aA
JAV Senato nariai ketvirtadienį ruošėsi peržiūrėti naujo Federalinio tyrimų biuro (FTB) atlikto kandidato į Aukščiausiojo Teismo teisėjus Bretto Kavanaugh patikrinimo rezultatus prieš galutinį jo kandidatūros tvirtinimą, kuris gali įvykti jau šeštadienį.
Brettas Kavanaugh
© AP / Scanpix

Baltieji rūmai jau peržiūrėjo naujų FTB atliktų apklausų dėl kandidatui mestų kaltinimų lytiniu smurtu medžiagą ir vidurnaktį perdavė ją Senatui pareiškę, kad juose nerado nieko, kas patvirtintų tuos kaltinimus.

Pateikęs B. Kavanaugh kandidatūrą į Aukščiausiojo Teismo teisėjus prezidentas Donaldas Trumpas siekia užtikrinti konservatyvių pažiūrų teisėjų daugumą šiame teisme.

„Turėdami šią papildomą informaciją Baltieji rūmai yra visiškai įsitikinę, kad Senatas balsuos už teisėjo Kavanaugh (patvirtinimą) į Aukščiausiąjį Teismą“, – sakoma Baltųjų rūmų atstovo Rajo Shaho pranešime.

Dar prieš tai, kai Senatas gavo naująją FTB medžiagą, Senato daugumos lyderis Mitchas McConnelis nusprendė užbaigti diskusijas dėl teisėjo paskyrimo. Procedūrinį balsavimą jis paskyrė penktadienį, o kitą dieną turėtų įvykti galutinis kandidatūros tvirtinimas.

„Nariai turės pakankamai laiko, kad galėtų peržiūrėti ir būtų supažindinti su papildoma medžiaga prieš penktadienio balsavimą dėl diskusijų užbaigimo“, – sakė jis.

Senatoriai galės susipažinti su nauja medžiaga patikimai apsaugotoje Senato patalpoje arba būti su ja trumpai supažindinti.

Vieno Kalifornijos universiteto profesorė Christine Blasey Ford praėjusią savaitę Senato Teismų komitete liudijo, kad patyrė B. Kavanaugh lytinį smurtą per vieną vakarėlį devintojo dešimtmečio pradžioje, kai jie abu mokėsi privačiose vidurinėse mokyklose.

B. Kavanaugh kategoriškai neigia jos ir dar dviejų moterų jam metamus kaltinimus nederamu seksualiniu elgesiu. Viena jų, Deborah Ramirez, tvirtina, kad B. Kavanaugh 9-o dešimtmečio viduryje Jeilio universitete per vakarėlį rodė jai savo genitalijas.

Senato respublikonams skubant kuo greičiau patvirtinti B. Kavanaugh kandidatūrą, demokratai ir vienas neapsisprendęs respublikonų atstovas Jeffas Flake'as pareikalavo, kad FTB būtų leista atnaujinti tyrimą dėl B. Kavanaugh tinkamumo. D. Trumpas nusileido šiam reikalavimui ir skyrė tyrimui dar savaitę.

Kontroversija dėl B. Kavanaugh paskyrimo kilo prieš lapkritį įvyksiančius kadencijos vidurio rinkimus, per kuriuos respublikonams gali būti sunku išlaikyti Kongreso kontrolę.

Atlikdamas naują tyrimą FTB susisiekė su 10 žmonių, devynis iš jų apklausė, pranešė „The New York Times“. Kodėl nebuvo apklaustas dešimtas liudininkas, neaišku.

Tarp tarp jų yra trys asmenys, kurie, pasak Ch. B. Ford, buvo tame pačiame liūdnai pagarsėjusiame vakarėlyje. Vienas iš jų – Markas Judge'as, B. Kavanaugh draugas. Pasak kaltintojos, pastarasis buvo tame pačiame kambaryje ir matė, kaip Brettas trynėsi į ją savo genitalijomis ir buvo užkimšęs burną, kad ji nerėktų.

Ch. B. Ford ir B. Kavanaugh apklausti nebuvo. Pasak Baltųjų rūmų, užteko jų parodymų, duotų Senato Teismų komitete, rašo „The New York Times“.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Verslininkas Saulius Karosas amžinojo poilsio atgulė Menininkų kalnelyje: atsisveikinimo kalbą tarė ir 18-metis sūnus (314)

Šią savaitę verslo pasaulį ištiko netektis – naktį iš antradienio į trečiadienį mirė...

Stilistas rėžė nuomonę apie „Žmonių“ įvaizdžius: jei nepasiruošei, sėdėk tyliai ir apeik raudoną kilimą ratu (75)

Kiekviename renginyje laukiamiausia smalsuolių dalis – raudonas kilimas ir, žinoma, akį...

Ekspertas: Putino spaudimas Lukašenkai gali tapti nepakeliamas (89)

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui liko daugiau nei penkeri metai kadencijos, bet jis jau turi...

Nori atšaukti Nacionalinę premiją Ivaškevičiui – partizanų vaizdavimas sukėlė tikrą audrą Lietuvos rašytojų sąjunga gina (85)

Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba šeštadienį paskelbė rašytoją Marių Ivaškevičių...

Jevgenijus Kiseliovas: praėjus 28 metams, Lietuvoje žmonės gyvena taip, kaip mums net sapne nesisapnavo (571)

Sausio 13-oji – diena, kai prisimenami žmonės, kuriuos 1991 metais Vilniuje nužudė mūsų...

Močiutės kiaulienos kepsnys nepaliks abejingo net ir didžiausio maisto kritiko (17)

Močiutė iškepė kiaulienos kepsnį , kuris nepaliks abejingo net ir didžiausio maisto kritiko....

Medžiaga, visiems laikams pakeitusi architektūrą: kodėl be jos statybos dabar neįmanomos

Betonas (tiksliau – gelžbetonis ) yra viena universaliausių, dinamiškiausių ir labiausiai...

Kauno centre, prie ligoninės, mirė vyras: liudininkė negalėjo patikėti personalo abejingumu (1128)

Penktadienį grupelė kauniečių su mirtimi susidūrė tiesiog vienoje miesto centro gatvių. Čia...

Geriausias NBA atsarginis: žaidėjai pastebi Sabonį, bet serga už buvusį MVP specialiai DELFI iš Londono (2)

Domantas Sabonis žaidžia geriausią karjeros sezoną, o jam nė kiek netrukdo ir tai, jog jis...

Apskaičiavo, kur Dakaro ralis lietuviams galėtų kainuoti pigiau (7)

Jau kone pusmetį netylančios kalbos apie sunkiausio pasaulyje maratono migraciją pradeda priminti...