„Nekelia abejonių, kad F-35А, dar vadinamų „nematomu letaliu ginklu“, įsigijimo tikslas yra įgyti karinį pranašumą prieš kaimynines šalis regione, visų pirma siekiant atverti vartus įsiveržimui į Šiaurės (Korėją) nepaprastosios situacijos Korėjos pusiasalyje atveju“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime, kurį paskelbė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

„Mes savo ruožtu neturime kito pasirinkimo, tik sukurti ir išbandyti specialią ginkluotę, kad būtų galima visiškai sunaikinti letalų ginklą, kuriuo save stiprina Pietų Korėja“, – pažymėjo Pchenjanas.

Pareiškime sakoma, kad Pietų Korėjos valdžia užima „įžūlią ir apgailėtiną poziciją“, nes „garsiai kalba apie susitaikymą ir bendradarbiavimą tarp Šiaurės ir Pietų“, bet tuo pačiu metu didina ginklų įsigijimą iš JAV.

„Pietų Korėjos valdžiai geriau atsitokėti, kol ne per vėlu, atsikračius juokingų iliuzijų, kad išliks galimybė gerinti santykius tarp Korėjų, jeigu jie eis Jungtinių Valstijų pėdomis“, – pažymėjo Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerija.

Kovo mėnesį du iš Seulo nupirktų 40 naikintuvų F-35 buvo pristatyti į Pietų Korėjos oro pajėgų bazę.