Protestais apnuogintomis krūtinėmis garsėjančios „Femen“ aktyvistės sakė, kad 31 metų ukrainietės kūnas buvo rastas pirmadienį ir kad šalia buvo atsisveikinimo raštelis.

„Su dideliu liūdesiu ir skausmu turiu patvirtinti, kad Oksana mirė“, – sakė viena „Femen“ lyderių Ina Ševčenko, taip pat gyvenanti Prancūzijos sostinėje.

Kita „Femen“ įkūrėja, Hana Hucol, socialiniame tinkle „Facebook“ parašė: „Ilsėkis ramybėje. Bebaimiškiausia ir pažeidžiamiausia Oksana Šačko paliko mus. Gedime drauge su jos giminaičiais ir draugais.“

H. Hucol pridūrė, kad grupė laukia „policijos oficialios versijos“.

O. Šačko drauge su kitomis trimis aktyvistėmis „Femen“ įsteigė Ukrainoje 2008 metais.

Nuo 2013 metų Prancūzijoje gyvenusi O. Šačko vėliau pasitraukė iš grupės ir buvo menininkė.

„Femen“, kurios šūkis – „Atėjau, nusirengiau, nugalėjau“, greitai atkreipė į save pasaulio dėmesį savo protestais prieš seksizmą, rengiamais pusnuogių aktyvisčių.

Pirmosios jų akcijos buvo nukreiptos prieš autoritarizmą ir rasizmą. Be kita ko, aktyvistės reikšdavo pasipiktinimą Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Prancūzijos kraštutinės dešiniosios partijos „Nacionalinis frontas“ politika.

Tačiau pastaraisiais metais organizaciją draskė vidaus nesutarimai ir jos narėms iškeltos bylos.

2011 metais „Femen“ nurodė, kad O. Šačko buvo tarp trijų grupės narių, „pagrobtų“ saugumo agentų, nuvežtų į mišką ir priverstų išsirengti nuogai po jų protesto, per kurį buvo išjuoktas Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Šias tris merginas agentai apliejo alyva, grasino padegti ir nukirpo joms plaukus, teigė „Femen“.

O. Šačko vėliau buvo vėl pagrobta nežinomų užpuolikų per V. Putino vizitą Ukrainoje, nurodo jos organizacija.

Vienas „Femen“ advokatas sakė, kad tąsyk O. Šačko buvo smarkiai sumušta, todėl ją teko trumpam hospitalizuoti.