„Tai būtų atominė bomba kapitalo rinkoms, taip pat prekėms ir paslaugoms“, – sakė jis dpa prieš pirmadienį ir antradienį numatytą Vokietijos užsienio reikalų ministrės Annalenos Baerbock vizitą į Ukrainą ir Rusiją. „Turėtume palikti SWIFT nepaliestą“, – ragino F. Merzas.

„Jei kas nors panašaus atsitiktų, tai būtų didžiulė nesėkmė mūsų pačių ekonomikoms. Tai smogtų Rusijai, bet mes ir patys sau labai pakenktume“, – perspėjo F. Merzas. Jis baiminasi didelių padarinių ne tik Europos ir Rusijos prekybai prekėmis ir paslaugomis, bet ir pasaulinei prekybai. F. Merzas sakė, kad Maskvos pašalinimas „iš esmės sulaužytų tarptautinių mokėjimų srautą“.

Pirmadienį Kijeve A. Baerbock planuoja susitikti su prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir užsienio reikalų ministru Dmitriju Kuleba, o antradienį vyks į Maskvą derybų su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu.

Gruodį partijos narių išrinktas paskirtuoju CDU pirmininku, F. Merzas per sausio 22 d. vyksiančią konferenciją perims didžiausios Vokietijos opozicinės partijos vadovavimą.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (260)