Šeštadienį dienraštis „The Guardian“ rašo, kad J. C.Junckeris, kurio paskyrimui vadovauti Europos Sąjungos (ES) aukščiausiajai vykdomosios valdžios institucijai įnirtingai priešinosi Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas, perspėjo, kad praeitą mėnesį išdėstyti pasiūlymai apriboti mažai uždirbančių europiečių darbininkų galimybes gauti mokesčių kreditus ir socialinį būstą gali sukelti grėsmę itin svarbiam Britanijos finansų sektoriui.

„Ypač Didžiojoje Britanijoje, kuri visuomet kovojo už Europos Sąjungos plėtrą, turi būti liautasi diskriminuoti šalis vien dėl to, kad paranku atkreipti į save dėmesį mušant kitus“, – „The Guardian“ citavo J.-C.Junckerio pasisakymą per vieną televizijos forumą Austrijoje.

„Esu griežtai nusistatęs prieš požiūrį, tarsi visus lenkus, visus rumunus, visus bulgarus Europos darbo rinkoje vienytų bendras mentalitetas, kuris yra nusikalstamas. Tie žmonės dirba ir užsidirba savo atlyginimus“, – pabrėžė Europos Komisijos vadovas.

D. Cameronas sušvelnino savo retoriką, kad reikia apriboti į Britaniją iš kitų ES šalių atvykstančių darbininkų srautą, kai sulaukė šalto Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atsako. Tuomet premjero dėmesys nukrypo į pastangas apriboti imigrantų galimybes naudotis lengvatomis.

J. C.Junckeris perspėjo, kad D.Camerono planai gali tapti skaudžiu smūgiu Britanijai.

„Egzistenciškai negali būti keliamas klausimas dėl šios fundamentalios teisės į laisvą darbininkų judėjimą, nes jeigu kelsime klausimą dėl laisvo darbininkų judėjimo, Didžioji Britanija turi žinoti, kad kurią nors dieną bus iškeltas klausimas dėl laisvo kapitalo judėjimo, – sakė jis. – Tai bus galas Londono mokesčių taisyklėms.“

Tuo tarpu D. Camerono biuro atstovas atsakė, kad „Britanijos žmonės turi teisę norėti kontroliuojamos imigracijos ir kad laisvas judėjimas nėra besąlygiška teisė“.