„10 mėnesių sėdėjau kalėjime ir klausiausi rusų. Noriu pasikalbėti“, – sakė B. Griner, pasak Rogerio Carstenso, specialiojo Vašingtono pasiuntinio įkaitų reikalams, padėjusio pasiekti, kad krepšinio žvaigždė sėkmingai grįžtų į JAV.

Ji vaikščiojo po visą lėktuvą, prisistatinėjo kiekvienam skrydžio įgulos nariui, spaudė jiems rankas ir „užmezgė su jais asmeninį ryšį“, prisiminė R. Carstensas.

Galiausiai B. Griner praleido apie 12 iš 18 valandų trukusio skrydžio kalbėdamasi su kitais lėktuve buvusiais žmonėmis, pridūrė jis.

Dukart olimpinio aukso medalio laimėtoja ir „Phoenix Mercury“ krepšinio klubo žvaigždė pasakojo apie savo laiką Rusijos griežtojo režimo kolonijoje ir nelaisvėje praleistus mėnesius, prisiminė R. Carstensas, tačiau atsisakė detalizuoti.

Joe Bidenas ir  Brittney Griner sutuoktinė Cherelle Griner

„Man susidarė įspūdis, kad tai protingas, aistringas, užjaučiantis, nuolankus, įdomus ir patriotiškas žmogus, – teigė JAV prezidento pasiuntinys. – Bet svarbiausia – autentiškas. Man pikta, kad su ja susitikti teko tokiomis aplinkybėmis, bet iš tikrųjų jaučiausi palaimintas, kad turėjau galimybę ją pažinti.“

Nors B. Griner atliekamas išsamus medicininis ir psichologinis įvertinimas, R. Carstenso teigimu, ji atrodė „kupina energijos, atrodė fantastiškai“.

B. Griner, kuri taip pat profesionaliai žaidė krepšinį Rusijoje, vasarį buvo suimta Maskvos Šeremetjevo oro uoste, kai Rusijos valdžios institucijos pareiškė, kad ji su savimi turėjo kapsulių elektroninėms cigaretėms su kanapių aliejumi.

Prieš jos nuteisimą JAV valstybės departamentas pareiškė, kad moteris buvo „neteisėtai sulaikyta“ – šį kaltinimą Maskva griežtai atmetė.

R. Carstensas kalbėjo CNN televizijos laidoje „State of the Union“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją