Ataka buvo surengta praeitą naktį. Tikėtina, kad ji susijusi su praeitą savaitę įvykusiu incidentu, kai Irako teritorija buvo apšaudyta, kaip manoma, Turkijos pajėgų. Šis bombardavimas, pareikalavęs devynių civilių gyvybės, išprovokavo prieš Turkiją nukreiptų protestų visame Irake.

Mosule smogė keturios raketos, apgadinusios gatvėje netoli konsulato stovėjusius automobilius, naujienų agentūrai sakė provincijos įstatymų leidėjas Shirwanas Dobardani.

Atsakomybės už šią ataką kol kas niekas neprisiėmė.

Turkija neigia, kad jos artilerija praeitą savaitę apšaudė Irako teritoriją ir kaltina dėl tos atakos Kurdistano darbininkų partijos (PKK) kovotojus.

Ankara trečiadienį taip pat pasmerkė praeitą naktį Mosule įvykdytą raketų ataką.

„Kuo griežčiausiai smerkiame šią ataką, po kurios apie aukas nebuvo pranešta, – sakoma Turkijos užsienio reikalų ministerijos pranešime. – Tvirtai reikalaujame Irako valdžios vykdyti savo pareigą apsaugoti diplomatines ir konsulines atstovybes.“

Anot ministerijos, „pažymėtina, jog ši ataka buvo įvykdyta per JT Saugumo Tarybos posėdį, surengtą Irako institucijų prašymu“.

Po praeitą savaitę įvykusio apšaudymo Bagdadas paprašė Saugumo Tarybos priimti rezoliuciją, reikalaujančią, kad Ankara išvestų savo pajėgas iš Irako šiaurės, kur veikia turkų bazės, naudojamos kaip atsparos taškai seniai besitęsiančioje kampanijoje prieš PKK kovotojus.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją