Pasak laikraščio, vienas karinio jūrų laivyno karininkas elektroniniame laiške dėl vizito nurodė: „USS John McCain“ turi nesimatyti.“

Laivą, kuris po susidūrimo 2017 metais yra remontuojamas JAV karinio jūrų laivyno Jokosukos bazėje Japonijoje, būtų buvę sunku patraukti D. Trumpo antradienio kalbai kitame ten esančiame laive, remdamasis pareigūnais rašė laikraštis.

„USS John McCain“, kuriuo taip pat pagerbiami J. McCaino tėvas ir senelis, pavadinimas buvo uždengtas brezentu, laivo jūreiviams buvo duota laisva diena, o nuėmus brezentą laivą užstojo barža, rašoma straipsnyje. Vis dėlto karinio jūrų laivyno karininkai laikraščiui sakė, jog barža buvo atplukdyta ne tam, kad užstotų pavadinimą.

Laikinasis gynybos sekretorius Patrickas Shanahanas nežinojo apie instrukcijas patraukti laivą, trečiadienį vakare sakė jo atstovas Joe Buccino. Sekretorius taip pat nežinojęs „apie susirūpinimą, paskatinusį tokią direktyvą“.

D. Trumpas panašiai rašė socialiniame tinkle „Twitter“: „Nebuvau informuotas apie jokius su karinio jūrų laivyno laivu „USS John S. McCain“ susijusius dalykus per neseniai įvykusį mano apsilankymą Japonijoje.“

Donaldas Trumpas, Melania Trump

„Vis dėlto @FLOTUS ir man labai patiko būti su mūsų puikiais kariškiais ir kariškėmis – kokį įspūdingą darbą jie dirba!“ – pridūrė prezidentas, paminėdamas savo žmonos Melanios vardą tviteryje.

D. Trumpo ir rugpjūtį mirusio J. McCaino, kuris per Vietnamo karą buvo paimtas į nelaisvę ir kankintas, politiniai santykiai buvo įtempti.

D. Trumpas, kuris niekada netarnavo kariuomenėje, 2015-aisiais šaipėsi iš šio nuosaikaus respublikono karo didvyrio statuso.

J. McCainas, kuris mirė būdamas 81 metų, ištisus dešimtmečius buvo gerbiama JAV politikos figūra ir du kartus siekė prezidento posto. Per 2016 metų rinkimų kampaniją jis atšaukė savo paramą D. Trumpui, o 2017-aisiais Kongrese blokavo D. Trumpo pastangas dėl sveikatos apsaugos.

Prieš savo mirtį nuo smegenų vėžio J. McCainas sakė nenorintis, kad D. Trumpas dalyvautų jo laidotuvėse.

Net po J. McCaino mirties prezidentas neslėpė savo antipatijos senatoriui. „Niekada nebuvau Johno McCaino gerbėjas ir niekada nebūsiu“, – kovo mėnesį sakė D. Trumpas.

„Trumpas yra vaikas, kuris visuomet jaus didelę grėsmę dėl mano tėčio nepaprasto gyvenimo didybės“, – trečiadienį vakare tviteryje parašė J. McCaino duktė Meghan.

„Yra daug kritikos dėl to, kiek kalbu apie savo tėtį, bet praėjus devyniems mėnesiams po jo mirties Trumpas neleidžia jam ilsėtis ramybėje. Taigi, turiu jį ginti. Tai daro mano sielvartą nepakeliamą“, – pridūrė ji.