„Valerijos ir draugų“ koncertą, numatytą Londono Karališkojoje Alberto salėje, lydėjo iš karto du mitingai, sujungti į vieną protesto akciją, praneša BBC korespondentas.
Dainininkė Valerija Londone sutikta protestais
© Vida Press

Pirmąjį piketą surengė Londone gyvenantys rusai, kurie siekė neįleisti į Didžiąją Britaniją artistų, viešai palaikančių Rusijos politiką Ukrainos atžvilgiu.

„Vata! Vata! – mojuodami Ukrainos vėliavomis šaukė dešimtys žmonių antradienio vakarą į Londono Alberto salę skubėjusiems žiūrovams. – „Ne“ kruvinam koncertui!“.

Nepaisant protestų, koncertas įvyko, tačiau jame dėl skirtingų priežasčių nepasirodė kai kurie iš skelbtų atlikėjų – Josifas Kobzonas ir Valerijos sūnus.

„Vata, Vata!“

Ukrainos aktyvistai kiek anksčiau Karališkosios Alberto salės direktoriui Chrisui Cottonui nusiuntė laišką, ragindami jį atšaukti „Valerijos ir draugų“ koncertą, kuris gali pakenkti vienos iš garsiausių pasaulio salių reputacijai.

Laiške rašoma, kad Valerija ir J. Kobzonas „atvirai palaiko teroristines organizacijas – „Donecko liaudies respubliką“ ir „Luhansko liaudies respubliką“, kurių lyderiams Europos Sąjunga yra paskelbusi sankcijas“.

Dainininkės sutuoktinis ir prodiuseris Josifas Prigožinas kelis kartus pareiškė, kad koncertas Londone neturi jokio sąryšio su politika, ir kad piketų organizatoriai tiesiog kraunasi sau politinius taškus.

„Liūdna, kad kultūrinė veikla yra politizuojama, - J. Prigožino žodžius citavo „RIA Novosti“. – Žmogus, kuris stovi scenoje, dainuoja apie meilę, o ne politiką“.

Rusijos judėjimas „Govorite gromče“ Didžiosios Britanijos Vidaus reikalų ministerijai nusiuntė peticiją, kurioje paprašė neišduoti artistams vizų. Peticiją pasirašė daugiau kaip 4 tūkst. žmonių.

Jie reikalavo neįsileisti į Didžiąją Britaniją atlikėjų, kurie atvirai palaiko Rusijos politiką Ukrainos atžvilgiu.

Valerija ir draugai

Kaip pažymi BBC korespondentas Nikolajus Voroninas, pasirengimas Rusijos atlikėjų koncertui Didžiosios Britanijos sostinėje buvo plataus masto ir akivaizdžiai brangus.

Milžiniškos afišos, skelbusios, kad Valerijos ir draugų koncertas bus vienintelis („One night only!“), Londono metro sistemoje pasirodė prieš kelis mėnesius. Kiek vėliau analogiški, tik mažesnio dydžio skelbimai papuošė priemiestinių traukinių vagonus ir net garsiuosius juodos spalvos Londono taksi.

Nepaisant aktyvistų pastangų atšaukti koncertą, Rusijos artistai Londone vis dėlto pasirodė. Tačiau koncertas neapsiėjo be nesklandumų.

Visų pirma, koncerte negalėjo dalyvauti garsiausias „Valerijos draugas“ – J. Kobzonas. Oficialiai teigiama, kad dainininkas neatskrido į Londoną, nes paskutinę minutę jam kilo problemų su sveikata. Tačiau protesto akcijos organizatoriai prie Karališkosios Alberto salės tvirtino, kad 77 metų J. Kobzonas veikiausiai išsigando galimų nemalonumų pasienyje.

Antra, kaip teigė J. Prigožinas, pačios dainininkės šeima pasienyje buvo užlaikyta aštuonias valandas. Tiek, anot prodiuserio, užėmė dokumentų patikra Hitrou oro uoste.

„Jeigu papasakosiu, ką vakar mums teko iškęsti, nepatikėsite, - socialiniame tinkle „Instagram“ rašė dainininkės sutuoktinis. – Džiaugiuosi, kad įveikėme neteisybės ir nesąžiningumo barjerą. Galbūt papasakosime apie tai vėliau“.

Trečia, koncerte nepavyko pasirodyti Valerijos sūnui Arsenijui Šulginui. Koncerto programoje buvo skelbiama, kad jis atliks kelis kūriniui fortepijonui. Tačiau pasienyje jaunuoliui neva pareikšta, kad būdamas 15 metų, jis neturi teisės dirbti ir į Didžiąją Britaniją bus įleistas tik su sąlyga, kad nepasirodys scenoje.

„Jei atvirai, mes šito nesitikėjome ir esame siaubingai nusiminę“, - J. Prigožino žodžius citavo „RIA Novosti“.

„Kaip sakoma, vaikas tiesiog tapo atpirkimo ožiu. Suprantu, kad Britanijos valdžia pati būtų taip nepasielgusi. Tačiau kai kurie draugai, rašinėjantys įvairaus pobūdžio antirusiškas peticijas... Tiesiog kiekvienas ieško progos pasireklamuoti“, - teigė jis.

DELFI primena, kad liepos pabaigoje Latvijos užsienio reikalų ministro Edgaro Rinkevičiaus nurodymu buvo uždrausta į šalį įleisti tris Rusijos atlikėjus, viešai palaikiusius Maskvos įvykdytą Krymo aneksiją: Olegą Gazmanovą, Josifą Kobzoną ir Allą Perfilovą, žinomą Valerijos sceniniu vardu.

Rugsėjį J. Kobzonas pateikė ieškinį Latvijos vyriausybei Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), reikalaudamas atlyginti žalą ir nuostolius, kuriuos jis patyrė dėl draudimo įvažiuoti į šią šalį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. Mentas, bankininkas, fabrikantas ir kiti (25)

Mentas , bankininkas ir fabrikantas, piktinosi skaitytojai komentaruose prie „Spinter tyrimų“...

Kelias į namus toks, kad automobiliai lūžta (17)

Panevėžio miesto Stetiškių kvartalo gyventojai Kalėdų Senelio šiais metais gali ir...

Verygos antausis Gabrieliui Landsbergiui: gyvuliams skirtas tirpalas – ne skystis lęšiams papildyta: žodžių mūšis feisbuke tęsiasi (949)

Socialinėje erdvėje – dviejų politikų žodžių mūšis. Pirmadienį konservatorius Gabrielius...

Po bemiegės nakties klaipėdiečiai jau tikisi blogiausio (105)

Klaipėdoje jau ne pirmą parą kylantis Danės upės vanduo užtvindė pravažiavimą į Baltijos...

Pristatė naują mokėjimo būdą papildyta 11:41 val. (40)

Investavęs milijonus eurų į mokėjimų sistemą Lietuvos bankas žada, kad jau netrukus...

Neryje rastas ilgiau kaip mėnesį ieškotos moters kūnas (81)

Lapkričio 20 d. apie 12.20 val. Trakų r., ties Žemųjų Semeniukų kaimu, Neries upėje, rastas...

Prie Argentinos krantų dingusiam povandeniniam laivui – liūdnas scenarijus papildyta 11.40 (34)

Remiantis Argentinos laivyno atstovų pateikiamais duomenimis, pietinėje Atlanto vandenyno dalyje...

5 dažniausi gedimai namuose: patarimai, kurių negalima ignoruoti (2)

Dažniausiai net nesusimąstome apie daugiabučio, kuriame gyvename, būklę. Susigriebiame tik...

Į rinktinę sugrįžęs Vasiliauskas svarbią misiją atliks ir pasibaigus atrankos kovoms

Šarūnas Vasiliauskas , kaip ir Kšyštofas Lavrinovičius, Lietuvos vyrų rinktinei paskutinį...

7 drabužių derinių idėjos, kad per darbo vakarėlį atrodytumėte nepriekaištingai kam reikėtų ištarti griežtą „ne“ (1)

Artėjantys kalėdiniai darbo vakarėliai - tikras galvos skausmas neapsisprendžiantiems dėl savo...