aA
JAV Senato nariai ketvirtadienį ruošėsi peržiūrėti naujo Federalinio tyrimų biuro (FTB) atlikto kandidato į Aukščiausiojo Teismo teisėjus Bretto Kavanaugh patikrinimo rezultatus prieš galutinį jo kandidatūros tvirtinimą, kuris gali įvykti jau šeštadienį.
Brettas Kavanaugh
© AP / Scanpix

Baltieji rūmai jau peržiūrėjo naujų FTB atliktų apklausų dėl kandidatui mestų kaltinimų lytiniu smurtu medžiagą ir vidurnaktį perdavė ją Senatui pareiškę, kad juose nerado nieko, kas patvirtintų tuos kaltinimus.

Pateikęs B. Kavanaugh kandidatūrą į Aukščiausiojo Teismo teisėjus prezidentas Donaldas Trumpas siekia užtikrinti konservatyvių pažiūrų teisėjų daugumą šiame teisme.

„Turėdami šią papildomą informaciją Baltieji rūmai yra visiškai įsitikinę, kad Senatas balsuos už teisėjo Kavanaugh (patvirtinimą) į Aukščiausiąjį Teismą“, – sakoma Baltųjų rūmų atstovo Rajo Shaho pranešime.

Dar prieš tai, kai Senatas gavo naująją FTB medžiagą, Senato daugumos lyderis Mitchas McConnelis nusprendė užbaigti diskusijas dėl teisėjo paskyrimo. Procedūrinį balsavimą jis paskyrė penktadienį, o kitą dieną turėtų įvykti galutinis kandidatūros tvirtinimas.

„Nariai turės pakankamai laiko, kad galėtų peržiūrėti ir būtų supažindinti su papildoma medžiaga prieš penktadienio balsavimą dėl diskusijų užbaigimo“, – sakė jis.

Senatoriai galės susipažinti su nauja medžiaga patikimai apsaugotoje Senato patalpoje arba būti su ja trumpai supažindinti.

Vieno Kalifornijos universiteto profesorė Christine Blasey Ford praėjusią savaitę Senato Teismų komitete liudijo, kad patyrė B. Kavanaugh lytinį smurtą per vieną vakarėlį devintojo dešimtmečio pradžioje, kai jie abu mokėsi privačiose vidurinėse mokyklose.

B. Kavanaugh kategoriškai neigia jos ir dar dviejų moterų jam metamus kaltinimus nederamu seksualiniu elgesiu. Viena jų, Deborah Ramirez, tvirtina, kad B. Kavanaugh 9-o dešimtmečio viduryje Jeilio universitete per vakarėlį rodė jai savo genitalijas.

Senato respublikonams skubant kuo greičiau patvirtinti B. Kavanaugh kandidatūrą, demokratai ir vienas neapsisprendęs respublikonų atstovas Jeffas Flake'as pareikalavo, kad FTB būtų leista atnaujinti tyrimą dėl B. Kavanaugh tinkamumo. D. Trumpas nusileido šiam reikalavimui ir skyrė tyrimui dar savaitę.

Kontroversija dėl B. Kavanaugh paskyrimo kilo prieš lapkritį įvyksiančius kadencijos vidurio rinkimus, per kuriuos respublikonams gali būti sunku išlaikyti Kongreso kontrolę.

Atlikdamas naują tyrimą FTB susisiekė su 10 žmonių, devynis iš jų apklausė, pranešė „The New York Times“. Kodėl nebuvo apklaustas dešimtas liudininkas, neaišku.

Tarp tarp jų yra trys asmenys, kurie, pasak Ch. B. Ford, buvo tame pačiame liūdnai pagarsėjusiame vakarėlyje. Vienas iš jų – Markas Judge'as, B. Kavanaugh draugas. Pasak kaltintojos, pastarasis buvo tame pačiame kambaryje ir matė, kaip Brettas trynėsi į ją savo genitalijomis ir buvo užkimšęs burną, kad ji nerėktų.

Ch. B. Ford ir B. Kavanaugh apklausti nebuvo. Pasak Baltųjų rūmų, užteko jų parodymų, duotų Senato Teismų komitete, rašo „The New York Times“.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Kaip gyvensime kitąmet: pokalbis su buvusiais premjerais – Butkevičiumi ir Kubiliumi (26)

Kaip gyvensime kitąmet? Valdžiai po truputį pradedant pristatyti kitų metų biudžetą, naujausius...

Pajamų nelygybė tampa išskirtiniu Lietuvos bruožu: šimtai tūkstančių žmonių priversti išgyventi už apgailėtiną sumą (370)

Naujausi duomenys rodo, kad skurdo rizikos lygis Lietuvoje 2017 m. buvo didžiausias nuo pat šalies...

Mistika: lietuvis gavo baudą už greitį Prancūzijoje, nors joje niekada nėra buvęs (89)

Pastaruosius kelerius metus Europos Sąjungos (ES) šalys keičiasi informacija apie prasižengusius...

Kriptovaliutų rinkose – sumaištis dėl „Tether“ susiejimo su JAV doleriu (2)

Kriptovaliutų rinkos dalyviai vis smarkiau abejoja dėl „Tether“ susiejimo su JAV doleriu....

Ypatinga diena Lietuvoje: pasiektas 100 metų šilumos rekordas (33)

Atrodo, kad šis ruduo – tikrai išskirtinis. Jau antrą savaitę Lietuvoje lepinamės šiltais ir...

Skvernelis viešai atsakė į opozicijos klausimus: skambėjo Seime negirdėti epitetai (322)

Premjeras Saulius Skvernelis stojo į Seimo tribūną atsakyti į opozicinių partijų parlamentarų...

Prokuroras prakalbo apie Aidelio įkurtą „Pravieniškių mafiją“: zonoje jie veikė daugiau kaip 6 metus (25)

„Pravieniškių mafijos“ nusikalstamas susivienijimas, kurį sudarė už labai sunkius...

Nelengvas Irano moterų gyvenimas: papasakojo apie draudimus net šokti ir dainuoti (1)

Lietuvoje gyvenantis iranietis, Dariush Rasouli, Vilniaus šnipiškių rajone įkūrė „Rumi...

Pirkėjai vis dar mėto pinigus į balą: paprastas būdas, kaip pamokyti nesąžiningus prekybininkus

Kiekvienas vartotojas turi teisę į kokybiškas prekes ir paslaugas – visgi, realybėje tai, ką...

Ekspertas: Putino planas pernelyg akivaizdus, kad būtų klaidingai suprastas (55)

Rugsėjo 30 dieną Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Gavinas Williamsonas paskelbė, kad 800...