74 metų D. Trumpas ir kiti kaltinamieji organizavo „melo ir kurstančios retorikos kampaniją“, nulėmusią Kongreso užpuolimą, pareiškė Kalifornijoje išrinktas Atstovų Rūmų narys Ericas Swalwellas civiliniame ieškinyje, pateiktame JAV apygardos teismui Vašingtone.

Kitas demokratų kongresmenas, Misisipės atstovas Bennie Thompson, praėjusį mėnesį iškėlė panašų ieškinį prieš D. Trumpą.

Abu ieškiniai grindžiami retai pasitelkiamu Kukluksklano įstatymu – 1871 metų teisės aktu, skirtu neleisti šio baltųjų viršenybės šalininkų organizacijos nariams bauginti renkamų pareigūnų.

D. Trumpas, D. Trumpas jaunesnysis, R. Giuliani ir Atstovų Rūmų narys iš Alabamos Mo Brooksas pasisakė per mitingą, vykusį prieš sausio 6 dieną eksprezidento šalininkų įvykdytą išpuolį prieš Kongresą, siekiant užkirsti kelią demokrato Joe Bideno pergalės prezidento rinkimuose tvirtinimui.

„Negalėdamas susitaikyti su pralaimėjimu, Donaldas Trumpas paskelbė visuotinį karą taikiam valdžios perėjimui“, – nurodė E. Swalwellas pareiškime, kuriuo skelbiama apie ieškinį.

„Jis nuolat melavo savo sekėjams, teigdamas, kad rinkimai buvo pavogti, – pabrėžė jis, – ir galiausiai paragino savo šalininkus užpulti Vašingtoną, siekiant „sustabdyti vagystę“.“

„Kaltinamieji subūrė, įaudrino ir pakurstė minią, todėl jie yra visiškai atsakingi už vėliau patirtus sužeidimus ir naikinimą“, – pažymėjo E. Swalwellas.

Ieškinyje reikalaujama, kad prisiekusiųjų žiuri paskirtų kaltinamiesiems nepatikslinto dydžio piniginę baudą ir lieptų išmokėti kompensaciją.

E. Swalwellas buvo vienas iš apkaltos proceso vadovų per D. Trumpo teismą Senate, kuomet buvęs valstybės vadovas buvo kaltinamas maišto kurstymu.

Demokratų kontroliuojami Atstovų Rūmai paskelbė D. Trumpui apkaltą dėl jo vaidmens riaušėse Kapitolijuje, tačiau Senatas eksprezidentą išteisino.

B. Thompsonas ir pilietinių teisių organizacija NAACP praėjusį mėnesį iškėlė ieškinį D. Trumpui, R. Giuliani ir dviem dešiniojo sparno grupėms – „Proud Boys“ ir „Oath Keepers“.

D. Trumpo atstovas Jasonas Milleris taip sureagavo į vėliausią ieškinį pareiškime laikraščiui „The Washington Post“: „Ericas Swalwellas yra visiškai nepatikima menkysta.“

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (42)