Organizacija teigia, kad nuo šių metų sausio ir birželio suskaičiavo 21 protestą, kurio metu žurnalistai, pranešinėjantys apie protestus, buvo užpulti, areštuoti arba žuvo.

UNESCO ataskaitoje nurodoma, kad išpuolių prieš žurnalistus suintensyvėjimas iš dalies yra susijęs su tuo, kad apskritai per pastaruosius penkerius metus pastebėta, jog policija ir saugumo pajėgos dažniau naudoja neteisėtą jėgą.

Per protestus nuo 2015 metų iki 2020 metų vidurio žuvo mažiausiai 10 žurnalistų, nustatyti 125 išpuoliai prieš reporterius ir jų areštai.

UNESCO ataskaitoje nagrinėjami protestai 65 šalyse. Žurnalistai, žuvę darbo metu, dirbo Sirijoje, Meksikoje, Izraelyje, Nikaragvoje, Šiaurės Airijoje, Nigerijoje ir Irake.

„Šimtai žurnalistų visame pasaulyje, bandančių nušviesti apie protestus, buvo gąsdinami, mušami, bauginami, sulaikomi, stebimi, grobiami arba sugadinta jų įranga“, – pažymima ataskaitoje.

UNESCO teigimu, policija ir saugumo pajėgos yra atsakingos už daugiausiai išpuolių prieš žurnalistus.

UNESCO generalinė direktorė Audrey Azoulay paragino šalių vyriausybes užtikrinti, kad žurnalistai galėtų dirbti savo darbą nesibaimindami dėl savo saugumo.