Jis informavo, kad per artimiausią Saugumo komiteto prie Ministrų Tarybos posėdį bus sprendžiama, kaip „padidinti mūsų sienų saugumą, ypač turint omenyje oro apsaugą“. Tarp aktualių klausimų - „rytinio flango stiprinimas dalyvaujant mūsų sąjungininkams“, pažymėjo Lenkijos vyriausybės vadovas.

„Mes su užsienio reikalų ministru Radoslawu Sikorskiu jau parengėme tokią iniciatyvą, raginimą atsižvelgti į Europos ginklų pramonės poreikius siekiant kuo greičiau paremti Ukrainą, ne tik todėl, kad jau beveik visa Rusijos ekonomika perėjo prie ginkluotės gamybos, o Europa labai atsilieka“, – sakė jis.

„Diplomatinėmis priemonėmis ir įtikinėjimu reikia siekti, kad visa ES suprastų, jog, radikaliai nepadidinę karinių pastangų, dar labiau atsiliksime“, – pridūrė ministras pirmininkas. „Tai reikš viena: per ateinančius kelerius metus Europai grės tiesioginės Rusijos atakos pavojus“, – pabrėžė D. Tuskas.

„Niekas negali abejoti, kad, žvelgiant iš strateginės perspektyvos, Europa yra Rusijos agresijos taikinys, ir ji įvyks tada, kai Rusijos karinė persvara bus akivaizdi“, – sakė Lenkijos vyriausybės vadovas.

Todėl, D. Tusko nuomone, „Europa kaip visuma turi būti stipresnė už Rusiją kariniu požiūriu, ir tai yra vienintelis būdas užtikrinti Europos ir Lenkijos sienų saugumą“.

Trečiadienį Lenkijos URM vadovas R. Sikorskis pareiškė, jog „mes turime atsakyti į pastarąją ataką prieš Ukrainą Putinui suprantama kalba: griežtindami sankcijas, kad jis negalėtų gaminti naujų ginklų iš kontrabandinių komponentų, ir perduodami Kyjivui didelio nuotolio raketas, kurios leis sunaikinti paleidimo įrenginius ir vadavietes“.

Rusijos grėsmės akivaizdoje NATO pirks 1 000 raketų „Patriot“


NATO trečiadienį pranešė, kad Aljanso narės Europoje pasirašė kontraktą dėl iki 1 000 raketų „Patriot“ įsigijimo, siekiant sustiprinti oro gynybą Rusijos keliamos grėsmės akivaizdoje.

Apie kontraktą, kurio vertė siekia 5,5 mlrd. dolerių, paskelbta Maskvai pastarosiomis dienomis surengus daugybę mirtinų raketų ir dronų smūgių prieš Ukrainą.

NATO viešųjų pirkimų agentūra teigė, kad pagal kontraktą, dėl kurio susitarė pradinė šalių grupė, įskaitant Vokietiją, Nyderlandus, Rumuniją ir Ispaniją, bus padidinta „Patriot“ raketų gamyba Europoje.

Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas palankiai įvertino „laiku paskelbtą sprendimą investuoti į 1 000 naujų „Patriot“ oro gynybos raketų, kad būtų sustiprintas Aljanso saugumas“.

„Rusijos raketų ir dronų atakos prieš Ukrainos civilius gyventojus, miestus ir miestelius rodo, kokia svarbi yra moderni oro gynyba. Amunicijos gamybos didinimas yra labai svarbus Ukrainos ir mūsų saugumui“, – sakoma J. Stoltenbergo pareiškime.

NATO sąjungininkės, įskaitant Jungtines Valstijas ir Vokietiją, nusiuntė JAV gamybos „Patriot“ sistemas į Ukrainą, kur jos buvo naudojamos Rusijos hipergarsinių raketų atakoms atremti.

Tačiau raketų tiekimas Kyjivui išsekino Vakarų atsargas ir privertė Vašingtoną kreiptis į sąjungininkes, pavyzdžiui, Japoniją, kad padėtų jas atkurti.

NATO Paramos ir viešųjų pirkimų agentūra pranešė, kad pagal naująjį kontraktą raketų gamyklą Vokietijoje įsteigs bendra Vokietijos MBDA ir „Raytheon“, priklausančios JAV grupei RTX, įmonė.

„Europa pati pasigamins 1 000 oro gynybos raketų „Patriot“. Tai rodo, kad Europos bendradarbiavimas užtikrina konkrečius pasiekimus“, – socialinėje žiniasklaidoje rašė Nyderlandų gynybos ministrė Kajsa Ollongren.

Kiekviena „Patriot“ raketa kainuoja apie 4 mln. dolerių, o sandoris, NATO teigimu, apima ir kitus elementus, įskaitant bandymų įrangą ir atsargines dalis būsimai techninei priežiūrai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)