Viešai pradėta spėlioti, ar V.Trierweiler, kurios mylimasis Francoise Hollande'as sekmadienį laimėjo prezidento rinkimus, suskubs už jo ištekėti iki gegužės 15 dienos, kai jam bus perduoti Eliziejaus rūmų raktai.

Jeigu - ne, tam tikros šalys gali turėti sunkumų priimdamos nevedusį šalies vadovą, keliaujantį su žmonos statuso neturinčia moterimi jam už parankės.

Dukart išsiskyrusi 47-erių žurnalistė ir trijų paauglių motina V.Trierweiler, kuri ketina tęsti savo žurnalistinę karjerą ir derinti ją su pirmosios ponios pareigomis, dėl šios problemos nesijaudina.

"Nemanau, kad tai galėtų būti problema. Gal, nebent, lankantis pas popiežių? Tiesą sakant, tai nėra dalykas, kuris man rūpėtų. Be to, vestuvės yra mūsų privataus gyvenimo dalis", - atsakė rudaplaukė naujienų agentūrai AFP.

Tačiau poros statusas rūpi ne tik Vatikanui. Diplomatinių dilemų dėl jo gali kilti ir Persijos įlankos arabų šalyse, kur paisoma musulmoniškų tradicijų, ir net tokioje konservatyvioje valstybėje kaip Indija.

Kai sekmadienio rinkimus pralaimėjęs dešiniųjų prezidentas Nicolas Sarzkozy (Nikola Sarkozi) 2008 metų sausį pirmą kartą vyko į Persijos įlanką, jam teko keliauti be Carla Bruni (Karlos Bruni), kurios tuomet dar nebuvo vedęs.

Islamas draudžia nesusituokusioms poroms gyventi kartu, todėl griežtai musulmoniškų tradicijų besilaikančios šalys, tokios kaip Saudo Arabija, gali labai nepalankiai vertinti užsienio šalies vadovą, keliaujantį su savo partnere.

Indija buvo dar viena šalis, iškėlusi diplomatinių trukdžių N.Sarkozy, kuris su C.Bruni susituokė tik 2008 metų vasarį, praėjus keliems mėnesiams po skyrybų su antrąja žmona.

Pirmiausiai Indijos ir prancūzų pareigūnai įsivėlė į karštas diskusijas dėl to, kaip elgtis su C.Bruni jos vyro valstybinio vizito metu. Vizitas vyko prieš pat pirmosios poros vestuves ir į jo dienotvarkę buvo įtrauktas apsilankymas "paminklu meilei" vadinamame Tadž Mahale.

Indijos, kuriai santuoka ir šeima yra svarbiausios gyvenimo vertybės, spauda tuomet svarstė, ar tokiai porai galima gyventi viename viešbučio numeryje, ir kur pasodinti C.Bruni oficialaus priėmimo metu.

Galiausiai C.Bruni kelionės į Indiją visai atsisakė, tačiau iškart po vedybų pora sugrįžo į šią šalį ir aplankė Tadž Mahalą.

Problematiškas gali būti ir V.Trierweiler statusas. Juo labiau, kad pirmiausia pasauliui ji buvo pristatyta kaip F.Hollande'o meilužė, kai šis skyrėsi su keturių vaikų motina Segolene Royal (Segolen Ruajal), kurią N.Sarkozy įveikė 2007 metų prezidento rinkimuose.

"Pagal protokolą, paslaugas mes teikiame tik sutuoktiniams, - kalbėjo Indijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Syedas Akbaruddinas pirmadienį. -Tačiau šio atvejo detalės man nežinomos, tikrai negalime atsakyti į šį klausimą".

Tuo tarpu vienas Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas pareiškė, kad, laimei, dauguma šalių, į kurias vyksta Prancūzijos vadovai, maloniai tenkina jų reikalavimus, o XXI amžiuje gyvenimas nesusituokus nekelia didelių problemų.

"Jeigu mes pasakysime: elkitės su šiuo asmeniu kaip su prezidento žmona, jie taip ir darys", - sakė pareigūnas, nenorėjęs skelbti savo pavardės.