aA
Ukrainos pareigūnai penktadienį pasveikino Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) sprendimą išduoti Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderį dėl „neteisėtos ukrainiečių vaikų deportacijos“.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas
© AP / Scanpix

Hagoje įsikūręs TBT pranešė, kad taip pat išdavė orderį Rusijos prezidento įgaliotinei vaikų teisių klausimais Marijai Lvovai-Belovai. Tačiau Rusija nėra TBT narė ir kol kas neaišku, kaip TBT planuoja užtikrinti orderių įgyvendinimą.

„Pasaulis gavo signalą, kad Rusijos režimas yra nusikalstamas, o jo vadovybė ir pakalikai bus patraukti atsakomybėn“, – socialiniame tinkle pareiškė Ukrainos generalinis prokuroras Andrijus Kostinas.

„Tai istorinis sprendimas Ukrainai ir visai tarptautinės teisės sistemai, – pridūrė A. Kostinas. – Pasaulio lyderiai tris kartus pagalvos prieš paspausdami jam ranką ar sėsdami su juo prie derybų stalo“.

Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas sakė, kad šis žingsnis yra „tik pradžia“.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba taip pat pasveikino šią žinią.

„Teisingumo ratai sukasi. Sveikinu TBT sprendimą“, – sakė D. Kuleba. – Tarptautiniai nusikaltėliai bus patraukti atsakomybėn už vaikų grobimus ir kitus tarptautinius nusikaltimus“.

Ukrainos prezidento padėjėjas Mychailas Podoliakas sakė, kad šis sprendimas yra „aiškus signalas (Rusijos) elitui, kas jiems nutiks ir kodėl niekas nebebus „kaip anksčiau“.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
4.4333

Top naujienos

Žiniasklaida: Xi Jinpingas pareiškė, kad ruošiasi karui (3)

Kinijos vadovas Xi Jinpingas pareiškė, kad ruošia Kiniją karui. Pasaulis į tai esą turėtų...

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Vilniečiai už šildymą skendi skolose: beveik milijonas eurų grįžtama prie dujų (6)

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbė, kad šilumos gamyboje nuo balandžio bus atsisakoma mazuto...

Konservatorių stumiamoms „amžinų vadovų“ pataisoms – blokas iš savų

Ketvirtadienį posėdžiavęs Seimas turėjo spręsti dėl pataisų, kuriomis siekiama įteisinti...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (9)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Norima uždrausti verslui nemokamai dalyti vienkartinius indus: lauktų baudos

Ketvirtadienį organizuotoje spaudos konferencijoje Laisvės frakcija pristatė Žaliojo kurso tikslų...

Rasa Čepaitienė

Karo metinėms praėjus: iki šiol liko neatsakytas vienas klausimas

Rusijos karo prieš Ukrainą metinės, atrodytų, jau iš visų pusių aptartos tiek analitikų, tiek...

Klaipėdoje – daugiau nei 100 mln. eurų vertės tepalų perdirbimo gamykla: statybas norima pradėti šiemet

Kazachstano kapitalo UAB „ Hill Group“ prie Klaipėdos jau šiemet planuoja pradėti naudotos...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių ekspertas atkreipė dėmesį į rusų nesėkmę

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Iš pareigų verčiama Danielė: eksperimentai su medžiagomis tikrai buvo (37)

Antradienį Seimas slaptai balsuodamas spręs, ar iš pareigų atleisti Priklausomybių prevencijos...