Apie tai pranešama „Telegram“ kanale „Naša Niva“. Žurnalistai keletą dienų negalėjo prisiskambinti Minske su šeima gyvenusio dispečerio Olego Galegovo namų telefono numeriu.

Oficialiai valdžios institucijos apie dingimą nepraneša.

„Belaeronavigacijoje“ dispečeris dirbo ne mažiau nei 11 metų – mažiausiai nuo 2010-ųjų. 2021-ųjų birželio pradžioje jis turėjo grįžti į darbą po atostogų ir dirbti savo pamainoje, jo pavardė nurodyta budėjimo grafike.

Tačiau, kaip kanalui „Naša Niva“ pasakojo jo kolegė, O. Galegovo ji jau seniai nematė.

Skelbiama, kad pasikeitė jo paskyros socialiniuose tinkluose.

Kaip „Telegram“ kanale „Naša Niva“ iš pradžių tvirtino generalinio „Belaeronavigacijos“ direktoriaus pavaduotojas Ivanas Gerlovskis, dispečeris nuo birželio atostogauja, tad jis nieko apie darbuotojo dingimą ar atleidimą nežino.

Tačiau pasiteiravus, kodėl organizacijoje tokios ilgos atostogos, I. Gerlovskis patikslino, kad buvo skambinta O. Galegovui ir teirautasi, kur jis dabar yra.

„Na, skambino jam ten, kur jis dabar gyvena, pas uošvę... Tuo rūpinosi personalo skyrius“, – aiškino generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Dar vienas dispečerio kolega spėliojo, kad O. Galegovas išvyko pas gimines į Sakartvelą.

„Telegram“ kanalui „Naša Niva“ pavyko aptikti tik dispečerio „Instagram“ paskyrą, kurioje visiškai pakeistas vartotojo vardas, pašalinti beveik visi sekėjai, o privatus profilis neturi jokios atpažįstamos nuotraukos.

Liepos 15 d. skelbta, kad oro linijų bendrovės „Ryanair“ vykdomasis direktorius Michaelas O'Leary Dubline susitiko su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir pateikė jai tyrimo dėl gegužės 23 dieną Minske nutupdyto lėktuvo ataskaitą.

„Jis papasakojo, kad bendrovė pati vykdo tyrimą dėl lėktuvo užgrobimo, pateikė Cichanouskajai ataskaitą apie tyrimo rezultatus ir pareiškė, kad bendrovė kartu su ICAO (Tarptautinės civilinės aviacijos organizacija), Lenkija, Lietuva ir Graikija renka medžiagą ir įrodymus“, – pranešta S. Cichanouskajos kanalu socialiniame tinkle „Telegram“.

Pažymima, kad „Cichanouskaja pasiūlė palaikyti tarptautinio ieškinio prieš Lukašenkos režimą iškėlimą dėl lėktuvo užgrobimo, kuris tapo oro terorizmo aktu“.

Gegužės 23 dieną Minsko oro uoste buvo nutupdytas iš Atėnų į Vilnių skridęs „Ryanair“ laineris. Oro bendrovė pranešė, kad lėktuvas nutūpė Minske, nes baltarusių skrydžių kontrolieriai pranešė apie galimą bombą lėktuve. Vėliau informacija apie bombą nepasitvirtino.

Lėktuvą priverstinai nutupdžius Minske buvo sulaikytas juo skridęs baltarusių opozicijos tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė – Vilniuje studijuojanti Rusijos pilietė Sofija Sapega.

R. Pratasevičius kartu su bendražygiais platformoje „Telegram“ įkūrė baltarusių opozicijos kanalą „Nexta“, kuris suvaidino labai svarbų vaidmenį pernai po rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų organizuojant beprecedentes demonstracijas prieš Baltarusijos autoritarinį prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

Birželio pabaigoje Baltarusijos Tyrimų komitetas pranešė, kad R. Pratasevičius ir S. Sapega duoda „prisipažįstamuosius parodymus“ ir paprašė ikiteisminio susitarimo dėl bendradarbiavimo su tyrimu. Dėl to jiems buvo pakeista kardomoji priemonė ir vietoje kalėjimo skirtas namų areštas.

S. Cichanouskaja dalyvavo pernai rugpjūčio 9 dieną įvykusiuose Baltarusijos prezidento rinkimuose. Kandidatūrą ji iškėlė rinkimų komisijai neįregistravus jos vyro Siarhejaus Cichanouskio iniciatyvinės grupės. Vėliau S. Cichanouskis buvo įkalintas.

Oficialiais duomenimis, S. Cichanouskaja per rinkimus gavo kiek daugiau nei 10 proc. balsų, o laimėtoju buvo paskelbtas nuo 1994 metų šalį valdantis A. Lukašenka. Vakarų šalys ir baltarusių opozicija rinkimus laiko suklastotais.

Virtinė Europos Sąjungos šalių S. Cichanouskają pripažįsta Baltarusijos opozicinių jėgų lydere, su ja, be kitų, susitiko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Balandžio pradžioje Baltarusijos Valstybės saugumo komitetas (KGB) įtraukė S. Cichanouskają, jos kolegą opozicionierių Pavelą Latušką ir dar 15 piliečių į terorizmo sąrašus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (147)