Naujojo Pietų Velso valstijos koronerio padėjėjas Jeremy Gormly pranešė, kad į 38 metų teisininkę Katriną Dawson pataikė šešios skeveldros nuo vienos arba kelių rikošetavusių policijos kulkų, o viena iš skeveldrų pažeidė svarbią kraujagyslę.

„Ji greitai prarado sąmonę ir tuojau po to mirė “, – sakė J.Gormly.

Policija šturmavo Sidnėjaus centre įsikūrusią šokoladinę „Lindt“ gruodžio 16-osios paryčiais, užbaigdama 17 valandų trukusią apsiaustį, per kurią užpuolikas Manas Haronas Monisas taip pat nušovė tos kavinės vadybininką – 34 metų Tori Johnsoną.

Vienas policijos snaiperis matė, kaip T.Johnsonui buvo įvykdyta egzekucija: įkaitui buvo liepta atsiklaupti, o tuomet jis buvo iš arti nušautas į pakaušį be jokio perspėjimo, pasakojo J.Gormly.

50-metis M.H.Monisas, kuris paleido iš viso penkis šūvius iš savo turėto šratinio šautuvo nupjauta buože, per šturmą akimirksniu žuvo nuo kelių policijos kulkų ir jų skeveldrų, pataikiusių užpuolikui į galvą ir liemenį, pridūrė J.Gormly.

Tyrimas aukų žūties priežastims nustatyti yra vykdomas kartu su vyriausybės tyrimu, kuriame mėginama išsiaiškinti, kaip M.H.Monisas gavo ginklą ir kodėl jis buvo paleistas už užstatą, nors buvo kaltinamas kaip bendrininkas savo buvusios žmonos nužudyme. Jam taip pat buvo iškelta daugiau negu 40 kaltinimų dėl lytinio užpuolimo.

Tas apsišaukėlis šeichas jautė didžiulę pagiežą Australijos vyriausybei, tačiau neturėjo palaikymo didelėje Sidnėjaus musulmonų bendruomenėje, kurioje buvo laikomas kuoktelėjusiu.

2012 metais M.H.Monisas buvo pripažintas kaltu byloje, kurioje jis kaltintas siuntinėjęs laiškus aštuonių Afganistane žuvusių australų karių šeimoms, protestuodamas prieš Australijos vaidmenį toje šalyje.