV“ padėties vertinimą. Gali būti, kad bus priimtas sprendimas parduoti nekontrolinį akcijų paketą arba tiesiogiai, arba per akcijų rinką.

Kaip P. Kellnerio žūtis pakoreguos su sutarčių sudarymu susijusius planus, kol kas neaišku.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (252)