aA
Taivano ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Shen Yi-mingas ir dar septyni kiti žmonės žuvo ketvirtadienį ryte sudužus kariuomenės sraigtasparniui, informavo Gynybos ministerija.
© AFP / Scanpix

Dar penki žmonės liko gyvi per iš viso 13 žmonių skraidinusio orlaivio „UH-60M Black Hawk“ avariją, įvykusią kalnuose netoli sostinės Taibėjaus.

Anksčiau valstybinė Centrinė naujienų agentūra, remdamasi šaltiniais gelbėjimo tarnybose, buvo pranešusi, kad 62 metų generolas yra tarp mažiausiai 11 išgelbėtų žmonių, bet Gynybos ministerija tos informacijos nebuvo patvirtinusi.

Ši grupė vyko aplankyti karių šiaurės rytinėje Ilano apygardoje prieš prasidedant Naujiesiems metams pagal mėnulio kalendorių.

Gynybos ministerija nurodė, kad orlaivis, po 7 val. 50 min. vietos (1 val. 50 min. Lietuvos) laiku pakilęs iš Songšano oro pajėgų bazės Taibėjuje, praėjus mažiau kaip 15 minučių dingo iš radarų ekranų. Orlaivis nukrito kalnuotoje miškingoje Ulajaus vietovėje į pietryčius nuo sostinės.

Ministerija pasiuntė į įvykio vietą karių ir gelbėjimo sraigtasparnių.

Shen Yi-mingas
Shen Yi-mingas
© AP / Scanpix

Prezidentės Tsai Ing-wen biuras nurodė, kad valstybės vadovė atšaukė ketvirtadienį suplanuotus susitikimus, kad galėtų stebėti padėtį.

Kariuomenės vadas Shen Yi-mingas buvo atsakingas už salos gynybą nuo Kinijos, grasinančios panaudoti karinę jėgą ir susigrąžinti Taivaną, kurį laiko savo teritoriją. Jis vadovavimą Generaliniam štabui perėmė liepą.

Anksčiau generolas vadovavo Taivano karinėms oro pajėgoms, šiuo metu iš pagrindų pertvarkomoms, gavus JAV gamybos modernizuotų naikintuvų F-16V.

Tamkango universiteto strateginių studijų profesorius Alexander'as Huangas, dešimtmetį pažinojęs Shen Yi-mingą, teigė, kad jis išsiskyrė kaip puikus pilotas ir karininkas.

“Jis buvo labai ramaus, labai stabilaus būdo. Kitaip negu kiti kariškiai, jis visuomet šypsodavosi. Taigi, jis pasižymėjo savitu vadovavimo stiliumi, dėl kurio tapo populiariu visos kariuomenės vadu“, – aiškino A. Huangas.

Tikėtina, kad nelaimės priežastys paaiškės tik po kelių mėnesių, bet sraigtasparnio pilotai, kaip atrodo, buvo labai patyrę.

“Žinoma, sveiku protu besivadovaujantys žmonės galvotų, kad įvyko koks nors mechaninis gedimas arba buvo problemų dėl [techninės priežiūros], bet neturint įrodymų nieko neįmanoma pasakyti“, – pažymėjo A. Huangas.

Taivano kariuomenė sraigtasparnius „Blackhawk“ naudoja jau ne vieną dešimtmetį. 2010-aisiais šalis įsigijo iš JAV dar 60 UH-60M už 3,1 mlrd. dolerių. Sudužęs orlaivis buvo pritaikytas naudoti per paieškų ir gelbėjimo operacijas; Taivanas jį gavo 2018 metais, nurodė Gynybos ministerija.

Žuvus Shen Yi-mingui ir keliems kitiems aukšto rango kariškiams Taibėjus turės skubiai perskirstyti postus, bet šis įvykis tikriausiai reikšmingai nepaveiks sausio 11-ąją Taivane vyksiančių prezidento ir parlamento rinkimų, sakė buvęs gynybos ministro pavaduotojas politikos reikalams Andrew Yangas, taip pat dirbęs kartu su kariuomenės vadu.

„Jis buvo labai gerbiamas per visą savo karjerą, – pažymėjo A. Yangas. – Nemanau, kad ši katastrofa stipriai paveiks rinkimus, bet ji neabejotinai paveiks ginkluotąsias pajėgas, nes per avariją žuvo daug aukšto rango kariškių.“

Taivano valdančioji Demokratinės pažangos partiją (DPP) griežtai kritikavo Kinijos pastangas didinti ekonominį, karinį ir diplomatinį spaudimą salai. Jos remiama prezidentė Tsai Ing-wen veikiausiai bus perrinkta antrai kadencijai, įveikusi labiau propekiniškų pažiūrų varžovą Han Kuo-yu, remiamą pagrindinės opozicinės Kuomintango partijos (KMT).

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Užkalnis: tokie restoranai gyvuos ilgai ir laimingai pasakė gavęs 250 Eur sąskaitą (115)

Čia sėkmės istorija, ir jeigu norite sėkmės restoranų versle, tiesiog perskaitykite šį...

Ši baisi liga prasideda staigiu ir nepakeliamu skausmu viršutinėje pilvo dalyje: susirgusiųjų mirtingumas daugiau nei didelis (5)

Ne veltui nuolat girdime perspėjimus apie saikingą alkoholio vartojimą: mėgstantys pakelti...

Ukmergės ligoninėje mirė namuose blogai pasijutęs mažametis vaikas (89)

Policijos departamentas informavo, kad Ukmergės ligoninėje mirė mažametis vaikas.

Butas sostinėje už 30 tūkst. eurų: pažiūrėkite, ką galite įsigyti už tokią sumą (209)

Vienas pagrindinių veiksnių, kuris riboja perkant būstą, yra finansiniai ištekliai. Tie, kurių...

Kraupus radinys Kauno rajone: aptikti negyvi sugyventiniai įtariamas nužudymas (59)

Policijos departamentas informavo, kad Kauno rajone buvo rasti mirę sutuoktiniai .

Nufilmavo nakties šėliones Radviliškyje: po vidurnakčio 100 žmonių šoko į ledinį tvenkinį

Magiška naktis sutraukė ledinių maudynių entuziastus prie Eibariškių tvenkinio Radviliškyje,...

Kai alsuoja pavasaris: kiek Berlyno „Žaliojoje savaitėje“ kainuoja gėlių sėklos

Berlyne, Vokietijos sostinėje, vyksta viena iš didžiausių Europos žemės ūkio parodų - „...

Mėgstate pajuokauti? Mokėjimo paskirties komentarus kartais skaito ir Mokesčių inspekcija (47)

Į banko sąskaitą gauti 5 eurai su prierašu „už narkotikus“ gali priversti raudonuoti...

Įspūdingas sugrįžimas: McGregoras nokautavo „Kaubojų“ per 40 sekundžių (106)

UFC Mišriųjų kovos menų superžvaigždė Conoras McGregoras sugrįžo į ringą ir galiausiai...

Tikroji Pranckiečio pasirinkimo kaina (136)

Buvęs konservatorius Rimantas Jonas Dagys žada, kad vasario 8 dieną vyks naujos partijos...