aA
Vokietijos Hanau mieste policija rado spėjamo šaulio, nušovusio mažiausiai 9 žmones, kūną (kitais duomenis, nušauta 11 žmonių). Tame pačiame bute, be to, rastas dar vienas negyvas žmogus. Pasak policijos atstovo, nėra duomenų, kad užpuolikų galėjo būti daugiau.

„Galimas kaltininkas buvo rastas negyvas savo namuose Hanau. Policijos specialiosios pajėgos ten rado dar vieną kūną. Tyrimas tęsiamas. Šiuo metu nėra jokių ženklų, kad yra kitų kaltininkų“, – tviteryje parašė centrinės Heseno žemės policija.

Kol kas nusikaltimo motyvas nežinomas. Tačiau Vokietijos bulvarinis laikraštis „Bild“ pranešė, kad žino šaulio tapatybę ir turi prisipažinimo laišką, atskleidžiantį išpuolio kraštutinių dešiniųjų pažiūrų motyvus. Necituodamas šaltinio, „Bild“ taip pat teigė, jog šaulys paliko vaizdo įrašą, kuriame nurodo prisiimantis atsakomybę, informuoja dw.com.

Policijos atstovas sakė, kad tai gali būti „su santykiais susijęs nusikalimais arba beatodairiškas nusikaltimas“. Taip pat nepateikiami duomenys apie aukų tapatybę ir tautybę.

Pirmoji ataka įvyko miesto centre esančiame bare „Midnight“ apie 22 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku, nurodė policija ir žiniasklaida. Pasak vietos žiniasklaidos, prie pastato buvo nušauti trys žmonės, o liudininkai pasakojo girdėję keliolika šūvių.

Užpuolikas arba užpuolikai paspruko iš įvykio vietos automobiliu. Netrukus įvyko antros šaudynės.

Siaubingas scenarijus Vokietijoje: per šaudynes žuvo mažiausiai 9 žmonės

Kaip pranešama, šaulys paspaudė skambutį prie įėjimo ir ėmė šaudyti į kaljano bare „Arena Bar“ esančius žmones. Žuvo penki kurdų kilmės žmonės, tarp jų viena moteris, skelbia leidinys „Bild“.

„Aukos buvo žmonės, kuriuos pažinojome daugybę metų, – kalbėjo vieno iš užpultų barų vadovo sūnus, kurį cituoja naujienų agentūra DPA. – Visi šokiruoti.“

Pasak vyro, kurio šaudynių metu bare nebuvo, tarp nužudytųjų yra du darbuotojai.

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, mažiausiai penki žmonės per atakas buvo sunkiai sužaloti.

Naujienų agentūros AFP žurnalistas iš įvykio vietos pranešė matęs apie 30 policijos automobilių, išvažiuojančių iš Hanau policijos nuovados. Liudininkai pasakojo, kad mieste dislokuoti automatais ginkluoti policininkai.

Prie baro „Arena Bar“ už policijos užtvarų buvo matyti sidabrinės spalvos automobilis „Mercedes-Benz“, uždengtas metalizuotą gelbėtojų pledą primenančiu užklotu, o aplink buvo pabirusių stiklų.

„Kuo skubiausiai vyksta įtariamųjų paieška. Kol kas nėra jokios aiškios informacijos dėl motyvo“, – nurodė pareigūnai.

Užpuolikų medžioklė jau tęsėsi daugiau nei septynias valandas.

Išpuolio motyvas išlieka neaiškus, vykdomas policijos tyrimas.

„Tarsi blogas pokštas“

Vieno susišaudymo vietoje kioske dirbantis Can-Luca Frisenna teigė, kad jo tėvas ir brolis buvo toje vietoje, kai įvyko išpuolis.

„Tai tarsi buvimas filme, tai tarsi blogas pokštas“, – sakė jis „Reuters“.

Šaudynės Vokietijoje
Šaudynės Vokietijoje
© Reuters / Scanpix

„Aš dar negaliu suvokti visko, kas nutiko. Mano kolegos, visi mano kolegos, jie yra kaip mano šeima – jie taip pat negali suprasti“, – tikino vyras.

49-erių metų amžiaus Hanau gyventojas Ali Mengucekas „Deutsche Welle“ reporterei Rebeccai Staudenmaier papasakojo apie įvykius prieš šaudynes.

Rajone, kur įvyko išpuolis, A. Mengucekas gyvena pastaruosius 40 metų. Vyras sakė ėjęs namo su savo dviem vaikais, kai pamatė keturis vyrus, „gana aukštus ir pakankamai jaunus“, galbūt 40-ies metų amžiaus ar jaunesnius.

Jie stovėjo grupelėmis po du maždaug 30 metrų atstumu. A. Mengucekas praėjo tarp jų ir liepė savo dukroms paspartinti žingsnį.

„Gyvenu maždaug už 50 metrų nuo jų stovėjimo vietos. Grįžau namo, uždariau duris ir išgirdau šešis šūvius. Manau, kad tai nutiko po šešių ar septynių minučių, kai praėjau pro vyrus. Tada atidariau langą: žmonės lakstė pirmyn atgal ir rėkė. Po kokių penkių minučių atvažiavo policijos pareigūnai“, – tvirtino A. Mengucekas.

Maždaug po dviejų valandų gatvėje jis rado šovinių ir pranešė policijai.

Pradėta didžiulė nusikaltėlių medžioklė

Skelbiama, kad iškart po šūvių pradėta didžiulė nusikaltėlių medžioklė, kurioje dalyvavo dešimtys ginkluotos policijos ekipažų ir sraigtasparnis, skraidęs virš priemiestinio miesto, esančio 25 km į rytus nuo Frankfurto.

Tuomet apie 5 val. Vietos laiku policija tvirtino, kad specialiosios policijos pajėgos šturmavo įtariamojo namus ir rado jį negyvą kartu su kitu kūnu.

Vietos policija iš pradžių teigė, kad penki žmonės buvo sunkiai sužeisti, tačiau vėliau patvirtino, kad aštuoni žmonės buvo mirtinai sužeisti šaudymuose apie 22 val. Vietos laiku ir buvo pradėta didžiulė operacija.

Anot vietos žiniasklaidos, aštuoni ar devyni šūviai buvo iššaudyti iš miesto viduryje esančio „Heumarkt“ baro „Midnight shisha“ baro.

Iš įvykio vietos buvo matyti tamsi transporto priemonė.

Pradinius pranešimus apie trečiąjį įvykį Lamboy rajone policija paneigė.

Anot laikraščio „Bild“, policija sulaikė vieną įtariamąjį. Nebuvo aišku, kiek įtariamųjų apskritai dalyvavo.

„Siaubingas scenarijus“

Hanau federalinis parlamento narys Katja Leikert tviteryje išpuolį pavadino „siaubingu scenarijumi“, kuriame ji pasiūlė „nuoširdžią užuojautą“ aukoms.

Miesto meras Clausas Kaminsky teigė, kad tai buvo „blogiausias įsivaizduojamas vakaras“.

„Negalėtum įsivaizduoti blogesnės nakties. Žinoma, dėl to ilgam turėsime darbo, ir tai liks liūdnu prisiminimu“, – teigė jis.

„Esu giliai sujaudintas. Vien faktas, kad aštuoni žmonės neteko savo gyvybių, sukrėtė mane. Bet prašau visų piliečių nespėlioti, – kalbėjo C. Kaminsky. – Policija privalo turėti galimybę išaiškinti ir ištirti šią situaciją – iki tol turėtume atsargiai laukti, kad ir kaip būtų sunku.“

Regionui atstovaujanti parlamento narė Katja Leikert pavadino incidentą „tikro siaubo scenarijumi“.

„Šį siaubingą vakarą Hanau norėčiau išreikšti giliausią užuojautą nužudytųjų artimiesiems. Tikiuosi, kad sužeistieji greitai pasveiks“, – sakė ji.

Hanau, esančiame pietvakarių Vokietijoje, apie 20 km (12 mylių) į rytus nuo Frankfurto, gyvena apie 100 000 gyventojų.

Pastaraisiais metais Vokietiją sukrėtė kelios ekstremistų atakos. Per vieną jų 2016-ųjų gruodį Berlyno centre žuvo 12 žmonių.

Dešiniojo sparno ekstremistų atakos kelia itin didelį susirūpinimą vokiečių pareigūnams.

Spalį rytiniame Halės mieste per šaudynes, kurios atkreipė dėmesį į augančią neonacių smurto grėsmę, žuvo du žmonės; ataka prieš vietos sinagogą buvo įvykdyta žydams švenčiant svarbią religinę šventę Jom Kipurą. Užpuolikas ataką tiesiogiai transliavo internetu, o prieš tai buvo paskelbęs antisemitinį „manifestą“.

Pernai birželį migrantus rėmęs vietos politikas Walteris Lubcke buvo nušautas savo namuose Heseno žemėje. Pagrindinis įtariamasis šioje nužudymo byloje laikosi ultradešiniųjų įsitikinimų.

Praėjusią savaitę policija sulaikė 12 asmenų, įtariamų planavus „sukrečiančių“ didelio masto atakų prieš mečetes, panašių į pernai Naujojoje Zelandijoje surengtus išpuolius.

Maždaug 900 mečečių Vokietijoje finansuojanti turkų ir vokiečių musulmoniška organizacija „Ditib“ ragina labiau saugoti šalies musulmonus ir tvirtina, kad jie „nebesijaučia saugūs“ Vokietijoje.

Tyrimą dėl šaudynių Vokietijoje perėmė federaliniai prokurorai


Vokietijos federaliniai prokurorai ketvirtadienį pareiškė perimantys tyrimą dėl išvakarėse devynių gyvybių pareikalavusių šaudynių dviejuose Hanau miesto kaljano baruose.

Federaliniai prokurorai tyrimą perima vokiečių žiniasklaidai paskelbus, kad vienas su įtariamuoju siejamas vaizdo įrašas sufleruoja, jog jis galėjo turėti kraštutinių dešiniųjų motyvą.

„Federaliniai prokurorai perėmė [tyrimą] dėl ypatingos šios bylos svarbos“, – naujienų agentūrai AFP sakė prokuratūros atstovas ir pridūrė, kad „esama ženklų, jog [užpuolikas turėjo] ksenofobinį motyvą“.

Sunkius nusikaltimus tirianti Karlsrūhės federalinė prokuratūra pranešė planuojanti surengti spaudos konferenciją vėliau ketvirtadienį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(69 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

Liūdni laikai antivakseriams: gražiausios Kalėdų mugės neskiepytų neįsileidžia, tikrina net pasą (890)

Po metų pertraukos Vokietijoje ir Šveicarijoje vėl vyksta gražiausiomis Europoje vadinamos...

Šilutės ligoninėje COVID-19 skyriaus gydytojas pradėjo švaistytis švirkštu ir iššoko pro langą (38)

Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje medikas staiga pradėjo švaistytis švirkštu ir vėliau jis...

Šią savaitę laukia šalčio iššūkis: net dienomis laikysis neigiama temperatūra naktį šals iki -17 (4)

Pirmadienį orai šalyje bus nevienodi. Rytinė Lietuvos pusė išliks arčiau žemo slėgio...

Anapilin iškeliavo buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Stevanas Jelovacas (134)

Atėnų AEK krepšinio klubas sekmadienio vakarą pranešė tragišką žinią. Būdamas 32-ejų...

Dėl COVID-19 izoliuoti migrantai paspruko iš ligoninės: jų laukė iš Belgijos atvykęs tautietis (51)

Į Švenčionių ligoninę dėl grėsmės išplatinti koronaviruso infekciją pristatyti ir čia...

D+Modesta Meškė

Aprangos ekspertė išaiškino, kaip išsirinkti kelnes pagal ūgį ir figūros tipą: vadovaukitės šiais principais ir niekada nesuklysite (1)

Stovėdami priešais parduotuvių lentynas ar naršydami internetinių parduotuvių puslapiuose...

Kaune kritusi „Baskonia“ Barselonoje įrašė antrąjį pralaimėjimą Jasikevičiaus auklėtiniams (26)

Netikėtumą Ispanijos ACB krepšinio pirmenybėse pateikė dviejų lietuvių atstovaujama Vitorios...

Omikron atmaina pasiekė Estiją: nustatyti du atvejai (52)

Estijoje nustatyti du užsikrėtimo COVID-19 ligą sukeliančio viruso SARS-CoV-2 įtariamos...

Gaisro suniokota Kauno eglė jau baigta tvarkyti pasigėrėti atgimusiu Kalėdų simboliu traukia minios žmonių (176)

Vandalo padegta ir nuo kilusio gaisro nemenkai nukentėjusi Kauno Kalėdų eglė jau atgavo...