Biuro atidarymas yra dalis pastangų patraukti rusių karius atsakomybėn už galimus karo nusikaltimus. Ukraina, „priešingai nei nusikalstamas Rusijos režimas, neturi ką slėpti“, teigė A. Kostinas. Jo šalis bus „skaidri“ ir suteiks TBT ekspertams prieigą prie nusikaltimų vietų bei leis susipažinti su įrodymais bei liudijimais. „Darysime viską, ką galime, jog garantuotume, kad TBT ekspertai galėtų savo akimis pamatyti agresoriaus nusikaltimų padarinius ir padarytų nepriklausomas išvadas“, – pažymėjo prokuroras. Kyjivas, anot jo, su „visu civilizuotu pasauliu“ turi bendrą tikslą: „garantuoti, kad agresorius už visus įvykdytus nusikaltimus būtų patrauktas atsakomybėn“.

Vyriausybė Kyjive kovą atvėrė kelią TBT biuro atidarymui Ukrainoje. Ukraina siekia, jog būtų įsteigtas specialusis tribunolas Rusijos vadovybei teisti dėl 2022 m. vasarį pradėtos invazijos. Liepą Hagoje buvo įsteigta tarptautinė institucija agresijos prieš Ukrainą nusikaltimams tirti. A. Kostinas tada kalbėjo apie „istorinį“ žingsnį specialiojo tribunolo link.

Hagoje įsikūręs TBT nuo 2002 m. vykdo baudžiamąjį persekiojimą už ypač sunkius nusikaltimus, pavyzdžiui, karo nusikaltimus. Kovą jis išdavė Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderį dėl spėjamo tūkstančių ukrainiečių vaikų pagrobimo į Rusiją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją