„Daugelis čia papjovė ir suvalgė kates ir šunis, net asilą“, - sakė Jarmuko gyventojas Ali (Alis), kuris buvo universiteto studentas, kai 2011-aisiais prasidėjo Sirijos sukilimas.

„Vienas vyras, kuris nudobė šunį, ant jo kaulų nerado jokios mėsos, kurią būtų galima suvalgyti, nes net ir šunys badauja, - sakė jis AFP per „Skype“. - Tai, kas prieš kelis mėnesius buvo neįsivaizduojama, dabar yra normalu“.

Jarmukas, kuris kažkada buvo pabėgėlių stovykla, jau prieš daugelį metų virto judriu komerciniu ir gyvenamuoju rajonu, kur gyveno ir sirai, ir palestiniečiai.

2011-aisiais Jarmuke gyveno maždaug 150 tūkst. Sirijoje registruotų palestiniečių, kurių protėviai po Izraelio įkūrimo čia atvyko priversti palikti savo namus.

Kai Sirijos karas 2012 metų vasarą išplito į kai kuriuos Damasko rajonus, tūkstančiai žmonių iš kitų sostinės vietų atvyko į Jarmuką, ir gyventojų skaičius čia dar labiau padidėjo.

Tačiau netrukus ir Jarmukas tapo karo zona – į stovyklą įžengė sirai, su ginklu sukilę prieš prezidento Basharo al Assado režimą.

Kai kurie palestiniečiai prisidėjo prie sukilėlių, o kiti parėmė režimo šalininkų grupuotes, pirmiausia – Palestinos išvadavimo liaudies frontą-Generalinę vadovybę (PFLP-GC).

Birželio mėnesį armija visiškai blokavo Jarmuką, kuris užima tik kiek daugiau nei 2 kv. km teritoriją.

Iki to laiko dauguma gyventojų buvo pabėgę, bet, kaip nurodo Jungtinės Tautos (JT), 18 tūkst. civilių gyventojų ten liko.