F-35 atitiko parengtumo, pramonės bendradarbiavimo ir kainos reikalavimus“, – per spaudos konferenciją sakė gynybos ministras Antti Kaikkonenas.

„Lyginant karinius pajėgumus, visa F-35 sistema geriausiai atitinka mūsų poreikius“, – pridūrė jis ir pridūrė, kad turi galvoje šių lėktuvų „kovinius, žvalgybos ir atsparumo parametrus“.

„Lockheed Martin“ dalyvavo konkurse kartu su savo varžove „Boeing“, Prancūzijos milžine „Dassault“, švedų „Saab“ ir naikintuvus „Eurofighter“ siūliusiu Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos ir Ispanijos konsorciumu.

Po šešerius metus trukusio konkursą, be kita ko, buvo patikrintos lėktuvų galimybės veikti arktinėmis sąlygomis. Naujieji naikintuvai iki 2030 metų pakeis dabar Suomijos naudojamus „F/A-18 Hornet“. Bendra orlaivių įsigijimo ir infrastruktūros modernizavimo kaina sieks apie 10 mlrd. eurų.

A. Kaikkonenas sutarties vertės nepaminėjo, bet Suomijos parlamentas pernai suteikė leidimą šiuo tikslu išleisti ne daugiau kaip 10 mlrd. eurų. Šis ginkluotės pirkimas bus brangiausias per Suomijos ginkluotųjų pajėgų istoriją.

Vyriausybė taip pat numatė skirti 10 mlrd. eurų naikintuvų techninei priežiūrai ir modernizavimui. Tikimasi, kad šie lėktuvai bus naudojami net iki 7-ojo dešimtmečio.

Tačiau kai kurie apžvalgininkai kaltino Suomiją per dideliu optimizmu dėl F-35A išlaikymo kaštų ir atkreipė dėmesį, kad vyriausybės numatyto biudžeto dalis vienam naikintuvui yra daugiau kaip perpus mažesnė negu skirta Šveicarijos, birželį taip pat nusprendusios pakeisti savo dabar naudojamus naikintuvus į F-35.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)