aA
Prieštaringai vertinama JAV prezidento Donaldo Trumpo dvasinė vedlė laikė mišias ir prašė Dievo pagalbos, kad jis būtų perrinktas šalies prezidentu.
Paula White-Cain
Paula White-Cain
© Stopkadras

Internetu transliuojamose mišiose evangelikė Paula White-Cain „meldė angelų“, kad šie padėtų respublikonams JAV rinkimuose.

Mišiose ji nusitaikė į „demoniškas konfederacijas, kurios siekia pavogti iš D. Trumpo rinkimus“. Ji taip pat teigė, kad iš Afrikos skuba angelai padėti D. Trumpui pasiekti pergalę.

P. White-Cain laikė mišias per 2016 m. JAV prezidento inauguraciją. Paskutinysis jos laikomų mišių įrašas internete plinta tarsi virusas.

„Nusitaikyk į tuos žmones, kurie tariasi tave pergudravę, Dieve“, – teigė pastorė.


Ji pridūrė: „Girdžiu pergalės garsą. Viešpats sako – taip bus.“

Dvi su puse valandos trukusiose mišiose, tiesiogiai transliuotose feisbuke, ji meldėsi: „Sugriausime visus demoniškus altorius, iškilusius virš Baltųjų rūmų, ypač virš Donaldo Trumpo. Angelai Jėzaus vardu atkeliauja iš Afrikos čia.“

Žmonės tviteryje negailėjo abejonių ir šmaikščių komentarų dėl šių mišių, jų įrašas jau peržiūrėtas daugiau nei 11 mln. kartų.

Paula White-Cain, Donaldas Trumpas
Paula White-Cain, Donaldas Trumpas
© Capital Pictures / Scanpix

Vienas internautas šmaikštavo, kad štai kaip atrodo angelai Afrikoje, kai juos ima trukdyti P. White-Cain.


Štai kitos inernautų mintys ir jų sukurti memai:


Pirmą kartą P. White-Cain meldėsi kartu su D. Trumpu, kai jis buvo realybės šou „The Apprentice“ vedėjas.

Praėjus 10-iai metų, ji laikė mišias, kai milijardierių inauguravo 45-uoju JAV prezidentu.

Šią savaitę P. White-Cain išpublikavo Ivankos Trump ir amišų (uždara krikščioniška bendruomenė) nuotrauką iš rinkimų kampanijos svyruojančioje valstijoje – Pensilvanijoje.


Sausio mėnesį su rėmėjais evangelikais Floridoje susitikęs D. Trumpas kalbėjo, kad Dievas yra jo pusėje

„Tikrai tikiu, kad Dievas yra mūsų pusėje“, – sakė JAV prezidentas susirinkusiesiems Karaliaus Jėzaus tarptautinėje bažnyčioje Majamyje. Tai buvo pirmasis D. Trumpo susitikimas su rinkėjais šiais metais prieš rinkimus.

„Visos prieš jį sukurtos demoniškos kliūtys bus pašalintos“, – tuomet aiškino Paula White-Cain, kuri dažnai įvardijama kaip D. Trumpo dvasinė patarėja.

Naujausiais duomenimis, J. Bidenas jau gavo 264 rinkikų balsus, o D. Trumpas – 214. Jei demokratas laimės Nevadoje, jis užsitikrins 270 balsų, o tai suteiks jam galimybę paskelbti pergalę šiuose prezidento rinkimuose.


Spėjama, kad D. Trumpas nepripažins pralaimėjimo šiuose rinkimuose ir sieks balsų perskaičiavimo „svyruojančiose“ valstijose. Jo štabas jau pareikalavo tai padaryti Viskonsine, kuris laikomas viena svarbiausių valstijų pergalei.

D. Trumpo štabo pareikšime teigiama, kad tam tikrose valstijose užfiksuota pažeidimų, verčiančių abejoti rezultatų patikimumu.

Štabo vadovo pavaduotojas Justinas Clarke'as taip pat pareiškė, kad pateiktas prašymas įšaldyti balsų skaičiavimą Pensilvanijoje, „kol bus užtikrintas tikras proceso skaidrumas ir respublikonai galės įsitikinti, kad visi skaičiavimai atliekami atvirai ir laikantis įstatymų“.

Be to, D. Trumpo komanda paprašė laikinai sustabdyti balsų skaičiavimą Mičigane ir Džordžijoje, paruošdama dirvą galimybei užginčyti rezultatus, nuo kurių galėtų priklausyti, ar respublikonas galės dar ketverius metus dirbti Baltuosiuose rūmuose.

Taigi, rezultatų nustatymo procesas gali užtrukti dar kelias dienas ar net savaites.

JAV PREZIDENTO RINKIMAI 2020 M.
S. Cichanouskaja tikisi susitikti su J. BidenuBaltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja tikisi susitikti su išrinktuoju JAV prezidentu Joe Bidenu.Ji šeštadienį pasveikino J. Bideną su pergale rinkimuose. „Telegram“ kanale opozicijos atstovė taip pat pareiškė viltį, kad J. Bidenas „nerukus galės susitikti su laisvai išrinktu naujos ir laisvos Baltarusijos prezidentu“. Ji pridūrė, kad J. Bidenas jau „kelis kartus aiškiai parėmė baltarusių tautą“.J. Bidenas yra pareiškęs, kad, tapęs prezidentu, išplės sankcijas A. Lukašenkos vyriausybei.
Žiniasklaida: Trumpo žentas J. Kuchneris paragino jį pripažinti pralaimėjusJungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo vyriausiasis patarėjas ir žentas Jared Kuchneris patarė jam pripažinti palaimėjimą prezidento rinkimuose, skelbia du neįvardintus šaltinius cituojantis kanalas CNN.„Prezidento D. Trumpo žentas ir vyriausiasis patarėjas J. Kuchneris pasiūlė prezidentui pripažinti pralaimėjimą rinkimuose“, – skelbia kanalas.Tačiau kaip į tai sureagavo prezidentas nepranešama.
Rusijos opozicijos lyderis A. Navalnas pirmiau už V. Putiną pasveikino J. BidenąRusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas sekmadienį pasveikino JAV išrinktąjį prezidentą Joe Bideną su pergale ir padarė tai pirmiau nei į JAV rinkimų rezultatus sureagavo Kremlius.Socialiniame tinkle „Twitter“ A. Navalnas pasveikino J. Bideną, išrinktąją viceprezidentę Kamalą Harris ir amerikiečius „apibrėžus naują vadovybę per laisvus ir teisingus rinkimus“.„Tai privilegija, kurią turi ne visos šalys“, – sakė A. Navalnas, kuris Vokietijoje sveiksta po įtariamo apnuodijimo anksčiau šiais metais.JAV televizijoms šeštadienį paskelbus prognozes, kad suskaičiavus beveik visus antradienį įvykusių rinkimų balsus J. Bidenas įgijo nepanaikinamą persvarą prieš Donaldą Trumpą, iš viso pasaulio ėmė plūsti sveikinimo žinutės.Pasaulio lyderiai, tarp jų Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, pasveikino J. Bideną, bet sekmadienį po pietų dar nebuvo jokio Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimo.Rusija buvo kaltinama, kad kišosi į JAV 2016 metų rinkimus norėdama padėti D. Trumpui ir vildamasi, kad jis užims ne tokią griežtą poziciją Maskvos atžvilgiu.Manoma, kad J. Bidenas užims griežtesnę poziciją. Per rinkimų kampaniją jis kritikavo D. Trumpą dėl to, kad šis palaikė „daug autokratų visame pasaulyje, pradedant Vladimiru Putinu“.A. Navalnas rugpjūčio 20 dieną pasijuto blogai ir prarado sąmonę skrisdamas iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Lėktuvui skubiai nusileidus jis ilgiau kaip parą buvo gydomas Omsko miesto ligoninėje, o rugpjūčio 22 dieną perkeltas į Berlyno universitetinę ligoninę „Charite“.A. Navalnas dabar yra Vokietijoje, kur buvo gydomas po įtariamo apnuodijimo. Rugsėjo pabaigoje A. Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės ir šiuo metu tęsia reabilitaciją. Rugpjūčio 24 dieną vokiečių specialistai paskelbė, kad A. Navalnas buvo apnuodytas „medžiaga iš cholinesterazės inhibitorių grupės“. Kanclerė Angela Merkel rugsėjo 2 dieną pareiškė, kad kalbama apie kovinę nervus paralyžiuojančią medžiagą iš Sovietų sąjungoje sukurtų medžiagų grupės „Novičiok“.A. Navalnas tvirtina, kad V. Putinas yra asmeniškai atsakingas už jo apnuodijimą, bet Kremlius atmetė visus įtarimus.
J. Bidenas gavo galimybę „ištaisyti JAV klaidas“, sako Irano prezidentasIrano prezidentas Hassanas Rouhani sekmadienį po Joe Bideno pergalės JAV prezidento rinkimuose pareiškė, kad naujoji Jungtinių Valstijų administracija turi galimybę „ištaisyti anksčiau padarytas klaidas“.„Dabar yra galimybė būsimai Amerikos administracijai ištaisyti anksčiau padarytas klaidas ir grįžti prie tarptautinių įsipareigojimų laikymosi“, – jo oficialiame interneto puslapyje paskelbtame pareiškime sako H. Rouhani.Per antradienį įvykusius rinkimus J. Bidenui pralaimėjęs dabartinis Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas Irano atžvilgiu laikėsi „maksimalaus spaudimo“ politikos ir nuo 2018 metų, kai pasitraukė iš istorinio branduolinio susitarimo su Teheranu, taikė jam griežtas sankcijas.Pakartotinai įvestos sankcijos taikomos Iranui itin svarbiai naftos pramonei ir bankiniams ryšiams, taip pat ir kitiems sektoriams.Jungtinių Valstijų „administracijos pastaruosius trejus metus vykdytą kenksmingą ir klaidingą politiką pasmerkė ne tik žmonės visame pasaulyje – jai pasipriešino ir žmonės (Jungtinėse Valstijose) per neseniai įvykusius rinkimus“, sakė H. Rouhani.Jis pridūrė, kad Irano žmonių „herojiškas pasipriešinimas įvestam ekonominiam karui“, kurį paskelbė D. Trumpo administracija, „įrodė, kad Amerikos maksimalaus spaudimo politikai buvo lemta žlugti“.Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei antradienį pareiškė, kad JAV prezidento rinkimų rezultatas neturės „jokios įtakos“ Teherano politikai Vašingtono atžvilgiu.Savo rinkimų kampanijos metu J. Bidenas yra sakęs, kad planuoja eiti „patikimu diplomatijos keliu“ santykių su Iranu srityje. Tai didina tikimybę, kad gali būti grįžta prie 2015 metų susitarimo, kuris buvo pasiektas, kai jis ėjo viceprezidento pareigas Baracko Obamos administracijoje.
Po J. Bideno pergalės laukia kova dėl Senato kontrolės DžordžijojeKas kontroliuos Jungtinių Valstijų Senatą, veikiausiai nebus žinoma iki sausio, kai bus rengiamas antrasis balsavimo turas Džordžijoje, nors šeštadienį tapo aišku, kad demokratas Joe Bidenas laimėjo kovą dėl Baltųjų rūmų.Džordžijos rinkimų rezultatai nulems galios pusiausvyrą Vašingtone, nes kol kas nė viena partija nėra užsitikrinusi daugumos Senate. Kol kas respublikonai ir demokratai yra užsitikrinę po 48 vietas. Kova dėl dar dviejų vietų Džordžijos valstijoje keliasi į antrą turą sausio 5 dieną. Taip pat kol kas dar neaiškūs Senato rinkimų rezultatai Šiaurės Karolinoje ir Aliaskoje.Politinėje kovoje Džordžijoje ant kortos pastatyta labai daug. Valstija yra itin susiskaldžiusi: nors demokratai stiprina savo pozicijas dėl išaugusio naujų rinkėjų skaičiaus, tačiau joks demokratas šioje valstijoje į Senatą nebuvo išrinktas maždaug 20 metų. Vienas strategas prognozavo, kad kovai dėl dviejų senatorių pozicijų šioje valstijoje gali būti išleista net 500 mln. JAV dolerių.„Dabar paimsime Džordžiją, o tuomet pakeisime Ameriką“, – šeštadienį po J. Bideno pergalės kreipdamasis į minią Bruklino gatvėse sakė demokratų lyderis Senate Chuckas Schumeris.Jeigu užsitikrintų daugumą Senate, Atstovų Rūmus jau kontroliuojanti partija įsitvirtintų Vašingtone. Tokiu atveju J. Bidenas turėtų daugiau laisvės nominuoti kandidatus, taip pat ir savo administracijai, galėtų lengviau gauti Kongreso pritarimą savo įstatyminei programai.Jeigu demokratams pritrūks vietų, Senato daugumos lyderis respublikonas Mitchas McConnellas galėtų įgyti galios žaboti J. Bideno ambicijas.„Senatas yra paskutinė gynybos linija“, – iš karto po to, kai J. Bidenas buvo paskelbtas laimėtoju, tviteryje parašė Nacionalinis respublikonų Senato komitetas, remiantis į Senatą besibalotiruojančių respublikonų kandidatų kampanijas.Respublikonai siekia išsaugoti daugumą Senate, tačiau net jei jiems pavyks laimėti paskutines dvi kovas dėl mandatų Šiaurės Karolinoje ir Aliaskoje, kur balsai vis dar skaičiuojami, jiems vis tiek pritrūks mandatų iki būtinos 51 vietos daugumos.Politinės matematikos problema respublikonams yra ta, kad jeigu balsavimo Senate metu balsų „už“ ir „prieš“ skaičius yra vienodas, lemiamą balsą skiria viceprezidentas, atstovaujantis partijai, kuri kontroliuoja Baltuosius rūmus. O kitais metais tai bus išrinktoji viceprezidentė Kamala Harris. Tai reiškia, kad 50 vietų užsitikrinę demokratai kontroliuotų Senatą. O respublikonams reikia mažiausiai 51 mandato, kad išsaugotų kontrolę.Todėl dėmesys nukrypsta į Džordžiją. Abi šios valstijos atstovų Senate vietas dabar kontroliuoja respublikonai. Valstijoje teks sausį rengti antrąjį balsavimo turą, nes nė vienas iš kandidatų nesurinko 50 proc. balsų, kad laimėtų iškart.J. Bidenas iki šiol nekalbėjo apie galios pusiausvyrą Senate, nes dar laukė prezidento rinkimų rezultatų. Tačiau prieš prezidento rinkimus praėjusį antradienį jis prakalbo apie jos svarbą.„Negaliu ir apsakyti, kaip yra svarbu, kad perimtume Jungtinių Valstijų Senatą. Šioje kovoje nėra labiau baigtį lemsiančios valstijos už Džordžiją“, – sakė jis.Respublikonai taip pat sutinka, viskas priklausys nuo Džordžijos.Tuo metu Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi savo kolegoms priminė, kas pastatyta ant kortos. „Tai, ką padarysime per ateinančius du mėnesius, turės įtakos mūsų rezultatams Džordžijoje“, – Atstovų Rūmų demokratams sakė ji ir pabrėžė būtinybę „būti pagarbiems“.Jos žodžius frakcijai citavo asmuo, nenorėjęs viešinti savo pavardės.
Baltarusijos opozicijos lyderė S. Cichanouskaja pasveikino J. Bideną su pergaleBaltarusijos  opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja pasveikino JAV išrinktąjį prezidentą Joe Bideną su pergale ir išreiškė viltį, kad jie galės netrukus susitikti.„Visas pasaulis stebėjo rinkimus Jungtinėse Valstijose – šalyje su visiškai funkcionuojančia demokratija, – platformos „Telegram“ kanalu rašė S. Cichanouskaja. – Tai buvo tikros idėjų, programų ir komandų varžybos, ne taip kaip Baltarusijoje, kur balsai per rinkimus buvo paprasčiausiai pavogti.“Į Lietuvą pasitraukusi opozicijos lyderė rugpjūčio 9-osios rinkimuose varžėsi su autokratišku Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka, vadovaujančiu šaliai nuo 1994 metų. Baltarusijoje jau trys mėnesiai vyksta masiniai protestai dėl šių rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Kremliaus remiamas A. Lukašenka.Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.Protestuotojai reikalauja 66 metų A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.C. Cichanouskajos nuomone, J. Bidenas „netrukus susitiks su teisingai išrinktu naujos, laisvos Baltarusijos prezidentu“. Ji pridūrė, kad daug JAV gyvenančių baltarusių balsavo už J. Bideną.Anksčiau šeštadienį A. Lukašenka JAV rinkimus pavadino „pasityčiojimu iš demokratijos“ ir sakė nemanantis, jog Minsko santykiai su Vašingtonu pasikeis, kad ir koks būtų rinkimų rezultatas.38 metų politikos naujokę C. Cichanouskają parėmė keli Vakarų lyderiai, atsisakę pripažinti Baltarusijos rinkimų rezultatus.Europos Sąjunga penktadienį patvirtino papildomą sąrašą asmenų, kuriems taikomos sankcijos dėl smurtinių represijų ir bauginimo taikių demonstrantų, opozicijos narių ir žurnalistų atžvilgiu po šių metų Baltarusijos prezidento rinkimų.Į šį sąrašą įtraukta dar 15 šalies pareigūnų, įskaitant A. Lukašenką bei jo sūnų ir patarėją nacionalinio saugumo klausimais Viktarą. Iš viso sąraše yra 59 asmenys.A. Lukašenkai atsisakant trauktis, o opozicijai nesugebant priversti jo atsistatydinti, politinė padėtis Baltarusijoje atrodo atsidūrusi aklavietėje.
Po ketverių metų pertraukos Baltuosiuose rūmuose vėl apsigyvens šunysPo ketverių metų pertraukos Baltuosiuose rūmuose vėl šmirinės keturkojai. JAV prezidento rinkimus laimėjęs demokratas Joe Bidenas turi du aviganius, vienas kurių yra šuo-gelbėtojas. Champas išrinktojo prezidento šeimoje gyvena nuo 2008-ųjų, o Majorą šeima iš gyvūnų prieglaudos paėmė 2018 metais.Šunys Baltuosiuose rūmuose turi senas tradicijas. Barackas Obama augino portugalų vandens šunį Bo, George‘as W. Bushas – škotų terjerą Barney‘į, o Billas Clintonas – šokolado spalvos labradorą Buddy‘į.Prieš ketverius metus į Baltuosius rūmus įsikraustė Donaldas Trumpas, kuris žinomas kaip higienos fanatikas. Jis yra pirmasis JAV prezidentas per daugiau kaip šimtmetį, neturintis augintinio. „Kaip tai atrodytų, jei aš su šunimi vaikštinėčiau Baltųjų rūmų pievele“, - klausia D. Trumpas vaizdo įraše, kurį J. Bidenas panaudojo savo rinkimų kampanijai. „Rinkis savo žmogų apgalvotai“, - sakoma toliau reklamoje.
Spauda: J. Bidenas ketina iškart po inauguracijos atšaukti virtinę D. Trumpo įsakųPergalę JAV prezidento rinkimuose paskelbęs Joe Bidenas ketina atšaukti virtinę Donaldo Trumpo įsakų, kai tik pradės eiti pareigas sausio 20 dieną, remdamasis informuotais šaltiniais pranešė laikraštis „The Washington Post“.J. Bidenas planuoja sugrąžinti JAV į Paryžiaus susitarimą dėl klimato, atšaukti JAV pasitraukimą iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO).Be to, leidinio šaltinių duomenimis, išrinktasis prezidentas nori nedelsdamas atšaukti imigracijos draudimą, nukreiptą prieš daugelį musulmoniškų šalių, ir atkurti programą, pagal kurią šalyje galės pasilikti tie žmonės, kurie vaikystėje į ją buvo atvežti nelegaliai.J. Bidenas jau pažadėjo, kad pirmadienį paskirs grupę iškilių mokslininkų, kuriems bus pavesta parengti kovos su koronaviruso pandemija planą.„Pirmadienį paskirsiu grupę vedančiųjų mokslininkų ir ekspertų kaip pareinamojo laikotarpio patarėjus, kad [jie] padėtų padaryti Bideno ir [išrinktosios viceprezidentės Kamalos] Harris planą konkrečiu brėžiniu, pradėsiančiu [veikti] 2021 metų sausio 20 dieną“, kai įvyks jų inauguracija, savo šalininkams sakė išrinktasis prezidentas.
Šimtai žmonių automobiliuose sveikino J. Bideną su pergaleDėvėdami kaukes ir mojuodami vėliavomis nuo automobilių stogų, šimtai demokratų džiugiai sveikino kiekvieną sakinį Joe Bideno pirmojoje kaip išrinktojo JAV prezidento pasakytoje kalboje, pergalės vakarėlyje, į kurį žmonės dėl koronaviruso suvažiavo savo automobiliais.J. Bidenui Vilmingtone, Delavere, kur jis gyvena, mitingo dalyviams sakant, kad jis suvienys Ameriką kaip 46-asis jos prezidentas, susirinkusieji palaikymą reiškė garso signalais ir šokdami įsilipę į visureigių bagažines.„Tai nuostabus jausmas“, – sakė 26 metų finansų analitikė Juliana Panzera, kalbėdama pro savo automobilio langą stovėjimo aikštelėje.„Beveik atrodo per gerai, kad būtų tiesa. Bet ačiū Dievui, kad taip nėra“, – pridūrė ji.Vaikai automobiliuose mojavo mėlynomis švytinčiomis lazdelėmis, o suaugusieji, užsidėję kaukes su „Biden-Harris“ logotipu, mėgavosi gėrimais su savo bendraminčiais šalia savo transporto priemonių.„Mes pakylėti“, – sakė 32-ejų turinio kūrėja Alexis Reyes, atvažiavusi iš kaimyninio Naujojo Džersio.„Mes meldėmės ir norėjome, kad Bidenas gautų šią pergalę. Manau, kad visi tiesiog jaučia kažką panašaus į tai, kad „Tėtis perims kontrolę ir apsaugos visus“, – pridūrė ji.59-erių Patas Heffernanas ir jo žmona Debra šią savaitę jau du kartus važiavo į šią vietą laukdami pergalės vakarėlio, kuris iškart neįvyko dėl užsitęsusio balsų skaičiavimo.„Jaučiame palengvėjimą“, – sakė vyras, mūvėjęs raudonai ir baltai dryžuotas kelnes su petnešomis ir užsidėjęs žybsinčią kepurę. Jo žmona dėvėjo Laisvės statulos kostiumą.„Tai pridera, nes vėl pradėsime leisti į savo šalį imigrantus“, – sakė D. Heffernan.Pasak organizatorių, į mitingą suvažiavo apie 360 automobilių. Tarp susirinkusiųjų, be kita ko, buvo matyti pripučiamo kūdikio, vaizduojančio Donaldą Trumpą, kostiumą dėvintis žmogus.„Gydantis žmogus“Po išrinktosios viceprezidentės Kamalos Harris įžanginės kalbos J. Bidenas įbėgo į lauke įrengtą sceną skambant Bruce'o Springsteeno dainai „We Take Care of Our Own“ („Mes rūpinamės saviškiais“).Jis pasiuntė vilties ir susitaikymo žinią džiūgaujančių savo šalininkų miniai ir dešimtims milijonų televizijos žiūrovų.„Bičiuliai, šios šalies žmonės pasisakė. Jie suteikė mums aiškią pergalę, įtikinamą pergalę“, – sakė švytintis J. Bidenas.Pergalės kalba buvo sakoma po itin įtemptos rinkimų kampanijos, vykusios siaučiant koronaviruso pandemijai. Tačiau užuot mėgavęsis triumfu, J. Bidenas savo kalboje labiau susitelkė į pastangas pakeisti nusistatymą šalyje, kurios visuomenė, kaip parodė balsavimas, pasidalijusi į apylyges demokratų ir respublikonų šalininkų stovyklas.Per šventinį renginį buvo žarstomas konfeti, šaudė įspūdingi fejerverkai, skambant grupės „Coldplay“, B. Springsteeno ir Tinos Turner (Tinos Terner) dainoms.Per šį renginį amerikiečiai taip pat galėjo geriau įvertinti J. Bideno kampanijos partnerę K. Harris, kuri pateks į istoriją kaip pirmoji JAV viceprezidento postą užėmusi moteris ir juodaodė.Savo kalboje, kurią lydėjo pakiliai nusiteikusios minios šūksniai, K. Harris gyrė milžinišką rinkėjų aktyvumą, savo valią pareiškus apie 160 mln. amerikiečių. Ji sakė, kad šalies visuomenė jau ilgai yra susiskaldžiusi, bet „Joe yra gydantis žmogus“.„Kai pati mūsų demokratija buvo įrašyta į balsalapį per šiuos rinkimus, kai sprendėsi pačios Amerikos sielos likimas ir pasaulis stebėjo – jūs atnešėte naują dieną Amerikai“, – pabrėžė K. Harris.J. Bidenas, kuriam vėliau šį mėnesį sukaks 78-eri, ateinančių metų sausio 20-ąją taps vyriausiu žmogumi, kada nors tapusiu JAV prezidentu.
Daugelis pasaulio lyderių po J. Bideno pergalės kalbą apie viltį ir palengvėjimąPasaulio lyderiai sveikino JAV išrinktąjį prezidentą Joe Bideną su pergale, kurią vadino proga sustiprinti pasaulio demokratiją, ir akcentavo pirmosios moters – Kamalos Harris (Kamalos Haris) – išrinkimo JAV viceprezidente reikšmę.Nors prezidentas Donaldas Trumpas pralaimėjimo nepripažino, palengvėjimas buvo bendra tema daugelyje pasaulio vietų.„Amerikiečiai išsirinko prezidentą. Sveikinimai @JoeBiden ir @KamalaHarris! Turime daug padaryti, kad įveiktume šiandienos iššūkius. Dirbkime drauge!” – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.Tarp kitų sveikinimus atsiuntusių lyderių yra Vokietijos kanclerė Angela Merkel, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ir Egipto prezidentas Abdel Fattahas el Sissi, kuris sakė laukiantis galimybės „stiprinti strateginius dvišalius santykius“.J. Stoltenbergas šeštadienį pavadino J. Bideną „tvirtu NATO ir transatlantinio ryšio šalininku“ ir išreiškė viltį bendradarbiauti su J. Bidenu bei K. Harris, „kad būtų toliau stiprinamas ryšys tarp Šiaurės Amerikos ir Europos“.Jis pridūrė, kad „JAV lyderystė yra svarbi kaip niekad šiame neprognozuojamame pasaulyje.“JAV prezidentas D. Trumpas aštriai kritikuodavo NATO per savo 2016 metų rinkimų kampaniją, o per savo kadenciją ne kartą grasino išvesti Jungtines Valstijas iš Aljanso.D. Trumpas spaudė bloko nares didinti savo išlaidas gynybai – tai buvo ir jo pirmtakų prioritetas – kad būtų sustiprinta visos NATO kolektyvinė gynyba. Jis taip pat skatino Aljansą nukreipti dėmesį nuo Rusijos į kylančias grėsmes, tokias kaip Kinija ir terorizmas.Nauja pradžiaSveikinimą J. Bidenui atsiuntė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, kurio šalis buvo svarbi D. Trumpo apkaltai ir D. Trumpo kampanijos bandymui kaltinti J. Bideną bei jo šeimą korupcija.Dauguma JAV sąjungininkių Vakaruose suskubo sveikinti naują pradžią su nauja administracija Vašingtone.„Laukiame, kol galėsime dirbti su kita JAV vyriausybe, – tviteryje rašė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas. – Norime bendradarbiauti ir siekti naujos transatlantinės pradžios, Naujojo susitarimo.“„Sveikinimai! – sakė kanclerė A. Merkel. – Iš visos širdies linkiu sėkmės.“„Mūsų transatlantinė draugystė yra nepakeičiama, jei norime įveikti didelius šių laikų iššūkius“, – sakoma jos tviterio žinutėje, kurią paskelbė vyriausybės atstovas.Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pasveikino J. Bideną „su išrinkimu“, o K. Harris – „su istoriniu pasiekimu“.„JAV yra mūsų svarbiausia sąjungininkė ir laukiu galimybės glaudžiai bendradarbiauti dėl mūsų bendrų prioritetų, nuo klimato kaitos iki prekybos ir saugumo“, – sakė B. Johnsonas.Airijos ministras pirmininkas Michealas Martinas vienas pirmųjų tviteryje parašė sveikinimą, kuriame J. Bideną pavadino savo šalies „tikru draugu“.Tuo metu Izraelio premjeras, artimas D. Trumpo sąjungininkas Benjaminas Netanyahu, anksti sekmadienį sveikindamas J. Bideną, pavadino jį „dideliu Izraelio draugu“.„Laukiu, kol galėsiu dirbti su jumis abiem, kad toliau stiprintume ypatingą JAV ir Izraelio aljansą“, – tviteryje parašė B. Netanyahu, turėdamas galvoje J. Bideną ir K. Harris.Naujienos apie pergalę Pensilvanijoje, kuri užtikrino buvusiam Baracko Obamos viceprezidentui daugiau nei 270 bendrai pergalei būtinų balsų Rinkikų kolegijoje, nusirito per pasaulį socialinėje žiniasklaidoje ir tiesioginėmis naujienų transliacijomis, sukeldamos džiūgavimą ir šventimą.Įvairūs vertinimaiOficialios reakcijos kol kas nėra iš Kinijos, kuri konfliktavo su D. Trumpo administracija dėl virtinės klausimų, įskaitant prekybą, saugumą ir technologijas. Tačiau socialinės žiniasklaidos vartotojai sveikino permainas. Gong Teng Xin Yi pasirašytame įraše populiariame socialiniame tinkle „Sina Weibo“ sakoma: „Sveikinu Bideną, seną kinų liaudies draugą, laimėjus rinkimus.“Demokratiškai ir autonomiškai valdomo Taivano, kurį Kinija laiko savo teritorijos dalimi, prezidentė Tsai Ing-wen taip pat pasveikino J. Bideną ir K. Harris. JAV nepalaiko su Taivanu oficialių santykių, bet D. Trumpo administracija stiprino neformalius ryšius rengdama savo pareigūnų vizitus į salą, kurie piktino Pekiną.„Vertybės, kuriomis remdamiesi kūrėme savo santykius, negalėtų būti stipresnės, – tviteryje rašė Tsai Ing-wen. – Laukiu, kol galėsiu drauge dirbti dėl mūsų draugystės ir indėlių į tarptautinę visuomenę.“JAV rinkimų rezultatu sunkiai galėjo patikėti Slovėnija, kur yra gimusi amerikiečių pirmoji ponia Melania Trump. Dešiniojo sparno premjeras Janezas Janša buvo vienintelis, pasveikinęs D. Trumpą su pergale dar nesuskaičiavus visų balsų, kai pareiškė, jog „aišku, kad Amerikos žmonės išrinko Donaldą Trumpą“.Įvairiai naujienos buvo vertinamos Irake. Daugelis irakiečių prisimena, kad J. Bidenas pritarė JAV invazijai į Iraką 2003 metais. Aktyvistai, kurie protestavo prieš didelę kaimyninio Irano įtaką Irake, rėmė D. Trumpą ir sveikino JAV drono smūgį, kuriuo šių metų pradžioje Bagdado oro uoste buvo nukautas įtakingas Irano generolas.Vis dėlto Irako prezidentas Barhamas Salihas tviteryje pasveikino J. Bideną, kurį pavadino draugu ir patikimu partneriu.Permąstyti nuostatasTačiau peikėjų buvo mažuma. Sveikinimai plūdo ir iš šalių, kurios nepritarė D. Trumpo administracijos politikai, ir iš lyderių, kurie sutardavo su respublikonų prezidentu, bet dabar iš esmės ignoravo jo pareiškimus, kad rinkimai dar nesibaigė.JAV karinės sąjungininkės Pietų Korėjos, kurią D. Trumpas spaudė iš naujo derėtis dėl prekybos, prezidentas Moon Jae-inas pasveikino J. Bideną ir K. Harris. „Mūsų aljansas stiprus, o ryšys tarp mūsų šalių tvirtas. Labai laukiu galimybės dirbti su jumis dėl mūsų bendrų vertybių“, – tviteryje parašė jis.Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro ir JAV remiamas jo varžovas Juanas Guaido abu pasveikino J. Bideną. N. Maduro tviteryje parašė, kad Venesuela „visuomet bus pasirengusi dialogui“ su Vašingtonu, o J. Guaido taip pat padėkojo D. Trumpui už „tvirtumą ir ryžtą“ stojant prieš N. Maduro.Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) sosto įpėdinis Mohammedas bin Zayedas al Nahyanas, kuris yra artimas D. Trumpo žentui Jaredui Kushneriui, tviteryje pasiuntė geriausius linkėjimus J. Bidenui.Indijos premjeras Narendra Modi, kuris viešai demonstruodavo draugiškumą D. Trumpui, paskelbė bendrą savo ir J. Bideno nuotrauką, ir pasveikino demokratą su „įspūdinga pergale“. Indijos lyderis taip pat akcentavo K. Harris indišką paveldą. „Jūsų sėkmė praskynė taką ir kelia didžiulį pasididžiavimą ne tik jūsų čitėms, bet ir visiems Amerikos indams“, – sakė jis. Tamilišku žodžiu „čitė“ meiliai vadinamos žmogaus motinos jaunesnės seserys; šį žodį K. Harris panaudojo sakydama sutikimo tapti demokratų kandidate į viceprezidentus kalbą. K. Harris velionė motina buvo iš Indijos. Kandidatė visos kampanijos metu minėdavo savo indišką paveldą. Jos išrinkimas iškart sukėlė tarptautinį atgarsį ir kai kuriose Afrikos šalyse išprovokavo raginimus ilgai vyrų valdomoms vyriausybėms permąstyti nuostatas.„Kamala Harris nušviečia tunelį daugeliui moterų, siekiančių lyčių lygybės ir įtraukimo į vadovybes!” – tviteryje parašė Anne Waiguru, viena iš dviejų Kenijos gubernatorių moterų. Šios šalies Aukščiausiojo Teismo pirmininkas yra pataręs prezidentui paleisti parlamentą dėl nepakankamo moterų jame skaičiaus.Nigerijos prezidentas Muhammadu Buhari paragino J. Bideną spręsti „neigiamas nacionalistinės politikos dėl pasaulinių reikalų, skaldžiusios ir kėlusios nežinią, pasekmes“.Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau sakė laukiantis galimybės „drauge spręsti didžiausius pasaulio iššūkius“, Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas palinkėjo J. Bidenui ir K. Harris „visokeriopos sėkmės“, o Naujosios Zelandijos lyderė Jacinda Ardern, kuri ne kartą ginčijosi su D. Trumpu, sveikindama J. Bideną akcentavo bendradarbiavimą.Japonijos premjeras Yoshihide Suga sveikinimo žinutėje akcentavo saugumo klausimus regione ir pasaulyje.„Ačiū, Joe“Vis dėlto keli lyderiai, palaikę šiltus santykius su D. Trumpo administracija, kol kas nesveikina J. Bideno. Tarp jų yra Brazilijos prezidentas populistas Jairas Bolsonaro, Saudo Arabijos sosto įpėdinis Mohammedas bin Salmanas, Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras. „Palauksime, kol bus išspręsti visi teisiniai klausimai. Nenorime pasielgti neapgalvotai. Nenorime veikti lengvabūdiškai ir norime gerbti žmonių apsisprendimą bei teises“, – žurnalistams sakė A. M. Lopezas.Kol kas nebuvo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimo.Daug žmonių, ypač audringos politikos valstybėse, J. Bideno pergalę vertino kaip dalyką, gerinantį pagarbos demokratijai padėtį.„Ši pergalė simbolizuoja demokratijos viltį tokiu metu, kai daugelyje kitų pasaulio vietų ta šviesa blanksta. Ji suteikia vilties, kad sąžiningumas, dorumas ir atkaklumas vis dar svarbūs“, – sakė Tanzanijos opozicijos lyderis Zitto Kabwe, kuris po savo šalies prezidento rinkimų buvo areštuotas ir apkaltintas teroristiniais nusikaltimais.Argentinos prezidentas Alberto Fernandezas tviteryje J. Bideno ir K. Harris išrinkimą pavadino „aiškiu žmonių valios pareiškimu“.J. Bideno pergalė taip pat padrąsino žmones populistinių, demokratines normas ardžiusių vyriausybių valdomose centrinės Europos šalyse. D. Trumpas draugiškai elgdavosi su dešiniojo sparno vyriausybe Lenkijoje ir daug kas mano, kad jo parama sudarė sąlygas lenkų lyderiams apriboti teismų nepriklausomybę.„Trumpo pralaimėjimas gali būti kraštutinių dešiniųjų populizmo triumfo, taip pat ir Europoje, pabaigos pradžia“, – sakė buvęs Europos Sąjungos lyderis, buvęs Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.„Ačiū, Joe“, – pridūrė jis.
Pasaulio žiniasklaida reaguoja į J. Bideno pergalę: „Telaimina Dievas Ameriką“Tokiomis antraštėmis kaip „Telaimina Dievas Ameriką“ didžiosios žiniasklaidos priemonės visame pasaulyje sveikino Donaldo Trumpo pralaimėjimą, tačiau perspėjo, kad išrinktasis prezidentas Joe Bidenas JAV prezidento poste susidurs su didžiuliais iššūkiais.Tarptautinė žiniasklaida taip pat daug dėmesio skyrė Kamalos Harris, kuri taps pirmąja juodaode JAV viceprezidente, žygdarbiui.„Nauja Amerikos aušra“, – skelbė britų „The Independent“ antraštė šalia K. Harris ir J. Bideno nuotraukos, pažymint jos istorinį pasiekimą.„The Sunday Times“ išspausdino švenčiančios juodaodės moters, apsigobusios JAV vėliava, nuotrauką ir antraštę: „Miegalius Joe pažadina Ameriką“, taip pašiepdamas D. Trumpą, pavartodamas niekinančią pravardę, kurią jis naudodavo J. Bideno atžvilgiu.Bulvarinis leidinys „Sunday People“ didžiosiomis raidėmis skelbė: „TELAIMINA DIEVAS  AMERIKĄ“.Vokietijos laikraštyje „Bild“ buvo matyti D. Trumpo nuotrauka su antrašte: „Išėjimas be orumo“.„Koks išsivadavimas, koks palengvėjimas“, – skelbė kairiųjų pažiūrų Vokietijos leidinys „Suddeutsche Zeitung“.Tačiau jis pažymėjo, kad J. Bidenas „paveldi sunkią naštą“, su kokia nesusidūrė jo pirmtakai, ir perspėjo, kad scenarijus, jog D. Trumpas priims pralaimėjimą, yra „neįsivaizduojamas“.Australų Ruperto Murdocho žiniasklaidos imperijai priklausantis bulvarinis laikraštis „The Daily Telegraph“ taip pat sutelkė dėmesį į numanomą D. Trumpo pasipriešinimą ir pavadino jį „įniršio kamuoliu“.„(D. Trumpas) paprasčiausiai nepriims pažeminimo, kad, panašu, jį sumušė priešas, kurį jis manė esant silpnu ir beveik nenusipelniusiu, kad jis ateitų į kovą“, – sakoma jame.Perspėjimai dėl populizmoPagrindinės Brazilijos žiniasklaidos priemonės apie D. Trumpo pralaimėjimą skelbė savo paties lyderio populisto Jairo Bolsonaro, kuris panašiai siekė sumenkinti demokratines institucijas ir atmetė mokslu pagrįstus faktus, kontekste.„Trumpo pralaimėjimas baudžia išpuolius prieš civilizaciją, tai – pamoka Bolsonaro“, – rašė vienas didžiausių Brazilijos dienraščių „Folha de Sao Paulo“.Ispanijos centro dešinysis laikraštis „El Mundo“ teigė, kad J. Bideno pergalė reiškia atsisveikinimą su D. Trumpo populizmu, ir apibūdino K. Harris kaip „atsinaujinimo simbolį“.Didžiausias Švedijos dienraštis „Dagens Nyheter“ paskelbė savo nuomonės ir redakcijos straipsnį „Karčiai saldi pergalė – Bidenas stengsis išgydyti JAV“.J. Bideno pažadą grįžti į normalumą leidinys pavadino „neįmanoma misija“.„Rinkimų rezultatai rodo, kad šalis yra labai susiskaldžiusi, ir Bidenui bus sunku vykdyti reformų programą, kurią jis pažadėjo savo pagrindiniams rinkėjams“, – rašė laikraštis.Švedijos konservatyvus dienraštis „Svenska Dagbladet“ perspėjo apie daugelio milijonų amerikiečių, kurie ir toliau tikės pavojinga D. Trumpo retorika, kad rinkimai buvo iš jo pavogti, keliamus pavojus.„Rinkimai baigėsi, bet konfliktas tęsiasi“, – skelbia jo antraštė.„Pusė šalies – bent jau pusė tų, kurie balsavo, – gali dar ilgai justi, kad kažkas yra labai negerai po kelių mėnesių mūšių ir balsų, abejojančių dėl pačių rinkimų. Kad pati rinkimų sistema yra suklastota ir ja negalima pasitikėti“, – rašė leidinys.Tuo metu škotų „Ayrshire Daily News“ rezultatą įvertino labiau vietiniu mastu.„Pietų Eršyro golfo klubo savininkas pralaimėjo 2020-ųjų prezidento rinkimus“, – rašoma jo antraštėje.
Trumpas teigia laimėjęs JAV prezidento rinkimus, surinkęs 71 mln. „teisėtų“ balsųJAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pareiškė buvęs perrinktas antrai kadencijai, surinkęs 71 mln. „teisėtų balsų“, didžiosioms televizijoms paskelbus, kad pergalė prognozuojama jo varžovui demokratui Joe Bidenui.„71 mln. teisėtų balsų. Rekordas pareigas einančiam prezidentui! Aš laimėjau rinkimus, gavau 71 mln. teisėtų balsų“, – per „Twitter“ parašė D. Trumpas.„Vyko blogų dalykų, kurių mūsų stebėtojams nebuvo leidžiama matyti. To anksčiau nėra buvę. Milijonai balsalapių buvo išsiųsti paštu žmonių, kurie to niekada neprašė“, – tvirtino jis.Ankstesnėje savo žinutėje D. Trumpas pareiškė esąs pasiryžęs kreiptis į teismus, kad būtų užtikrintas sąžiningas rinkimų balsų skaičiavimas.
Meksikos prezidentas: J. Bideną sveikinti dar per ankstiMeksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras šeštadienį pareiškė, kad dar per anksti sveikinti Joe Bideną su pergale JAV prezidento rinkimuose, kol nėra išspręsti „visi teisiniai klausimai“.„Nenorime pasielgti neapgalvotai. Nenorime veikti lengvabūdiškai ir norime gerbti žmonių apsisprendimą bei teises“, – žurnalistams sakė A. M. Lopezas.„Palaikome labai gerą ryšį su abiem kandidatais“, – pridūrė jis.„Prezidentas (Donaldas) Trumpas labai pagarbiai elgėsi su mumis, ir mes sudarėme labai gerų susitarimų. Dėkojame jam, kad jis nesikišo ir mus gerbė“, – kalbėjo kairiųjų pažiūrų Meksikos lyderis.Iš „lygiai tas pats“ taikytina J. Bidenui, tvirtino A. M. Lopezas Obradoras.D. Trumpas pateikė virtinę skundų teismams ir atsisakė pripažinti pralaimėjęs, kai didžiosios JAV televizijos šeštadienį paskelbė prognozuojančios J. Bideno pergalę po antradienį įvykusių rinkimų.Respublikonas pakurstė pyktį per 2016 metų rinkimų kampaniją, pavadinęs meksikiečius migrantus „žagintojais“ ir narkotikų prekeiviais, taip pat pažadėjęs atsitverti nuo Meksikos fizine siena.Tačiau A. M. Lopezas Obradoras sugebėjo palaikyti gana šiltus santykius su D. Trumpu ir liepą netgi aplankė jį per savo pirmąją kelionę į užsienį, kai buvo išrinktas savo šalies vadovu.
D. Trumpo kampanija pateikė dar vieną ieškinį dėl balsų skaičiavimo Arizonoje.
Joe Bidenas kreipsis į tautą 20 val. vietos (sekmadienį 3 val. Lietuvos laiku) iš Vilmingtono miesto Delavere, kuriame gyvena.
Trumpas šeštadienį greičiausiai nebepasirodys viešumojeD. Trumpas ir jo sąjungininkai šeštadienį greičiausiai nebepasirodys viešumoje, skelbia JAV žiniasklaida, informuoja naujienų agentūra dpa.D. Trumpas šįryt, kai šalį apskriejo žinia apie Joe Bideno pergalę JAV prezidento rinkimuose, laiką leido golfo savo klube Virdžinijoje.Jis jau sugrįžo į Baltuosius rūmus, į Vašingtono gatves suplūdus minioms žmonių, švenčiančių Joe Bideno pergalę.
https://twitter.com/BrianBartlett/status/1325156427221110785?ref_src=twsrc%5Etfw
Tuo metu, kai paskelbta apie Joe Bideno pergalę JAV prezidento rinkimuose, Donaldas Trumpas žaidė golfą. Šiuo metu jis grįžta į Baltuosius rūmus. Prezidento kortežas pravažiavo arti Vašingtono centre priešais Baltuosius rūmus esančios aikštės „Juodųjų gyvybės svarbios“, kur didžiulė minia šventė D. Trumpo pralaimėjimą. Respublikonas, atkakliai tvirtinęs, kad rinkimus iš tikrųjų laimėjo jis ir kad balsų skaičiavimas buvo masiškai klastojamas, nors jokių įrodymų nepateikė, nuo šeštadienio ryto buvo savo privačiame golfo klube Virdžinijoje.
Trumpo šalininkai Kongrese teigia, kad rinkimai dar nesibaigėKeli prezidento Donaldo Trumpo šalininkai Kongrese teigia, kad JAV prezidento rinkimai dar nesibaigė, atkreipdami dėmesį į dar nebaigtą balsų skaičiavimą ir įtarimus sukčiavimu.„Žiniasklaida neturi teisės skelbti, kas tapo prezidentu, – tviteryje rašė Misūrio senatorius Joshas Hawley'is. – Tokią teisę turi žmonės. Kai bus suskaičiuoti visi teisėtai atiduoti balsai, bus užbaigtas perskaičiavimas ir bus atsižvelgta į įtarimus sukčiavimu, tuomet žinosime nugalėtoją.“Teksaso įstatymų leidėjas, JAV Atstovų rūmų narys Jodey'is Arringtonas teigė, kad „būtų neprotinga priimti bet kokius rezultatus, kol neužbaigti perskaičiavimai, jų neišnagrinėję teismai ir jie nepripažinti teisingais ir tiksliais.“
B. Obama pasveikino J. Bideną iškovojus „istorinę ir užtikrintą“ pergalę Kadenciją baigęs JAV prezidentas Barackas Obama pasveikino Joe Bideną iškovojus „istorinę ir užtikrintą“ pergalę šalies prezidento rinkimuose ir kreipėsi į amerikiečius, ragindamas įveikti susiskaldymą ir „rasti bendrą kalbą“.„Suskaičiavus visus balsus, išrinktasis prezidentas Joe Bidenas ir išrinktoji viceprezidentė (Kamala) Harris bus iškovoję istorinę ir užtikrintą pergalę“, – pranešime sakė Donaldo Trumpo pirmtakas B. Obama.Tačiau B. Obama pripažino, kad 77-erių J. Bideno „laukia tokia išskirtinių iššūkių serija, su kokia nebuvo susidūręs nei vienas naujai išrinktas prezidentas – siautėjanti pandemija, lygybės stokojanti ekonomika ir teisingumo sistema, grėsmė demokratijai ir klimato pavojus.“„Žinau, kad jis dirbs širdyje turėdamas visų amerikiečių interesus, nesvarbu, ar gavo jų balsą“, – sakė jis.
Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau šeštadienį pasveikino JAV demokratų kandidatą Joe Bideną su pergale prezidento rinkimuose, JAV žiniasklaidai kiek anksčiau paskelbus, kad buvęs viceprezidentas įveikė dabartinį šalies vadovą Donaldą Trumpą.„Esu nusiteikęs bendradarbiauti su išrinktuoju prezidentu Bidenu, išrinktąja viceprezidente (Kamala) Harris, jų administracija ir Jungtinių Valstijų Kongresu, kartu spręsdami didžiausius pasaulio iššūkius“, – sakoma J. Trudeau pranešime.
ES lyderiai sveikina JAV prezidento rinkimus laimėjusį J. BidenąEuropos Sąjungos lyderiai Charles'is Michelis ir Ursula von der Leyen šeštadienį gyrė žinią, kad demokratas Joe Bidenas buvo išrinktas Jungtinių Valstijų prezidentu, ir pasisakė už stipresnius transatlantinius santykius.„Atsižvelgiame į naujausius įvykius rinkimų procese“, – sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Ch. Michelis, atstovaujantis ES narių lyderiams.„Remdamasi tuo ES sveikina išrinktąjį prezidentą Joe Bideną ir išrinktąją viceprezidentę Kamalą Harris pasiekus pakankamai rinkikų balsų“, – pridūrė jis.
Nausėda ir Skvernelis sveikina Bideną su pergale prezidento rinkimuoseLietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis šeštadienio vakarą pasveikino Joe Bideną su pergale Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose ir pabrėžė JAV vaidmenį užtikrinant šalies nacionalinį saugumą.„Sveikinu J. Bideną laimėjus JAV prezidento rinkimus. Tikiuosi tęsti strateginį dvišalį bendradarbiavimą! Lietuva labai vertina tvirtą transatlantinį ryšį ir JAV lyderystę NATO, Baltijos šalių saugumo garantijas“, – tviteryje parašė G. Nausėda.Po kelių minučių sveikinimą tviteryje paskelbė ir premjeras Saulius Skvernelis. Jis pavadino J. Bideną išrinktuoju prezidentu.„Sulaukus naujausių žinių, noriu pasveikinti išrinktąjį prezidentą J. Bideną ir jo komandą. JAV yra Lietuvos draugė, svarbi sąjungininkė ir partnerė, tikiuosi, kad kartu mes šią partnerystę dar sustiprinsime“, – parašė S. Skvernelis.Sveikinimus Lietuvos vadovai paskelbė praėjus kiek daugiau nei valandai po to, kai JAV žiniasklaida paskelbė, kad J. Bidenas užsitikrino pergalę rinkimuose.
JAV žiniasklaida: J. Bidenas iškovojo pergalę NevadojeJoe Bidenas iškovojo pergalę itin svarbioje Nevados valstijoje, šeštadienį paskelbė žiniasklaida – tai įtvirtina jo persvarą prieš respublikoną Donaldą Trumpą ir užtikrina Baltųjų rūmų pergalei reikalingus Rinkikų kolegijos balsus.Šešis rinkikų balsus turinčioje valstijoje pergalę J. Bidenui priskyrė tokios žiniasklaidos priemonės, kaip „The New York Times“ ir „Fox News“.
Išrinktasis prezidentas šeštadienį vakare kreipsis į tautąIšrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas planuoja šeštadienį vakare kreiptis į tautą, didiesiems žiniasklaidos kanalams paskelbus, kad jis laimėjo antradienį vykusius rinkimus ir įveikė prezidentą respublikoną Donaldą Trumpą.J. Bideno kampanija paskelbė, kad išrinktasis prezidentas, jo žmona Jill, išrinktoji viceprezidentė Kamala Harris ir jos vyras Dougas Emhoffas pasirodys mitinge prie suvažiavimų centro Vilmingtono mieste Delavero valstijoje. Mitingo dalyviai kalbos klausysis būdami savo automobiliuose.
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė N. Pelosi: J. Bidenas iškovojo istorinę pergalęJAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi demokrato Joe Bideno pergalę šalies prezidento rinkimuose pavadino „istorine“ ir žyminčia „naują vilties dieną Amerikai“.„Pasirinkę išrinktąjį prezidentą Joe Bideną, amerikiečiai išrinko lyderį, pasirengusį nuo pirmosios dienos imtis koronaviruso suvaldymo, kad galėtume saugiai atverti mūsų ekonomiką ir mokyklas“, – sakė N. Pelosi.„Pasirinkę išrinktąjį prezidentą (Joe) Bideną, jie išrinko vienytoją, kuris vertina tikėjiimą, šeimą ir bendruomenę, ir tokį žmogų, kuris nenuilstamai dirbs, siekdamas išgydyti mūsų tautą“, – pridūrė ji.„Dirbdami kartu turime galimybę padaryti nepaprastą pažangą žmonių naudai“, – sakė Atstovų rūmų pirmininkė.
Kamala Harris taps pirmąja viceprezidento postą užėmusia moterimi juodaode JAV istorijojeJ. Bideno kampanijos partnerė Kamala Harris taps pirmąja viceprezidento postą užėmusia moterimi, juodaode ir pietų azijiete.K. Harris per „Twitter“ parašė: „Šių rinkimų esmė daug didesnė negu @JoeBiden arba aš. Jų esmė – Amerikos siela ir mūsų noras dėl jos kovoti.“„Priešakyje turime daug darbo. Pradėkime“, – pridūrė ji.
Bidenas pažadėjo būti visų amerikiečių prezidentuDemokratas Joe Bidenas šeštadienį pažadėjo būti „visų amerikiečių prezidentu“, JAV žiniasklaidos priemonėms jį paskelbus šalies prezidento rinkimų nugalėtoju, iškovojusiu pergalę prieš respublikoną Donaldą Trumpą.„Mūsų laukiantis darbas bus sunkus, tačiau pažadu jums tai: aš būsiu visų amerikiečių prezidentu – nesvarbu, ar jūs balsavote už mane, ar ne“, – tviteryje rašė 77-erių buvęs viceprezidentas.„Kadangi rinkimų kampanija baigėsi, laikas užnugaryje palikti pyktį ir šiurkščią retoriką ir susiburti kaip tautai, – jis sakė atskirai paskelbtame pranešime. – Laikas Amerikai susivienyti. Ir išgyti.“
D. Trumpas atsisako pripažinti pralaimėjimąJAV prezidentas Donaldas Trumpas atsisako pripažinti rinkimų pralaimėjimą, net ir daugumai didžiųjų žiniasklaidos priemonių nugalėtoju paskelbus demokratą Joe Bideną, ir pažadėjo imtis daugiau teisinių veiksmų.„Paprastas faktas tas, kad šie rinkimai dar toli gražu nesibaigė, – pareiškė D. Trumpas. – Nuo pirmadienio mūsų kampanija įsitrauks į mūsų bylos nagrinėjimą teisme, kad būtų užtikrinta, jog būtų visiškai laikomasi rinkimų įstatymų, ir tai, kad postą užimtų teisėtas laimėtojas.“
Užsienio žiniasklaida skelbia JAV prezidento rinkimų nugalėtoją Joe Bidenas taps 46-uoju JAV prezidentu, skelbia prognozes CNN, taip pat BBC ir kitos užsienio žiniasklaidos priemonės.Po atkaklios kovos Pensilvanijos valstijoje J. Bidenui pavyko pasivyti ir aplenkti D. Trumpą ir užsitikrinęs 20 rinkikų iš šios valstijos J. Bidenas jau surenka 273 rinkikų kolegijos balsus.
Bideno persvara Arizonoje sumažėjoNaujausiais duomenimis, Arizonoje J. Bideno pranašumas sumažėjo daugiau nei 7000 balsų, tačiau jis vis dar pirmauja 20 573 balsais. Suskaičiuota 97 proc. balsų.
Trumpas pranešė apie planuojamą spaudos konferencijąD. Trumpas tviteryje pranašė, kad šeštadienį bus rengiama spaudos konferencija Filadelfijoje. Įraše, kuris vėliau buvo pašalintas, jis sakė, kad konferencijoje dalyvaus teisininkai.Ji turėtų vykti apie 18.30 val. Lietuvos laiku.Apie spaudos konferenciją perrinkimo siekiantis prezidentas pranešė po kelių įrašų tviteryje, kuriuose pažėrė abejonių dėl balsų skaičiavimo skaidrumo tokiose valstijose kaip Pensilvanija. „Twitter“ šiuos įrašus pažymėjo kaip galimai klaidinančius.D. Trumpas pareiškė, kad didžiulis balsų skaičius, atiduotų šią savaitę įvykusiuose valstybės vadovo rinkimuose, buvo priimti neteisėtai.„Rinkimų dieną, buvo neteisėtai priimti po 20 val. dešimtys tūkstančių balsų, visiškai ir lengvai pakeitę rezultatus Pensilvanijoje ir kai kuriose kitose valstijose... Be to, šimtai tūkstančių balsų buvo neteisėtai nepriimti, bet tai jau atskiras reikalas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas.„Tai galėjo pakeisti rinkimų rezultatus daugelyje valstijų, įskaitant Pensilvaniją, kur, kaip visi manė, galėjau lengvai laimėti dar rinkimų naktį“, – pridūrė jis.D. Trumpo teigimu, „tomis valandomis vyko kažkas bloga, kuomet buvo piktavališkai ir šiurkščiai užkertamas kelias teisėtam skaidrumui – traktoriai blokavo duris, langai buvo uždengti storu kartonu, kad stebėtojai nematytų, kas vyksta kambariuose, kur vyko skaičiavimas“.„Viduje vyko kažkas bloga. Buvo padaryta didelių pakeitimų“, – pabrėžė jis.Šiuo metu Joe Bidenas pirmauja Pensilvanijoje 28 833 balsais. Laimėti šioje valstijoje demokratų kandidatui pakaktų, kad užsitikrintų pergalę prezidento rinkimuose.
Joe Bidenas žengia pergalės prieš D. Trumpą link: nuo šiai pergalei būtinų 270 rinkikų kolegijos balsų jį skiria 17 balsų
Pamažu vis arčiau pergalėsJ. Bidenui paskelbus, kad jis kreipsis į tautą, sustiprėjo spėlionės, kad jis gali oficialiai paskelbti pergalę rinkimuose. Vis dėlto buvęs viceprezidentas atrodo laukiantis patvirtinimo, kad laukia nepaneigiamo savo persvaros patvirtinimo. Jis nurodė dar kartą pasisakysiantis šeštadienį.Pensilvanijoje, J. Bideno persvara pastarosiomis valandomis nepaliaujamai didėjo. Pergalė šioje valstijoje užtikrintų demokratui galutinę pergalę kovoje dėl Baltųjų rūmų, nes ši valstija deleguoja 20 rinkikų, o jų balsai padėtų viršyti 270 Rinkikų kolegijos narių balsų ribą, reikalingą rinkimams laimėti.Penktadienį vakare J. Bidenas Pensilvanijoje pirmavo beveik 29 tūkst. balsų, bet ši persvara dar nebuvo pakankamai didelė, kad nebūtų inicijuotas balsų perskaičiavimas.J. Bidenas taip pat pirmavo Arizonoje ir Džordžijoje – dviejose valstijose, kurios šiame šimtmetyje dar niekada nebuvo nubalsavusios už demokratus. Jis taip pat pirmauja Nevadoje, bet D. Trumpas išlaiko nedidelę persvarą Šiaurės Karolinoje.Džordžija paskelbė liepsianti perskaičiuoti balsus dėl menko skirtumo tarp abiejų kandidatų. Be to, šioje pietinėje valstijoje sausį vyks rinkimų į abi jai priklausančias Senato vietas antrasis turas, tikriausiai nulemsiantis, ar Demokratų partija perims Kongreso aukštųjų rūmų kontrolę ir atvers J. Bidenui galimybę vykdyti reformas.D. Trumpas jau kelis kartus pernelyg anksti pasiskelbė rinkimų laimėtoju, atsisakydamas sutikti su duomenimis, rodančiai, kad pergalę veikiausiai švęs jo varžovas.Penktadienį vakare prezidentas per „Twitter“ perspėjo, kad „Joe Bidenas neturėtų neteisingai savintis prezidento posto. Aš irgi galėčiau reikšti tokią pretenziją.“D. Trumpo kampanija kreipėsi į teismus keliose valstijose, tvirtindama, kad pastebėjo rinkimų pažeidimų. Vis dėlto iki šiol tai nedavė jiems beveik jokios naudos, nes nebuvo pateikta jokių įrodymų, kad buvo manipuliuojama balsalapiais arba įvyko kokių nors kitokių reikšmingų incidentų.
Džordžijoje Bideno atotrūkis didėja
D. Trumpas pareiškė, kad J. Bidenas neturėtų klaidingai pasiskelbti rinkimų nugalėtojuJAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė savo varžovui Joe Bidenui, kad šis neturėtų klaidingai pasiskelbti Baltųjų rūmų nugalėtoju, nors preliminarūs duomenys rodo būtent jo pergalę.„Joe Bidenas neturėtų klaidingai pasiskelbti prezidentu. Aš taip pat galėčiau taip padaryti. Teisminiai procesai dar tik prasideda!“ – tviteryje rašė D. Trumpas.D. Trumpas jau yra keliskart pareiškęs, kad laimėjo antradienio rinkimus, nepaisant to, jog dauguma ženklų rodo J. Bideno pergalę.
Pensilvanijoje J. Bideno persvara jau apie 28 tūkst. balsų
Arizonojse skirtumas apie 30 tūkst. balsų, prekyje J. BidenasSuskaičiuota jau 97 proc.
Bidenas ruošiasi dirbti Baltuosiuose rūmuose, bet rinkimų nugalėtoju nepasiskelbėDemokratų kandidatas Joe Bidenas vėlai penktadienį pareiškė, kad jau ruošiasi perimti JAV prezidento pareigas, bet nepasiskelbė esąs šią savaitę įvykusių rinkimų, kuriuose varžėsi su dabartiniu šalies vadovu Donaldu Trumpu nugalėtoju.„Noriu, kad žmonės žinotų – mes nedelsiame imtis darbo“, – J. Bidenas pasakė kreipdamasis į tautą.Buvęs viceprezidentas pažymėjo, kad jis kartu su savo kampanijos partnere Kamala Harris šią savaitę surengė pasitarimų dėl koronaviruso pandemijos ir ekonomikos, Jungtinėms Valstijoms fiksuojant rekordinį sergamumą COVID-19.J. Bidenas atkreipė dėmesį, kad dėl pandemijos mirė jau beveik 240 tūkst. amerikiečių, ir sakė norįs, kad aukų šeimos žinotų nesančios paliktos likimo valiai.„Noriu, kad kiekvienas, kiekvienas žinotų, jog nuo pat pirmosios dienos įgyvendinsime savo planą, kaip suvaldyti virusą“, – 77 metų J. Bidenas sakė kreipdamasis iš Vilmingtono miesto Delavere, kur jis gyvena.Kandidatas taip pat kreipėsi į milijonus darbo vis dar neturinčių amerikiečių, kuriems sunkiai pavyksta susimokėti būsto nuomą arba nusipirkti maisto.„Neturime daugiau laiko, kad galėtume jį švaistyti partijų rietenoms“, – pabrėžė jis ir pasisakė už vienybė.„Mums laikas susivienyti kaip tautai, kad išgytume“, – kalbėjo J. Bidenas.J. Bideno galimybės laimėti prezidento rinkimus penktadienį atrodė didėjančios, jam įgijus persvarą skaičiuojant balsus tokiose svarbiose valstijose kaip Džordžija ir Pensilvaniją. Vis dėlto dar nė vienas iš kandidatų nėra užsitikrinęs pergalei reikalingų 270 Rinkikų kolegijos narių balsų.
Bidenas: laimėsime aiškia balsų daugumaJoe Bidenas vėlų penktadienio vakarą kreipėsi į tautą. „Laimėsime šias varžybas aiškia balsų dauguma“, – sakė jis. „Surinkome daugiau nei 74 milijonus balsų, tai yra daugiau nei bet koks prezidentas Jungtinių Valstijų istorijoje“, – tęsė demokratų kandidatas.Jis teigė, kad tikisi gauti daugiau nei 300 rinkikų balsų, laimėti Arizonoje ir Džordžijoje, kurios tradiciškai palankios respublikonams.Neilgo kreipimosi metu J. Bidenas užsiminė apie koronaviruso pandemiją, žadėjo pradėti veikti pirmąją dieną, kai taps prezidentu.Kaip ir anksčiau, jis vėl paragino tautą vienytis, pabrėždamas, kad bus „visų amerikiečių“ prezidentas. „Mes galime būti priešininkai, bet nesame priešai“, – kalbėjo J. Bidenas, atkreipdamas dėmesį, kad po rinkimų šalyje tvyro didelė įtampa.Tęsiantis balsų skaičiavimui, J. Bidenas prašė amerikiečių kantrybės. „Jūsų balsas bus suskaičiuotas. Nesvarbu, kaip atkakliai kiti bando sustabdyti skaičiavimą, aš neleisiu, kad tai atsitiktų.“Naujausiais duomenimis, J. Bideno persvara Pensilvanijoje išaugo iki 28 833 balsų, Arizonoje demokratų kandidatas pirmauja apie 30 000 balsų, Nevadoje – 22 657.
Pensilvanijoje J. Bidenas pirmauja jau 19 491 balsu.
Džordžijoje Bideno persvara išaugo iki daugiau nei 4000 balsųSuskaičiavus dar daugiau balsų Džordžijoje J. Bidenas pirmauja 4200 balsų, tačiau galutinis rezultatas vis dar neaiškus.Kaip jau skelbta anksčiau, Džordžijos valstija dėl itin mažos persvaros perskaičiuos prezidento rinkimų balsus.
Trumpas: Bidenas neturėtų skelbtis nugalėtojuPo to, kai kiek anksčiau buvo pranešta, kad Joe Bidenas gali kreiptis į tautą penktadienio vakarą (šeštadienio naktį Lietuvos laiku), D. Trumpas tviteryje įspėjo varžovą neskelbti pergalės.„Aš taip pat galėčiau tai pareikšti“, – rašo D.Trumpas.Tiesa, dabartinis prezidentas jau du kartus pareiškė laimėjęs rinkimus, nors rinkimų baigtis iki šiol lieka neaiški.https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1324846580147642369?ref_src=twsrc%5Etfw
Arizonoje J. Bideno persvara nežymiai susitraukėDemokratų kandidatas dabar pirmauja 39,769 balsų skirtumu, tačiau suskaičiuota jau 94 proc. balsų.
„Twitter“ žinutes apie „išrinktąjį prezidentą“ J. Bideną pažymėjo kaip pernelyg ankstyvasSocialinis tinklas „Twitter“ penktadienį žymėjo žinutes, kuriose JAV demokratų kandidatas Joe Bidena vadinamas „išrinktuoju prezidentu“, kaip pernelyg ankstyvas, tęsiantis balsų skaičiavimui per itin įtemptus rinkimus ir prognozėms rodant buvusio viceprezidento persvarą prieš prezidentą respublikoną Donaldą Trumpą keliose svarbiose valstijose.Tviterio žinutės, kuriose J. Bidenas vadinamas rinkimų laimėtoju, o jo kampanijos partnerė Kamala Harris – „išrinktąja viceprezidente“, buvo ženklinamos prierašu, kad balsų skaičiavimas dar nebaigtas.„Oficialūs šaltiniai galėjo būti dar nepaskelbę laimėtojo, kai ši žinutė buvo paskelbta“, – sakoma prieraše po žinute, paskelbta politinių veiksmų komiteto „Demokratų koalicija prieš Trumpą“ vieno iš įkūrėjo ir tinklalaidžių kūrėjo Scotto Dworkino.Prieraše taip pat pateikiama nuoroda į informaciją apie esamą rinkimų proceso padėtį.Nuo balsavimo pabaigos antradienio vakarą „Twitter“ ir „Facebook“ dėjo pastangas žymėti ar slėpti žinutes su pernelyg ankstyvais pareiškimais apie vieno ar kito kandidato pergalę arba klaidingais užsipuolimais, nukreiptais prieš rinkimų procesą. Kai kuriais atvejais taip pat buvo varžoma galimybė dalytis tokiomis žinutėmis.„Kadangi balsai visoje šalyje tebeskaičiuojami, mūsų komandos toliau imasi drausminamųjų veiksmų dėl žinučių, kuriose pirma laiko skelbiama pergalė arba esama klaidinamos informacijas apie rinkimus plačiąja prasme“, – pabrėžė „Twitter“.„Tai atitinka mūsų pilietinio principingumo politiką ir mūsų naująsias gaires dėl rinkimų rezultatų įvardijimo“, – rašoma socialinio tinklo pranešime.D. Trumpo nepagrįsti pareiškimai apie rinkimų proceso klastojimą, taip pat pirmalaikiai bet kurio kandidato pergalės pareiškimai buvo žymimi arba paslepiami, pateikiant nuorodų į patikimus informacijos šaltinius.Dėl „Twitter“ veiksmų tokių žinučių komentarai tapo mažiau matomi, o vartotojai, norintys perskaityti žinutes, pirmiausiai turi spragtelėti perspėjamąjį prierašą.
Pensilvanijoje - rezultatai iš 96 proc. apylinkiųJ. Bidenas priekyje 12,390 balsų.
Penktadienio vakarą J. Bidenas kreipsis į tautąDemokratų kandidatas į JAV prezidentus Joe Bidenas penktadienio vakarą kreipsis į tautą, pranešė vienas jo štabo pareigūnas.J. Bidenas šiuo metu pirmauja keliose svarbiose valstijose, galinčiose nulemti rinkimų nugalėtoją.J. Bidenas, kurį „išrinktuoju prezidentu“ jau pavadino Atstovų Rūmų demokratų daugumos lyderė Nancy Pelosi, vėliau penktadienį kreipsis į tautą iš Vilmingtono miesto Delavere, sakė vienas pareigūnas, pageidavęs neatskleisti savo pavardės.
Respublikonas Romney kritikuoja Trumpą dėl jo pareiškimų apie „suklastotus“ rinkimusRespublikonų senatorius Mittas Romney penktadienį sakė, jog JAV prezidentas Donaldas Trumpas neteisingai pasielgė pareiškęs, kad iš jo sukčiaujant mėginama atimti pergalę rinkimuose, kai balsų skaičiavimas svarbiausiose valstijose parodė, jog jo varžovo demokrato Joe Bideno šansai laimėti vis labiau didėja.Nors prezidentas „turi teisę“ prašyti perskaičiuoti balsus ir reikalauti ištirti tariamus balsavimo pažeidimus, kurių, kaip teigė jo šalininkai, buvo, „jis klysta sakydamas, kad rinkimai buvo suklastoti, papirkti ir pavogti“, sakė retkarčiais D. Trumpą kritikuojantis M. Romney.„Tai kenkia laisvei čia ir visame pasaulyje, silpnina Respublikos pamatuose esančias institucijas ir beatodairiškai kursto destruktyvias ir pavojingas aistras“, – kalbėjo jis.
Arizonoje suskaičiuota 93 proc., J. Bidenas pirmauja su daugiau nei 43 tūkst. balsų
J. Bideno persvara Pensilvanijoje jau 9,746 balsaiSuskaičiuota 95 proc.
J. Bidenas beveik padvigubino persvarą NevadojeNevados valstijoje demokratas Joe Bidenas beveik padvigubino savo persvarą prieš prezidentą Donaldą Trumpą.J. Bidenas šioje valstijoje, turinčioje 6 rinkikų balsus, turi 22 tūkst. balsų persvarą. Ši valstija gali tapti lemiamu veiksniu lenktynėse dėl Baltųjų rūmų.
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė N. Pelosi pavadino J. Bideną „išrinktuoju prezidentu“JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi penktadienį pavadino demokratų kandidatą Joe Bideną „išrinktuoju prezidentu“, šiam išsiveržus į priekį keliose svarbiose valstijose, tęsiančiose balsų skaičiavimą.„Šįryt paaiškėjo, kad Bideno ir [Kamalos] Harris kandidatų sąrašas laimės Baltuosius rūmus“, – žurnalistams sakė N. Pelosi, J. Bidenui aplenkus prezidentą Donaldą Trumpą nugalėtoją galinčioje nulemti Pensilvanijos valstijoje.„Išrinktasis prezidentas Bidenas turi tvirtą mandatą vadovauti“, – pridūrė ji.Tai „laiminga diena mūsų šaliai: Joe Bidenas yra vienytojas, nes jis yra pasiryžęs suburti žmones“, pabrėžė N. Pelosi.Pergalės 20 rinkikų balsų turinčioje Pensilvanijoje J. Bidenui užtektų, kad surinktų daugiau nei 270 balsų, kuriuos reikia užsitikrinti norint laimėti prezidento postą.Demokratų kandidatas taip pat mažyte persvara išsiveržė į priekį Džordžijoje, kuriai D. Trumpas iki vėlesnių rinkimų kampanijos etapų neskyrė daug dėmesio.Atstovų Rūmų pirmininkė visgi nepaskelbė apie galutinę J. Bideno pergalę, bet pareiškė mananti, kad buvęs viceprezidentas ir jo kandidatė į viceprezidentes K. Harris triumfuos.Po antradienį įvykusių įtemptų rinkimų pirma laiko paskelbęs apie savo pergalę D. Trumpas yra padaręs nepagrįstų pareiškimų apie sukčiavimą per rinkimus, taip pat ragino sustabdyti balsų skaičiavimą.Nepaisant gero J. Bideno pasirodymo, prognozuojama, kad demokratai praras kelias vietas Atstovų Rūmuose – partijai tai būtų didelis nusivylimas, nes ji tikėjosi išplėsti savo daugumą.N. Pelosi nesureikšmino mandatų praradimo scenarijaus, bet pažymėjo, kad per 2022 metais vyksiančius rinkimus „teks labiau pakovoti“, jei Baltuosiuose rūmuose nebebus D. Trumpo.Jungtinėse Valstijose prezidento partija beveik visuomet praranda vietų Kongrese per kadencijos vidurio rinkimus.
Džordžijoje J. Bideno persvara jau 1,586 balsai
Džordžijos valstija perskaičiuos balsus dėl itin mažos persvarosJAV Džordžijos valstija penktadienį pareiškė, kad perskaičiuos prezidento rinkimų balsus dėl itin mažos persvaros, kuria demokratų kandidatas Joe Bidenas lenkia dabartinį šalies vadovą Donaldą Trumpą.„Esant tokiai mažai persvarai, Džordžijoje bus perskaičiavimas“, – žurnalistams Atlantoje sakė valstijos sekretorius Bradas Raffenspergeris.B. Raffenspergeris, aukščiausio rango rinkimus prižiūrintis valdžios atstovas, pareiškė, kad skirtumas tarp abiejų kandidatų surinktų balsų yra per daug mažas, kad būtų galima skelbti nugalėtoją.Penktadienio rytą balsų skaičiavimui artėjant prie pabaigos, J. Bidenas savo varžovą Džordžijoje lenkė kiek daugiau nei 1 500 balsų. Šioje valstijoje, kažkada ištikimai rėmusioje D. Trumpo respublikonus, permainas lėmė besikeičianti demografinė padėtis ir didelis afroamerikiečių aktyvumas.Rinkimų rezultatai šioje valstijoje yra labai svarbūs ir dėl to, kad tai yra vienintelė valstija, kur šiemet vyksta rinkimai į abi jai priklausančias vietas Senate, o galutinis rezultatai nulems, kuri partija turės Senato kontrolę.Pagal Džordžijos įstatymus, jeigu nė vienas iš kandidatų į Senatą nesurinks daugiau kaip 50 proc. balsų pirmajame rinkimų rate, vyks antras rinkimų turas.„Galutinis rezultatas Džordžijoje turės didelės įtakos visai šaliai“, – pareiškė B. Raffenspergeris.„Daug pastatyta ant kortos ir emocijos veržiasi per kraštus abiejose pusėse. Mes neleisime, kad tie ginčai atitrauktų mus nuo darbo. Mes jį atliksime teisingai ir apginsime mūsų rinkimų sąžiningumą“, – sakė jis. Pasak B. Raffenspergerio, Džordžija leido stebėtojams iš abiejų stovyklų stebėti balsų skaičiavimą po to, kai D. Trumpas, neturėdamas jokių įrodymų, paskelbė apie menamą balsų klastojimą visoje šalyje.
Bideno kampanija: JAV turi būdų išlydėti prašalaičius iš Baltųjų RūmųJ. Bideno kampanija sureagavo į D. Trumpo pareiškimą, kad šis neketina pripažinti pralaimėjimo ir atsakė išplatindami savo pareiškimą. „JAV vyriausybė yra puikiai pajėgi išlydėti prašalaičius iš Baltųjų Rūmų teritorijos“, – sakė kampanijos atstovas Andrew Batesas.
Respublikonų senatorius Pensilvanijoje: Trumpo ieškiniai baigties nepakeisRespublikonų partijai priklausantis Pensilvanijos senatorius ir teisininkas Jake'as Cormanas nuomonių skiltyje portalui centredaily.com rašo, kad D. Trumpo ieškiniai neturi jokios vilties pakeisti rinkimų baigtį.„Pensilvanijos valstijos Generalinė Asamblėja neturi ir neturės jokio vaidmens skiriant rinkikų kolegijos narius ar kaip nors keičiant prezidentinių rinkimų baigtį“, – rašo respublikonas.
Trumpo štabas: šie rinkimai dar nesibaigėJungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo rinkimų štabas penktadienį pareiškė, kad „šie rinkimai dar nesibaigė“, jo varžovui Joe Bidenui dar labiau priartėjus prie pergalės.„Šie rinkimai dar nesibaigė“, – teigiama D. Trumpo rinkimų kampanijos generalinio advokato Matto Morgano pranešime, kuriame pateikiama daugiau įtarimų dėl galimų pažeidimų.„Klaidinga Joe Bideno pergalės prognozė pagrįsta keturių valstijų rezultatais, kurie dar toli gražu nėra galutiniai“, – teigiama pranešime.
J. Bidenas tolsa nuo D. Trumpo Pensilvanijoje: skirtumas - jau 6,737 balsai
J. Bidenas išsiveržia į priekį Pensilvanijoje 5,587 balsaisTai didžiulis smūgis D. Trumpui, kuris be šios valstijos neturi jokių šansų laimėti rinkimų. Suskaičiuota 95 proc. balsų.J. Bidenui užtenka laimėti šią valstiją, kad taptų prezidentui, tačiau šiuo metu jis pirmauja Nevados, Arizonos ir Džordžijos valstijoje ir yra pakeliui į 306 rinkikų balsus.Tačiau nugalėtoją šioje valstijoje skelbti dar anksti.Prezidentas iki šiol yra užsitikrinęs 213–214, o J. Bidenas – mažiausiai 253 rinkikų balsus. Kad laimėtų rinkimus, bet kuris kandidatas privalo surinkti ne mažiau kaip 270 Rinkikų kolegijos narių balsų.D. Trumpas leido suprasti neketinantis pasiduoti be kovos, net jeigu būtų paskelbta, kad rinkimus jis pralaimėjo. Jo rinkimų štabas jau pateikė skundus dėl įtariamų pažeidimų Nevadoje ir Džordžijoje, taip pat pareikalavo perskaičiuoti balsus Viskonsine.
Pensilvanijoje skirtumas 18,047 balsų D. Trumpo naudaiTačiau prezidento persvara stabiliai mažėjo, balsų skaičiavimui liko dar 5 proc.
Džordžijoje J. Bideno persvara ūgtelėjo iki 1,096 balsų.
https://twitter.com/markniesse/status/1324642838970249216?ref_src=twsrc%5Etfw
Joe Bidenas pirmauja DžordžijojeJoe Bidenas pirmą kartą Džordžijos valstijoje išsiveržė į priekį. Ši valstija mėlyna spalva nebuvo nusidažiusi nuo pat 1992 metų. Jie jis persvarą išlaikys čia ir Arizonoje, balsų jam pakaks tapti naujuoju JAV prezidentu.Džordžijoje suskaičiuota daugiau nei 99 proc. balsų., J. Bidenas pirmauja 917.D. Trumpas 2016 metais Džordžijoje laimėjo prieš demokratę Hillary Klinton penkiais procentiniais punktais.https://twitter.com/ErinKPeterson/status/1324645519143116801?ref_src=twsrc%5Etfw
Stiprinama J. Bideno apsaugaJAV slaptoji tarnyba, anot „The Washington Post“, stiprina demokratų kandidato į prezidentus Joe Bideno apsaugą. Į Vilmingtoną Delavero valstijoje, kur J. Bidenas bus dar mažiausiai dieną, nusiųsta papildomai pareigūnų. Laikraštis, remdamasis dviem neįvardytais šaltiniais, rašo, jog gali būti, kad J. Bidenas čia penktadienį pasakys didelę kalbą.Anot pranešimo, dešimtys slaptosios tarnybos pareigūnų budi Vilmingtono kongresų centre „Chase Center“, kur apsistojęs J. Bidenas su savo komanda.„The Washington Post“ duomenimis, jų skaičius kol kas neatitinka to, kuris priklauso išrinktajam prezidentui. Saugumo tarnybos atstovė sakė, kad viešai informacija nebus komentuojama.
Džordžijoje – beveik lygus rezultatasDžordžijoje, kur kandidatai varžosi dėl 16 rinkikų, liko suskaičiuoti vos 1 proc. balsų. Rezultatas – 2448081 už D. Trumpą ir 2446814 už J. Bideną. Vadinasi varžovus skiria vos kiek daugiau nei 1200 balsų.
Šalia Pensilvanijos balsų skaičiavimo centro sulaikyti du vyraiJAV policija sulaikė du vyrus šalia Pensilvanijos valstijos balsų skaičiavimo centro Filadelfijoje, pranešė vietos žiniasklaida.Pensilvanija yra viena iš svarbiausių valstijų JAV rinkimuose, kuri vis dar nepaskelbė galutinių rinkimų rezultatų. Balsų skaičiavimas tęsiasi keturiose itin svarbiose valstijose – Pensilvanijoje, Džordžijoje, Nevadoje ir Arizonoje, o demokratas Joe Bidenas nugalėtų, jei pasiektų pergalę vienoje ar dviejose iš šių valstijų.Tuo metu Donaldas Trumpas, kurio turėta persvara Pensilvanijoje tirpsta, kaltina demokratus sukčiavimu ir bandymu „pavogti rinkimus“.Netrukus po 22 val. vietos laiku (5 val. Lietuvos laiku) šalia Filadelfijos konferencijų centro, kur skaičiuojami balsai, buvo sulaikyti du vyrai, praneša „Philadelphia Inquirer“.Vietos leidinio žiniomis, vyrai buvo sulaikyti gavus informaciją apie tai, kad centro link artėja ginkluota grupė žmonių.
JAV rinkimų pareigūnai susirūpinę dėl grasinimų ir protestųKelių Amerikos valstijų rinkimų pareigūnai ketvirtadienį sakė nerimaujantys dėl savo darbuotojų, kurie po prezidento Donaldo Trumpo nepagrįstų pareiškimų apie masinį rinkimų rezultatų klastojimą sulaukia grasinimų ir piktų protestuotojų prie durų.„Galiu jums pasakyti, kad mano žmona ir motina labai dėl manęs nerimauja“, – sakė Klarko apygardos Nevadoje, kuriai priklauso Las Vegasas, registratorius Joe Gloria. Registratorius pridūrė, kad jo darbuotojai stiprina saugumą ir seka prie rinkimų biurų atvažiuojančius ir išvažiuojančius automobilius.Tačiau J. Gloria pridūrė, kad jis ir kiti pareigūnai vis tiek „vykdys savo pareigą ir skaičiuos balsus“.Daugiau – čia.
Nulems Pensilvanija? Džordžijoje, kuri paprastai remia respublikonus, D. Trumpas turėjo labai mažą, mažiau nei 1,9 tūkst. balsų persvarą, kuri sparčiai tirpo.Arizonoje ir Nevadoje nedidele persvara pirmavo J. Bidenas. Jei jis laimės abiejose šiose valstijose, jis laimės ir visos šalies rinkimus.Tačiau didžiausia dėlionės dalis buvo Pensilvanija, kur pradinė D. Trumpo persvara vėl pamažu nyko, rinkimų pareigūnams skaičiuojant paštu atsiųstus balsalapius. Paštu dažniau balsuoja demokratus palaikantys rinkėjai.Demokratų kandidatas jau yra užsitikrinęs 253 iš 538 Rinkikų kolegijos balsų, paskirstytų visoms 50 valstijų. Priskaičiavus Arizoną, kur pergalę J. Bidenui prognozuoja „Fox News“ ir naujienų agentūra AP, jis turi 264 rinkikų balsus.Jei J. Bidenas laimės Pensilvanijoje, jis gaus dar 20 rinkikų balsų ir iškart užsitikrins 270 balsų, būtinų pergalei rinkimuose.Naujausi duomenys rodė, kad D. Trumpo persvara šioje valstijoje sumažėjo iki maždaug 42 tūkst. balsų, o demokratų tvirtovėje Filadelfijoje dauguma balsų dar nesuskaičiuoti.
Pasirodė ženklų, kad respublikonų parama prezidentui ima eižėti.Atstovų Rūmų narys Willas Hurdas sakė, kad D. Trumpo raginimas sustabdyti balsų skaičiavimą yra „pavojingas ir neteisingas, pakertantis patį pamatą, ant kurio buvo pastatyta ši šalis“.Konservatyvių pažiūrų Ruperto Murdocho žiniasklaidos imperija, regis, ėmė keisti toną. Jo laikraštis „New York Post“ D. Trumpo įtarimus dėl sukčiavimo pavadino „neturinčiais pagrindo“, o televizija „Fox News“ nepasidavė respublikonų spaudimui anuliuoti prognozę, kad D. Trumpas pralaimės jo šansams itin svarbioje Arizonoje.D. Trumpo tirada pasigirdo informacijai iš balsų dar nesuskaičiavusių valstijų rodant, kad J. Bidenas artėja pergalės link.77 metų J. Bidenui dar trūksta vienos, daugiausiai – dviejų svarbių valstijų, kad galėtų perimti Baltuosius rūmus. 74 metų D. Trumpui, kad išliktų valdžioje, reikia vis sunkiau pasiekiamo pergalių daugelyje valstijų derinio.J. Bidenas, kuris žadėjo sutaikyti šalį po visuomenę nepaprastai skaldžiusių ketverių D. Trumpo valdymo metų, ragino „žmones išlikti ramius“.„Neabejojame, kad baigus skaičiavimą, senatorė [Kamala] Harris ir aš būsime paskelbti nugalėtojais“, – žurnalistams sakė J. Bidenas Delavero valstijos Vilmingtono mieste, kuriame gyvena.„Procesas veikia, – sakė jis. – Skaičiavimas baigiamas. Greitai žinosime.“
Trumpas vėl pažėrė kaltinimų dėl rinkimų klastojimoJAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pažėrė virtinę nepagrįstų pareiškimų, kad iš jo sukčiaujant mėginama atimti pergalę rinkimuose, kai balsų skaičiavimas svarbiausiose valstijose parodė, jog jo varžovo demokrato Joe Bideno šansai laimėti vis labiau didėja.„Jie mėgina pavogti rinkimus“, – praėjus dviem dienoms po balsavimo pabaigos D. Trumpas pareiškė skelbdamas neįprastą pareiškimą Baltuosiuose rūmuose.Nors nepateikė jokių įrodymų ir nesutiko atsakyti į ten buvusių žurnalistų klausimus, D. Trumpas per beveik 17 minučių trukusią kalbą pažėrė kurstančių pareiškimų apie šalies demokratijos procesą, kokių nebuvo pasakęs dar joks JAV prezidentas.Pasak D. Trumpo, demokratai pasitelkė „neteisėtus balsus“, kad „pavogtų iš mūsų rinkimus“.„Jeigu suskaičiuosit [tik] teisėtus balsus – aš lengvai laimiu, – tvirtino jis. – Jie mėgina suklastoti rinkimus. Ir mes negalime to leisti.“Nepaisant šios retorikos, D. Trumpo nusiskundimai konkrečiai buvo nutaikyti į didžiulį skaičių paštu iš anksto atsiųstų balsalapių.
Skirtumas Pensilvanijoje mažėja iki 36,572 balsų Vis dar suskaičiuota 94 proc. balsų.
Trys Džordžijos valstijos stabdo balsų skaičiavimą, jis bus pratęstas rytoj vietos laiku
Džordžijoje skirtumas ištirpo iki 1902 balsų
https://twitter.com/NateSilver538/status/1324534164826296323
Pensilvanijoje persvara jau tik 48,854 balsai
https://twitter.com/MikeDuHaime/status/1324503306249641984
Arizonoje D. Trumpas vejasi J. Bideną. Skirtumas - 46 tūkst. balsųSuskaičiuota 90 proc. rezultatų.
Džordžijoje skirtumas sumažėjo iki 2,497 balsų
Pensilvanijoje kandidatus skiria 50,671 balsasRezultatai vis dar iš 94 proc. apylinkių. Liko 35 tūkst. nesuskaičiuotų biuletenių iš Pitsburgo apylinkių, kurių ligšioliniai rezultatai krypo J. Bideno naudai 81-19 proc. Kitos apylinkės Filadelfijoje taip pat smarkiai krypsta J. Bideno naudai.
Pensilvanijoje skirtumas jau tik 53,221 balsų
D. Trumpo persvara Pensilvanijoje dar sumažėjo iki 58,286 balsųSuskaičiuota 94 proc.
Pensilvanijoje liko mažiau nei 10 proc. išankstinio balsavimo biuletenių
Likusios apylinkės Džordžijoje itin palankios J. Bidenuihttps://twitter.com/ReporterBlayne/status/1324520060799561729
Džordžija linksta Joe Bideno kryptimihttps://twitter.com/ryanmatsumoto1/status/1324513216345432065
R. Santorumas D. Trumpo teiginius vadina „šlykščiais“Buvęs Respublikonų partijos kanidatas į prezidentus pirminiuose partijos rinkimuose Rickas Santorumas D. Trumpo teiginius dėl sukčiavimo CNN tiesioginiame eteryje pavadino „šlykščiais“ ir „pavojingais“.
Suskaičiavus 87 proc. Arizonoje J. Bidenas išlaiko 56,547 balsų persvarą
Federalinis teisėjas patvirtino, kad su D. Trumpo rinkimų stebėtojais Filadelfijoje yra elgiamasi sąžiningai
Arizonoje D. Trumpas artėja prie J. BidenoDabar kandidatus skiria 59 tūkst. balsų, suskaičiuota - 86 proc.
„NBC“: Esperis paruošęs atsistatydinimo pareiškimąPrezidento D. Trumpo administracijoje dirbantis JAV gynybos sekretorius Markas Esperis yra pasiruošęs atsistatydinti ir yra parengęs pareškimą, kurį gali įteikti bet kuriuo metu, televizijai „NBC“ patvirtino trys šaltiniai Gynybos departamente.
Džordžija slysta iš D. Trumpo rankųLikus suskaičiuoti dar 2 proc. balsų J. Bidenas prisivijo varžovą ir dabar juos skiria 3,635 balsai.
Pensilvanijoje J. Bidenas toliau artėjaSuskaičiuota 94 proc. balsų, J. Bidenas atsilieka 64 tūkst. balsų. Kandidatus skiria lygiai 1 proc.
Donaldas Trumpas kreipiasi į šalį
D. Trumpas kalba apie „raudonąją bangą“: jie bando pavogti rinkimusPrezidentas spaudos konferencios metu pasidžiaugė „raudonąja banga“ ir ne kartą akcentavo tariamus rinkimų pažeidimus ir skundėsi, kad balsai toliau skaičiuojami kai kuriose valstijose. „Smarkiai pirmavome Šiaurės Karolinoje, ir dabar vis dar pirmaujame, tačiau eina laikas ir iš kažkur atsiranda biuleteniai“, – sakė D. Trumpas ir minėjo, kad „jie jų randa tiek, kiek reikia“.„Jie bando pavogti rinkimus, jie sukčiauja rinkimuose“, – sakė D. Trumpas ir pabrėžė to neleisiantis. Būtina paminėti, kad D. Trumpo kampanija kol kas nesugebėjo pateikti jokių konkrečių įrodymų dėl balsų klastojimo. D. Trumpas pažėrė priekaištų Džordžijos valstijos administracijai ir suklydo sakydamas, kad valstiją valdo demokratai, nes Džordžija šiuo metu yra valdoma respublikonų partijos. D. Trumpas pakartojo teiginį, kad jis laimės, jei bus suskaičiuoti „legalūs" balsai.Kitoje kalbos dalyje D. Trumpas užsipuolė balsavimą išankstiniu būdu ir prilygino jį sukčiavimui, kuomet balsai neva atsiranda „po rinkimų", tačiau šie balsai daugeliu atveju buvo atsiųsti dar prieš rinkimų dieną ir tik dėl procedūrinių priežasčių atskirose valstijose pradėti skaičiuoti vėliau.D. Trumpo rėmėjai reikalauja, kad būtų sustabdytas balsų skaičiavimas Pensilvanijoje, tačiau tuo pat metu ragina Arizonos komisiją skaičiuoti visus balsus. D. Trumpas čia kiek sumažino atsilikimą ir išsaugo bent teorines viltis atsikovoti valstiją.
D. Trumpo sūnus raginą tėvą skelbti „totalų karą“https://twitter.com/AmandaPresto/status/1324498178108985352
Arizonoje J. Bideno persvara susitraukė iki 65 tūkst.Suskaičiuoti 86 proc. rinkėjų balsų.
J. Bidenas gavo beveik 4 milijonais daugiau balsųŠiuo metu J. Bidenas federaliniu lygiu gavo 3,912,401 balsų daugiau už varžovą. Balsavimas iš mėlynų Kalifornijos ir Vašingtono valstijų šį atotrūkį dar turėtų padidinti.
D. Trumpo persvara Pensilvanijoje mažėja iki 78 tūkst. balsųKol kas vis dar suskaičiuoti 93 proc. Kandidatus skiria vos 0,1 proc.
D. Trumpas ketina surengti spaudos konferenciją ir kreiptis į amerikiečius
Amerikiečiai laukia rinkimų rezultatų
Pensilvanijos likimas gali paaiškėti jau šiąnaktPensilvanijos valstijos sekretorė Kathy Boockvar spaudos konferencijoje sakė, kad balsų skaičiavimas Pensilvanijoje dar užsitęs, tačiau išreiškė viltį, kad jau netrukus gali paaiškėti pakankamai rezultatų, kad paaiškėtų valstijos likimas. 
Džordžijoje D. Trumpo persvara susitraukė iki 9,5 tūkst. balsųLiko skaičiuoti apie 2 proc. balsų.
D. Trumpo kampanija duoda į teismą Pensilvanijos valstijos rinkimų komisijąKampanijos atstovai teigė, neva buvo pažeistos jų stebėtojų teisės, tačiau skunde pažeidimai nedetalizuojami.
J. Bidenas sako „neabejojantis“, kad laimės rinkimusDemokratų kandidatas į JAV prezidentus Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė „neabejojantis“, kad įveiks dabartinį valstybės vadovą Donaldą Trumpą ir bus paskelbtas rinkimų nugalėtoju.Savo trumpame kreipimesi jis paragino rinkėjus likti kantrius ir sakė, kad rezultatai paaiškės „labai greitai“.„Mes ir toliau jaučiamės labai gerai dėl to, kur viskas yra. Neabejojame, kad baigus skaičiavimą, senatorė [Kamala] Harris ir aš būsime paskelbti nugalėtojais“, – žurnalistams sakė J. Bidenas Vilmingtone, Delavere.Pergalei prezidento rinkimuose užsitikrinti reikalinga bent 270 rinkikų balsų.J. Bidenas šiuo metu turi užsitikrinęs 253 rinkikų balsus, o priskaičiavus 11 balsų iš pietvakarinės Arizonos valstijos jis jų turėtų 264.Remiantis „Fox News“ ir naujienų agentūros AP prognozėmis, J. Bidenas dar antradienio vakarą tapo nugalėtoju šioje valstijoje. Visgi kiti leidiniai to dar nepripažino, nes Arizonoje tebesitęsia balsų skaičiavimas. J. Bidenas ten kelių procentų persvara pirmauja prieš D. Trumpą.D. Trumpas atsilieka turėdamas 214 rinkikų balsų.J. Bideno štabas tvirtina manantis, jog jis turi pakankamai galimybių laimėti svyruojančiose valstijose, kurios dar nebaigė skaičiuoti balsų, pavyzdžiui, Pensilvanijoje.
Pensilvanijoje suskaičiuoti 93 proc. balsųJ. Bidenas sumažino atsilikimą iki 90 tūkst. balsų.
Arizona žada daugiau rezultatų rytojValstijos rinkimų komisijos atstovė Katie Hobbs CNN sakė, kad tikimąsi daugiau rezultatų iš Arizonos greitu metu, veikiausiai penktadienio popietę. Jei paaiškėtų, kad J. Bidenas laimi Arizoną jis gautų 11 rinkikų kolegijos balsų ir jau turėtų 264.
Bidenas per plauką nuo pergalės Nevadojehttps://twitter.com/NateSilver538/status/1324464427173879820
Bidenas: kiekvienas balsas turi būti suskaičiuotasJ. Bidenas vėlų ketvirtadienio vakarą Lietuvos laiku kreipėsi į amerikiečius spaudos konferencijoje, kurioje išreiškė optimizmą dėl rezultatų ir pabrėžė, kad pasitiki procesu. „Procesas veikia. Balsai yra skaičiuojami. Viską labai greitai sužinosime“, – sakė J. Bidenas.
Rinkimų komisijos atstovas: suskaičiuoti balsams Džordžijoje prireiks dar kelių dienųVadinamojoje „svyruojančioje“ JAV Džordžijos valstijoje, turinčioje 16 rinkikų balsų, liko suskaičiuoti daugiau kaip 47 tūkst. balsalapių, ketvirtadienį pranešė valstijos rinkimų komisijos atstovas Gabrielis Sterlingas.„Mums liko 47 277 balsalapiai“, – sakė jis žurnalistams per spaudos konferenciją.G. Sterlingas pažymėjo, kad jiems suskaičiuoti prireiks dar kažkiek laiko. Remiantis jo prognozėmis, balsavimo biuleteniai gali būti baigti skaičiuoti praėjus 10 dienų nuo rinkimų dienos – lapkričio 3-osios.„Tikimės kuo greičiau įnešti aiškumo į šių rinkimų rezultatus“, – sakė G. Sterlingas.Naujausiais duomenimis, Džordžijoje nežymiai pirmauja dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas  su 2 438 181 balsu (49,5 proc.), bet jį vejasi demokratų kandidatas Joe Bidenas, kol kas turintis 2 425 417 balsų (49,3 procento).Pergalei užsitikrinti reikalinga bent 270 rinkikų balsų.J. Bidenas šiuo metu turi užsitikrinęs 253 rinkikų balsus, o priskaičiavus 11 balsų iš pietvakarinės Arizonos valstijos jis jų turėtų 264.Remiantis „Fox News“ ir naujienų agentūros AP prognozėmis, J. Bidenas dar antradienio vakarą tapo nugalėtoju šioje valstijoje. Visgi kiti leidiniai to dar nepripažino, nes Arizonoje tebesitęsia balsų skaičiavimas. J. Bidenas ten gana nemaža persvara pirmauja prieš D. Trumpą.D. Trumpas atsilieka turėdamas 214 rinkikų balsų. D. Trumpas ir jo štabas ketina apskųsti balsavimo rezultatus kai kuriose valstijose.
J. Bidenas ruošiasi kreiptis į šalį
Pensilvanijoje D. Trumpas kovoja už išlikimą„Delfi“ primena, kad dar šiandien ryte D. Trumpas Pensilvanijoje pirmavo maždaug 550 tūkst. balsų skirtumu, tačiau ilgiau skaičiuojamų didesnių apylinkių Pitsburge, Filadelfijoje ir Scrantone balsai bei balsavusiųjų iš anksto biuleteniai J. Bidenui leido prisivyti D. Trumpą ir šiuo metu varžovus skiria mažiau nei 100 tūkst. balsų.3,240,358 balsai D. Trumpui3,142,450 balsai J. Bidenui
Šiaurės Karolinoje pirmauja D. TrumpasPrezidento persvra kol kas čia atrodo saugiausia iš visų likusių svyruojančių valstijų, tačiau pergalė ir čia nėra užtikrinta. Suskaičiuota 95 proc. balsų, D. Trumpas priekyje apie 77 tūkst. balsų skirtumu.
Trumpui užsiveria keliai į 270D. Trumpui šiuo metu būtina laimėti Pensilvaniją, Šiaurės Karoliną, Džordžiją ir kažkurią iš Nevados arba Arizonos valstijų tam, kad pasiektų reikiamą rinkikų skaičių. Aliaskos pagalbos, kur D. Trumpas turėtų laimėti užtikrintai, nepakanka prisivyti J. Bideną. Pensilvanijoje verda atkakli kova, kur J. Bidenas vejasi savo varžovą, Džordžijoje kova ką tik beveik išsilygino, o Nevadoje ir Arizonoje kol kas tvirtai pirmauja J. Bidenas. Tik Šiaurės Karolina šiuo metu atrodo palankiai D. Trumpui.
Galutinis Arizonos likimas paaiškės penktadienįArizona planuoja turėti galutinius rinkimų rezultatus penktadienį, kanalui CBS teigė valstijos sekretorė Katie Hobbs.
Pensilvanijos senatorius užtikrintas Bideno pergalePensilvanijos snatorius Bobas Casey sako neabejojantis, kad J. Bidenui pavyks iškovoti pergalę valstijoje. B. Casey prognozavo pergalę apie 100 tūkst. balsų skirtumu. „Trumpai tariant – neabejoju, kad Joe Bidenui pavyks nugalėti valstijoje“, – CNN sakė nuo 2007 metų šią valstiją atstovaujantis demokratas.
J. Bidenas atvyksta į pasitarimą dėl koronaviruso pandemijos valdymo šalyje.
Džordžijoje kova išsilygina„New York Times“ duomenimis Džordžijoje suskaičiavus 98 proc. balsų J. Bidenui pavyko prisivyti savo varžovą ir dabar kova išsilygino, D. Trumpas vis dar priekyje su 49,5 proc. balsų, prieš 49,2 proc. J. Bidenui. 2,438,206 balsų už D. Trumpą 2,425,438 balsų už J. Bideną
JAV Senato kontrolės likimas lieka aklavietėjeJAV Senato kontrolės likimas ketvirtadienį buvo įstrigęs aklavietėje, po antradienį vykusių trečdalio senatorių rinkimų respublikonų kandidatams įveikus savo varžovus demokratus keliose svarbiose valstijose, bet neužsitikrinus pakankamai vietų, kad išsaugotų savo daugumą.Kova dėl vienos vietos Džordžijoje persikels į antrąjį turą sausį. Taip pat neaišku, kurios partijos atstovas taps antru Džordžijos senatoriumi, nežinomi ir nugalėtojai Šiaurės Karolinoje bei Aliaskoje.Naujausiais duomenimis, respublikonų ir demokratų atstovams Senate tenka po 48 vietas, o galutinė aukštųjų Kongreso rūmų sudėtis gali nepaaiškėti iki kitų metų.Ketvirtadienį vis dar nebuvo žinomas ir prezidento rinkimų nugalėtojas, tad Senatas lieka aklavietėje ir dėl to, kad galutinio jų nugalėtojo – demokrato Joe Bideno arba respublikono Donaldo Trumpo – viceprezidento žodis būtų lemiamas kokiu nors klausimu po lygiai pasidalijus balsams 100 vietų turinčiuose rūmuose.„Laukiame – ar aš būsiu daugumos lyderis, ar ne“, – trečiadienį pareiškė dabartinis Senato daugumos lyderis Mitchas McConnellas. Antradienį jis buvo perrinktas Kentukio valstijoje, tad įtakingiausias Kongreso respublikonas Senate dirbs dar šešerius metus.Toliau skaičiuojami balsai Džordžijoje, kur respublikonų senatorius Davidas Perdue bando atsilaikyti prieš iššūkį jam metusį demokratą Joną Ossoffą ir kelis kitus kandidatus.Jei nė vienas jų nesurinks daugiau kaip 50 proc. balsų, nugalėtojui išaiškinti gali prireikti antro turo.Antras balsavimo turas sausio 5 dieną vyks dėl kitos Džordžijos senatoriaus vietos. Jame susirungs respublikonų senatorė Kelly Loeffler ir Demokratų partijos kandidatas juodaodis pastorius Raphaelis Warnockas. Už juodu balsavo daugiausiai rinkėjų, bet nė vienas jų neužsitikrino daugiau nei pusės balsų.Antras Džordžijos senatorius renkamas apie pasitraukimą iš pareigų paskelbus respublikonui Johnny Isaksonui.Šiaurės Karolinoje respublikonas senatorius Thomas Tillisas tikisi pergalės prieš demokratą Calą Cunninghamą, kuriam rinkiminę kovą aptemdė pasirodžiusi informacija apie jo romaną su viena viešųjų ryšių specialiste.Respublikonai įsitikinę, kad išsaugos Aliaskai skirtą vietą Senate. Dėl senatoriaus posto čia rungiasi senatorius Danas Sullivanas ir Demokratų partijos kandidatas, politikos naujokas gydytojas Alas Grossas.Mičigane demokratai išvengė pralaimėjimo, senatoriui Gary Petersui atsilaikius prieš rimtą iššūkį jam metusį juodaodį verslininką respublikoną Johną Jamesą.Vis dėlto respublikonai išsaugojo savo vietas Meine, kur nugalėjo senatorė Susan Collins, ir kai kuriose kitose valstijose.Nors demokratai nugalėjo Kolorade ir Arizonoje, kur jiems pavyko perimti respublikonų kontroliuotas vietas, partijos kandidatai patyrė pralaimėjimą Alabamoje, Pietų Karolinoje, Ajovoje, Teksase, Kanzase ir Montanoje. Tai smarkiai apkarpė jų viltis išsiveržti į priekį.Buvęs JAV Kolorado valstijos gubernatorius Johnas Hickenlooperis įveikė respublikonų senatorių Cory Gardnerį, o Arizonai atstovaujančią dabartinę senatorę Marthą McSally pakeis buvęs astronautas Markas Kelly iš Demokratų partijos.Tačiau demokratams nepavyko išsaugoti senatoriaus posto Alabamoje: ten buvęs amerikietiško futbolo treneris Tommy Tuberville'is įveikė savo varžovą demokratų senatorių Dougą Jonesą.Užsitikrinti daugumą Senate bus svarbu prezidento rinkimų nugalėtojui. Senatoriai tvirtina kandidatus į administracijos postus ir gali prastumti arba stabdyti Baltųjų rūmų darbotvarkę.Dabar aukštuosius JAV Kongreso rūmus kontroliuoja respublikonai, turintys jame 53 atstovu. Demokratai savo ruožtu turi 47 senatorius.
Pelosi: nelaimėjome kiekvieno mūšio, bet laimėjome karąDemokratų partijos atstovė ir Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi teigiamai įvertino pasirodymą rinkimuose sakydama, kad rinkimai nesusiklostė, kaip tikėtąsi, tačiau džiaugėsi J. Bideno pasirodymu, CNN teigė šaltinis Demokratų partijos viduje. „Tai yra didžiulė pergalė“, – sakė N. Pelosi, kalbėdama apie vis labiau tikėtiną J. Bideno pergalę rinkimuose, išlaikytą Atstovų Rūmų kontrolę ir tikėtiną vieną papildomą vietą Senate.„Tai suteikia mandatą J. Bidenui vesti šalį į priekį vienijančiu keliu“, – sakė politikė.
Pensilvanijoje liko skaičiuoti 370 tūkst. balsųJ. Bidenas atsilieka 109 tūkst.
Mičigano teisėja atmetė Trumpo kampanijos ieškinį dėl rinkimųMičigano teisėja ketvirtadienį atmetė JAV prezidento Donaldo Trumpo  kampanijos ieškinį, susijusį su balsų skaičiavimu šioje valstijoje.Teisėja Cynthia Stephens pažymėjo, kad ieškinys pateiktas vėlai trečiadienį, kelios valandos prieš tai, kai buvo suskaičiuoti paskutiniai balsalapiai.Taip pat ji sakė, kad neteisinga atsakove laikyti valstijos sekretorę Jocelyn Benson, nes ji nekontroliuoja vietinio balsų skaičiavimo logistikos, nors ir yra Mičigano vyriausioji rinkimų pareigūnė.Remiantis naujienų agentūros AP prognoze, demokratas Joe Bidenas trečiadienio vakarą tapo prezidento rinkimų nugalėtoju Mičigane. 2016 metais pergalę šioje valstijoje pelnė D. Trumpas.Ieškinyje teigiama, kad demokratė J. Benson leido skaičiuoti iš anksto atiduotus balsus nedalyvaujant abiem partijoms atstovaujančių stebėtojų komandoms. Ji buvo apkaltinta pažeidus „visų Mičigano rinkėjų konstitucinę teisę... dalyvauti sąžininguose ir teisėtuose rinkimuose“.J. Benson jai mestus kaltinimus neigė. Didžioji ginčo dalis kilo dėl situacijos rinkimų biure Detroite, prie kurio rinkosi D. Trumpą palaikantys protestuotojai, ten apdorojant iš anksto balsavusiųjų balsalapius.
Nevadoje J. Bideno perspektyvos dar labiau gerėjaNevadoje liko suskičiuoti 63 tūkst. išankstinio balsavimo biuletenius, kuriuose iki šiol smarkiai pirmavo J. Bidenas. Dar apie 60 tūkst. biuletenių liko įprastinėse balsavimo apylinkėse, kuriose abu kandidatai dalijasi balsus apylygiai. Dėl šių priežasčių D. Trumpui gali būti labai sunku atsikovoti šią valstiją.
Lemiama kova verda Pensilvanijos valstijojeČia J. Bidenas vis dar atsilieka, bet sparčiai vejasi D. Trumpą ir dabar atsilieka maždaug 114 tūkst. balsų. Suskaičiuoti liko apie 550 tūkst. biuletenių ir jei J. Bidenas išlaikys tempą, kuriuo mažino atsilikimą, jam turėtų pavykti prisivyti prezidentą, tačiau neaišku, ar rezultatai toliau išlaikys buvusias tendencijas. Pensilvanija yra kritinė valstija D. Trumpui, nes jei jis pralošia čia, jis nebeturi jokių šansų laimėti rinkimų, net jei susirinktų visas kitas likusias valstijas. J. Bidenas turi kelių laimėti postą ir be Pensilvanijos.
Nevada vis labiau linksta J. Bideno naudai"New York Times" duomenimis, žinant 89 proc. balsų J. Bidenas padidino savo atotrūkį, kuris dabar viršija 11 tūkst. balsų skaičių. Nevados rinkimų komisijos teigimu, nesitikima, kad didžioji dalis likusių balsų būtų suskaičiuoti artimiausiu metu, o rezultatas turėtų paaiškėti šeštadienį, arba sekmadienį.
Naujausi rezultatai iš Nevados Joe Bidenas nežymiai padidino savo persvarą Nevados valstijoje. 19:27 val. duomenimis šiuos metu Bidenas padidino persvarą iki 11,000 balsų. Šiuo metu Bidenas turi 49,5 proc., Trumpas - 48,5 proc. balsų. Nevados valstijos laimėtojas gaus 6 rinkikų balsus. Remiantis dabartiniais rinkimų rezultatais, pergalė Nevados valstijoje reikštų Joe Bideno pergalę.
„Šiurkštus piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi“Gresiant pralaimėjimui rinkimuose D. Trumpas ėmėsi teisminių priemonių, paskelbęs apie teisminius skundus Džordžijoje, Mičigane ir Pensilvanijoje ir reikalavimą perskaičiuoti balsus Viskonsine, kur J. Bidenas laimėjo vos 20 tūkst. balsų persvara.Mičigane D. Trumpo stovykla pareikalavo teismo nutraukti balsų skaičiavimą pareiškusi, kad jos „stebėtojams“ nebuvo leista stebėti balsų skaičiavimą iš arti.Kol D. Trumpas reikalauja nutraukti balsų skaičiavimus Džordžijoje ir Pensilvanijoje, kur jis pirmauja, jo rėmėjai reikalauja jį tęsti Arizonoje ir Nevadoje, kur prezidentas atsilieka nuo savo varžovo.Demokratų bastione Detroite, kur dauguma gyventojų yra juodaodžiai, D. Trumpą palaikančių daugiausia baltaodžių minia skandavo „Stabdykite skaičiavimą!“ ir bandė įsiveržti į rinkimų biurą, tačiau buvo sustabdyta apsaugininkų.Agresyvūs D. Trumpo rėmėjai susirinko prie balsų skaičiavimo centro Arizonos Marikopos apygardoje, kuriai priklauso ir Finiksas.Protestuotojai, dalis kurių buvo ginkluoti šioje valstijoje leidžiamais šaunamaisiais ginklais, skandavo „Skaičiuokite balsus!“. Teisėsaugos pareigūnams teko prie įėjimo į centrą suformuoti apsauginę grandinę.Naktį protestai prieš D. Trumpą vyko Portlande, Oregone, kur suimta mažiausiai 10 žmonių. Dar keliuose didžiuosiuose miestuose saugumo sumetimais verslininkai užkalė savo įmonių langus.J. Bideno kalba labai skyrėsi nuo D. Trumpo retorikos apie esą vykstantį apgaudinėjimą. Buvęs viceprezidentas bandė pasėti ramybę, kreipdamasis į ketverius metus lyderių skaldytą ir COVID-19 pandemijos traumuotą tautą.„Turime liautis laikę mūsų varžovus priešais, – kalbėjo J. Bidenas trečiadienį. – Tai, kas vienija mus, amerikiečius, yra daug stipriau už tai, kas gali mus suskaldyti.“JAV rinkimų tarptautinės stebėtojų misijos vadovas dienraščiui „Stuttgarter Zeitung“ ketvirtadienį sakė, kad D. Trumpas „šiurkščiai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi“, prezidentui pareiškus, kad jis yra apgaudinėjamas, ir pareikalavus nutraukti balsų skaičiavimą.Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų misijos vadovas Vokietijos politikas Michaelis Linkas pridūrė, kad D. Trumpo „pareiškimai apie klastojimą neturi pagrindo“, ir perspėjo, kad tai gali turėti toli siekiančių pasekmių.„Net jei jis pripažintų pralaimėjimą ir deramai perduotų pareigas, [jo] retorikos kurstomi šalininkai smurtą gali vertinti kaip teisėtą įrankį, nes nebesijaus demokratiškai atstovaujami“, – sakė M. Linkas.Rusijos užsienio reikalų ministerija irgi sakė būgštaujanti, kad rinkimų rezultatai gali išprovokuoti neramumų.Maskva tikisi, kad JAV pavyks išsirinkti prezidentą „visiškai laikantis Amerikos konstitucijos“, teigė URM atstovė Marija Zacharova.„Svarbiausias dalykas yra išvengti masinių riaušių šalyje“, – pridūrė ji.Jungtinėse Valstijose jau buvo precedentas, kai rinkimų baigtis buvo nuspręsta teisme. Taip įvyko 2000 metais, kai dėl prezidento posto rungėsi respublikonas George'as W. Bushas  ir demokratas Alas Gore'as.Tų rinkimų baigtį nulėmusioje Floridoje skirtumas tarp balsų buvo nereikšmingas, ir demokratų bei respublikonų komandos kreipėsi į teismą.Kelis kartus perskaičiavus balsalapius JAV Aukščiausiasis Teismas 5 balsais prieš 4 nutarė pripažinti prezidentu G. W. Bushą.
Bidenui artėjant prie pergalės, Trumpas kreipiasi į teismusBuvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį buvo itin arti pergalės šių metų prezidento rinkimuose, o dabartinis šalies vadovas Donaldas Trumpas siekė atitolinti pralaimėjimą teisiniais skundais.Pergalei užsitikrinti reikalinga bent 270 rinkikų balsų. 77-erių J. Bidenui iki šio tikslo trūksta vos keleto balsų, kelioms valstijoms ketvirtadienį ketinant paskelbti savo rezultatus.Buvęs senatorius iš Delavero šiuo metu turi užsitikrinęs 253 rinkikų balsus, o priskaičiavus 11 balsų iš pietvakarinės Arizonos valstijos jis jų turėtų 264.Remiantis „Fox News“ ir naujienų agentūros AP prognozėmis, J. Bidenas dar antradienio vakarą tapo nugalėtoju šioje valstijoje. Visgi kiti leidiniai to dar nepadarė, nes Arizonoje tebesitęsia balsų skaičiavimas. J. Bidenas ten gana nemaža persvara pirmauja prieš D. Trumpą.Demokratų kandidatas pergalei paskelbti reikalingų balsų dar gali užsitikrinti iš kitų valstijų, kur tęsiasi balsų skaičiavimas – Džordžijos, Nevados ar Pensilvanijos.Suskaičiavus 86 proc. balsų šešis rinkikus turinčioje Nevadoje, J. Bidenas varžovą lenkia vos 8 tūkst. balsų persvara.2016 metais demokratų kandidatė Hillary Clinton nugalėjo Nevadoje, o didžioji dalis likusių balsų yra iš tų vakarinės valstijos teritorijų, kurių gyventojai linkę palaikyti demokratus.Tuo metu 74-erių D. Trumpas gana smarkiai pirmauja Džordžijoje ir Pensilvanijoje, tačiau palaikymas J. Bidenui auga, ir tęsiantis balsų skaičiavimui jo kampanija yra įsitikinusi, kad jis gali aplenkti prezidentą.„Sustabdykite skaičiavimą!“ – ketvirtadienį tviteryje parašė D. Trumpas.„Jokie balsai, atėję po rinkimų dienos, nebus skaičiuojami!“ – pridūrė jis.Ankstų trečiadienį D. Trumpas paskelbė pirmalaikę pergalę ir pagrasino kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą, kad sustabdytų balsų skaičiavimą, tačiau šis procesas tęsiasi toliau.J. Bideno gimtoji Pensilvanija turi 20 rinkikų, ir pergalė šioje valstijoje laikoma vienu svarbiausių antradienio rinkimų prizų.16 rinkikų turinti Džordžija ilgą laiką buvo respublikonų bastionas, tačiau gali būti, kad pirmąkart nuo 1992-ųjų, kai ten laimėjo demokratas Billas Clintonas, jos rinkėjai atiduos pirmenybę J. Bidenui.2016 metais D. Trumpas savo varžovę H. Clinton įveikė tiek Pensilvanijoje, tiek Džordžijoje.
Trumpas reikalauja sustabdyti balsų skaičiavimą po prezidento rinkimųJAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį paragino laikinai nutraukti balsų skaičiavimą įvykusiuose valstybės vadovo rinkimuose.„Sustabdykite skaičiavimą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis.JAV prezidento rinkimai įvyko lapkričio 3 dieną, tačiau rekordiškai daug amerikiečių šiemet balsavo paštu, todėl balsų skaičiavimas daugelyje valstijų užsitęsė ir iki šiol nesibaigė.D. Trumpas ragina neskaičiuoti balsalapių, gautų paštu užsidarius balsavimo punktams.Šiuo metu padėtis nėra palanki dabartiniam valstybės vadovui, ir jis jau pareiškė esąs pasirengęs prašyti perskaičiuoti balsalapius tam tikrose valstijose, kur laimėjo jo varžovas demokratas Joe Bidenas.Prognozuojama, išlikus dabartinėms tendencijoms J. Bidenas užsitikrins pakankamą rinkikų balsų skaičių, kad būtų išrinktas. D. Trumpas tikriausiai nepripažintų pralaimėjimo, todėl rinkimų baigtis gali būti sprendžiama teismuose.Dar prieš rinkimus buvo pranešta, kad tiek respublikonai, tiek demokratai kruopščiai ruošėsi būtent tokiam scenarijui ir pasamdė specialias teisininkų komandas.
ESBO stebėtojų misijos vadovas kaltina D. Trumpą piktnaudžiaujant tarnybine padėtimiJAV rinkimų tarptautinės stebėtojų misijos vadovas ketvirtadienį apkaltino Donaldą Trumpą „šiurkščiai piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi“, prezidentui pareiškus, kad jis yra apgaudinėjamas, ir pareikalavus nutraukti balsų skaičiavimą.„Didžiausią nerimą kelia tai, kad turėdamas Baltųjų rūmų prezidentines fanfaras, tai yra, visus valdžios ženklus, Amerikos vyriausiasis pajėgų vadas paragino nutraukti balsų skaičiavimą dėl jo menamos pergalės“, – dienraščiui „Stuttgarter Zeitung“ sakė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų misijos vadovas Vokietijos politikas Michaelis Linkas.„Tai yra šiurkštus piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi“, – sakė jis.M. Linkas pridūrė, kad D. Trumpo „pareiškimai apie klastojimą neturi pagrindo“.Jis perspėjo, kad D. Trumpo pakartotiniai melagingi kaltinimai sukčiavimu gali turėti toli siekiančių pasekmių.„Didelį susirūpinimą kelia tai, kad JAV nesugebės vėl įdėti į butelį džino, kurį išleido Trumpas, – kalbėjo M. Linkas. – Net jei jis pripažintų pralaimėjimą ir deramai perduotų pareigas, [jo] retorikos kurstomi šalininkai smurtą gali vertinti kaip teisėtą įrankį, nes nebesijaus demokratiškai atstovaujami.“Tai yra „pavojus, kuris siekia gerokai toliau nei rinkimų diena“, pridūrė ESBO stebėtojų misijos vadovas. Jo organizacija stebi rinkimus visose Vakarų valstybėse ir buvusioje Sovietų Sąjungoje.Išvakarėse ESBO stebėtojų misija jau buvo paskelbusi pareiškimą, kuriame sakė, kad D. Trumpo kaltinimai dėl rinkimų klastojimo neturi pagrindo, o antradienį vykę JAV prezidento rinkimai buvo konkurencingi ir vyko sklandžiai.Perrinkimo siekiantis D. Trumpas pareiškė, kad balsai prezidento rinkimuose gali būti skaičiuojami neteisingai. Šiuose rinkimuose rekordiškai daug amerikiečių, ypač demokratų kandidato Joe Bideno rėmėjų, savo balsą atidavė iš anksto.Skaičiuojant rinkimų dieną atiduotus balsus, iš pradžių rezultatai buvo palankesni D. Trumpui, bet vėliau atėjus išankstinio balsavimo rezultatams svarstyklės ėmė svirti į J. Bideno pusę. Galutinis rezultatas dar nėra aiškus. D. Trumpas tviteryje pareiškė, esą jo persvaros tirpimą galėjo lemti „netikėti balsalapių įmetimai“. Socialinis tinklas „Twitter“ šią D. Trumpo žinutę pažymėjo kaip galimai klaidinančią.
Nevada rengiasi paskelti preliminarius rinkimų rezultatusNevada, svarbi valstija, galinti atnešti pergalę Demokratų partijos kandidatui į JAV prezidentus Joe Bidenui, ketvirtadienį turėtų paskelbti preliminarius rinkimų balsų skaičiavimo rezultatus.Televizijos „Fox News“ duomenimis, šiuo metu J. Bidenas Nevadoje lenkia dabartinį prezidentą Donaldą Trumpą 0,6 procentinio punkto. Iki ketvirtadienio 13 val. 30 min. Lietuvos laiku valstijoje buvo apdorota 75 proc. balsalapių.„Fox News“ pažymi, kad buvęs viceprezidentas lig šiol užsitikrino daugiau nei 72 mln. rinkėjų paramą ir viršijo rekordą, 2008 metais nustatytą eksprezidento Baracko Obamos.Naujausiais duomenimis, J. Bidenas jau gavo 264 rinkikų balsus, o D. Trumpas – 214. Jei demokratas laimės Nevadoje, jis užsitikrins 270 balsų, o tai suteiks jam galimybę paskelbti pergalę šiuose prezidento rinkimuose.Spėjama, kad D. Trumpas nepripažins pralaimėjimo šiuose rinkimuose ir sieks balsų perskaičiavimo „svyruojančiose“ valstijose. Jo štabas jau pareikalavo tai padaryti Viskonsine, kuris laikomas viena svarbiausių valstijų pergalei.D. Trumpo štabo pareikšime teigiama, kad tam tikrose valstijose užfiksuota pažeidimų, verčiančių abejoti rezultatų patikimumu.Štabo vadovo pavaduotojas Justinas Clarke'as taip pat pareiškė, kad pateiktas prašymas įšaldyti balsų skaičiavimą Pensilvanijoje, „kol bus užtikrintas tikras proceso skaidrumas ir respublikonai galės įsitikinti, kad visi skaičiavimai atliekami atvirai ir laikantis įstatymų“.Be to, D. Trumpo komanda paprašė laikinai sustabdyti balsų skaičiavimą Mičigane ir Džordžijoje, paruošdama dirvą galimybei užginčyti rezultatus, nuo kurių galėtų priklausyti, ar respublikonas galės dar ketverius metus dirbti Baltuosiuose rūmuose.Taigi, rezultatų nustatymo procesas gali užtrukti dar kelias dienas ar net savaites.Balsavimo rezultatai vis dar nežinomi Pensilvanijoje, Šiaurės Karolinoje, Džordžijoje ir Aliaskoje, tačiau šiuo metu ten nedideliu atotrūkiu pirmauja D. Trumpas.Džordžijoje rezultatai gali paaiškėti jau ketvirtadienį, bet Pensilvanijoje jie turėtų būti paskelbti ne anksčiau kaip penktadienį. Šiaurės Karolinoje balsalapiai rinkimų dieną buvo priimami ir paštu, jie gali būti gauti per devynias dienas po rinkimų. Dėl šios priežasties skaičiavimo procesas gali užtrukti.Dėl užsitęsusio proceso Vašingtone, Niujorke, Čikagoje, Los Andžele, Siatle, Portlande, Filadelfijoje ir Mineapolyje kilo protestų.Jungtinėse Valstijose jau buvo precedentas, kai rinkimų baigtis buvo nuspręsta teisme. Taip įvyko 2000 metais, kai dėl prezidento posto rungėsi respublikonas George'as W. Bushas ir demokratas Alas Gore'as.Tų rinkimų baigtį nulėmusioje Floridoje skirtumas tarp balsų buvo nereikšmingas ir demokratų bei respublikonų komandos kreipėsi į teismą.Kelis kartus perskaičiavus balsalapius JAV Aukščiausiasis Teismas 5 balsais prieš 4 nutarė pripažinti prezidentu G. W. Bushą.
Pirmą kartą į JAV Kongresą išrinkti du homoseksualūs afroamerikiečiaiĮ Kongresą JAV pirmą kartą išrinkti du savo homoseksualumo neslepiantys afroamerikiečiai. Jie nuo sausio atstovaus Niujorkui Atstovų Rūmuose. Abu naujieji parlamentarai yra demokratai. Tai 33-ejų Harvardo absolventas ir advokatas Mondaire‘as Jonesas bei 32-ejų Niujorko savivaldybės narys Ritchie‘is Torresas.M. Jonesas iškovojo pergalę apygardoje, kurioje gyvena daug pasiturinčių ir daug baltaodžių niujorkiečių. Jis tviteryje padėkojo, kad gyventojai išsirinko „atvirai homoseksualų, juodaodį vaikiną“.R. Torresas laimėjo mažų pajamų regione, kuriam priklauso ir dalis Bronkso. Čia gyventojai daugiausiai yra ispanakalbiai arba juodaodžiai.
Trumpo persvara Džordžijoje dar labiau susitraukė, intriga laikosi iki paskutinių balsųDžordžijos valstijoje šiuo metu suskaičiuoti 98 proc. balsų. Prezidento persvara prieš oponentą - mažiau nei 20 tūkst. biuletenių.
Prancūzija: ES ir JAV reikia naujų santykiųJungtinėms Valstijoms ir Europos Sąjungai po Amerikos prezidento rinkimų, nepriklausomai nuo jų baigties, reikia kurti „naujus transatlantinius santykius“, ketvirtadienį sakė prancūzų užsienio reikalų ministras Jeanas Yves'as Le Drianas.Jis perspėjo, kad „nebus galima sugrįžti į ankstesnę situaciją, į senus gerus transatlantinių santykių laikus“.„Turėsime kurti naujus transatlantinius santykius, kurie bus nauja partnerystė“, – radijui „Europe 1“ sakė J. Y. Le Drianas ir pridūrė, kad Prancūzija dirbs „su išrinktu žmogumi ir naująja JAV vyriausybe, kad ir kas nutiktų“.Plačiau komentuodamas būtinybę „perkrauti“ santykius, jis teigė: „Pasaulis per ketverius metus pasikeitė.“„Europa per pastaruosius ketverius metus patvirtino savo suverenumą saugumo, gynybos ir strateginės autonomijos srityse“, – pabrėžė jis.Kaip pavyzdžius nurodęs planus dėl bendro ES gynybos fondo ir ES žingsnius siekiant reguliuoti JAV interneto milžinių veiklą Europoje, J. Y. Le Drianas sakė: „Europa per pastaruosius ketverius metus atsikratė naivumo ir pradėjo reikštis kaip galia.“
Iranas šaiposi iš JAV prezidento rinkimųIrano dvasinis lyderis ajatola Ali Khamenei pasišaipė iš JAV prezidento rinkimų. „Koks spektaklis!“ – rašė jis naktį į ketvirtadienį tviteryje. Prezidentas Donaldas Trumpas kalba apie „labiausiai suklastotus rinkimus JAV istorijoje“, o jo konkurentas Joe Bidenas aiškina, kad tai D. Trumpas nori suklastoti rinkimus. „Taip atrodo rinkimai ir demokratija JAV“, - rašė ajatola.Vasarį JAV kritikavo parlamento rinkimų eigą Irane. Neleidus juos dalyvauti tūkstančiams nuosaikių kandidatų, JAV vyriausybė paskelbė sankcijas penkiems už tai atsakingiems asmenims. Vašingtonas nesitaikstys su rinkimų Irane „klastojimu“, tada sakė iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas.JAV ir Iranas daug metų yra susipriešinusios šalys. Prie JAV vairo stojus D. Trumpui, santykiai dar labiau pablogėjo. D. Trumpas 2018 metų gegužę pasitraukė iš tarptautinio branduolinio susitarimo su Iranu ir ėmė taikytis šaliai griežtas sankcijas. Sausį po mirtinos JAV bepiločio atakos prieš Irano generolą Qassemą Soleimanį tarp šalių vos nekilo karas.
Bideno persvara Arizonoje sumažėjoSuskaičiavus balsų iš labiausiai apgyvendintos Maricopa apylinkės Arizonoje J. Bideno pranašumas prieš varžovą sumenko iki maždaug 77 tūkst. balsų. Valstijoje suskaičiuoti 88 proc. balsų, J. Bidenas lenkia D. Trumpą su 50,5 proc., prieš 48,1 proc.
Mažėja demokratų šansai perimti daugumą JAV SenateSkaičiuojant balsus, mažėja JAV demokratų šansai perimti daugumą Senate, rašo agentūra „Reuters“.Kol kas jiems pavyko iš respublikonų atsikovoti tik vieną mandatą. Respublikonai Senate iki šiol turėjo 53 balsų daugumą iš 100.Ar demokratams reikia trijų ar keturių pergalių, priklauso nuo to, kas laimės prezidento rinkimus, nes jei šiuose Kongreso rūmuose susidaro pato situacija, lemiamą balsą gali atiduoti viceprezidentas.Apklausos rodė, kad demokratai turi šansų iškovoti daugumą Senate. Savo daugumą Atstovų Rūmuose jiems, atrodo, pavyko apginti.Jei respublikonai išlaikys Senato kontrole, jie demokratų kandidato Jo Bideno pergalės atveju Kongrese gali blokuoti jo politiką. Tada demokratams būtų sunkiau įgyvendinti, pavyzdžiui, klimato politikos ar sveikatos priežiūros plėtros pakeitimus.
Tvyrant neaiškumui dėl JAV prezidento rinkimų šalies miestuose kilo protestųTūkstančiai Joe Bideno šalininkų trečiadienį vakare dalyvavo eitynėse Niujorke, reikalaudami suskaičiuoti kiekvieną balsą įtemptoje prezidento rinkimų kovoje, o Portlande tarp kairiojo sparno protestuotojų ir policijos prasiveržė smurtas.Tuo metu Donaldo Trumpo rėmėjai surengė protestą Detroite, reikalaudami sustabdyti balsų skaičiavimą svarbioje Mičigano valstijoje. Panaši demonstracija vyko ir Arizonos mieste Finikse.Eitynėse Niujorke dalyvavo įvairaus amžiaus žmonės. Taikiai nusiteikę demonstrantai iš 5-osios aveniu nužygiavo link Vašingtono aikštės parko, esančio Manhatano Grenič Vilidžo širdyje.Vis dėlto vėliau saujelė protestuotojų įsitraukė į susirėmimus su policija.Daugiau – čia.
Pensilvanijoje jau suskaičiuota 71 proc. paštu atsiųstų balsų, liko suskaičiuoti dar apie 763 000. Iš viso suskaičiavus jau 89 proc. Kol kas pirmauja D. Trumpas, varžovą jis lenkia daugiau nei 150 000 balsų.
Baltieji rūmai: Trumpas pergalę užsitikrins laimėjęs trijose svyruojančiose valstijoseBaltųjų rūmų spaudos sekretorė ir Donaldo Trumpo rinkimų štabo patarėja Kayleigh McEnany mano, kad prezidentas savo varžovą rinkimuose, demokratą Joe Bideną nugalės laimėjęs trijose svyruojančiose valstijose – Pensilvanijoje, Arizonoje ir Džordžijoje.„Mūsų nuomone, kelias [į pergalę] veda per Arizoną ir Pensilvaniją, išsaugant Džordžiją, kurioje jau pirmaujame“, – interviu televizijai „Fox News“ sakė K. McEnany.Ji pažymėjo, kad D. Trumpo komanda yra įsitikinusi pergale Pensilvanijoje.K. McEnany manymu, prezidentas taip pat pirmaus Arizonoje, bet šis pareiškimas prieštarauja preliminarioms JAV televizijų prognozėms.Paklausta, ar, jos nuomone, D. Trumpas gali užsitikrinti 270 pergalei būtinų rinkikų balsų be Arizonos, K. McEnany atsakė: „Visko gali nutikti.“Ji taip pat pakartojo D. Trumpo asmeninio advokato Rudy Giuliani žodžius, kad Filadelfijoje (Pensilvanija) balsai skaičiuojami pažeidžiant procedūras.„Filadelfija, beje, turi itin savotiškų rezultatų istoriją“, – pareiškė K. McEnany.Pasak jos, už balsų skaičiavimą atsakingi pareigūnai privertė stebėtojus stovėti kelių metrų atstumu nuo jų, taip apribodami galimybes stebėti balsų skaičiavimo procesą ir užtikrinti tikslumą.„Štai kodėl perskaičiuojame Viskonsine, žiūrime į Mičiganą ir, taip pat, apklausų stebėtojus“, – sakė ji.Kaip rodo JAV žiniasklaidos prognozės, po antradienį įvykusių prezidento rinkimų J. Bidenas jau yra užsitikrinęs 264, o D. Trumpas – 214 rinkikų balsų.
Bidenas žada tapęs prezidentu atkurti JAV įsipareigojimus Paryžiaus klimato sutarčiaiDemokratų kandidatas Joe Bidena trečiadienį pažadėjo, kad tapęs prezidentu pasirūpintų, jog Jungtinės Valstijos nuo pirmosios jo kadencijos dienos atkurtų įsipareigojimus pagal Paryžiaus klimato sutartį.Toks pažadas nuskambėjo praėjus kelioms valandoms po to, kai įsigaliojo prezidento Donaldo Trumpo sprendimas išvesti JAV iš tarptautinio susitarimo, numatančio, kad valstybė turi imtis priemonių klimato pokyčiams sulėtinti.„Šiandien Trump administracija oficialiai pasitraukė iš Paryžiaus klimato sutarties. Ir lygiai po 77 dienų Bideno administracija prie jos vėl prisijungs“, – per „Twitter“ parašė J. Bidenas, antradienį įvykusių prezidento rinkimų rezultatams rodant, kad jis turi dideles galimybes įveikti D. Trumpą.
Rinkimų klausimas keliasi į teismus Demokratai ir respublikonai trečiadienį ruošiasi grumtis teismuose, kad būtų nuspręsta, kas laimėjo įtemptus prezidento rinkimus. Vos pasibaigus balsavimui D. Trumpas paskelbė esąs pasiruošęs kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą ir užginčyti balsų skaičiavimo rezultatus. Jo kampanija trečiadienį informavo reikalausianti perskaičiuoti balsus Viskonsine, taip pat užginčysianti balsų skaičiavimą Mičigane, Pensilvanijoje ir Džordžijoje. Šios keturios valstijos yra itin svarbios siekiant galutinės pergalės prezidento rinkimuose. D. Trumpo pareiškimai didina tikimybę, kad rinkimų baigtis, kaip ir 2000 metais, bus nuspręsta Aukščiausiojo Teismo sprendimu, kaip valstijos gali skaičiuoti savo rinkėjų balsus arba organizuoti perskaičiavimus. Teisminiai skundai D. Trumpo kampanijos ieškiniuose susitelkiama į 2020 metų rinkimų unikalų aspektą – kad valstijos ir dešimtys milijonų rinkėjų pasirinko balsavimą paštu dėl koronaviruso pandemijos keliamo pavojaus. COVID-19 pandemija privertė valstijas skatinti balsalapius iš anksto siųsti paštu, taip pat pakeisti taisykles, kaip ir kada vokai su balsalapiais bus surenkami, tikrinami ir skaičiuojami. Dėl didelės apkrovos JAV pašto sistemai laikas, per kurį galima priimti paštu išsiųstus balsus, buvo pratęstas. Taip pat skirta daugiau laiko balsams skaičiuoti ir imtasi kitų priemonių procesui palengvinti. Respublikonai sako, kad dalis šių pokyčių buvo nuspręsti arba įgyvendinami netinkamai ir yra palankūs demokratams. D. Trumpo kampanija pareiškė, kad Pensilvanijoje bus papildytas jau anksčiau respublikonų pateiktas skundas dėl šioje valstijoje priimto sprendimo pratęsti laiką, kada dar gali būti priimami paštu išsiųsti balsai. Jeigu šios pretenzijos būtų patenkintos, gali būti atmesta dešimtys tūkstančių balsalapių, pristatytų rinkimų tarnyboms po lapkričio 2 dienos. Pensilvanijos aukščiausiasis teismas jau nutarė, kad šis pratęsimas teisėtas, tad byla praeitą savaitę buvo perduota JAV Aukščiausiajam Teismui, bet šis ieškinį atsisakė svarstyti. Kita vertus, buvo palikta galimybė teikti skundą po rinkimų. D. Trumpo kampanija taip pat nurodė reikalausianti, kad teismas laikinai sustabdytų balsų skaičiavimą Pensilvanijoje, nes esą šis procesas demokratų pastangomis vyksta neskaidriai. Tačiau Filadelfijoje balsų skaičiavimo procedūra buvo rodoma per tiesioginę transliaciją. Be to, prezidento stovykla apskundė rinkėjų identifikacijos procedūrų pakeitimus, taip pat priimtus dėl koronaviruso epidemijos. D. Trumpo šalininkai teigia, kad šie pakeitimai pažeidžia rinkimų įstatymus. Mičigane D. Trumpo kampanija pareikalavo, kad teismas sustabdytų balsalapių skaičiavimą, nes jos atstovams esą nebuvo suteikta „reikšminga prieiga“. Teismų galios Ar rinkimų baigtis gali būti nuspręsta teisme? – Taip. 2000 metais respublikono George'o W. Busho ir demokrato Alo Gore'o varžybų dėl Baltųjų rūmų baigtis priklausė nuo vienintelės valstijos – Floridos. G. W. Bushas pirmavo vos 537 balsais iš 6 mln., be to, valstijoje buvo iškilę techninių problemų dėl perforuotų kortų, naudotų kaip balsalapiai, todėl A. Gore'o kampanija siekė, kad visos Floridos balsai būtų perskaičiuoti. G. W. Busho kampanija pateikė apeliaciją JAV Aukščiausiajam Teismui, o šis faktiškai užblokavo visų balsų perskaičiavimą, suteikdamas pergalę respublikonui. Tačiau ekspertai sako, kad tokios bylos gali praversti tik sprendžiant realias problemas ir tais atvejais, kai balsų skirtumas yra mažas. Jeigu balsų skirtumas tarp besivaržančių stovyklų kurioje valstijoje yra 2–3 procentiniai punktai – pavyzdžiui, 100 tūkst. balsų skirtumas Pensilvanijoje – „dėl to būtų gana sunku bylinėtis“, sakė Ajovos universiteto teisės profesorius Derekas Mulleris. Vis dėlto ekspertas pridūrė: „Jeigu viską lemia viena valstija, tuomet tikėčiausi rimto bylinėjimosi.“
Suskaičiavus 87 proc. balsų Pensilvanijoje D. Trumpo persvara mažėjaLemiama galinčioje tapti Pensilvanijos valstijoje J. Bidenas pamažu vejasi D. Trumpą, nors balsai tebėra skaičiuojami lėtai ir galutinių rezultatų gali tekti palaukti ketvirtadienį. D. Trumpas šiuo metu pirmauja su 51,7 proc. balsų, tuo tarpu J. Bideną parėmė 47,1 proc. Skirtumas - apie 280 tūkst. balsų.Taip pat labai svarbūs rezultatai turi atkeliauti iš Nevados valstijos, kur šiuo metu J. Bidenas pirmauja 8 tūkst. balsų. Šiuo metu suskaičiuota 75 proc. balsų. 
JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 264 rinkikų balsus, D. Trumpas – 214Demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas trečiadienį labai priartėjo prie 270 rinkikų balsų, kurie jam yra reikalingi siekiant perimti Baltuosius rūmus.Vis dėlto rinkimų baigtis keliose svyruojančiose valstijose dar nepaaiškėjo, o J. Bideno varžovas prezidentas Donaldas Trumpas pažėrė kaltinimų dėl neva neskaidraus balsų skaičiavimo.Iki šiol nugalėtojas nepaaiškėjo penkiose valstijose, įskaitant daug rinkikų deleguojančią Pensilvaniją ir labai svarbią mažą Nevados valstiją. Taigi, tiek D. Trumpas, tiek J. Bidenas tebeturi galimybę laimėti.JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas laimi 23-ose valstijose, įskaitant itin svarbias Floridą ir Teksasą, taip pat  Indianą, Kentukį, Misūrį, Ohają ir Tenesį. Visose jose D. Trumpas laimėjo ir per 2016 metų rinkimus.Tuo metu J. Bidenas laikomas laimėjusiu 22-ose valstijose, įskaitant jo gimtąjį Delaverą, itin svarbias Niujorko ir Kalifornijos valstijas, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje.Buvusiam viceprezidentui pavyko laimėti Arizonoje, Viskonsine ir Mičigane, kur 2016 metais pergalę šventė D. Trumpas.Keturių Nebraskos valstijos deleguojamų rinkikų balsai atiteks D. Trumpui, vienas – J. Bidenui.Meino valstijoje laimėjo J. Bidenas, bet kol kas aišku, kad demokratui teks trys šios valstijos rinkikų balsai, o ketvirtasis – D. Trumpui.Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 264, o D. Trumpas – 214 rinkikų balsų. Pergalę rinkimuose garantuotų 270 rinkikų balsai.Žemiau pateikiamas valstijų, kuriose pergalę iškovojo kuris nors iš kandidatų sąrašas ir jų deleguojamų Rinkikų kolegijos narių skaičius. Šie duomenys pagrįsti didžiųjų JAV žiniasklaidos bendrovių, tokių kaip CNN, „Fox News“, MSNBC/„NBC News“, ABC, CBS ir „The New York Times“, prognozėmis. Prognozė dėl Arizonos pateikiama remiantis naujienų agentūros „The Associated Press“ skaičiavimais.D. Trumpas (214)Aidahas (4)Ajova (6)Alabama (9)Arkanzasas (6)Florida (29)Indiana (11)Juta (6)Kanzasas (6)Kentukis (8)Luiziana (8)Meinas (1)**Misisipė (6)Misūris (10)Montana (3)Nebraska (4)*Ohajas (18)Oklahoma (7)Pietų Karolina (9)Pietų Dakota (3)Šiaurės Dakota (3)Teksasas (38)Tenesis (11)Vajomingas (3)Vakarų Virdžinija (5) J. Bidenas (264)Arizona (11)Delaveras (3)Havajai (4)Ilinojus (20)Kalifornija (55)Koloradas (9)Kolumbijos apygarda (3)Konektikutas (7)Masačusetsas (11)Meinas (3)**Merilandas (10)Mičiganas (16)Minesota (10)Naujasis Džersis (14)Naujasis Hampšyras (4)Naujoji Meksika (5)Nebraska (1)*Niujorkas (29)Oregonas (7)Rod Ailandas (4)Vašingtonas (12)Vermontas (3)Virdžinija (13)Viskonsinas (10) * Penki Nebraskos rinkikų balsai paskirstomi: dviejų rinkikų balsai atitenka daugiausiai balsų valstijoje surinkusiam kandidatui, o kiti trys priklauso nuo balsavimo Kongreso apygardoje. J. Bidenui atiteko vienas rinkiko balsas 2-ojoje Kongreso rinkimų apygardoje.** Meine taikomas panašus metodas kaip Nebraskoje. Iš keturių šios valstijos rinkikų balsų trys prognozuojami J. Bidenui, o ketvirtasis – D. Trumpui Valstijos, kuriose nugalėtojas dar nėra aiškus AliaskaDžordžijaNevadaPensilvanijaŠiaurės Karolina
Bidenas: mes būsime JAV rinkimų nugalėtojaiDemokratų kandidatas Joe Bidenas trečiadienį pareiškė esąs tikras, kad užsitikrins prezidento postą, kai bus suskaičiuoti visi balsai, ir pridūrė, kad pirmauja prieš savo varžovą prezidentą Donaldą Trumpą likusiose svyruojančiose valstijose, nulemsiančiose šio balsavimo baigtį.„Kai skaičiavimas bus baigtas, tikime, kad būsime nugalėtojai“, – J. Bidenas sakė Delavero valstijos mieste Vilmingtone, kuriame jis gyvena.Buvęs viceprezidentas pabrėžė, kad „privalo būti suskaičiuotas kiekvienas balsas“, atmesdamas D. Trumpo kampanijos pastangas įtikinti teismą sustabdyti balsų skaičiavimą Mičigane.„Mes, tauta, nebūsime nutildyti“, – pareiškė J. Bidenas, šalia kurio stovėjo jo kampanijos partnerė Kamala Harris.
J. Bidenas laimi MičiganąSuskaičiavus 99 proc. biuletenių iš Mičigano valstijos J. Bidenas surinko 49,8 proc. balsų, tuo tarpu D. Trumpas gavo 48,7 proc. palaikymą. Skirtumas tarp kandidatų viršija 60 tūkst. balsų skaičių, todėl D. Trumpas nebeturi šansų laimėti šios 16 rinkikų turinčios valstijos.
Trumpo kampanija apskųs teismui balsų skaičiavimą PensilvanijojeJAV prezidento Donaldo Trumpo kampanija trečiadienį paskelbė prašysianti teismo stabdyti balsų skaičiavimą Pensilvanijoje, anksčiau pateikusi panašių pretenzijų dėl ne mažiau svarbių prezidento rinkimų baigčiai valstijų Mičigano ir Viskonsino.D. Trumpo kampanija apkaltino rinkimų pareigūnus Pensilvanijoje uždraudus jos „stebėtojams“ būti arčiau kaip 25 pėdos (7,6 metro) nuo balsų skaičiuotojų.„Taip pat prašome teismo laikinai sustabdyti skaičiavimą, kol ten [bus užtikrintas] reikšmingas skaidrumas ir respublikonai galės užtikrinti, jog visas skaičiavimas atliekamas viešai ir laikantis įstatymų“, – sakoma D. Trumpo kampanijos vadovo Justino Clarko pareiškime.
Pensilvanijoje toliau verda įnirtingas mūšisNaujausi rezultatai rodo, kad suskaičiavus 85 proc. balsų J. Bidenas vis dar atsilieka, nors ir ženkliai sumažino savo atotrūkį. Demokratų kandidatas dabar turi 46,7 proc. palaikymą, kai prezidentas D. Trumpas turi 52,2 prc. balsų. Skirtumas tarp kandidatų - apie 330 tūkst. balsų.
Žemiau pateikiamas valstijų, kuriose pergalę iškovojo kuris nors iš kandidatų sąrašas ir jų deleguojamų Rinkikų kolegijos narių skaičius. Šie duomenys pagrįsti didžiųjų JAV žiniasklaidos bendrovių, tokių kaip CNN, „Fox News“, MSNBC/„NBC News“, ABC, CBS ir „The New York Times“, prognozėmis. Prognozė dėl Arizonos pateikiama remiantis naujienų agentūros „The Associated Press“ skaičiavimais.D. Trumpas (214)Aidahas (4)Ajova (6)Alabama (9)Arkanzasas (6)Florida (29)Indiana (11)Juta (6)Kanzasas (6)Kentukis (8)Luiziana (8)Meinas (1)Misisipė (6)Misūris (10)Montana (3)Nebraska (4)*Ohajas (18)Oklahoma (7)Pietų Karolina (9)Pietų Dakota (3)Šiaurės Dakota (3)Teksasas (38)Tenesis (11)Vajomingas (3)Vakarų Virdžinija (5) 
J. Bidenas (248)Arizona (11)Delaveras (3)Havajai (4)Ilinojus (20)Kalifornija (55)Koloradas (9)Kolumbijos apygarda (3)Konektikutas (7)Masačusetsas (11)Meinas (3)**Merilandas (10)Minesota (10)Naujasis Džersis (14)Naujasis Hampšyras (4)Naujoji Meksika (5)Nebraska (1)*Niujorkas (29)Oregonas (7)Rod Ailandas (4)Vašingtonas (12)Vermontas (3)Virdžinija (13)Viskonsinas (10)* Penki Nebraskos rinkikų balsai paskirstomi: dviejų rinkikų balsai atitenka daugiausiai balsų valstijoje surinkusiam kandidatui, o kiti trys priklauso nuo balsavimo Kongreso rinkimų apygardose. J. Bidenui atiteko vienas rinkiko balsas 2-ojoje Kongreso rinkimų apygardoje.** Meine taikomas panašus metodas kaip Nebraskoje. Iš keturių šios valstijos rinkikų balsų trys prognozuojami J. Bidenui, o dar vienas atiteko D. Trumpui.
Valstijos, kuriose nugalėtojas dar nėra aiškus AliaskaDžordžijaMičiganasNevadaPensilvanijaŠiaurės Karolina
JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 248 rinkikų balsus, D. Trumpas – 213JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo varžovas demokratas Joe Bidenas, įnirtingai kovojantys dėl Baltųjų rūmų, tikriausiai žengia į teisinę kovą dėl balsų skaičiavimo, be to, trečiadienį dar nebuvo paaiškėję, kuris iš jų laimėjo keliose svarbiose svyruojančiose valstijose Iki šiol nugalėtojas nėra aiškus šešiose valstijose, įskaitant tokias svarbias valstijas kaip Pensilvanija ir Mičiganas. Taigi, tiek D. Trumpas, tiek J. Bidenas tebeturi galimybę laimėti.Iki šiol nugalėtojas nėra aiškus šešiose valstijose, įskaitant tokias svarbias valstijas kaip Pensilvanija ir Mičiganas. Taigi, tiek D. Trumpas, tiek J. Bidenas tebeturi galimybę laimėti.JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas laimi 23-ose valstijose, įskaitant itin svarbias Floridą ir Teksasą, taip pat Indianą, Kentukį, Misūrį, Ohają ir Tenesį. Visose jose D. Trumpas laimėjo ir per 2016 metų rinkimus.Tuo metu J. Bidenas laikomas laimėjusiu 21-oje valstijoje, įskaitant jo gimtąją Delavero valstiją, itin svarbias Niujorko ir Kalifornijos valstijas, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje. Buvusiam viceprezidentui pavyko laimėti Arizonoje ir Viskonsine, kur 2016 metais pergalę šventė D. Trumpas.Keturių Nebraskos valstijos deleguojamų rinkikų balsai atiteks D. Trumpui, vienas – J. Bidenui.Meino valstijoje laimėjo J. Bidenas, bet kol kas aišku, kad demokratui teks trys šios valstijos rinkikų balsai, o dar vienas – D. Trumpui.Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 248, o D. Trumpas – 214 rinkikų balsų. Pergalę rinkimuose garantuotų 270 rinkikų balsai.
Bidenas užsitikrino pergalę ViskonsineDemokratas Joe Bidenas per antradienį vykusius JAV prezidento rinkimus užsitikrino pergalę svarbioje Viskonsino valstijoje, kurioje 2016 metais buvo laimėjęs dabar perrinkimo siekiantis Donaldas Trumpas, rodo trečiadienį JAV žiniasklaidos paskelbtos prognozės.Jeigu ši pergalė būtų patvirtinta, ji labai sustiprintų Bideno galimybes laimėti kovą dėl Baltųjų rūmų.Televizija CNN ir dienraštis „The New York Times“, remdamiesi naujienų agentūros „The Associated Press“ skaičiavimais, paskelbė, kad Viskonsine laimėjo buvęs viceprezidentas. J. Bidenui tokiu atveju atitenka dar 10 rinkimų balsų, ir jų jis dabar yra užsitikrinęs iš viso 248.Kad laimėtų rinkimus, kuris nors iš kandidatų turi užsitikrinti 270 rinkikų balsų.Tuo metu D. Trumpo kampanija nurodė planuojanti prašyti perskaičiuoti šioje valstijoje atiduotus balsus dėl „pranešimų apie pažeidimus... keliančių rimtų abejonių dėl rezultatų teisėtumo“.Suskaičiavus 94 proc. balsalapių J. Bidenas Viskonsine lenkė D. Trumpą apie 20 tūkst. balsų.2012 metais Barackas Obama laimėjo Viskonsine įgijęs septynių procentinių punktų persvarą. Tačiau 2016 metais demokratų kandidatė Hillary Clinton net nesivargino šioje valstijoje surengti savo kampanijos mitingų ir galiausiai apmaudžiai pralaimėjo D. Trumpui mažesniu nei vieno procentinio punkto skirtumu.
Trumpo štabas prašo teismo sustabdyti balsų skaičiavimą MičiganeJAV prezidento Donaldo Trumpo perrinkimo kampanijos štabas trečiadienį pranešė kreipęsis į teismą, kad būtų sustabdytas balsų skaičiavimas rinkimų baigčiai svarbioje Mičigano valstijoje, kur jo varžovas Joe Bidenas, kaip rodo naujausi duomenys, yra įgijęs nedidelę persvarą.D. Trumpo kampanijos vadovas Billas Stepienas nepateikdamas įrodymų tvirtino, kad jo komandai nebuvo suteikta teisiškai garantuojama galimybė stebėti balsų skaičiavimą „daugelyje“ rinkimų apylinkių.
„Turime būti kantrūs“Suskaičiavus apie 78 proc. balsalapių Pensilvanijoje, D. Trumpas pirmauja maždaug 500 tūkst. balsų, bet jie dar nesuskaičiuoti demokratus palaikančiose valstijos dalyse.„Turime būti kantrūs, – kalbėjo Pensilvanijos gubernatorius Tomas Wolfas. – Šiandien galime ir nesužinoti rezultatų.“„Yra milijonai paštu atiduotų balsų, – pridūrė jis. – Jie bus tiksliai ir pilnai suskaičiuoti.“Demokratų gubernatorius atmetė Baltųjų rūmų kritiką dėl lėto balsų skaičiavimo ir sakė, kad „šiuose rinkimuose yra išbandoma mūsų demokratija“.„Pensilvanijoje vyks sąžiningi rinkimai“, – sakė T. Wolfas. – Ir šiuose rinkimuose nebus pašalinės įtakos.“J. Bidenas trečiadienį pažadėjo užtikrinti, kad nė iš vieno amerikiečio nebūtų atimta balso teisė.„Mes nenurimsime, kol nebus suskaičiuotas kiekvienas balsas“, – tviteryje parašė 77-erių J. Bidenas.J. Bideno kampanija taip pat kritikavo D. Trumpo pergalės paskelbimą kaip „nepridengtas pastangas atimti demokratines Amerikos piliečių teises“.J. Bideno kampanijos teisininkas Bobas Baueris pareiškė, kad D. Trumpas patirs sunkų pralaimėjimą, jei įgyvendins savo grasinimus Aukščiausiajam Teismui apskųsti balsų skaičiavimą.D. Trumpas „patirs vieną gėdingiausių pralaimėjimų, kuriuos kada nors patyrė prezidentas aukščiausiajame šalies teisme“, jei jis paprašys pripažinti negaliojančiais po rinkimų dienos suskaičiuotus biuletenius, sakė buvęs Baltųjų rūmų patarėjas B. Baueris.Įtempta rinkimų kova ir abipusiai kaltinimai primena 2000 metus, kai George'as W. Bushas tapo prezidentu Aukščiausiojo Teismo sprendimu ir tik vieno teisėjo balso persvara. Tuomet atotrūkis tarp G. W. Busho ir jo varžovo demokrato Alo Gore'o Floridoje buvo labai nereikšmingas, ir galiausiai teismas nusprendė, kad toje valstijoje nugalėjo respublikonas.
Trumpas užsitikrino vieną iš keturių Meino valstijos rinkikų balsųJAV prezidentas Donaldas Trumpas užsitikrino vieną iš keturių Meino valstijos rinkikų balsų – lygiai kaip 2016 metais.D. Trumpui atiteko vienas rinkiko balsas 2-ojoje Kongreso rinkimų apygardoje, kur daugiau kaimiškų vietovių gyventojų ir konservatyvesnių pažiūrų rinkėjų.Demokratas Joe Bidenas nesunkiai laimėjo Meine, tačiau tai yra viena iš dviejų JAV valstijų, kur laimėtojui nebūtinai atitenka visi rinkikų balsai.Taigi, trys Meino rinkikų balsai atiteko J. Bidenui, o vienas – D. Trumpui.Analogiška situacija susiklostė ir prieš ketverius metus: D. Trumpas užsitikrino vieną Meino rinkiko balsą, o jo tuometinė varžovė demokratė Hillary Clinton – tris.2016-aisiais pirmą kartą valstijos istorijoje Meine buvo padalyti rinkikų balsai.Kol kas šių metų rinkimų rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 238, o D. Trumpas – 214 rinkikų balsų. Pergalę rinkimuose garantuotų 270 rinkikų balsai.
Trumpas prašys perskaičiuoti balsus Viskonsine, sako jo kampanijos vadovasJAV prezidento Donaldo Trumpo kampanijos vadovas trečiadienį pareiškė, kad prašys perskaičiuoti balsus Viskonsino valstijoje, kur, remiantis preliminariais duomenimis, nesmarkiai pirmauja jo varžovas demokratas Joe Bidenas.„Buvo pranešimų apie pažeidimus keliose Viskonsino apygardose, kurie kelia rimtų abejonių dėl rezultatų pagrįstumo“, – sakoma kampanijos vadovo Billo Stepieno pranešime.„Prezidentas jau pasiekė ribą, kad galėtų prašyti perskaičiuoti [balsus], ir mes tai nedelsdami padarysime“, – nurodė jis.Viskonsinas yra viena iš nedaugelio valstijų, kuriose dabar sprendžiasi JAV prezidento rinkimų likimas.
Džordžijos valstioje liko suskaičiuoti 200 tūkst. balsų
Mičigane J. Bidenas didina persvarąSuskaičiavus 96 proc. balsų J. Bidenas padidino savo atotrūkį nuo D. Trumpo iki 29 tūkst. balsų.
D. Trumpas toliau abejoja rezultatais Pensilvanijojehttps://twitter.com/realDonaldTrump/status/1324033983882166272
Bideno stovykla: Trumpas bus gėdingai sutriuškintas, jei kreipsis į Aukščiausiąjį TeismąPrezidentas Donaldas Trumpas patirs žiaurų pralaimėjimą, jei jis, kaip grasina, dėl rinkimų rezultatų kreipsis į JAV Aukščiausiąjį Teismą, trečiadienį perspėjo demokratų kandidato Joe Bideno stovyklos teisininkas.D. Trumpas „patirs vieną gėdingiausių pralaimėjimų Aukščiausiame Teisme, kokį prezidentui kada nors yra tekę patirti“, jei sieks užginčyti po rinkimų dienos suskaičiuotus biuletenius, teigė buvęs patarėjas Baltuosiuose rūmuose Bobas Baueris.
Rinkėjai buvo aktyviausi per 120 metųJAV prezidento 2020 metų rinkimuose dalyvavo didžiausias skaičius rinkėjų per pastaruosius 120 metų, trečiadienį skelbia JAV leidinys „The Hill“, remdamasis preliminariais JAV rinkimų projekto duomenimis.„Tai nėra įprasta. Aktyvumas 2020 metų prezidento rinkimuose yra didžiausias per 120 metų“, – sakė projektui vadovaujantis Floridos universiteto politologijos profesorius Michaelas McDonaldas.Pasak jo, remiantis trečiadienio ryto duomenimis, rinkimuose dalyvavo 160 mln. žmonių, o rinkėjų aktyvumas siekė 66,9 procento. 1900-aisiais jis buvo 73,7 procento.Tačiau M. McDonaldas pridūrė, kad balsų skaičiavimas tęsiasi, todėl šie duomenys dar bus tikslinami.JAV prezidento rinkimai įvyko lapkričio 3 dieną. Šiuo metu vyksta balsų skaičiavimas. Dabartinis JAV prezidentas respublikonas Donaldas Trumpas siekia perrinkimo, o jam iššūkį meta demokratų atstovas buvęs viceprezidentas Joe Bidenas.Jungtinių Valstijų prezidento rinkimai vyksta pagal dviejų pakopų sistemą: po nacionalinio balsavimo balsus atiduoda Rinkikų kolegijos nariai, atstovaujantys kiekvienai iš 50 valstijų ir Kolumbijos apygardai, kuriai priklauso sostinė Vašingtonas. Daugumos valstijų rinkikai savo balsus atiduoda už kandidatą, surinkusį daugiausiai balsų toje valstijoje.Remiantis „Fox News“ duomenimis, J. Bidenas iki šiol užsitikrino 238 rinkikų palaikymą, o D. Trumpas – 213. Rinkimų nugalėtoju taps kandidatas, surinkęs mažiausiai 270 rinkikų balsų.
Trumpas kalba apie „balsalapių įmetimus“, o „Twitter“ įspėjimu uždengė jo žinutęJAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad po rinkimų skaičiuojant balsus valstijose, kur jis pirmavo prieš demokratų kandidatą Joe Bideną, buvo „netikėtų balsalapių įmetimų“.„Praėjusią naktį aš dažnai pirmavau daugelyje svarbių valstijų, kurios beveik visos yra kontroliuojamos demokratų, – tviteryje parašė D. Trumpas. – Paskui, vienoje po kitos, [mano pranašumas] ėmė stebuklingai tirpti, nes buvo skaičiuojami netikėti balsalapių įmetimai.“D. Trumpas nepagrindė jokiais įrodymais savo teiginio apie tokius „balsalapių įmetimus“, o jokių pranešimų apie pažeidimus negauta.Socialinis tinklas „Twitter“ šią D. Trumpo žinutę pažymėjo kaip galimai klaidinančią.„Dalis ar visas šioje žinutėje bendrinamas turinys yra ginčijamas ir gali klaidinti dėl rinkimų ar kito pilietinio proceso“, – sakoma „Twitter“ pranešime, uždengusiame prezidento įrašą.Taip socialinis tinklas siekia informuoti vartotojus apie galimai neteisingą informaciją, prieš jiems perskaitant prezidento įrašą.„Twitter“ jau anksčiau yra ėmęsis panašių veiksmų dėl prezidento žinutės.Skaičiuojant balsus, abiejų kandidatų pranašumas daugelyje valstijų svyruoja pirmyn ir atgal.
Bidenas: nenurimsime, kol nebus suskaičiuotas kiekvienas balsasJoe Bidenas trečiadienį pažadėjo, kad jo kampanija „nenurims, kol nebus suskaičiuotas kiekvienas balsas“ JAV prezidento rinkimuose, prezidentui Donaldui Trumpui siekiant Aukščiausiojo Teismo įsikišimo balsų skaičiavimui nutraukti.„Mes nenurimsime, kol nebus suskaičiuotas kiekvienas balsas“, –  socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpui iššūkį prezidento rinkimuose metantis J. Bidenas.
Trys valstijos gali lemti būsimą prezidentąPensilvanijos, Džordžijos ir, kiek netikėtai, Nevados rinkėjai gali nuspręsti, kam atiteks šalies vairas. Jei D, Trumpas laimi šias tris valstijas, o Viskonsinas su Mičiganu atitenka J. Bidenui,  tuomet rezultatas būtų itin artimas, tačiau pergalę rezultatu 274-264 švęstų D. Trumpas. Jei J. Bidenas laimi nors vieną iš šių trijų valstijų, pergalė atitenka jam.Pensilvanijoje laukia itin atkakli kova, nes kol kas suskaičiuot tik 64 proc. balsų ir J. Bidenas atsilieka maždaug pusę milijono balsų skirtumu, tačiau rezultatai iš didmiesčių ir išankstinio balsavimo apylinkių gali situaciją pakeisti. Džordžijoje kol kas nežymia persvara pirmauja D. Trumpas, tačiau liko suskaičiuoti maždaug 6 proc. iš mėlyniausių Atlantos rajonų, todėl 100 tūkst. balsų persvara taip pat gali sumažėti ar net išnykti. Net jei D. Trumpui pavytų išlaikyti persvarą čia, labai svarbi taptų Nevados valstija. Jei J. Bidenas laimi ją, tokiu atveju jis taptų prezidentu vos 2 rinkikų kolegijos balsų persvara net ir be Pensilvanijos ir Džordžijos pagalbos. Nevadoje J. Bidenas kol kas priekyje 8 tūkst. balsų persvarą, šiuo metu suskaičiuot 67 proc. balsų
Žiniasklaida: respublikonai ir demokratai išsaugos daugumą atitinkamuose Kongreso rūmuoseJAV Respublikonų partija išlaikys savo daugumą Senate, o Demokratų partija – Atstovų Rūmuose, trečiadienį, remdamasi savo prognoze, pranešė televizija NBC.Šiuo metu, remiantis jau paskelbtais preliminariais duomenimis, tiek respublikonai, tiek demokratai tikrai turės po 47 mandatus 100 vietų Senate. Tačiau ne visos valstijos baigė skaičiuoti balsus, o NBC prognozuoja, kad demokratai tikriausiai nesugebės užsitikrinti 51 vietos aukštuosiuose Kongreso rūmuose.Prognozuojama, kad Atstovų Rūmuose Demokratų partija praras dalį savo pozicijų, bet visgi išsaugos daugumą. Šiuo metu demokratams jau garantuotos 189 vietos, o respublikonams – 182. Norint užsitikrinti daugumą, būtina gauti ne mažiau kaip 218 mandatų.Anot amerikiečių žiniasklaidos, minimas scenarijus liudija, kad demokratų viltys, jog JAV rinkėjai visiškai atmes šalies prezidento Donaldo Trumpo ir jo šalininkų idealus, nepasiteisino.
D. Trumpas pareiškė abejojantis rinkimų rezultataisSavo tviterio paskyroje JAV prezidentas teigė nesuprantantis, kodėl kai kuriose valstijose jo iš pradžių turėta persvara ištirpo. Jis veikiausiai turėjo omenyje Mičganą ir Viskonsiną, kuriuose neseniai į priekį išsiveržė J. Bidenas. Rezultatai pasikeitė, kuomet buvo pradėti skaičiuoti didmiečių rinkėjų balsai ir nuotoliuniu būdu balsavusiųjų biuleteniai. Panašus scenarijus grečiausiai laukia ir Pensilvanijoje, kur kol kas suskaičiuoti 64 proc. balsų ir kur kol kas pirmauja D. Trumpas. Tačiau Pensilvanija yra viena iš nedaugelio valstijų, kur įstatymu draudžiama pradėti skaičiuoti išankstinius balsus balsavimui dar nepasibaigus. Vietos apklausų prie balsadėžių duomenimis, J. Bideno remėjai daug aktyviau savo paramą išreiškė balsuodami paštu.
Iš Filadelfijos – tiesioginė transliacija, kaip skaičiuojami balsai:
Viskonsine pirmauja J. Bidenas, šiuo metu jis - nežymus rinkimų favoritasViskonsino valstijoje liko suskaičiuoti vos 5 proc. balsų. Šiuo metu 0,7 proc. persvara priekyje J. Bidenas. Jei jam pavyktų laimėti Viskonsiną ir Mičiganą, tai būtų didelis žingsnis iki Baltųjų rūmų.
Mičigane į priekį išsiveržė J. BidenasMičigano valstijoje vyksta labai permaininga kova. Iš pradžių prezidentas D. Trumpas čia džiaugėsi gana solidžia persvara, tačiau pradėjus skaičiuoti didmiesčių ir išankstiniu būdu atsiųstus biuletenius J. Bidenui pavyko išsiveržti į priekį.Suskaičiavus 94 proc. balsų J. Bidenas pirmauja 49,4 proc., prieš 49,1 D. Trumpui. Kandidatus skiria maždaug 18 tūkst. balsų.Mičiganas yra labai svarbi valstija, kuri 2016 metais atnešė pergalę D. Trumpui ir be kurios pagalbos jam gali būti sunku laimėti perrinkimą.
J. Bidenas užsitikrino 238 rinkikų balsus, D. Trumpas – 213Donaldas Trumpas ir jo konkurentas demokratas Joe Bidenas šiuo metu laukia JAV prezidento rinkimų rezultatų.Biuletenių skaičiavimas neužbaigtas dar septyniose valstijose, įskaitant tokias svyruojančias kaip Pensilvanija ir Viskonsinas. Tai reiškia, kad ir D. Trumpas, ir J. Bidenas dar gali laimėti rinkimus.JAV žiniasklaida prognozuoja pergalę D. Trumpui 23-ose valstijose, įskaitant daug rinkikų balsų turinčius Floridą ir Teksasą, taip pat Indianą, Kentukį, Misūrį ir Ohajo valstiją. Visose šiose valstijose D. Trumpas nugalėjo ir 2016 m.Tuo metu J. Bidenas nugalėjo 20-yje valstijų, įskaitant savo namų valstiją Delaverą, taip pat – Kaliforniją ir Niujorką. Demokratas laimėjo vienoje valstijoje, kurioje 2016 m. laimėjo D. Trumpas, – Arizonoje.Nebraskoje rinkikų balsai buvo padalyti – keturi balsai atiteko D. Trumpui, vienas – J. Bidenui. Meino valstijoje laimėjo J. Bidenas, tačiau kol kas jis yra užsitikrinęs tik tris iš keturių rinkikų balsų, dėl ketvirtojo balso vis dar sprendžiama.Taigi šiuo metu J. Bidenas yra užsitikrinęs 238 rinkikų balsus, o D. Trumpas – 213.Magiškas skaičius JAV prezidento rinkimuose yra 270. Būtent tiek rinkikų turi užsitikrinti kandidatas, kad nugalėtų prezidento rinkimuose ir taptų naujuoju šalies vadovu.Pateikiame valstijų, kuriose nugalėjo D. Trumpas ir J. Bidenas sąrašą, ir rinkikų skaičių jose:Donaldas Trumpas: Alabama (9), Arkanzasas (6), Florida (29), Aidahas (4), Indiana (11), Ajova (6), Kanzasas (6), Kentukis (8), Luiziana (8), Misisipė (6), Misūris (10), Montana (3), Nebraska (4)*, Šiaurės Dakota (3), Ohajas (18), Oklahoma (7), Pietų Karolina (9), Pietų Dakota (3), Tenesis (11), Teksasas (38), Juta (6), Vakarų Virdžinija (5), Vajomingas (3).* Nebraskoje dviejų rinkikų balsai atitenka daugiausia rinkėjų balsų valstijoje surinkusiam kandidatui, o dar trijų rinkikų balsai nustatomi pagal rinkėjų simpatijas trijose Kongreso apygardose. J. Bidenui vienas balsas atiteko per balsavimą Kongreso rinkiminėse apygardose.Joe Bidenas: Arizona (11), Kalifornija (55), Koloradas (9), Konektikutas (7), Delaveras (3), Kolumbijos apygarda (3), Havajai (4), Ilinojus (20), Meinas (3)**, Merilendas (10), Masačusetsas (11), Minesota (10), Nebraska (1)*, Naujasis Hampšyras (4), Naujasis Džersis (14), Naujoji Meksika (5), Niujorkas (29), Oregonas (7), Rod Ailendas (4), Vermontas (3), Virdžinija (13), Vašingtonas (12).** Meine sistema yra panaši į sistemą Nebraskoje. Trys iš keturių rinkikų balsų yra numatyti J. Bidenui, dėl dar vieno balso kol kas nėra nuspręsta.Vis dar laukiama galutinių rezultatų šiose valstijose: Aliaska, Džordžija, Mičiganas, Nevada, Šiaurės Karolina, Pensilvanija ir Viskonsinas.
Rezultatų vis dar laukiama:Arizona (11 rinkikų): tradiciškai laimi respublikonai, tačiau šiemet čia – vienas pagrindinių kovos laukų. Suskaičiavus 83 proc. balsų J. Bidenas pirmauja (51 proc. prieš 47,6 proc.).Džordžija (16 rinkikų): kita tradiciškai respublikoniška valstija, tačiau šiemet čia taip pat vyksta intensyvi kova.D. Trumpas šiuo metu nežymiai pirmauja, tačiau vis dar skaičiuojami biuleteniai Atlantoje ir aplinkiniuose priemiesčiuose (suskaičiuota 94 proc. balsų).Nevada (6 rinkikai): J. Bideno čia laukia sunkesnė, nei tikėtasi, kova. Šiuo metu jis labai nežymiai pirmauja.Viskonsinas (10 rinkikų): daugiau nei du dešimtmečius rėmė demokratus, tačiau 2016 m. čia laimėjo D. Trumpas. Suskaičiavus 95 proc. balsų nežymiai pirmauja J. Bidenas.Mičiganas (16 rinkikų): minimalia persvara kol kas pirmauja J. Bidenas. Suskaičiuota 94 proc. balsų. Daug biuletenių demokratų pakraipos gyvenamose vietovėse, pavyzdžiui, Detroite, dar nesuskaičiuoti.Pensilvanija: su 20 rinkikų kolegijos balsų tai yra pagrindinis politinis mūšio laukas. D. Trumpas pirmauja 10 proc., tačiau dar reikia suskaičiuoti didžiulį balsavimo biuletenių skaičių, o rezultato tikimasi tik penktadienį. 
JAV prezidento rinkimuose – intriga, kokios nesitikėtaValstijose, kurios nulems JAV prezidento rinkimų baigtį, skirtumai tarp dabartinio prezidento Donaldo Trumpo ir respublikonų kandidato Joe Bideno – itin menki. Abu kandidatus skiria vos po kelis tūkstančius balsų.Mičigane, kur suskaičiuota 90 proc. balsų, pirmauja D. Trumpas (49,4 proc.), tačiau labai nedideliu skirtumu: J. Bideno sąskaitoje šiuo metu 49,1 proc. Vadinasi abu kandidatus skiria vos 13 tūkst. balsų.Panaši situacija ir Viskonsine (suskaičiuota 95 proc.), tik čia 20 tūkst. balsų pirmauja J. Bidenas.Džordžijoje suskaičiavus 94 proc. balsų pirmauja D. Trumpas (50,5 proc.), J. Bidenas turi 48,3 proc.Nevadoje liko suskaičiuoti daugiau balsų (kol kas suskaičiuota 67 proc.), tačiau ir čia vyksta atkakli kova. Nedideliu skirtumu 49,2 proc. prieš 48,6 proc. laimi J. Bidenas.
Reperis K. Westas prezidento rinkimuose balsavo už saveAmerikiečių reperis Kanye Westas trečiadienį pripažino savo pralaimėjimą JAV prezidento rinkimuose, bet pažadėjo dalyvauti 2024 metų rinkimų kampanijoje.Anksčiau jis socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad pirmą kartą dalyvavo JAV prezidento rinkimuose ir balsavo už žmogų, dėl kurio yra absoliučiai tikras: „Šiandien pirmą kartą gyvenime balsuoju už JAV prezidentą ir tai žmogus, kuriuo tikrai pasitikiu... Tai – aš“.Kitoje tviterio žinutėje reperis trumpai parašė: „Kanye 2024“.K. Westas rinkimų kampaniją pradėjo tik šių metų vasarą. Jo kandidatūra buvo iškelta tik 12 valstijų ir geriausiai jis pasirodė Tenesyje, kur už jį balsavo daugiau kaip 10 tūkst. rinkėjų – 0,3 procento.Be K. Westo prezidento rinkimuose taip pat dalyvavo virtinė kitų itin mažas galimybes laimėti turėjusių kandidatų. Tarp jų buvo Libertarų partijos kandidatė Jo Jorgensen, Žaliųjų partijos atstovas Howie Hawkinsas, buvęs aktorius Brockas Pierce'as, Reformų partijos kandidatas Rocky De La Fuente Guerra, socialistų judėjimo aktyvistės Gloria La Riva ir Alyson Kennedy.
Mičigane (16 rinkikų) demokratų kandidatas vejasi D. Trumpą. Suskaičiavus 88 proc. balsų pirmauja D. Trumpas (49,8 proc.). J. Bideno sąskaitoje – 48,6 proc.
JAV rinkimų naktį Portlande demonstrantai degino Amerikos vėliavasDemonstrantai, tarp kurių buvo ginkluotų automatais, degino JAV vėliavas ir dainavo protesto dainas, naktį po prezidento ir Kongreso žygiuodami per Portlando miestą šiaurės vakarinėje Oregono valstijoje, tvyrant didžiulei įtampai, bet be smurto proveržių.Šiame liberaliame Oregono anklave buvo ruošiamasi galimiems ginkluotiems susirėmimams po kelis mėnesius vykusių visuomenę priešinančių demonstracijų, rengtų kairiųjų aktyvistų, dešiniojo sparno ginkluotų grupių, padėtį prižiūrint prezidento Donaldo Trumpo pasiųstiems federaliniams pareigūnams.Daugiau – čia.
J. Borrellis: ES pasirengusi plėtoti partnerystę su JAVEuropos Sąjungos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis, laukdamas JAV prezidento rinkimų rezultatų, patvirtino Bendrijos įsipareigojimą dėl transatlantinės partnerystės.„Amerikiečiai tarė žodį. Mums laukiant rinkimų rezultatų, ES tebėra pasirengusi toliau kurti tvirtą transatlantinę partnerystę, grindžiamą mūsų bendromis vertybėmis ir istorija“, – trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė J. Borrellis.
Trumpui – pirmasis sveikinimas iš EuroposSlovėnijos ministras pirmininkas Janezas Jansa pasveikino JAV prezidentą Donaldą Trumpą su galima pergale prezidento rinkimuose.„Gana aišku, kad amerikiečiai dar ketveriems metams išrinko Donaldą Trumpą ir (viceprezidentą) Mike‘ą Pence‘ą“, - trečiadienį tviteryje rašė dešinysis politikas. Jis pridūrė, kad delsimas ir „faktų neigimas“ iš pagrindinės žiniasklaidos pusės tik sustiprins JAV prezidento triumfą.Prieš tai D. Trumpas pirma laiko pasiskelbė rinkimų nugalėtoju, nors balsų skaičiavimas dar nebaigtas.ES šalis Slovėnija turi 2 mln. gyventojų, Nuo kovo valdžioje esantis J. Jansa yra artimas ES atžvilgiu kritiškai nusiteikusio Vengrijos premjero Viktoro Orbano sąjungininkas. Abu politikai praeityje nuolat teigiamai atsiliepė apie D. Trumpą ir jo prezidentavimą.Iš Slovėnijos yra kilusi D. Trumpo žmona Melania.
Vokietijos ministrė perspėja: JAV susidarė „labai sprogi situacija“Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer trečiadienį perspėjo, kad Jungtinėse Valstijose susidarė „labai sprogi situacija“ ir kad ten gali kilti sisteminė krizė, prezidentui Donaldui Trumpui pirma laiko paskelbus rinkimų pergalę.Po D. Trumpo pareiškimo, kad jis ketina Aukščiausiajame Teisme siekti sustabdyti balsų skaičiavimo procedūras, A. Kramp-Karrenbauer Vokietijos visuomeniniam transliuotojui ZDF sakė, kad „šie rinkimai dar nenulemti,... balsai dar skaičiuojami“.Pasak jos, D. Trumpas galėtų sukelti „konstitucinę krizę JAV“ ir toks scenarijus „turi mus labai neraminti“.Ministrė, kuri taip pat yra kanclerės Angelos Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) lyderė, teigė, jog tikriausiai jau „prasidėjo kova dėl rezultatų teisėtumo, kad ir kaip ji baigsis“.A. Kramp-Karrenbauer pripažino, kad Vokietijos ir JAV santykiai per pastaruosius ketverius metus patyrė „sunkų išbandymą“, D. Trumpui nuožmiai kritikuojant Berlyną dėl prekybos ir išlaidų gynybai.Tačiau A. Kramp-Karrenbauer sakė: „Ši draugystė pranoksta klausimą dėl to, kokia administracija šiuo metu yra Baltuosiuose rūmuose.“ Ministrė nurodė atmetanti Vokietijoje pasigirstančius raginimus „nutraukti savo ryšius su Jungtinėmis Valstijomis“.Vis dėlto ministrė pabrėžė, kad nepaisant galutinio JAV rinkimų rezultato, Europai reikės tapti savarankiškesnei.„Turėsime daryti daug daugiau dėl savo pačių interesų – ir kaip Vokietija, ir, ypač, drauge su kitais europiečiais“, – sakė ji.Panašiai kalbėjo finansų ministras Olafas Scholzas. Pasak jo, atsižvelgiant į įvykius Jungtinėse Valstijose Europai reikia stiprinti savo pačios „suverenumą“, kad „galėtų egzistuoti taisyklėmis paremta pasaulinė tvarka“.„Štai kodėl mums reikia pasinaudoti šia proga ir padaryti, kad Europa būtų stipri“, – žurnalistams Berlyne sakė jis.
Jei J. Bidenas išlaikytų persvarą Nevadoje (6 rinkikai) ir Viskonsine (10 rinkikų), laimėjimas bet kurioje iš šių valstijų – Šiaurės Karolinoje (15 rinkikų), Džordžijoje (16 rinkikų), Mičigane (16 rinkikų) arba Pensilvanijoje (20 rinkikų) – garantuotų jam pergalę JAV prezidento rinkimuose, modeliuoja „The Guardian“.
Viskonsine (10 rinkikų) rezultatas pasikeitė. Suskaičiavus 95 proc. balsų nedideliu rezultatu 49,4 proc. prieš 49,1 proc. dabar pirmauja J. Bidenas.
Po Trumpo kalbos – atsakas iš Bideno stovyklos: pasibaisėtina„Šią naktį nuskambėjęs prezidento pareiškimas apie siekį neskaičiuoti tinkamu laiku išsiųstų biuletenių buvo pasibaisėtinas, neturintis precedento ir neteisingas“, – rašoma J. Bideno rinkimų kampanijos vadovės Jen O’Malley Dillon pranešime.„Jis buvo pasibaisėtinas, nes tai – akivaizdžios pastangos atimti iš Amerikos piliečių demokratines teises. Neturintis precedento, nes dar niekada mūsų istorijoje JAV prezidentas nesiekė atimti iš amerikiečių jų balsų nacionaliniuose rinkimuose“, – rašoma pranešime.Keliose valstijose raginęs respublikonus [saugotis demokratų plano klastoti rinkimus], kad sutrukdytų teisėtam biuletenių skaičiavimui iki rinkimų dienos, dabar D. Trumpas sako, kad šių biuletenių negalima skaičiuoti ir po rinkimų dienos.Jis taip pat neteisingas, nes to nebus. [Balsų] skaičiavimas nesiliaus. Jis tęsis tol, kol bus suskaičiuoti visi tinkamu laiku išsiųsti biuleteniai. Nes mūsų įstatymai – įstatymai, kurie gina kiekvieno amerikiečio teisę balsuoti – tai įtvirtina.Pakartosime šią naktį viceprezidento sakytus žodžius – Donaldas Trumpas nesprendžia šių rinkimų rezultatų. Joe Bidenas nesprendžia šių rinkimų rezultatų. Amerikos žmonės sprendžia šių rinkimų rezultatus. Demokratinis procesas privalės vykti ir vyks, kol paaiškės išvados“, – toliau dėstoma pranešime.
Mičigane suskaičiuota 80 proc. balsų. Pirmauja D. Trumpas (51,8 proc.), J. Bidenui – 46,6 proc.
Viskonsine – įnirtinga kova: suskaičiavus 95 proc. balsų, pirmauja D. Trumpas su 49,7 proc. J. Bidenui kol kas tenka 48,8 proc.
JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 238 rinkikų balsus, D. Trumpas – 213 JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo varžovas demokratas Joe Bidenas kovoja dėl Baltųjų rūmų, po antradienį įvykusių rinkimų užsidarius balsavimo apylinkėms ir anksti trečiadienį laukiant palaipsniui skelbiamų rezultatų.Dabar pagrindinis dėmesys sutelktas į balsų skaičiavimą keliose valstijose, kur abiejų kandidatų šansai yra apylygiai.Iki šiol nugalėtojas nėra aiškus septyniose valstijose, įskaitant tokias svarbias valstijas kaip Pensilvanija ir Viskonsinas. Taigi, tiek D. Trumpas, tiek J. Bidenas tebeturi galimybę laimėti.JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas laimi 23-ose valstijose, įskaitant itin svarbias Floridą ir Teksasą, taip pat Indianą, Kentukį, Misūrį, Ohają ir Tenesį. Visose jose D. Trumpas laimėjo ir per 2016 metų rinkimus.Tuo metu J. Bidenas laikomas laimėjusiu 20-yje valstijų, įskaitant Konektikutą, jo gimtąją Delavero valstiją, itin svarbias Niujorko ir Kalifornijos valstijas, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje. Buvusiam viceprezidentui pavyko laimėti pietrytinėje Arizonos valstijoje, kur 2016 metais pergalę šventė D. Trumpas.Keturių Nebraskos valstijos deleguojamų rinkikų balsai atiteks D. Trumpui, vienas – J. Bidenui.Meino valstijoje laimėjo J. Bidenas, bet kol kas aišku, kad demokratui teks trys šios valstijos rinkikų balsai, o dėl ketvirtojo dar bus sprendžiama.Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 238, o D. Trumpas – 213 rinkikų balsų. Pergalę rinkimuose garantuotų 270 rinkikų balsai.Apžvalgininkai prognozuoja, kad kovos dėl Baltųjų rūmų baigtį nulems tik saujelė vadinamųjų svyruojančių valstijų, iš kurių rezultatai dar nepaskelbti. Išlieka neaišku, kas laimėjo Džordžijos, Mičigano, Pensilvanijos ir Viskonsino valstijose.Žemiau pateikiamas valstijų, kuriose pergalę iškovojo kuris nors iš kandidatų sąrašas ir jų deleguojamų Rinkikų kolegijos narių skaičius. Šie duomenys pagrįsti didžiųjų JAV žiniasklaidos bendrovių, tokių kaip CNN, „Fox News“, MSNBC/„NBC News“, ABC, CBS ir „The New York Times“, prognozėmis. Prognozė dėl Arizonos pateikiama remiantis naujienų agentūros „The Associated Press“ skaičiavimais.D. Trumpas (176): Aidahas (4), Ajova (6), Alabama (9), Arkanzasas (6), Florida (29), Indiana (11), Juta (6), Kanzasas (6), Kentukis (8), Luiziana (8), Misisipė (6), Misūris (10), Montana (3), Nebraska (4)*, Ohajas (18), Oklahoma (7), Pietų Karolina (9), Pietų Dakota (3), Šiaurės Dakota (3), Teksasas (38), Tenesis (11), Vajomingas (3), Vakarų Virdžinija (5).J. Bidenas (238): Arizona (11), Delaveras (3), Havajai (4), Ilinojus (20), Kalifornija (55), Koloradas (9), Kolumbijos apygarda (3), Konektikutas (7), Masačusetsas (11), Meinas (3)**, Merilandas (10), Minesota (10), Naujasis Džersis (14), Naujasis Hampšyras (4), Naujoji Meksika (5), Nebraska (1)*, Niujorkas (29), Oregonas (7), Rod Ailandas (4), Vašingtonas (12), Vermontas (3), Virdžinija (13).* Penki Nebraskos rinkikų balsai paskirstomi: dviejų rinkikų balsai atitenka daugiausiai balsų valstijoje surinkusiam kandidatui, o kiti trys priklauso nuo balsavimo Kongreso apygardoje. J. Bidenui atiteko vienas rinkiko balsas 2-ojoje Kongreso rinkimų apygardoje.** Meine taikomas panašus metodas kaip Nebraskoje. Iš keturių šios valstijos rinkikų balsų trys prognozuojami J. Bidenui, o dėl dar vieno bus nuspręsta vėliau.Valstijos, kuriose nugalėtojas dar nėra aiškus: Aliaska, Džordžija, Mičiganas, Nevada, Pensilvanija, Šiaurės Karolina, Viskonsinas.
JAV žiniasklaida: J. Bidenas laimėjo Meino valstijojeDemokratas Joe Bidenas laimėjo rinkimus pačiuose JAV šiaurės rytuose esančioje Meino valstijoje, anksti trečiadienį prognozavo šalies žiniasklaida.Televizija „Fox News“ ir laikraštis „The New York Times“ buvusiam viceprezidentui prognozuoja mažiausiai tris iš keturių šios valstijos rinkikų balsų.Galutinio J. Bidenui Meine atiteksiančių rinkikų balsų skaičiaus „Fox News“ ir „The New York Times“ dar nepaskelbė. Šis skaičius priklauso nuo balsavimo Kongreso apygardose, o ne nuo bendro valstijos rezultato.
JAV žiniasklaida: J. Bidenas laimėjo balsavimą ArizonojeDemokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas laimėjo balsavimą pietrytinėje Arizonos valstijoje – tradicinėje respublikonų tvirtovėje, kurioje per 2016 metų prezidento rinkimus laimėjo Donaldas Trumpas, rodo anksti trečiadienį paskelbta televizijos „Fox News“ ir naujienų agentūros „The Associated Press“ paskelbta prognozė.Tikėtina J. Bideno pergalė Arizonoje, deleguojančioje 11 rinkimų, buvo paskelbta po D. Trumpo kalbos, per kurią prezidentas paskelbė laimėjęs rinkimus, nors keliose svarbiose valstijos antradienį vykusio balsavimo rezultatai dar nėra aiškūs.
„The Guardian“: tai liūdniausias scenarijusTai liūdniausias scenarijus, kurio baiminosi daugelis politologų ir strategų, – matydamas, kad rinkimų rezultatai darosi jam nepalankūs, prezidentas siekia pasėti abejonių dėl rinkimų teisėtumo, pastebi „The Guardian“.Šiuo metu likę suskaičiuoti dar daug teisėtų rinkimų biuletenių svarbiose valstijose, kaip antai, Mičigane, Pensilvanijoje ir Viskonsine. Būtent šių valstijų rinkėjų balsai lems, kas taps prezidento rinkimų nugalėtoju.D. Trumpas negali skelbtis nugalėtoju. Balsų skaičiavimas tęsiasi, reziumuoja „The Guardian“.
D. Trumpas pažadėjo kreiptis į JAV Aukščiausiąjį Teismą dėl prezidento rinkimų rezultatųJAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė laimėjęs rinkimus ir užsitikrinęs antrą kadenciją, nors galutiniai rezultatai dar nepaskelbti, taip pat sakė ketinantis užginčyti Aukščiausiajam Teismui balsų skaičiavimo procedūras.„Mes tikrai laimėjome šiuos rinkimus“, – teigė D. Trumpas, sakydamas neįprastą kalbą Baltųjų rūmų reprezentaciniame Rytiniame kambaryje.Daugiau – čia.
Baltuosiuose rūmuose laukiama D. Trumpo pareiškimo. https://twitter.com/jeffmason1/status/1323883012287811585?ref_src=twsrc%5Etfw
Viskonsinas ir Pensilvanija dar net nepradėjo skaičiuoti paštu atsiųstų biuletenių, tad kol paaiškės galutiniai JAV prezidento rinkimų rezultatai, gali praeiti kelios dienos.
Džordžijoje (16 rinkikų), suskaičiavus 93 proc. biuletenių pirmauja D. Trumpas (50,7 proc.), tuo metu J. Bidenui atitenka 48,1 proc. balsų.
JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 223 rinkikų balsus, D. Trumpas – 214JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo varžovas demokratas Joe Bidenas kovoja dėl Baltųjų rūmų, po antradienį įvykusių rinkimų užsidarius balsavimo apylinkėms ir anksti trečiadienį laukiant palaipsniui skelbiamų rezultatų.Pradėjus skelbti pirmuosius rezultatus, JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas laimi 23-ose valstijose, įskaitant itin svarbias Floridą ir Teksasą, taip pat Indianą, Kentukį, Misūrį, Ohają ir Tenesį. Visose jose D. Trumpas laimėjo ir per 2016 metų rinkimus.Tuo metu J. Bidenas laikomas laimėjusiu 18 valstijų, įskaitant Konektikutą, jo gimtąją Delavero valstiją, itin svarbias Niujorko ir Kalifornijos valstijas, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje. Visose jose 2016 metais laimėjo Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton.Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 223, o D. Trumpas – daugiausiai 214 rinkikų balsų, nes Nebraskos rinkikų balsai yra padalijami. Pergalę rinkimuose garantuotų 270 rinkikų balsai.Apžvalgininkai prognozuoja, kad kovos dėl Baltųjų rūmų baigtį nulems tik saujelė vadinamųjų svyruojančių valstijų, iš kurių rezultatai dar nepaskelbti. Išlieka neaišku, kas laimėjo Arizonos, Džordžijos, Mičigano, Pensilvanijos ir Viskonsino valstijose.Žemiau pateikiamas valstijų, kuriose pergalę iškovojo kuris nors iš kandidatų sąrašas ir jų deleguojamų Rinkikų kolegijos narių skaičius. Šie duomenys pagrįsti didžiųjų JAV žiniasklaidos bendrovių, tokių kaip CNN, „Fox News“, MSNBC/„NBC News“, ABC, CBS ir „The New York Times“, prognozėmis.D. Trumpas (176)*: Aidahas (4), Ajova (6), Alabama (9), Arkanzasas (6), Florida (29), Indiana (11), Juta (6), Kanzasas (6), Kentukis (8), Luiziana (8), Misisipė (6), Misūris (10), Montana (3), Nebraska (5)*, Ohajas (18), Oklahoma (7), Pietų Karolina (9), Pietų Dakota (3), Šiaurės Dakota (3), Teksasas (38), Tenesis (11), Vajomingas (3), Vakarų Virdžinija (5).* Penki Nebraskos rinkikų balsai paskirstomi: dviejų rinkikų balsai atitenka daugiausiai balsų valstijoje surinkusiam kandidatui, o kiti trys priklauso nuo balsavimo Kongreso apygardoje. Mažiausiai vienas iš šių balsų galiausiai gali atitekti J. Bidenui.J. Bidenas (233): Delaveras (3), Havajai (4), Ilinojus (20), Kalifornija (55), Koloradas (9), Kolumbijos apygarda (3), Konektikutas (7), Masačusetsas (11), Merilandas (10), Minesota (10), Naujasis Džersis (14), Naujasis Hampšyras (4), Naujoji Meksika (5), Niujorkas (29), Oregonas (7), Rod Ailandas (4), Vašingtonas (12), Vermontas (3), Virdžinija (13).Valstijos, kuriose nugalėtojas dar nėra aiškus: Aliaska, Arizona, Džordžija, Meinas, Mičiganas, Nevada, Pensilvanija, Šiaurės Karolina, Viskonsinas.
D. Trumpas laimėjo TeksasePerrinkimo siekiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas per antradienį įvykusius rinkimus laimėjo svarbioje Teksaso valstijoje, deleguojančioje 38 rinkikus, rodo anksti trečiadienį paskelbti didžiųjų JAV televizijos kanalų prognozės.Teksasas tradiciškai tvirtai palaikydavo respublikonus, bet demokratų kandidatas Joe Bidenas, kaip rodė apklausos, buvo smarkiai sustiprinęs pozicijas šioje valstijoje. Kai kurie ekspertai prognozavo, kad Teksasas pirmąkart nuo 1976 metų gali nubalsuoti už demokratų kandidatą.
Rod Ailande (4 rinkikai) prognozuojama pergalė Joe Bidenui. Geografiškai mažiausia JAV valstija už demokratus balsuoja nuo pat 1988-ųjų.
Teksase (38 rinkikai) prognozuojama svarbi pergalė D. Trumpui. Suskaičiavus 82 proc. balsų jis pirmauja 52,2 proc. prieš 46,4 proc. 
Florida vėl nuvylė Demokratų partijąNepaisant didžiulių pastangų priešrinkiminės kampanijos metu, įskaitant šimtus milijonų dolerių, kuriuos skyrė verslininkas Mike’as Bloombergas, D. Trumpas vėl laimėjo valstijoje, kurioje deklaravo savo gyvenamąją vietą, rašo BBC.Jis gavo daug balsų tradiciškai Respublikonų partiją remiančiuose regionuose ir pasigviešė dalį J. Bideną remiančių lotynoamerikiečių ir afroamerikiečių balsų Demokratų partijos tvirtove laikomoje Pietų Floridoje.Laimėjęs šioje valstijoje, D. Trumpas įveikė pirmą didelę kliūtį, skiriančią nuo perrinkimo, ir pademonstravo (bent jau Floridoje), kad J. Bideno pranašumą rodančios apklausos anaiptol nėra patikimos.Dabar D. Trumpui reikia parodyti, kad neprarado pramoninių valstijų JAV centrinėje dalyje, atvedusių jį į Baltuosius rūmus 2016-aisiais, paramos. Taip pat jam reikia lamėti tokiose valstijose kaip Šiaurės Karolina ir Arizona, siūlančiose J. Bidenui kitų perspektyvių kelių užsitikrinti pergalę.
Tuojau po J. Bideno kalbos D. Trumpas per „Twitter“ pareiškė, kad tikisi „didelės“ savo pergalės ir apkaltino demokratus mėginant „pavogti rinkimus“.„Mūsų persvara DIDELĖ, bet jie mėgina PAVOGTI rinkimus“, – rašė prezidentas.D. Trumpas netrukus žada pareiškimą.https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1323864021167198209?ref_src=twsrc%5Etfw
Buvęs Baltųjų rūmų atstovas spaudai: kalbant apie Trumpą, visada galima tikėtis staigmenųAnthony Scaramucci, vienas iš pompastiškiausių buvusių Baltųjų rūmų pareigūnų, kalbėjosi su Katty Kay ir Andrew Neilu specialioje rinkimams skirtoje laidoje, rašo BBC.„Manau, kad Joe Bidenas laimės. Balsai jo naudai krypsta Viskonsino, Mičigano ir Pensilvanijos valstijose“, – teigė A. Scaramucci. Buvęs D. Trumpo šalininkas pasidarė atviru prezidento kritiku ir per daug nesivaržė reikšdamas savo nuomonę laidos metu.Aiškindamas geresnius D. Trumpo rezultatus nei tikėtasi, A. Scaramucci sakė: „Žmonės Donaldą Trumpą mato kaip savo pykčio įsikūnijimą.“Nepaisant to, buvęs valdininkas pareiškė, kad D. Trumpas „susimovė kovodamas su koronavirusu“.„Jis sugriovė ekonomiką. Jis liaupsina despotus ir kritikuoja demokratinių valstybių lyderius visame pasaulyje“, – nurodė A. Scaramucci. Tiesa, vyras pripažino, kad jo buvęs viršininkas moka nustebinti.
Joe Bidenas kreipėsi į rinkėjusDemokratas Joe Bidenas anksti trečiadienį pareiškė „žengiąs į pergalę“ antradienį įvykusiuose JAV prezidento rinkimuose.Kalbėdamas Delavero valstijos mieste Vilmingtone, kuriame jis gyvena, J. Bidenas sakė savo šalininkams, kad gerai vertina savo galimybes laimėti svyruojančiose Viskonsino, Mičigano ir Pensilvanijos valstijose, nors pralaimėjo savo varžovui Donaldui Trumpui Floridoje, Ohajuje ir Ajovoje.„Ne man ir ne Donaldui Trumpui spręsti dėl šių rinkimų“, – pareiškė demokratų kandidatas ir pridūrė esąs dėkingas visiems rinkimų darbuotojams bei savo šalininkams.J. Bidenas ragino rinkėjus būti kantrius ir pabrėžė, kad galutinių rezultatų paskelbimas gali užtrukti, dėl COVID-19 pandemijos rekordiniam skaičiui amerikiečių sudalyvavus išankstiniame balsavime tiesiogiai arba paštu.Buvęs viceprezidentas šią kalbą pasakė paaiškėjus, kad D. Trumpas pasirodė geriau nei tikėtasi kai kuriose svyruojančiose valstijose, ypač Floridoje, kur jam pavyko į savo pusę palenkti daug ispanakalbių rinkėjų.
JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 213 rinkikų balsų, D. Trumpas - 138 JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo varžovas demokratas Joe Bidenas kovoja dėl Baltųjų rūmų, šalyje antradienį palaipsniui užsidarant balsavimo apylinkėms.Rinkimų stebėtojai nusiteikę ilgai nakčiai, laukdami paskelbiant balsavimo rezultatų.Pradėjus skelbti pirmuosius rezultatus, JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas kol kas laimi 19-oje valstijų, įskaitant Indianą, Kentukį, Misūrį, Ohają ir Tenesį, kuriose jis laimėjo ir per 2016 metų rinkimus.Tuo metu J. Bidenas laikomas laimėjusiu 17 valstijų, įskaitant Konektikutą, jo gimtąją Delavero valstiją, itin svarbias Niujorko ir Kalifornijos valstijas, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje. Visose jose 2016 metais laimėjo Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton.Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 213, o D. Trumpas – daugiausiai 138 rinkikų balsus, nes Nebraskos rinkikų balsai yra padalijami. Pergalę rinkimuose garantuotų 270 rinkikų balsai. Apžvalgininkai prognozuoja, kad kovos dėl Baltųjų rūmų baigtį nulems tik saujelė vadinamųjų svyruojančių valstijų, iš kurių rezultatai dar nepaskelbti.Žemiau pateikiamas valstijų, kuriose pergalę iškovojo kuris nors iš kandidatų sąrašas ir jų deleguojamų Rinkikų kolegijos narių skaičius. Šie duomenys pagrįsti didžiųjų JAV žiniasklaidos bendrovių, tokių kaip CNN, „Fox News“, MSNBC/„NBC News“, ABC, CBS ir „The New York Times“, prognozėmis.D. Trumpas (138)*Alabama (9), Arkanzasas (6), Indiana (11), Juta (6), Kanzasas (6), Kentukis (8), Luiziana (8), Misisipė (6), Misūris (10), Nebraska (5)*, Ohajas (18), Oklahoma (7), Pietų Karolina (9), Pietų Dakota (3), Šiaurės Dakota (3), Tenesis (11), Vajomingas (3), Vakarų Virdžinija (5)* Penki Nebraskos rinkikų balsai paskirstomi: dviejų rinkikų balsai atitenka daugiausiai balsų valstijoje surinkusiam kandidatui, o kiti trys priklauso nuo balsavimo Kongreso apygardoje. Mažiausiai vienas iš šių balsų galiausiai gali atitekti J. Bidenui.J. Bidenas (213)Delaveras (3), Havajai (4), Ilinojus (20), Kalifornija (55), Koloradas (9), Kolumbijos apygarda (3), Konektikutas (7), Masačusetsas (11), Merilandas (10), Naujasis Džersis (14), Naujasis Hampšyras (4), Naujoji Meksika (5), Niujorkas (29), Oregonas (7), Rod Ailandas (4), Vermontas (3), Virdžinija (13), Vašingtonas (12).
Pensilvanijoje su dideliu rinkikų skaičiumi – 20 – kol kas pirmauja Donaldas Trumpas (56,9 proc.). Kol kas suskaičiuota 64 proc. balsų.
Minesotoje (10 rinkikų), suskaičiavus 74 proc. balsų laimi Joe Bidenas (53,1 proc.). Donaldas Trumpas surinko 44,9 proc.
Ajovoje (6 rinkikai) suskaičiavus 97 proc. balsų užtikrinta pergale džiaugiasi D. Trumpas (53,4 proc.). J. Bidenas surinko 44,8 proc.
CNN skelbia, kad Joe Bidenas netrukus turėtų pasakyti kalbą.
D. Trumpas pasiekė pergalę itin svarbioje Ohajo valstijojeRespublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas nugalėjo vienoje iš svarbiausių svyruojančių valstijų JAV prezidento rinkimuose Ohajuje, skelbia JAV žiniasklaidos priemonės.„NBC News“ ir „Fox News“ duomenimis, suskaičiavus 94 proc. rinkimų biuletenių, 53,4 proc. rinkėjų savo simpatijas išreiškė D. Trumpui, o 45,2 proc. – jo oponentui, demokratui Joe Bidenui.Ohajas yra viena iš nedaugelio svyruojančių valstijų, galinčių nulemti JAV prezidento rinkimų baigtį. Pergalė šioje valstijoje kandidatui suteikia 18 rinkikų balsų.Ohajas yra taip pat svarbus tuo, kad iki šiol nė vienam respublikonų kandidatui į prezidentus nepavyko laimėti rinkimų nepasiekus pergalės Ohajuje.
Prognozės nesipildo: Trumpas priešinasi Bideno „mėlynajai bangai“Labiausiai poliarizuojančių JAV rinkimų per kelis dešimtmečius pirminiai rezultatai antradienį rodo, kad prognozės, jog prezidentas Donaldas Trumpas bus nušluotas demokratų „mėlynosios bangos“, neišsipildė, bet jo varžovas Joe Bidenas irgi iškovojo svarbių laimėjimų.Tęsiantis COVID-19 pandemijai, Jungtinėse Valstijose nusinešusiai daugiau kaip 230 tūkst. žmonių gyvybių, greitas J. Bideno triumfas, apie kokį svajojo kai kurie demokratai, atrodo mažai tikėtinas, nes kai kuriose valstijose rezultatai kol kas neleidžia tvirtai prognozuoti laimėtojo.D. Trumpas įgijo mažytę, bet gyvybiškai svarbią persvarą Floridoje, kurioje, daugelio ekspertų nuomone, prezidentas privalo laimėti, kad užsitikrintų antrąją kadenciją. Apklausos prieš rinkimus rodė, kad J. Bideno šansai toje valstijoje yra tokie patys ar net geresni nei varžovo.„Tai vyksta“, – aukšto rango D. Trumpo patarėjas Jasonas Milleris parašė apie „Twitter“, komentuodamas rinkimus, nors tik televizija „Fox News“ iki šiol yra paskelbusi, kad Floridoje laimėjo prezidentas.Balsavusių rinkėjų apklausos rodo, kad D. Trumpui pavyko palenkti į savo pusę daug ispanakalbių rinkėjų. Jo pozicijos sustiprėjo išeivių iš Kubos bendruomenėje, respublikonui nekilnojamojo turto magnatui nepaliaujamai kritikuojant Lotynų Amerikos šalių kairuoliškų pažiūrų lyderius ir retoriškai stengiantis juos susieti su J. Bidenu.Tuo metu J. Bideno stovykla jau seniai tvirtina, kad demokratui nebūtina pergalė Floridoje. Analitikai savo ruožtu atkreipia dėmesį į demokratų kandidato laimėjimus kai kuriose D. Trumpo šalininkų teritorijose šioje valstijoje, galbūt žadančius sėkmę kitose svarbiose valstijose.J. Bidenas savo ruožtu džiaugėsi ankstyva sėkme Arizonoje, kur prieš ketverius metus triumfavo D. Trumpas. Be to, abu kandidatai atrodo surinkę apylygiai balsų Ohajuje ir Teksase – dviejose valstijose, kur demokratas vos prieš kelias savaites negalėjo tikėtis nieko gera.Kaip ir tikėtasi, J. Bidenui atiteko pagrindinis rinkimų nakties prizas – pergalė tvirtai demokratus remiančioje Kalifornijoje, daugiausiai gyventojų turinčioje valstijoje.Kita vertus, dėmesys greitai nukrypo į rezultatus Džordžijoje ir Šiaurės Karolinoje – dar dviejose valstijose, kurias viliasi atsikovoti J. Bidenas. Ne mažiau svarbi kova trijose Vidurio Vakarų valstijose – Mičigane, Pensilvanijoje ir Viskonsine – kuriose D. Trumpas 2016 metais netikėtai laimėjo prieš Hillary Clinton ir užsitikrino Baltuosius rūmus.Kadangi dėl COVID-19 pandemijos išankstiniams balsavime dalyvavo rekordinis skaičius amerikiečių – daugiau kaip 100 mln. – patikimų galutinių rinkimų rezultatų gali tekti laukti daug valandų ar net dienų.
J. Bidenas pirmauja Arizonoje, kur nuo 2000-ųjų laimi respublikonų kandidataiPreliminariais duomenimis, demokratų kandidatas Joe Bidenas gerokai atsiplėšė nuo respublikono Donaldo Trumpo svyruojančioje Arizonos valstijoje, kuri gali nulemti rinkimų baigtį, skelbia JAV naujienų portalas „Fox News“.Šiuo metu yra suskaičiuoti 73 proc. rinkimų biuletenių. Naujausiomis žiniomis, D. Trumpas surinko 42,5 proc. rinkėjų balsų, o J. Bidenas – 53,7 proc.Arizona šiuo metu yra viena iš nedaugelio svyruojančių valstijų, kuriose padėtis vis dar nėra visiškai aiški. Pergalė Arizonoje suteiktų kandidatui 11 rinkikų balsų.Arizonoje nuo 2000-ųjų metų, įskaitant ir 2016-aisiais, kai laimėjo D. Trumpas, pergalę pasiekia respublikonų kandidatas į prezidentus.Magiškas skaičius JAV prezidento rinkimuose yra 270. Būtent tiek rinkikų turi užsitikrinti kandidatas, kad nugalėtų prezidento rinkimuose ir taptų naujuoju šalies vadovu.
Didžiausias prizas Bidenui – KalifornijaKalifornijos valstija yra didžiausia Jungtinėse Amerikos Valstijose pagal gyventojų skaičių, taigi, turi ir daugiausia rinkikų – 55. Demokratai seniai kliaujasi šia valstija kaip daugiau ar mažiau garantuotu rinkikų kolegijos balsų šaltiniu. Tiesa, Kalifornija ne visada buvo ištikima Demokratų partijai, rašo BBC. Nors nuo 1992-ųjų jos gyventojai remia demokratus, tačiau iš ankstesnių 10 rinkimų devynis kartus Kalifornijos balsai atiteko Respublikonų partijai. Kalifornijoje savo politinę karjerą pradėjo Richardas Nixonas, o kitas respublikonas prezidentas Ronaldas Reaganas buvo Kalifornijos gubernatorius.Valstijos poslinkis Demokratų partijos naudai sutapo su azijiečių ir lotynoamerikiečių populiacijos augimu Kalifornijoje.XX a. dešimtojo dešimtmečio pradžioje respublikonai prastūmė prieštaringąjį Pasiūlymą Nr. 187 – įstatymą, kuriuo panaikinamas būtiniausių paslaugų teikimas nelegaliems imigrantams. Šio įstatymo priėmimas dažnai nurodomas kaip Respublikonų partijos populiarumo sumažėjimo priežastis.Dabar Demokratų partija visiškai dominuoja šioje valstijoje, todėl kitoks rezultatas Kalifornijoje nei Joe Bideno pergalė labai šokiruotų.Rinkimų apylinkės užsidarė 6 val. Lietuvos laiku.
Žiniasklaida: Bidenas užsitikrino 209 rinkikų balsus, Trumpas – 116Preliminariais duomenimis, JAV žiniasklaida prognozuoja pergalę D. Trumpui 17-oje valstijų, įskaitant Indianą, Kentukį, Misūrį, Oklahomą ir Tenesį. Visose šiose valstijose D. Trumpas nugalėjo ir 2016 m.Tuo tarpu J. Bidenas pirmauja 16-oje valstijų, įskaitant savo namų valstiją Delaverą, taip pat – Kaliforniją ir Niujorką. Demokratas taip pat kol kas pirmauja tose valstijose, kuriose 2016 m. nugalėjo Hillary Clinton.Taigi, šiuo metu J. Bidenas yra užsitikrinęs 209 rinkikų balsus, o D. Trumpas – 116.Magiškas skaičius JAV prezidento rinkimuose yra 270. Būtent tiek rinkikų turi užsitikrinti kandidatas, kad nugalėtų prezidento rinkimuose ir taptų naujuoju šalies vadovu.Pateikiame valstijų, kuriose pirmauja D. Trumpas ir J. Bidenas sąrašą, ir rinkikų skaičių jose:Donaldas Trumpas:Alabama (9), Arkanzasas (6), Indiana (11), Kanzasas (6), Kentukis (8), Luiziana (8), Misisipė (6), Misūris (10), Nebraska (5), Šiaurės Dakota (3), Oklahoma (7), Pietų Karolina (9), Pietų Dakota (3), Tenesis (11), Juta (6), Vakarų Virdžinija (5), Vajomingas (3).Joe Bidenas:Kalifornija (55), Koloradas (9), Konektikutas (7), Delaveras (3), Kolumbijos apygardas (3), Ilinojus (20), Merilendas (10), Masačusetsas (11), Naujasis Hampšyras (4), Naujasis Džersis (14), Naujoji Meksika (5), Niujorkas (29), Oregonas (7), Rod Ailendas (4), Vermontas (3), Virdžinija (13), Vašingtonas (12).
Demokratų senatorių įveikęs respublikonas iš Alabamos iškovojo vietą SenateBuvęs amerikietiško futbolo treneris antradienį Alabamoje įveikė savo varžovą kovoje dėl vietos Senate ir suteikė respublikonams gyvybiškai svarbų laimėjimą, prezidento Donaldo Trumpo partijai stengiantis išsaugoti savo daugumą aukštuosiuose Kongreso rūmuose.66-erių Tommy Tuberville'is įveikė savo varžovą demokratų senatorių Dougą Jonesą, šiuose rinkimuose laikytą vienu labiausiai pažeidžiamų demokratų kandidatų, rodo „ABC News“ ir „NBC News“ prognozės.Respublikonus palaikančioje pietinėje valstijoje D. Joneso šansai būti perrinktam nebuvo labai dideli. 2017 metais jis netikėtai nugalėjo respublikoną Roy Moore'ą, kaltintą nederamu lytiniu elgesiu.
Rinkimų balsadėžės užsidarė Kalifornijoje, Aidahe, Oregone, Vašingtone. Kaip rašo BBC, Kalifornijoje su 55 rinkikais numatomas laimėjimas demokratų kandidatui, tas pats galioja ir Oregonui bei Vašingtonui.Aidahas ilgą laiką vadinamas respublikonų tvirtove. 
Arizonoje (11 rinkikų) suskaičiavus 73 proc. balsų laimi J. Bidenas (53,7 proc.), D. Trumpas kol kas turi 45 proc. balsų.
Viskonsine suskaičiavus apie pusę balsų – nežymi D. Trumpo persvaraDar vienoje svyruojančioje Viskonsino valstijoje verda atkakli kova. Jau žinomi rezultatai nuo 52 proc. apylinkių, D. Trumpas kol kas džiaugiasi 51,3 proc. balsų prieš 47,2 proc. balsų J. Bidenui.
Mičigane pirmauja D. TrumpasSvyruojančioje ir itin svarbioje Mičigano valstijoje kol kas pranšumą rodo D. Trumpo kampanija. Suskaičiavus 39 proc. balsų D. Trumpas priekyje su  55,1 proc. palaikymu, prieš 43,2 proc. J. Bidenui.
JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 131 rinkiko balsą, D. Trumpas - 95JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo varžovas demokratas Joe Bidenas kovoja dėl Baltųjų rūmų, šalyje antradienį palaipsniui užsidarant balsavimo apylinkėms.Rinkimų stebėtojai nusiteikę ilgai nakčiai, laukdami paskelbiant balsavimo rezultatų.Pradėjus skelbti pirmuosius rezultatus, JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas kol kas laimi 14-oje valstijų, įskaitant Indianą, Kentukį, Oklahomą, Tenesį ir Vakarų Virdžiniją, kuriose jis laimėjo ir per 2016 metų rinkimus.Tuo metu J. Bidenui atiteko 12-oje valstijų, įskaitant  Konektikutą, jo gimtąją Delavero valstiją, itin svarbią Niujorko valstiją, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje, deleguojančioje tris rinkikus. Visose jose 2016 metais laimėjo Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton.Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 131, o D. Trumpas – 95 rinkikų balsus. Pergalę garantuotų 270 rinkikų balsai. Apžvalgininkai prognozuoja, kad kovos dėl Baltųjų rūmų baigtį nulems tik saujelė vadinamųjų svyruojančių valstijų.Žemiau pateikiamas valstijų, kuriose pergalę iškovojo kuris nors iš kandidatų sąrašas ir jų deleguojamų Rinkikų kolegijos narių skaičius. Šie duomenys pagrįsti didžiųjų JAV žiniasklaidos bendrovių, tokių kaip CNN, „Fox News“, MSNBC/„NBC News“, ABC, CBS ir „The New York Times“, prognozėmis.D. Trumpas (95)Alabama (9)Arkanzasas (6)Indiana (11)Kanzasas (6)Kentukis (8)Luiziana (8)Misisipė (6)Oklahoma (7)Pietų Dakota (3)Pietų Karolina (9)Šiaurės Dakota (3)Tenesis (11)Vajomingas (3)Vakarų Virdžinija (5) J. Bidenas (131)Delaveras (3)Ilinojus (20)Koloradas (9)Kolumbijos apygarda (3)Konektikutas (7)Merilandas (10)Masačusetsas (11)Naujasis Džersis (14)Naujoji Meksika (5)Niujorkas (29)Rod Ailandas (4)Vermontas (3)Virdžinija (13)
Respublikonas L. Grahamas perrinktas į JAV SenatąJAV senatorius Lindsey Grahamas, vadovavęs kontroversiškai kandidatės į Aukščiausiojo Teismo teisėjus tvirtinimo procedūrai, surengtai likus tik savaitėms iki prezidento rinkimų, antradienį buvo perrinktas Pietų Karolinos valstijoje, rodo žiniasklaidos prognozės.Ši žinia yra svarbi respublikonams, siekiantiems išlaikyti daugumą Senate.L. Grahamas, prezidento Donaldo Trumpo sąjungininkas, atrėmė svarų juodaodžio demokrato Jaime'io Harrisono iššūkį, suskaičiavus balsus beveik pusėje apylinkių paskelbė televizija „Fox News“ ir dienraštis „The New York Times“.Apklausos rodė, kad kelias savaites iki rinkimų J. Harrisono ir 65 metų respublikono senatoriaus populiarumas konservatyvioje Pietų regiono tvirtovėje buvo apylygis. J. Harrisonui pavyko surinkti rekordinę sumą jo rinkimų kampanijai paaukotų lėšų, demokratų šalininkams įžvelgus realią galimybę atkovoti vietą Senate iš L. Grahamo.
JAV demokratai veikiausiai išsaugos daugumą Atstovų RūmuoseJAV Demokratų partija per antradienį įvykusius rinkimus išsaugos Atstovų Rūmų kontrolę, prognozuoja kanalas „Fox News“.Remiantis prognoze, demokratai bent penkiais mandatais padidins savo daugumą žemuosiuose Kongreso rūmuose, turinčiuose 435 vietas.Pasak amerikiečių žiniasklaidos, šiuo metu rinkimuose į Atstovų Rūmus pirmauja respublikonai. Jie kol kas turi 76 vietas, o demokratai – 49.Prieš dvejus metus vykusiuose kadencijos vidurio rinkimuose Demokratų partija iškovojo 232 vietas Atstovų Rūmuose.Atstovų Rūmų ir trečdalio Senato rinkimai vyko antradienį drauge su prezidento rinkimais.
D. Trumpas pasiskelbė laimėjęs Floridos valstiją
Pensilvanijoje kol kas pirmauja D. TrumpasSuskaičiavus 35 proc. balsų valstijoje D. Trumpas kol kas išlaiko persvarą, tačiau verta pabrėžti, kad CNN duomenimis valstijoje suskaičiuota tik 11 proc. išankstinio balsavimo biuletenių, kurie turėtų skirti daugiau paramos J. Bidenui. Kol kas valstijoje D. Trumpas turi 52,6 proc. balsų, o J. Bidenas – 44,4 proc.
Teksase pirmauja D. TrumpasSuskaičiavus 70 proc. balsų Teksaso valstijoje D. Trumpas atsiplėšė maždaug 270 tūkst. balsų persvara.
Suskaičiavus 87 proc. balsų Šiaurės Karolinoje rezultatas yra lygusAbu kandidatai dalijasi po 49,4 proc. balsų.
Arizonoje suskaičiavus 66 proc. balsų pirmauja J. BidenasSvyruojančioje Arizonos valstijoje J. Bidenas kol kas pirmauja 54 proc. palaikymu, prieš 44,7 proc. D. Trumpui.
Šiaurės Karolinoje - įnirtinga kovaSuskaičiavus 87 proc. balsų J. Bidenas išlaiko maždaug 8 tūkst. balsų persvarą.
Senato respublikonų lyderis M. McConnellas užsitikrino perrinkimąJAV Senato daugumos lyderis Mitchas McConnellas antradienį buvo perrinktas Kentukio valstijoje, tad įtakingiausias Kongreso respublikonas liks dirbti Senate dar šešerius metus.Suskaičiavus balsus daugiau kaip 70 proc. apylinkių M. McConnellas pirmavo 19 procentinių punktų prieš savo varžovę demokratę – buvusią naikintuvų pilotę Amy McGrath. Televizija „Fox News“ ir „The New York Times“ paskelbė, kad Senato daugumos lyderio pergalė nebeabejotina.„Suteikėt man viso gyvenimo garbę, – sakydamas pergalės kalbą Kentukyje pareiškė M. McConnellas. – Visada būsiu dėkingas. Aš jūsų nenuvilsiu.“Šis įtakingas 78 metų respublikonas buvo svarbus prezidento Donaldo Trumpo sąjungininkas Kapitolijuje ir per pastaruosius ketverius metus padėjo jam patvirtinti rekordinį skaičių federalinių teisėjų.M. McConnellas taip pat prižiūrėjo įtemptą procesą, kai buvo tvirtinami trys D. Trumpo pasiūlyti kandidatai į JAV Aukščiausiąjį Teismą. Be to, šių metų pradžioje jam pavyko užtikrinti beveik visų 56 respublikonų senatorių vienybę balsuojant, kad D. Trumpas būtų išteisintas apkaltos teisme.Vis dėlto M. McConnellas santūriai kritikuodavo prezidento atsaką į koronaviruso pandemiją. Spalio pradžioje jis sakė nuo rugpjūčio 6-osios vengęs lankytis Baltuosiuose rūmuose, nes nerimavo, kad D. Trumpas ir kiti pareigūnai nepakankamai saugosi COVID-19.Šis respublikonas Senate dirba nuo 1985 metų. Nuo 2007-ųjų besitęsiantis jo darbas Kongreso aukštųjų rūmų daugumos lyderio poste yra rekordinės trukmės.Šie pasiekimai yra išties nepaprasti įstatymų leidėjui, kurio populiarumo vertinimai buvo vieni prasčiausių Jungtinėse Valstijose. Jie atrodo dar įspūdingesni, atsižvelgiant į sumaištį Respublikonų partijoje nuo D. Trumpo atėjimo į valdžią.Tačiau M. McConnello įtaka, ypač derinant užkulisinius susitarimus, buvo nepaneigiama.
D. Trumpas laimės Alabamoje ir Pietų Karolinoje
Mičigane ir Viskonsine kol kas priekyje D. TrumpasSuskaičiavus 20 proc. balsų Mičigane kol kas priekyje D. Trumpas su 57,6 proc. palaikymu prieš 40,6 proc. J. Bidenui. Viskonsine žinoma 26 proc. biuletenių rezutatų, kurie rodo maždug 8 proc. persvarą D. Trumpui.
Ohajuje D. Trumpas išsiveržė į priekįSuskaičiavus 70 proc. šioje kritinėje valstijoje verda intensyvus mūšis - D. Trumpas išsiveržė į priekį maždaug 25 tūkst. balsų skirtumu.
Šiaurės Karolinoje – nežymi J. Bideno persvaraSuskaičiavus 85 proc. balsų J. Bidenas kol kas pirmauja 0,5 proc. persvara.
Lenktynės Ohajuje išsilyginoSuskaičiavus 69 proc. balsų J. Bidenas išlaiko minimalią, maždaug 5 tūkst. balsų persvarą. 
JAV žiniasklaida: J. Bidenas jau užsitikrino 117 rinkikų balsų, D. Trumpas - 80JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir jo varžovas demokratas Joe Bidenas kovoja dėl Baltųjų rūmų, šalyje antradienį palaipsniui užsidarant balsavimo apylinkėms.Rinkimų stebėtojai nusiteikę ilgai nakčiai, laukdami paskelbiant balsavimo rezultatų.Pradėjus skelbti pirmuosius rezultatus, JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad antrosios kadencijos siekiantis respublikonas prezidentas kol kas laimi 12-oje valstijų, įskaitant Indianą, Kentukį, Oklahomą, Tenesį ir Vakarų Virdžiniją. Visose šiose valstijose jis laimėjo ir per 2016 metų rinkimus.Tuo metu J. Bidenui atiteko 10 valstijų, įskaitant  Konektikutą, jo gimtąją Delavero valstiją, itin svarbią Niujorko valstiją, taip sostinę Vašingtoną Kolumbijos apygardoje, deleguojančioje tris rinkikus. Visuose jose 2016 metais laimėjo Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton (Hilari Klinton).Kol kas šie rezultatai rodo, kad J. Bidenas yra užsitikrinęs 117, o D. Trumpas – 80 rinkikų balsų. Pergalę garantuotų 270 rinkikų balsai. Apžvalgininkai prognozuoja, kad kovos dėl Baltųjų rūmų baigtį nulems tik saujelė vadinamųjų svyruojančių valstijų.Žemiau pateikiamas valstijų, kuriose pergalę iškovojo kuris nors iš kandidatų sąrašas ir jų deleguojamų Rinkikų kolegijos narių skaičius. Šie duomenys pagrįsti didžiųjų JAV žiniasklaidos bendrovių, tokių kaip CNN, „Fox News“, MSNBC/„NBC News“, ABC, CBS ir „The New York Times“, prognozėmis.D. Trumpas (80)Alabama (9)Arkanzasas (6)Indiana (11)Kentukis (8)Luiziana (8)Misisipė (6)Oklahoma (7)Pietų Dakota (3)Šiaurės Dakota (3)Tenesis (11)Vajomingas (3)Vakarų Virdžinija (5) J. Bidenas (117)Delaveras (3)Ilinojus (20)Kolumbijos apygarda (3)Konektikutas (7)Merilandas (10)Masačusetsas (11)Naujasis Džersis (14)Niujorkas (29)Rod Ailandas (4)Vermontas (3)Virdžinija (13)
Senato rinkimuose pirmoji valstija pakeitė gubernatoriųKolorado valstijoje skelbiama pirmoji pergalė demokratams. Jų kandidatas Johnas Hickenlooperis išvertė iš posto respublikoną Cory Gardnerį.
J. Bidenas laimi Kolorado valstiją, D. Trumpui atitenka Šiaurės Dakota
Šiaurės Karolinoje – artima kova15 rinkikų turinti Šiaurės Karolinos valstija kol kas gana tolygiai apskirstė savo balsus. J. Bidenas kol kas priekyje madaug 100 tūkst. balsų persvara suskaičiavus 81 proc. biuletenių.
CNN: J. Bidenas laimi Konektikutą, D. Trumpas - Pietų Dakotą
Mičigane kol kas laimi D. TrumpasSuskaičiavus 16 proc. balsų kol kas priekyje D. Trumpas, surinkęs 57,5 proc. biuletenių, tuo tarpu J. Bidenas kol kas turi 40,6 proc.
Pergalė Bidenui numatoma Niujorko valstijoje
Bidenas švęs pergalę Naujajame Džersyje14 rinkikų kolegijos balsų atiteks demokratų kandidatui.
Teksase verda itin atkaklus mūšisŽinomi jau 55 proc. balsų rezultatai, J. Bidenas kol kas pirmauja 0,5 proc. persvara.
Bidenas ryškiai pirmauja Ohajuje ir Šiaurės KarolinojeJei J. Bidenas išlaikys savo persvarą šiose valstijose, jų turėtų pakakti laimėti prezidento postą net tuo atveju, jei Florida atitektų D. Trumpui.
Trumpas laimi Arkanzaso valstiją, prognozuoja JAV spauda
Florida linksta D. Trumpo naudaiSuskaičiavus 89 proc. balsų D. Trumpas didina savo persvarą iki maždaug 280 tūkst. balsų. Tikėtina, kad jam ir atiteks 29 rinkikų kolegijos balsai iš šios valstijos ir suteiks šansą kovoti dėl prezidento posto toliau.
Ohajuje J. Bidenas užtikrintai pirmaujaSuskaičiavus 52 proc. balsų valstijoje J. Bidenas pirmauja maždaug 360 tūkst. balsų persvara.
Vakarų Virdžinija atitenka D. Trumpui
Šiaurės Karolina linksta J. BidenuiSusumavus 47 proc. balsų kol pas pirmauja J. Bidenas, turėdamas 54,5 proc. paramą, tuo tarpu D. Trumpas turi 44,4 proc.
Ohajuje vyksta itin svarbi kovaJ. Bidenas išlaiko savo persvarą prieš varžovą suskaičiavus 49 proc. balsų. Už buvusį viceprezidentą balsavo 56,2 proc. rinkėjų, o prezidentui balsą atidavė 42,6 proc.
Trumpas švenčia pergalę Tenesio valstijoje
Bidenas išlaiko persvarą TeksaseSuskaičiavus 38 proc. balsų kaubojų valstijoje J. Bidenas kiek netikėtai išlaiko persvarą su 52,1 proc. palaikymu, tuo tarpu už prezidentą balsavo 46,6 proc.
Suskaičiavus ketvirtadalį balsų Teksase kova lieka įtemptaSuskaičiavus 24 proc. balsų J. Bidenas kol kas priekyje maždaug 6 tūkst. balsų persvara.
Pirmosios pergalėsCNN prognozuoja pergalę J. Bidenui Delavere, Vašingtone, Merilende, Masačiusetse ir Vermonte, o pergalę D. Trumpui atiduoda Kentukyje ir Oklahomoje. Šios valstijos J. Bidenui duoda 30, o D. Trumpui - 26 rinkikų kolegijos balsus.
Floridoje suskaičiuota 85 proc. balsų, D. Trumpas padidino persvarąUž D. Trumpą balsavo 50,4 proc., už J. Bideną – 48,8 proc.
Pirmieji rezultatai iš Mičigano ir Pensilvanijos rodo didelę persvarą J. Bidenui, tačiau suskaičiuota tik 1 proc. balsų
Teksase į priekį išsiveržė J. BidenasSuskaičiavus 16 proc. balsų Teksase kol kas pirmauja J. Biednas, surinkęs 53,5 proc. balsų, prieš 45,2 proc., tačiau tikėtina, kad D. Trumpui pavyks pavyti ir aplenti savo varžovą. Priešrinkiminės apklausos rodė atkaklią kovą šioje valstijoje, kuri taip pat būtina D. Trumpo pergalei.
81 proc. balsų Floridoje - D. Trumaps išsiveržia į priekįKova saulėtojoje valstijoje išlieka itin arši, D. Trumpas išsiveržė į priekį vos 7 tūkst. balsų persvara.
J. Bidenas laimi Vermonte, D. Trumpas pasiima Indijaną ir Kentukį
Floridoje - itin atkaklus mūšisSuskaičiavus 80 proc. balsų Floridoje iš esmės - lygiosios. Už J. Bideną - 49,8 proc., už D. Trumpą - 49,4 proc.
Ohajuje – netikėtai didelė J. Bideno persvaraSuskaičiavus 21 proc. balsų J. Bidenas priekyej su 63,4 proc. parama. Joks respubikonų prezidentas nėra laimėjęs rinkimų be Ohajaus valstijos. Tokia persvara gali būti dėl išankstinio balsavimo rezultatų, todėl D. Trumpas, tikėtina, prisivys J. Bideną, tačiau neaišku, ar jam pavyks jį aplenkti.
Įtempta kova DžordžijojeSuskaičiavus 6 proc. balsų D. Trumpas pirmauja vos vienu procentu.
Suskaičiuota 78 proc. balsų Floridoje priekyje J. BidenasJ. Bidenas kol kas pirmauja surinkęs 50,3 proc. balsų, D. Trumpas atsilieka su 48,9 proc. balsų.
Apylinkės užsidaro Ohajuje, Vakarų Virdžinijoje ir Šiaurės Karolinoje
Floridoje pirmauja J. BidenasSuskaičiavus 66 proc. balsų Floridoje toliau vyksta itin atkakli kova. J. Bidenui kol kas pavyksta išlaikyti persvarą gavus 50,3 proc., prieš 48,9 proc. D. Trumpui.
Suskaičiavus 57 proc. balsų Floridoje pirmauja J. BidenasJ. Bidenas išlaiko nežymią persvarą prieš varžovą 50,4 proc, prieš 48,8 proc. D. Trumpui.
Vermontas didžiule persvara renkasi J. BidenąNors suskaičiuota kol kas vos 2. proc. biuletenių, J. Bidenas čia kol kas gavo 72,6 proc. balsų. 
Džordžijoje kol kas priekyje J. BidenasSuskaičiavus 4 proc. balsų J. Bidenas pirmauja maždaug 11 proc. persvara.
Suskaičiavus beveik pusę balsų Florida nusidažo mėlynaiPaskelbus 44 proc. balsų šioje itin svarbioje svyruojančioje valstijoje J. Bidenas džiaugiasi persvara 51,1 proc. prieš 48,2. Florida yra būtina valstija D. Trumpui, be kurios surinkti 270 rinkikų kolegijos balsų gali būti labai sunku.
Suskaičiavus 3. proc. balsų Džordžijoje ryškiai pirmauja J. BidenasUž J. Bideną balsavo 61,4 proc, už D. Trumpą - 37,4 proc. Džordžija tradiciškai linkusi paremti respublikonus tačiau valstijos sostinė Atlanta linksta demokratų pusėn. Pralaimėjimas šioje valstijoje D. Trumpui būtų skaudus smūgis. Tikėtina, akd pirmieji rezultatai atspindi išankstinio balsavimo rezultatus.
Florida jau suskaičiavo 16 proc. balsų, verda atkakli kovaUž D. Trumpą balsavo 52,2 proc., už J. Bideną - 46,9 proc.
Floridoje suskaičiavus 9 proc. balsų priekyje D. Trumpas su 55 proc. palaikymu, prieš 44,2 proc. J. BidenuiŠioj evalstijoje virs atkakli kova, nes demokratams palankūs rezultatai iš Majamio bus suskaičiuoti vėliau.
Pirmieji rezultatai iš FloridosSuskaičiavus 3 proc. rinkėjų balsų Floridos valstijoje kol kas priekyje D. Trumpas, surinkęs 54,8 proc. balsų, prieš 44,3 proc. J. Bidenui.
Tikėtina, kad Kentukis ir Indiana atiteks D. TrumpuiAbi valstijos iš viso skiria 19 rinkikų kolegijos balsų
Apylinkės užsidaro Vermonto, Virdžinijos, Džordžijos ir Pietų Karolinos valstijose
Greitu metu laukiama rezultatų iš Floridos ir Šiaurės KarolinosAbi šios valstijos gali būti labai svarbios lemiant galutinį rezultatą, todėl jos gali iš anksto parodyti balsavimo tendencijas.
Suskaičiavus 14 proc. balsų Kentukyje į priekį vėl išsiveržė D. Trumpas (51,3 proc. prieš 47,2 proc.)
Kentukyje į priekį veržiasi J. BidenasKol kas suskaičiavus apie 200 tūkst. balsų iš Kentukio valstijos kiek netikėtai į priekį šovė J. Bidenas, gavęs 53,2 proc. palaikymą prieš 45,3 proc. D. Trumpui. Tačiau svarbu nepamiršti, kad nemaža dalis pirmųjų rezultatų iš Kentukio yra atiduoti išankstinio balsavimo būdu. Manoma, kad išankstinis balsavimas gali būti palankesnis demokratams, todėl D. Trumpui greičiausiai pavyks išplėšti pergalę Kentukyje, nors šiuo metu jis čia atsilieka.
Pirmieji rezultatai iš Kentukio ir IndianosPraėjus pusvalandžiui nuo apylinkių uždarymo dvi valstijos jau skelbia pirmuosius rezultatus iš mažiausių savo apylinkių. D. Trumpas Kentukyje kol kas džiaugiasi persvara prieš J. Bideną 69,4 proc. prieš 29,2 proc., tačiau suskaičiuoti kol kas apie 8 tūkst. balsų. Indianoje taip pat priekyje D. Trumpas su66,5 proc., prieš 31,4 proc. J. Bidenui. Abi šios valstijos yra solidžiai raudonos, todėl turėtų atitekti respublikonams.
Apylinkės Kentukyje ir Indianoje užsidarė, prasidėjo balsų skaičiavimas
Apklausa: kastrečiam rinkėjui svarbiausia ekonomikaCNN apklausa prie balsadėžių rodo, kad pati svarbiausia problema rinkėjų akimis yra ekonomika, kurią įvardijo 34 proc. rinkėjų. Antroje vietoje sekė koronaviruso pandemija ir rasinė nelygybė, kurias išskyrė po 20 proc.
Apklausa: trečdalis demokratų balsuoja ne už J. Bideną, o prieš D. TrumpąCNN išankstinių apklausų prie balsadėžių duomenimis, 81 proc. apklaustų respublikonbų sakė, kad balsą atidavė todėl, kad palaiko prezidentą ir 14 proc. pripažino balsavę prieš J. Bideną. Skaičiai gerokai skiriasi demokratų stovykloje, kur tik 64 proc. pasakė, kad balsavo už J. Bideną ir 31 proc. teigė, kad kandidatą paremti nusprendė dėl antipatijos dabartiniam prezidentui.
Tikisi itin didelio aktyvumoFloridos universiteto profesorius analizuojantis rinkimų statistiką Michaelas P. McDonaldas prognozuoja, kad rinkimų aktyvumas gal isiekti apie 67 proc. Jei spėjimai pasitvirtintų, tai būtų didžiausias rinkėjų aktyvumas nuo XX a. pradžios, rašo theguardian.com
Liko valanda iki pirmų apygardų uždarymo
Kada galima tikėtis nugalėtojo paskelbimo šį kartą? Tai gali įvykti 23 val. (6 val.) arba anksčiau, jeigu J. Bidenas laimės pirmosiose rezultatus paskelbusiose svarbiose valstijose.Jeigu nutiktų kitaip, nugalėtojo paskelbimas priklausytų nuo rezultatų kitose svarbiose valstijose, bet to gali tekti ilgokai palaukti.Be to, rezultatų paskelbimas gali vėluoti dėl nenumatytų aplinkybių. Šiaurės Karolinos rinkimų valdyba antradienio popietę pranešė, kad iškilus techninių riktų balsavimas keturiose apygardose bus pratęstas. Dėl šios priežasties valstijos lygio rezultatai vėluos mažiausiai 45 minutes.Pensilvanijoje ir Mičigane – itin svarbiose valstijose – balsų skaičiavimas dėl didelio paštu atsiųstų balsalapių skaičiaus gali pavėlinti rezultatų paskelbimą kelias dienas.Teisinės kovosAbi stovyklos jau yra nusiteikusios bylinėtis keliose valstijose, kur teismo sprendimas gali pakreipti rezultatus viena ar kita linkme.Pensilvanijoje respublikonai pasiruošę apskųsti valstijos sprendimą priimti paštu išsiųstus balsalapius, jeigu jie bus gauti per tris dienas nuo antradienio. Kadangi paštu balsuoti demokratų šalininkai linkę labiau negu respublikonai, pastarieji nori, kad vėluojantys balsalapiai nebūtų pripažinti.Tuo metu Vašingtono valstijoje viena rinkėjų pateikė skundą teismui, kad JAV Pašto tarnyba galimai pametė 300 tūkst. balsalapių, o jos siuntų pristatymo sistemos darbas sulėtėjo, todėl iškilo grėsmė, kad atiduoti balsai nebus įskaičiuoti.Teksase respublikonai siekia, kad nebūtų pripažinti 127 tūkst. balsų, atiduotų vienoje demokratų tvirtovėje, nes balsavimas vyko pravažiuojamose balsavietėse, esą neatitinkančiose valstijos taisyklių.Be to, vienoje tvirtai demokratus remiančioje apygardoje Nevados valstijoje respublikonai siekė, kad būtų sustabdytas paštu gautų balsalapių skaičiavimas. Tikimasi, kad tai suteiks daugiau laiko atidžiau įvertinti vokus ir galbūt dalį jų atmesti. 
Kaip bus nustatytas nugalėtojas?Baltųjų rūmų šeimininkas oficialiai paaiškėja ne anksčiau negu patvirtinami kiekvienos valstijos balsų skaičiavimo rezultatai. Šis procesas, atsižvelgiant, kad dalis balsalapių siunčiama paštu, kai kuriose vietose gali užtrukti savaitę ar ilgiau.Vis dėlto varžybų nugalėtoją paprastai „įvardija“ didžiosios žiniasklaidos organizacijos jau rinkimų naktį, remdamosi savo apibendrintais balsų skaičiavimo atskirose apygardose rezultatais.Jos priima sprendimą, kas laimėjo kiekvienoje valstijoje, o galiausiai įvardija visų rinkimų nugalėtoją, kai vienam kandidatui matematiškai tampa nebeįmanoma panaikinti balsų deficito, o kitam atsiveria neabejotina galimybė gauti trokštamus 270 rinkimų balsus.Ronaldo Reagano triuškinama pergalė 1980 metais buvo paskelbta rinkimų antradienį jau 20 val. 15 min. Rytų pakrantės (kitos dienos 3 val. 15 min. Lietuvos laiku).Tačiau 2016 metais D. Trumpo pergalė prieš Hillary Clinton tapo aiški tik trečiadienį apie 1 val. 30 min. (8 val. 30 min.), kai prognozės parodė, jog jis laimėjo Pensilvanijoje. Kita vertus, H. Clinton pralaimėjimą pripažino tik praėjus dar valandai, kai D. Trumpui atiteko Viskonsinas.Tuo tarpu 2000 metais rinkimų baigtį turėjo nulemti pergalė Floridoje, kur abu kandidatus skyrė tik keli šimtai balsų. Respublikonų ir Demokratų partijos ištisas savaites ginčijosi teismuose, kol Aukščiausiasis Teismas įsikišo ir nutraukė balsų perskaičiavimus, suteikdamas pergalę George'ui W. Bushui.
JAV rinkimu diena: ko galima tikėtisJAV antradienį vyksta pagrindinis balsavimas visuotiniuose rinkimuose, nors daugiau kaip 100 mln. žmonių jau pareiškė savo valią balsuodami iš anksto tiesiogiai arba paštu.Dar milijonai turėtų atiduoti savo balsus antradienį, bet prezidento rinkimų nugalėtojas – dabartinis šalies vadovas Donaldas Trumpas arba demokratas Joe Bidenas – geriausiu atveju paaiškės vėlai vakare vietos laiku.Tačiau kova dėl pergalei reikalingų 270 Rinkikų kolegijos narių balsų, pelnomų pagal balsavimo atskirose valstijose rezultatus, buvo tokia artima, kad nugalėtojo vardas gali paaiškėti tik trečiadienį ar dar vėliau. Be to, gali kilti teisinių ginčų dėl balsų skaičiavimo.Kada bus paskelbti pirmieji rezultatai?Balsavimo rezultatus bus pradėta skelbti užsidarius rinkimų apylinkėms. Dviejų valstijų dalyje apygardų balsavimas baigsis 18 val. JAV Rytų pakrantės (trečiadienį 1 val. Lietuvos) laiku. Vėliau balsavimo pabaiga bus skelbiama virtinėje kitų valstijų.Didžiojoje šalies dalyje balsavimas baigsis iki 21 val. (4 val. Lietuvos laiku). Vėlesnėmis valandomis turėtų pasipilti gausus srautas balsų skaičiavimo rezultatų, bet kai kurios apygardos ir valstijos juos paskelbia anksčiau nei kitos.Kai kur, pavyzdžiui, daugiausiai gyventojų turinčioje Kalifornijos valstijoje, balsavimas baigsis tik 23 val. Rytų pakrantės laiku (6 val. Lietuvos laiku). Nedaug rinkėjų turintys Havajai ir Aliaska balsavimą baigs atitinkamai vidurnaktį ir 1 val. (trečiadienį 7 val. ir 8 val. Lietuvos laiku).Valstijos, kurias derėtų stebėtiApklausų rezultatai iš anksto aiškiai rodė, kaip balsavimas turėtų pakrypti 38-iose iš 50 valstijų, tad įdėmiausiai bus stebimi rinkimai 12-oje valstijų.Pirmiausiai rezultatų galima sulaukti iš šalies rytuose esančios Džordžijos, kur balsavimas baigsis 19 val. (2 val.), taip pat Floridoje, kur atskiri rajonai baigs balsuoti 19 val. ir 20 val. (2 val. ir 3 valandą). Šiaurės Karolinoje balsavietės užsidarys 19 val. 30 min. (2 val. 30 min.), o vakarinėje Arizonos valstijoje – 21 val. (4 val. Lietuvos laiku).Remiantis prognozėmis dėl „apsisprendusių“ valstijų, J. Bidenas, jeigu laimėtų Floridoje ir kuriose nors dviejose aukščiau paminėtose svarbiose valstijose, jau nakties pradžioje galėtų būti paskelbtas surinkusiu daugiau kaip 270 rinkikų balsų.Vis dėlto net jeigu D. Trumpas laimėtų visose aukščiau paminėtose keturiose valstijose, rinkimų laimėtojas gali išlikti neaiškus.
Baltieji rūmai apjuosti papildoma aukšta tvoraVašingtone darbininkai įrengė papildomą „neperlipamą“ apie 2,5 m aukščio tvorą aplink Baltuosius rūmus, baiminantis neramumų, galinčių kilti po įtemptų JAV prezidento rinkimų, trečiadienį pranešė naujienų televizija CNN.Darbai vyko apskritą parą, kad tvora apjuostų apie 20 ha teritoriją. Ji yra sudaryta iš atskirų segmentų ir smulkaus plieninio tinklo, kuriuo riaušininkai negalėtų ropštis.Taip pat buvo aptverta šalia Baltųjų rūmų esanti Lafajeto aikštė, kur praeitą vasarą vyko dideli protestai dėl afroamerikiečio George'o Floydo mirties, kai policija jį areštuodama panaudojo šiurkščius veiksmus.Baiminantis galimų neramumų po rinkimų daugelio biurų ir parduotuvių langai centrinėse gatvėse Vašingtone, Niujorke ir kituose miestuose buvo užkalti medienos skydais arba lentomis.Anksčiau JAV Imigracijos ir muitinės policija (ICE) bei Muitinės ir sienų apsaugos tarnyba (CBP) pranešė gavusios informacijos, kad antradienį vykstant prezidento rinkimams Vašingtone gali kilti neramumų.Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas irgi nurodė, kad valstija ruošis po rinkimų galinčioms kilti audringoms demonstracijoms, o Čikagos miesto valdžia surengė saugumo tarnybų pratybas galimų riaušių atvejui.
Demokratai siekia dar dvejiems metams užsitikrinti Atstovų Rūmų kontrolęJAV demokratai antradienį per Atstovų Rūmų ir trečdalio Senato rinkimus, vykstančius drauge su prezidento rinkimais, siekia dar dvejiems metams užsitikrinti Atstovų Rūmų kontrolę, vildamiesi, kad sveikatos apsaugos akcentavimas, didesnis surinktų lėšų kiekis ir priemiesčių gyventojų pasipiktinimas prezidentu Donaldu Trumpu padidins jų persvarą.Respublikonai tikisi nušalinti kai kuriuos iš 29 demokratų tose apygardose, kuriose 2016-aisiais laimėjo D. Trumpas – daugiausia naujokus tokiose vietose kaip Ajova, Oklahoma Sitis, Solt Leik Sitis, kaimiškosios Naujosios Meksikos apygardos, Niujorko valstijos šiaurė ir Virdžinija.Tačiau beveik visi esami Kongreso nariai demokratai potencialiai pažeidžiamose apygardose kampanijai išleido gerokai daugiau nei jų varžovai respublikonai. Demokratai taip pat skyrė milijonus dolerių kovai už respublikonų turimas vietas rajonuose aplink Atlantą, Sinsinatį, Dalasą, Hjustoną ir Indianapolį, ir net tokiose respublikonų tvirtovėse kaip Litl Rokas Arkanzase, Kolorado vakarai ir Aliaska.Abiejų partijų pareigūnai sutinka, kad respublikonai daugiausia ginasi ir kad jiems pasiseks, jei jie demokratų persvarą apribos vienaženkliu skaičiumi. Demokratai šiuo metu Atstovų Rūmuose turi 232, o respublikonai – 197 vietas. Penkios vietos yra laisvos, be to, yra vienas nepriklausomas Atstovų Rūmų narys. Atstovų Rūmams kontroliuoti reikia 218 vietų.„Prezidento skaičiai truputį sumažėjo apygardose, kuriose jis laimėjo dviženkliais skaičiais [nusakoma persvara], kai kur jis neišlaiko to lygio ir tai kuria šiokį tokį stabdymą [Kongreso rinkimams]", – sakė respublikonų strategė Liesl Hickey.Jei Joe Bidenas įveiks D. Trumpą, o demokratai užsitikrins daugumą Senate, Demokratų partija Baltuosius rūmus ir Kongresą visiškai kontroliuos tik antrą kartą nuo 1995-ųjų. Praėjusį kartą prezidento postą, Senatą ir Atstovų Rūmus demokratai kontroliavo 2009–2010 metais – pirmuosius dvejus Baracko Obamos prezidentavimo metus.Su didesne demokratų persvara Atstovų Rūmuose jų pirmininkė Nancy Pelosi galėtų lengviau prastumti partijai svarbius dalykus, įskaitant sveikatos draudimu apdraustų žmonių skaičiaus didinimą ir darbo vietų kūrimą vykdant naujus infrastruktūros projektus. Dvejus metus buvusi viena veiksmingiausių savo partijos atsvarų D. Trumpui, Kalifornijai atstovaujanti 80 metų N. Pelosi beveik neabejotinai dar dvejus metus pirmininkaus Atstovų Rūmams.Per Rinkimų dienos pokalbį su žurnalistais N. Pelosi sakė esanti „visiškai tikra“, kad demokratai „tvirtai laikys Atstovų Rūmus“.Demokratų Kongreso kampanijos komiteto pirmininkė Cheri Bustos iš Ilinojaus atkreipė dėmesį į rimtas lenktynes respublikonus palaikyti linkusiuose rajonuose Arkanzaso, Virdžinijos, Long Ailendo ir Indianos valstijose ir prognozavo: „Mes pamatysime šiek tiek pergalių tuose raudonuose rajonuose.“
Trumpas: rinkėjai „turi teisę žinoti“ nugalėtoją rinkimų dienąJAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį vėl bandė pasėti abejonių dėl ilgo balsų skaičiavimo, pareiškęs, kad šalis „turi teisę“ žinoti, kas nugalėjo, rinkimų dieną.„Reikia turėti datą, o ta data – lapkričio 3-ioji“, – kalbėjo D. Trumpas, lankydamasis Respublikonų nacionalinio komiteto biure Arlingtone Virdžinijos valstijoje.„Ir mes turėtume teisę lapkričio 3-ąją žinoti, kas nugalėjo“, – pridūrė jis.„Twitter“ dėl klaidinančios informacijos skleidimo pridėjo įspėjimą prie vėlai pirmadienį paskelbto D. Trumpo įrašo, kuriame buvo sakoma, kad lėtas balsų skaičiavimas rinkimams svarbioje Pensilvanijos valstijoje galėtų nulemti „paplitusį ir nevaldomą sukčiavimą“.„Tai taip pat skatins smurtą gatvėse. Reikia kažką daryti!“ – rašė D. Trumpas.Tuo metu D. Trumpo aukščiausio rango krašto saugumo pareigūnas Chadas Wolfas anksčiau antradienį paragino rinkėjus būti kantrius laukiant rinkimų rezultatų.Pareigūnai daugelyje valstijų yra sakę, kad daugybės paštu atsiųstų balsų skaičiavimas gali užtrukti mažiausiai dar vieną dieną, galbūt net tris dienas.Kaip pranešė Floridos universiteto JAV rinkimų projektas, daugiau kaip 100 mln. amerikiečių atidavė savo balsus dar iki JAV prezidento rinkimų dienos.
Pirmoji ponia Melania Trump atidavė savo balsą Palm Byče, Floridoje, netoli prezidento Donaldo Trumpo „Mar-a-Lago“ kurorto, praneša AP.Paklausta, kodėl praėjusią savaitę nebalsavo su prezidentu, pirmoji ponia žurnalistams sakė: „Tai rinkimų diena, todėl aš norėjau čia atvykti šiandien.“
Iš anksto balsus atidavė per 100 mln. rinkėjųDaugiau kaip 100 mln. amerikiečių atidavė savo balsus dar iki JAV prezidento rinkimų dienos, antradienį paskelbė Floridos universiteto JAV rinkimų projektas.Tebesitęsiant koronaviruso pandemijai, paštu ir iš anksto balsavę rinkėjai veikiausiai siekė išvengti spūsčių ir ilgų eilių antradienį.Floridos universiteto JAV rinkimų projekto turimais duomenimis, iš anksto šalyje balsavusiųjų skaičius viršija 72 proc. visų per 2016 metų prezidento rinkimus atiduotų balsų.
Donaldo Trumpo aukščiausio rango krašto saugumo pareigūnas antradienį paragino rinkėjus būti kantrius laukiant rinkimų rezultatų, pasirodžius pranešimams, kad prezidentas gali skubėti skelbti pergalę.„Rinkėjai turėtų būti kantrūs, kol lauks šių metų rinkimų rezultatų, – sakė krašto saugumo sekretoriaus pareigas einantis Chadas Wolfas. – Svarbu suprasti, kad šiam procesui gali prireikti laiko.“Pasirodė pranešimų, jog D. Trumpas patikėtiniams pasakė vėlai antradienį skelbsiantis pergalę, jei atrodys, kad jis pirmauja, tačiau jis pats šiuos kaltinimus paneigė.Antradienį prasidėjus balsavimui D. Trumpas televizijai „Fox News“ sakė, kad „nėra priežasties žaisti žaidimų“ dėl ankstyvo pergalės paskelbimo.Pareigūnai daugelyje valstijų yra sakę, kad daugybės paštu atsiųstų balsų skaičiavimas gali užtrukti mažiausiai dar vieną dieną, galbūt net tris dienas.Ch. Wolfas spaudos konferencijoje sakė, kad JAV rinkimų sistemos išlieka „atsparios“ nepaisant užsienio valstybių, tokių kaip Iranas ir Rusija, bandymų įsilaužti į jas ir gauti rinkėjų duomenis.„Nėra požymių, kad kokiam nors užsienio veikėjui pavyko sukelti pavojų faktiniams balsams, atiduotiems per šiuos rinkimus, ar juos paveikti. Bet tikrai išliekame labai budrūs“, – sakė Ch. Wolfas.Krašto saugumo departamento Kibernetinio saugumo ir infrastruktūros saugumo agentūros, kuri yra atsakinga už rinkimų saugumą, direktorius Chrisas Krebsas sakė esąs įsitikinęs, kad balsavimo rezultatai, kurie pradės aiškėti antradienį vakare, bus apsaugoti.Tačiau jis perspėjo, kad vis dar yra laiko, kai galima bandyti sutrikdyti rinkimus ar kai gali įvykti balsavimo technikos gedimų.„Galėtų būti kitų įvykių, veiklos ar pastangų kištis ir pakirsti pasitikėjimą rinkimais, – sakė Ch. Krebsas. – Todėl prašau visų amerikiečių demonstruoti kantrybę, skeptiškai vertinti visus sensacingus ir nepatikrintus pareiškimus.“
Bidenas lankosi dviejuose svarbiuose Pensilvanijos miestuoseJoe Bidenas rinkimų dieną agituoja ir susitinka su rinkėjais savo mieste Skrantone ir Filadelfijoje.Abu šie miestai yra Pensilvanijoje, kuri yra labai svarbi J. Bideno kampanijai. Nors jo padėjėjai sako, kad jis turi įvairių galimybių užsitikrinti 270 rinkikų balsus 538 rinkikų kolegijoje, galiausiai išrinksiančioje JAV prezidentą, lengviausias būdas yra laimėti visuotinį balsavimą Mičigane, Viskonsine ir Pensilvanijoje.Pastarojoje valstijoje J. Bidenas intensyviausiai vykdė savo kampaniją.Miestai, kuriuose antradienį lankosi J. Bidenas, turi ir strateginę, ir simbolinę reikšmę. Tai, kad augo Skrantone, darbininkų klasės aplinkoje, demokratų kandidatas padarė svarbia savo kampanijos ašimi, savo ekonominę programą formuluodamas iš „Skrantonas prieš Volstritą“ perspektyvos. Taip jis siekia susigrąžinti darbininkų klasės rinkėjus, 2016-aisiais padėjusius pasiekti pergalę Donaldui Trumpui.Tuo metu Filadelfija buvo fonas kai kurioms iš reikšmingiausių J. Bideno kalbų. Jam reikės didelio rinkėjų, ypač juodaodžių, aktyvumo šioje demokratus remiančioje zonoje.Antradienį ryte lipdamas į savo lėktuvą J. Bidenas parodė iškeltus nykščius su juo vykstantiems žurnalistams ir sakė, kad jaučiasi gerai.
JAV Rinkikų kolegijos sistemos veikimo principai„Gražu“ – šiuo žodžiu JAV politikos pašalietis Donaldas Trumpas apibūdino savo stulbinamą pergalę prezidento rinkimuose prieš varžovę Hillary Clinton 2016 metų lapkričio 8-osios vakarą. Visgi detalės nebuvo tokios gražios. Buvusi valstybės sekretorė H. Clinton surinko beveik 3 mln. balsų daugiau už savo varžovą respublikoną. Tačiau nedideliu atotrūkiu laimėjęs svarbiose vadinamosiose svyruojančiose valstijose, D. Trumpas užsitikrino per 270 Rinkikų kolegijos balsų, reikalingų galutinei pergalei pasiekti. Šiųmetei prezidento rinkimų kampanijai pasiekus finišo tiesiąją ir D. Trumpui bei jo varžovui demokratui Joe Bidenu nekantriai laukiant jų lemiamo mūšio baigties, dėmesys vėl nukrypo į šios painios ir, kaip kai kas tvirtina, atgyvenusios sistemos taisykles. Kodėl Rinkikų kolegija? 538 JAV Rinkikų kolegijos nariai kas ketverius metus po prezidento rinkimų susirenka savo valstijų sostinėse, kad išaiškintų nugalėtoją. Kad būtų paskelbtas nugalėtoju, kandidatui reikia užsitikrinti absoliučią daugumą Rinkikų kolegijos narių balsų – 270 iš 538. Ši sistema, nustačiusi netiesioginių prezidento rinkimų taisykles, atsirado su JAV Konstitucija 1787 metais. Konstitucijos kūrėjai ją laikė kompromisu tarp tiesioginių prezidento rinkimų su visuotine rinkimų teise ir prezidento išrinkimo Kongrese, kuris buvo atmestas kaip nepakankamai demokratiškas. Nuo tada Kongresui buvo pateikta šimtai pataisų siekiant modifikuoti Rinkikų kolegiją ar apskritai ją panaikinti, tačiau nė viena jų nebuvo priimta. Po D. Trumpo pergalės 2016-ųjų rinkimuose apie tai vėl imta garsiai diskutuoti. Jei šiųmetinė rinkimų kova bus labai įtempta, Rinkikų kolegija vėl atsidurs dėmesio centre. Kas tie 538 rinkikai?Dauguma rinkikų yra išrinkti vietos pareigūnai ar partijų lyderiai, tačiau jų pavardžių nėra balsalapiuose ir jų tapatybės nežinomos rinkėjams. Kiekviena valstija skiria tiek rinkikų, kiek narių ji turi Atstovų Rūmuose (skaičius priklauso nuo valstijos populiacijos) ir Senate (nepriklausomai nuo dydžio po du kiekvienoje valstijoje). Pavyzdžiui, Kalifornija turi 55 rinkikus, Teksasas – 38, o retai apgyvendinti Delaveras, Aliaska, Vermontas ir Vajomingas – tik po tris. Konstitucija palieka valstijoms teisę spręsti, kaip turėtų būti atiduoti jų rinkikų balsai. Visose valstijose, išskyrus Nebraską ir Meiną, kandidatas, surinkęs daugumą rinkėjų balsų, teoriškai laimi visų valstijos rinkikų balsus. Kontroversiška institucija 2016 metų lapkritį D. Trumpas užsitikrino 306 rinkikų balsus. Milijonai pasipiktinusių amerikiečių pasirašė peticiją, raginusią respublikonų rinkikus blokuoti jo išrinkimą. Šios pastangos buvo bevaisės, nes tik du rinkikai iš Teksaso pakeitė poziciją ir D. Trumpas galiausiai surinko 304 balsus. Respublikonai pasmerkė peticiją kaip desperatišką aktyvistų, negalinčių susitaikyti su pralaimėjimu, žingsnį. 2016-ųjų situacija, kai rinkimus laimėjo mažiau rinkėjų balsų gavęs kandidatas, yra labai neįprasta, bet visgi ne beprecedentė. Tokiu pat būdu Baltųjų rūmų šeimininkais tapo net penki prezidentai. Pirmasis buvo Johnas Quincy Adamsas, 1824 metais nugalėjęs Andrew Jacksoną.2000-aisiais George'as W. Bushas prezidentu tapo Aukščiausiojo Teismo sprendimu ir tik vieno teisėjo balso persvara. Jo varžovas demokratas Alas Gore'as visoje šalyje surinko beveik 500 tūkst. balsų daugiau, tačiau paskelbus G. W. Bushą laimėtoju Floridoje, respublikonas užsitikrino 271 Rinkikų kolegijos nario balsą ir pergalę. Tikras balsavimas ar tik formalumas? Konstitucija neįpareigoja rinkikų, kaip jie turi balsuoti. Jeigu kai kurios valstijos reikalauja rinkikų paisyti rinkėjų pareikštos valios, o jie nepaklūsta, vadinamiesiems neištikimiems rinkikams gali būti skirta paprasta piniginė bauda. Visgi 2020 metų liepą JAV Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad valstijos gali įvesti bausmes tokiems nelojaliems rinkikams, priimdamos įstatymus, įpareigojančius rinkikus balsuoti atsižvelgiant į valstijos rinkėjų pareikštą valią. Nuo 1796 iki 2016 metų maždaug 180 rinkikų atidavė savo balsus kitam nei jų valstijoje laimėjęs kandidatas į prezidentus ar viceprezidentus. Tačiau nelojalūs rinkikai niekada nenulėmė JAV rinkimų rezultatų.Rinkikų kolegijos tvarkaraštisRinkikai atiduoti balsų kandidatams į prezidentus ir viceprezidentus savo valstijose susirinks gruodžio 14-ąją.Kodėl būtent ši data? JAV įstatymai numato, kad jie „susirenka ir balsuoja pirmą pirmadienį po antrojo gruodžio trečiadienio“.2021-ųjų sausio 6-ąją Kongresas patvirtins nugalėtoją, kuris bus prisaikdintas sausio 20 dieną.
D. Trumpas rinkimų dieną „labai gerai“ vertina savo galimybes laimėtiJAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad gerai vertina savo galimybes iškovoti pergalę antradienį vykstančiuose prezidento rinkimuose, pranašaudamas sau triuškinamas pergales tokiose valstijose kaip Florida ir Arizona.„Mes jaučiamės labai gerai, – prikimusiu balsu sakė D. Trumpas telefonu „Fox News“. – Manau, kad mes turėsime pergalę“.D. Trumpas taip pat sakė, kad tikisi laimėti visose svarbiausiose valstijose, nulemsiančiose rinkimų rezultatą.„Manome, kad laimime Teksase labai smarkiai. Manome, kad laimime Floridoje labai smarkiai. Manome, kad laimime Arizonoje labai smarkiai“, – kalbėjo jis.„Manau, kad mums labai gerai sekasi Šiaurės Karolinoje. Manau, kad mums gerai sekasi Pensilvanijoje. Manome, kad mums visur labai gerai sekasi“, – pareiškė D. Trumpas.
J. Bidenas ragina išgelbėti JAV „sielą“JAV demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas antradienį kreipėsi į amerikiečius su raginimu kaip ir per ankstesnius rinkimus patikėti jo sugebėjimu padėti šaliai.„2008 ir 2012 metais jūs patikėjote manimi, kad padėčiau vadovauti šiai šaliai drauge su Baracku Obama. Šiandien prašau jūsų vėl patikėti – šį kartą [demokratų kandidate į viceprezidentus] Kamala Harris ir manimi“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė J. Bidenas.„Galime pagydyti šios tautos sielą – pažadu, mes jūsų neapvilsime“, – pridūrė jis.JAV antradienį prasidėjo balsavimas prezidento rinkimuose, kuriuose varžosi dabartinis šalies lyderis respublikonas Donaldas Trumpas ir demokratas, buvęs viceprezidentas J. Bidenas.Kaip pranešė JAV žiniasklaida, pirmieji – 0 val. vietos laiku – balsavo pora kaimų Naujajame Hampšyre. 5 val. (12 val. Lietuvos laiku) pradėta atidaryti rinkimų apylinkes Vermonto valstijoje.Dauguma JAV Rytų pakrantės rinkimų apylinkių atsidarė 6 val. arba 7 val. vietos (13 val. arba 14 val. Lietuvos) laiku.Žiniasklaida praneša, jog neaišku, kada bus paskelbtas rinkimų nugalėtojas, bet tokio pranešimo laukiama po to, kai bus suskaičiuoti balsai daugumoje rinkimų apylinkių, po 21 val. (trečiadienį 4 val. Lietuvos) laiku.
Pirmadienio vakaro duomenimis, iš anksto šalyje balsavo daugiau kaip 94 mln. žmonių. Tai viršija du trečdalius visų per 2016 metų prezidento rinkimus atiduotų balsų.
Rinkimų baigtį galinti nulemti valstija: tvyro visuotinis nerimasPirmadienį Filadelfijoje dirbantys pareigūnai patikino, kad gali užtrukti net ne vieną dieną, kol bus suskaičiuoti gausiai balsuojant paštu atiduoti balsai. Tikrai gali būti, kad dėl to visos Pensilvanijos rezultatų paskelbimas nusitęs.Kaip rašo „Bloomberg“, Filadelfijos meras Jimas Kenney ir komisijos narė Lisa Deeley miesto gyventojams adresuotame atvirame laiške nurodė, kad Pensilvanijos apygardose paštu atsiųstus balsus bus galima pradėti skaičiuoti ne anksčiau kaip rinkimų dienos 7.00 val. ryto, o tai reiškia, kad ir po rinkimų nakties tikrai bus likę dar nesuskaičiuotų balsų.Filadelfijoje daugiau nei 400 tūkst. biuletenių, kaip teigiama, buvo atsiųsta paštu. Taip nutiko daugiausia gyventojų turinčioje valstijos apygardoje, kurios trys ketvirtadaliai užregistruotų rinkėjų prijaučia demokratams.„Tai gali lemti ne tik Filadelfijos, bet ir visos valstijos rezultatą“, – nurodė J. Kenney ir L. Deeley ir paprašė žmonių apsiginkluoti kantrybe.2016-aisiais Pensilvanijoje D. Trumpas tesurinko 44 292 balsus. Kaip skelbiama portale „FiveThirtyEight“, šiai valstijai gali tekti lemiamas vaidmuo nustatant, kas iškovojo pergalę.Alui Schmidtui pastaruoju metu teko praleisti ne vieną bemiegę naktį. Jis yra Filadelfijos miesto komisijos narys – vienas iš trijų, stebėjusių piliečių registravimą ir balsavimo procesą per rinkimus, rašo BBC. Turint omenyje, kad budėjo didžiausiame dėl balsavimo baigties daug klausimų keliančios valstijos mieste, įtampos jam tikrai netrūko.„Tvyro visuotinis nerimas, todėl užtikrinti tvarką tapo tikru iššūkiu, – sakė A. Schmidtas. – Į mus nukreiptas nemenkas dėmesys, bet balsus turime suskaičiuoti greitai ir tiksliai.“Nors nei D. Trumpo, nei kurio nors iš respublikonų pavardžių komisijos narys nepaminėjo, buvo akivaizdu, kad yra sunerimęs dėl jų pastangų spartų balsų skaičiavimą paskelbti negaliojančiu. Kita vertus, jis žino, kad lėtas balsų skaičiavimas gali sukelti įtarimų.„Spausti vienu metu ir stabdžio pedalą, ir akceleratorių yra neįmanoma, – sakė A. Schmidtas. – Negalima visaip trukdyti pasirengti šiandienai, o rinkimų dieną imti ir paklausti, kodėl balsai dar nesuskaičiuoti.“Nors amerikiečiai pratę dar naktį sužinoti, kas iškovojo pergalę, komisijos narys paprašė jų nepanikuoti.„Visi turėtų suvokti, kad rinkimų naktį ar per kelias valandas po rinkimų rezultatas veikiausiai dar nebus žinomas. Pensilvanijoje, valstijoje, kurioje buvo masiškai balsuota paštu, to tikrai nebus“, – prognozuoja jis.
Vokietija ragina JAV po rinkimų sudaryti „naują susitarimą“ dėl santykiųVokietija linki Amerikai „taikių“ prezidento rinkimų šį antradienį, sakė užsienio reikalų ministras Heiko Maasas, pridūręs, kad paaiškėjus balsavimo rezultatams Berlynas sieks naujo susitarimo dėl santykių su Vašingtonu.„Linkime visiems amerikiečiams teisingos, geros ir, visų svarbiausia, taikios rinkimų dienos. Tai žymus balsavimas, taip pat nulemsiantis JAV kryptį ir vaidmenį pasaulyje“, – sakė H. Maasas.Jis pažymėjo, kad norint išspręsti pasaulio problemas reikia „funkcionuojančios transatlantinės partnerystės“.„Norime naujo susitarimo dėl šios partnerystės ir kaip transatlantinė partnerė esame pasirengę investuoti į ateitį, kad drauge spręstume šiuos globalius klausimus“, – pažymėjo Vokietijos diplomatijos vadovas.Šis neįprastas pareiškimas, pasirodęs likus kelioms valandoms iki didelį susidomėjimą keliančių JAV prezidento rinkimų, buvo padarytas sudėtingu Vokietijos ir JAV santykiams metu.Valdant prezidentui Donaldui Trumpui Vokietija nuolat tapdavo jo pykčio taikiniu, taip pat ir dėl to, kad Berlynas nevykdo NATO sutarto išlaidų gynybai tikslo. D. Trumpui nepatinka ir stiprus Vokietijos eksportas.Atskirai Vokietijos vicekancleris Olafas Scholzas kreipdamasis į amerikiečius išreiškė viltį, kad „ateitį žymės susitaikymas, o ne susiskaldymas“.Vokietija „visuomet palaiko tuos, kas siekia laisvės, taisyklėmis ir vertybėmis pagrįstos daugiašalės pasaulio tvarkos“, sakė jis.D. Trumpui 2016 metais atėjus į valdžią per savo pirmąjį pokalbį telefonu su juo vokiečių kanclerė Angela Merkel žadėjo bendradarbiavimą, tačiau tik tuo atveju, jei D. Trumpas gerbs demokratines vertybes.
Balsavimas prasideda Niujorke, Naujajame Džersyje ir VirdžinijojeNiujorko, Naujojo Džersio ir Virdžinijos valstijose antradienį ryte atsidarė balsavimo apylinkės, prasidedant JAV prezidento rinkimų pagrindinei dienai, per kurią dabartinis šalies vadovas Donaldas Trumpas siekia įveikti varžovą demokratą Joe Bideną, kaip rodo apklausos, įgijusį populiarumo persvarą.Šie rinkimai daugelio laikomi referendumu dėl neįprastai aštraus ir kontroversiško D. Trumpo vadovavimo, kurį J. Bidenas ragino užbaigti ir atkurti Amerikoje „mūsų demokratiją“.
Dainininkė Lady Gaga parėmė demokratų kandidatą Joe Bideną.
Trumpas sugrįžta į Baltuosius rūmus, Bidenas – į gimtąjį miestąKandidatai į JAV prezidento postą keletą dienų išgyveno tikrą maratoną – tai buvo viso metų maratono pabaiga.Dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį keturiose valstijose surengė penkis rinkiminės kampanijos renginius. Į Vašingtoną jis sugrįžo antradienio paryčiais – 2 val. 35 min. vietos laiku. Manoma, kad didžiąją dalį dienos jis praleis Baltuosiuose rūmuose.D. Trumpo oponentas Joe Bidenas rinkimų dieną praleisti planuoja Pensilvanijos valstijoje esančiame Skrantone, savo gimtajame mieste, taip pat Demokratų partijos tvirtovėje Filadelfijoje.https://twitter.com/ZekeJMiller/status/1323532478678749184?ref_src=twsrc%5Etfw
Ši rinkimų kampanija JAV – brangiausia istorijojeRinkimai Jungtinėse Valstijose atsieina brangiai: kad užsitikrintų valdžią Baltuosiuose rūmuose ir Kongrese, šiais metais respublikonai ir demokratai į rinkimų kampaniją investavo rekordinę sumą pinigų – beveik 14 mlrd. dolerių, rašo spiegel.de.Tai yra dvigubai daugiau nei 2016 metais. Kartu tai didesnė suma, nei išleista per 2012 ir 2016 metų rinkimų kampanijas kartu paėmus.Demokratų kandidatai ir jų rėmėjai šiais metais surinko ypač daug pinigų – ir 5,5 mlrd. dolerių jau išleido. Jei priskaičiuotume lėšas, panaudotas milijardierių Michaelio Bloombergo ir Tomo Steyerso kampanijoms, suma siekia 6,9 mlrd. Respublikonai iki šiol išleido 3,9 mlrd.Šios įspūdingos sumos, matyt, yra reikalingos. Vien tik kova dėl prezidento posto tarp Donaldo Trumpo ir jo varžovo Joe Bideno, „Center for Responsive Politics“ vertinimu, atsieis 6,6 mlrd. Šiais duomenimis, mūšis dėl vietų Senate ir Atstovų Rūmuose suris iš viso 7,25 mlrd. Taigi bendra suma – 13,85 mlrd. dolerių.Demokratams svarbu lapkričio 3-iąją iš respublikonų atsikovoti ne tik Baltuosius rūmus, bet ir daugumą Senate, o Atstovų Rūmuose daugumą išlaikyti. Tokiu atveju jie iš tikrųjų galėtų įgyvendinti savo iniciatyvas.Atstovų Rūmų nariai renkami dvejiems metams, senatoriai – šešeriems. Senatoriai renkami ne visi vienu metu, o blokais. Kas dvejus metus – per vidurio kadencijos rinkimus ir prezidento rinkimus – renkama maždaug trečdalis senatorių.
Kada bus rezultatai?Paprastai prezidentinių varžybų nugalėtojas daugmaž paaiškėja jau rinkimų naktį. Pavyzdžiui, 2016 metais D. Trumpas Niujorke pasakė pergalės kalbą 3 val. vietos laiku.Tačiau šįkart nugalėtojo nustatymo procesas tikriausiai truks ilgiau. Anot kurių ekspertų, balsų skaičiavimas gali užtrukti kelias dienas ar net savaites.Taip gali nutikti, nes šiemet reikšminga dalis amerikiečių balsavo paštu, o tokių balsalapių skaičiavimas yra sudėtingesnis ir reikalauja daugiau laiko. Rinkimų apylinkių darbuotojai turi išimti balsalapius iš vokų, patikrinti, ar jie nėra sugadinti arba suklastoti, paskui surūšiuoti ir ištiesinti ir galiausiai įdėti į balsų skaičiavimo aparatus.Kai kuriose valstijose tokia sistema veikia jau kelerius metus, o balsus pradedama skaičiuoti likus kelioms savaitėms iki oficialios rinkimų dienos – taigi, paskelbti rezultatus pavyksta gana greitai. Tačiau nemažai valstijų panašią sistemą įvedė tik šiais metais, o vietos įstatymai draudė apdoroti balsalapius iki rinkimų dienos.Tikėtina, kad daliai svarbių „svyruojančių“ valstijų greitai paskelbus duomenis, paaiškės ir bendras balsavimo rezultatų vaizdas ir bus galima nustatyti nugalėtoją. Prognozuojama, kad svarbų vaidmenį atliks Florida, kur pirmuosius pirma laiko gautus balsalapius pradėta skaičiuoti likus 22 dienoms iki rinkimų.Jei D. Trumpui nepavyks gauti šios valstijos rinkikų balsų, jam bus labai sunku pasiekti pergalę, mano ekspertai. Ankstyvieji rezultatai taip pat turėtų būti paskelbti ir Šiaurės Karolinoje bei Džordžijoje.Be to, gali būti, kad nesant aiškaus nugalėtojo, rinkimų baigtis gali būti bent iš dalies nulemta teismuose: tiek respublikonai, tiek demokratai ruošiasi užginčyti rezultatus, jei laikys procesą neskaidriu ar užfiksuos daug pažeidimų.Tokio nugalėtojo nustatymo būdas nebūtų beprecedentis: 2000 metais George'as W. Bushas tapo prezidentu Aukščiausiojo Teismo sprendimu ir tik vieno teisėjo balso persvara. Tuomet atotrūkis tarp G. W. Busho ir jo varžovo demokrato Alo Gore'o Floridoje buvo labai nereikšmingas, ir galiausiai teismas nusprendė, kad toje valstijoje nugalėjo respublikonas.
Apklausos ir prognozėsTradiciškai JAV yra valstijų, kurios daugelį metų remia tik respublikonų kandidatus, taip pat yra teikiančių pirmenybę tik demokratams. Dėl šios priežasties didžioji dalis apklausų ir prognozių orientuota į vadinamąsias „svyruojančias“ valstijas, kuriose rinkėjų pasirinkimai kasmet keičiasi.Stebėtojai šiemet išskiria 12 tokių valstijų – Arizoną, Floridą, Džordžiją, Ajovą, Mičiganą, Minesotą, Naująjį Hampšyrą, Šiaurės Karoliną, Ohają, Pensilvaniją, Teksasą ir Viskonsiną. Iš šių valstijų daugiausiai rinkikų turi Teksasas (38), Florida (29) ir Ohajas (18).Remiantis naujausiomis apklausomis, J. Bidenas pirmauja pagal populiarumą daugumoje „svyruojančių“ valstijų, o tai gali padėti jam surinkti 270 rinkikų balsų. Tačiau kai kur jo pranašumas yra nereikšmingas – maždaug vienas procentinis punktas Floridoje ir Šiaurės Karolinoje. Teksaso ir Ohajo gyventojai vienodai palaiko kandidatus, apklausų duomenys dažnai skiriasi.Tuo metu nacionalinio masto apklausos rodo, kad demokratų kandidatas vidutiniškai turi 10 procentinių punktų pranašumą prieš D. Trumpą. Tačiau tokios apklausos neatspindi tikėtinų rinkimų rezultatų, nes jos nėra susijusios su rinkikų skaičiumi konkrečioje valstijoje.Pavyzdžiui, per 2016 metų rinkimus už demokratę Hillary Clinton faktiškai balsavo keliais milijonais daugiau rinkėjų nei už D. Trumpą, tačiau pastarasis vis tiek laimėjo, nes sulaukė didesnės rinkikų paramos.Pats D. Trumpas žiniasklaidos rengiamas apklausas vadina apgaulingomis ir sako esąs tikras, kad bus perrinktas.
N. Pelosi: Kongresas pasiruošęs išrinkti prezidentą ginčijamų balsavimo rezultatų atvejuJAV Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi pirmadienį pareiškė, kad Kongresas pasirengęs scenarijui, kai įstatymų leidėjams gali tekti nuspręsti dėl prezidento rinkimų nugalėtojo.  „Suprantame, kas yra įstatymas bei Kongreso ir ypač Atstovų Rūmų viršenybė, kai kalbama apie balsų skaičiavimą“, – sakė N. Pelosi interviu radijui NPR.   „Jau seniai esame pasiruošę, nes matome prezidento neatsakingumą, jo nepagarbą Konstitucijai, mūsų demokratijai, mūsų rinkimų sąžiningumui. Taigi, esame pasirengę“, – kalbėjo ji.   Atstovų Rūmų pirmininkė taip pat išreiškė viltį, jog įtikinama Demokratų partijos kandidato Joe Bideno pergalė „išsklaidys bet kokias prielaidas“, kad jis nebus inauguruotas sausio 20 dieną.    Kad būtų išrinktas prezidentu ar viceprezidentu, kandidatas turi užsitikrinti absoliučios daugumos rinkikų, deleguojamų valstijų ir Kolumbijos apygardos, palaikymą. Jei nė vienam iš kandidatų nepasiseka to padaryti, pagal 1804 metais priimtą JAV Konstitucijos 12-ąją pataisą rinkimų teisė pereina Atstovų Rūmams.   
JAV prezidento rinkimai: kaip viskas vyksta?JAV prezidentas turi didžiulę įtaką žmonių gyvenimams tiek savoje šalyje, tiek užsienyje, taigi lapkričio 3-iąją vyksiančių rinkimų rezultatai bus svarbūs visiems.JAV politinėje sistemoje dominuoja dvi partijos, todėl prezidentas visada priklauso vienai arba kitai partijai, informuoja BBC.Respublikonai – konservatyvioji Amerikos partija, šiemetiniuose rinkimuose jų kandidatas – JAV prezidentas Donaldas Trumpas, kuris tikisi būti perrinktas antrai kadencijai.Respublikonų partija, dar vadinama didžiąja senąja partija. Pastaraisiais metais ši partija pasisakė už mažesnius mokesčius, teisę turėti ginklą ir griežtesnius ribojimus imigracijai. Partija stipriau remiama kaimo vietovėse. Vieni iš buvusių respublikonų prezidentų – George‘as W. Bushas, Ronaldas Reaganas ir Richardas Nixonas.Demokratų partija – liberalios politikos partija, jos kandidatas – Joe Bidenas, patyręs politikas, aštuonerius metus buvęs Baracko Obamos viceprezidentu.Išskirtinis Demokratų partijos bruožas – liberali pozicija piliečių teisių, imigracijos, klimato pokyčių klausimais. Viena iš partijos nuostatų – kad vyriausybė turėtų daryti daugiau įtakos žmonių gyvenimams, pvz., pasirūpinti sveikatos draudimu. Partijos palaikymas didesnis miestuose. Kai kurie buvę demokratų prezidentų – Johnas F. Kennedy‘is ir Barackas Obama.Abu šiemetiniai kandidatai į JAV prezidentus yra jau įžengę į aštuntą dešimtį – antros kadencijos pradžioje D Trumpui sukaktų 74 m., o 78 m. amžiaus J. Bidenas, jei būtų išrinktas, taptų vyriausiu pirmai kadencijai išrinktu prezidentu.Techniškai per prezidento rinkimus amerikiečiai balsuoja ne už pačius kandidatus, o už valstijos rinkikus, kurie vėliau išrenka prezidentą. Visos valstijos renka nustatytą skaičių rinkikų, kuris apskaičiuojamas pagal valstijos dydį. Rinkikai yra valstijos pareigūnai arba svarbūs partijos nariai.Istoriškai JAV veikia gana sudėtinga rinkimų sistema.Kiekviena valstija, priklausomai nuo jos gyventojų skaičiaus, turi tam tikrą rinkikų kolegijos balsų skaičių, iš viso jų yra 538, taigi laimi kandidatas, užsitikrinantis mažiausiai 270 rinkikų paramą.Įprastai rinkikų kolegijos balsai atspindi visų rinkėjų valią. Tiesa, kandidatas, surinkęs daugiausia balsų visoje Amerikoje, rinkikų kolegijoje gali nesurinkti daugumos balsų ir pralaimėti. Pvz., 2016 m. Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton surinko daugiau žmonių balsų visose JAV, bet D. Trumpas laimėjo, nes gavo daugiau rinkikų kolegijos balsų. Taigi JAV gali susiklostyti situacija, kai prezidentu išrenkamas ne daugiausia rinkėjų balsų surinkęs kandidatas.Beveik visose valstijose, išskyrus dvi (Meiną ir Nebraską), egzistuoja sistema, pagal kurią nugalėtojas pasiima viską – jeigu valstijoje kandidatas surenka daugiau balsų, jam atitenka visų rinkikų palaikymas.Didelė dalis valstijų istoriškai palaiko arba demokratų, arba respublikonų kandidatą, todėl kiekvienuose rinkimuose kandidatams svarbu pelnyti pergalę kai kuriose valstijose, kuriose vyksta įnirtingiausia kova. Šiose vadinamosiose svyruojančiose valstijose rinkėjų prioritetai pasidalinę maždaug po lygiai tarp demokratų ir tarp respublikonų. Tradiciškai svyruojančiomis valstijomis laikomos Floridos ir Ohajo valstijos. Kai kurios valstijos, pvz., Arizonos ir Teksaso, praeityje palaikė respublikonus, bet 2020 m. jose sustiprėjo parama Demokratų partijai, todėl jos dabar laikomos svyruojančiomis valstijomis.Jei žmogus yra 18 m. sulaukęs JAV pilietis, jam leidžiama balsuoti kas ketverius metus vykstančiuose prezidento rinkimuose. Daugelyje valstijų priimti įstatymai, pagal kuriuos visi, norintys balsuoti, turi pateikti jų tapatybę patvirtinantį dokumentą.Tokius įstatymus dažnai priima respublikonai – jie teigia norintys apsisaugoti nuo galimų balsuojančiųjų sukčiavimų. Demokratai piktinasi, kad tai – trukdymas rinkėjams, kadangi dažnai vargingiau gyvenančių mažumų atstovai nepajėgūs pateikti asmens tapatybę įrodančio dokumento, kaip antai, vairuotojo pažymėjimo.Šiemet dėl koronaviruso krizės daug Amerikos gyventojų linkę atiduoti balsą būtent paštu, tiesa, dabartinis šalies prezidentas D. Trumpas ne kartą skundėsi, kad taip demokratai galės falsifikuoti balsus savo naudai.Ar renkamas vien tik naujas Amerikos prezidentas?Ne. Amerikiečiai per balsavimą renka ne tik prezidentą, bet ir Atstovų Rūmų narius bei vieną trečdalį Senato narių. Taigi šiemet vyks rinkimai į visas 435-ias Atstovų Rūmų vietas ir į 33-is vietas Senate.Demokratai stengsis toliau išlaikyti pozicijas Atstovų Rūmuose, taip pat sieks didesnės kontrolės Senate.Jei demokratai turėtų daugumą abiejuose rūmuose, jie galėtų blokuoti arba atidėti prezidento D. Trumpo planus, jei šis būtų perrinktas antrai kadencijai.Kada sužinosime galutinius rezultatus?Rinkimai truks dvi dienas – prasidės lapkričio 3 d. o paskutinės balsavimo apylinkės bus uždarytos lapkričio 4 d. JAV Rytų pakrantės laiku.Praeina kelios dienos, kol suskaičiuojami balsai, vis tik jau ankstų rytą po balsavimo būna aišku, kas laimėjo rinkimus. 2016 m. D. Trumpas jau 3 val. nakties sakė pergalės kalbą Niujorke.Šiemet rinkimų rezultatų gali tekti palaukti dėl paštu atsiųstų balsų, nes nemažai valstijų skaičiuos balsus jau po galutinio balsavimo. Pareigūnai įspėja, kad dėl balsavimo paštu rezultatų galime laukti kelias dienas ar net kelias savaites.Pastarasis kartas, kai rezultatas nebuvo aišku po kelių balandų, buvo 2000-aisiais – tada Aukščiausiasis Teismas paskelbė rinkimų laimėtoją po mėnesio.Kada išrinktasis prezidentas pradeda eiti pareigasJei J. Bidenas laimėtų rinkimus, jis nepradėtų iš karto eiti prezidento pareigų – naujajam lyderiui skirta laiko paskirti ministrus ir sudaryti planus.Naujai išrinkto prezidento inauguracijos ceremonija tradiciškai vyksta sausio 20 d. sostinėje Vašingtone.Po ceremonijos naujai išrinktas prezidentas vyksta į Baltuosius Rūmus ir taip prasideda ketverių metų trukmės kadencija.
Naujojo Hampšyro miestelis pirmasis balsavo 2020-ųjų JAV prezidento rinkimuoseNaujojo Hampšyro valstijoje esančio Diksvil Nočo kaimo, turinčio 12 gyventojų, rinkėjai antradienį tuojau po vidurnakčio pirmieji atidavė balsus JAV prezidento rinkimų pagrindinę dieną.Vidury miško netoli sienos su Kanada įsikūrusi gyvenvietė nuo 1960 metų tradiciškai balsuoja „pirmoji šalyje“. Kaimyninėje Milsfildo gyvenvietėje balsavimas taip pat prasidėjo vidurnaktį.Dauguma JAV Rytų pakrantės rinkimų apylinkių atsidarys 6 val. arba 7 val. vietos (13 val. arba 14 val. Lietuvos) laiku.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(36 žmonės įvertino)
2.5278

Top naujienos

Sutaria: Šimonytė peržengė ribas

Premjerės Ingridos Šimonytės reakcija į oponentės Agnės Širinskienės žodžius yra žemo lygio...

Ilgose eilėse paramos būstui laukiančios šeimos nusivylusios: pinigų nepakanka, įtaria kai kuriuos gudraujant

Dalis jaunų šeimų skundžiasi, kad parama įsigyjant būstą yra per maža, o kartu pažeria...

Nauja Gentvilo iniciatyva sukėlė sumaištį: gražiausios Lietuvos vietos taptų turtuolių rezervatu (46)

Iš Aplinkos ministerijos ėmus sklisti žiniai, kad planuojama regioninius ir nacionalinius parkus...

JAV neslepia pykčio: Kinijos prezidento vizitas pasako viską

Ukrainiečiai Kryme sunaikino jų sparnuotųjų raketų „ Kalibr “ krovinį. Tokiomis iš laivų...

Karas Ukrainoje. Ukraina apie padėtį Kryme: jie nežino, ką su šia „laime“ daryti Rusija naktį į Kyjivą paleido dronus

Naktį į trečiadienį, kovo 22 d., Kijevo regione dėl dronų atakų grėsmės paskelbta oro...

Verslas PliusBloomberg News

Išaiškino schemą, padedančią į Rusiją patekti JAV slaptiems technologiniams sprendimams: įvardijo centrinę figūrą

Daugelį metų Artiomas Ussas iš Rusijos žiniasklaidos buvo žinomas kaip prabangaus...

Petkevičienė svarsto, ar toliau vadovauti VRK pripažįsta klaidas (1)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija trečiadienį susitiko su daug...

Parengė Dalia Vaitkutė-Šiaulienė

Po atostogų užsienyje gavo milžinišką telefono sąskaitą: keliautojų ir specialistų patarimai, kas padeda to išvengti

Iš atostogų užsienyje galima parsivežti ne tik gerą nuotaiką, bet ir didelę telefono sąskaitą...

Tiesioginės propagandisto Solovjovo laidos eteryje nualpo dalyvis (3)

Žiniasklaidoje aptarinėjamas incidentas, nutikęs antradienį, kovo 21 d., televizijos kanalu...