Kaip pareiškė televizijos kanalui „Espresso“ Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karininkas Ihoris Lapinas, atlikti operaciją galima jo dislokavimo vietoje.

„Norėčiau pabrėžti, kad kol branduolinė kovinė galvutė nepakyla su raketa, ji tėra geležies gabalas. Galima ją pavadinti nešvaria branduoline bomba ar dar kaip nors. Štai kodėl branduolinis ginklas iki paleidimo tėra geležies gabalas, kurį galima sunaikinti įprastinėmis priemonėmis, taip pat ir panaudojus diversantų grupes“, – sakė I. Lapinas.

Anot jo, sprogimas užterštų didelę teritoriją, Baltarusija nuo to gali labai nukentėti.

„Sprogimas nebus labai galingas, bet užterš didelę teritoriją. Tokį pavojų Baltarusijai kelia Lukašenka. Jis gali sukurti dar vieną Černobylio zoną Baltarusijos teritorijoje", – sakė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karininkas.

„Taktinio branduolinio ginklo dislokavimas Baltarusijos teritorijoje didesnę grėsmę kelia mūsų partneriams Vakaruose, kadangi jau turime neadekvačią kaimynę su branduoliniu ginklu. Ir mes jau kariaujame su Rusija. O klausimas, ar Baltarusija įsijungs į karą, yra jau kita situacija, kurią kol kas sunku nuspėti“, – pridūrė I. Lapinas.

Kaip jau buvo pranešta, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Baltarusijos teritorijoje bus dislokuotas branduolinis ginklas.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją