Apie tai portalui „Fakty“ pasakojo Socialinių ir ekonominių transformacijų instituto direktorius Ilja Neschodovskis, remdamasis šaltiniais.

„Pasakojimai apie V. Putino rezidavimą bunkeryje – teisybė. Esant tokiam kontekstui, labai abejotina, kad jis skris į Turkiją. Kremliaus vadovas apribojo visus kontaktus ir bijo, kad jį nužudys, nes suvokia – labai daug skirta šiam karui, kurį pralaimi. V. Putinas labai, labai bijo. Dabar visi pokalbiai su juo vyksta tik virtualiai. Jis nieko prie savęs neprisileidžia“, – sakė I. Neschodovskis.

Jo teigimu, V. Putinas visų bijo ir nepasitiki net savo apsauga.

„Tai, kad jis visus sodina dideliu atstumu nuo savęs, – ne dėl koronaviruso, paprasčiausiai bijo bet kokio pasikėsinimo, todėl prie jo niekas negali prieiti arčiau nei 10 metrų... žinoma, tai apsauga. Tiesa, jis ja nepasitiki, to padarinys – kai kurie apsaugininkai periodiškai dingsta: vakar buvo, šiandien nėra. Vos V. Putinas kurį nors įtarė, tas žmogus... dingsta. Ten nesismulkina“, – pabrėžė jis.

Pasak jo, sklando gandai, kad oligarchai nori padaryti V. Putiną už viską atsakingu ir atiduoti jį Vakarams.

„Tačiau kol kas šiam sumanymui nepritaria jėgos struktūros, jos visos – už V. Putiną. Net nepaisant valymų ir atleidimo viename skyriuje; visa tai todėl, kad juos gerai „pamaitino“. Tuo pat metu situacijai katastrofiškai daro spaudimą ekonomika. Todėl galbūt kažkas pasikeis“, – apibendrino I. Neschodovskis.

Šią savaitę Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos Kovos su dezinformacija centras „Telegram“ kanale rašė, kad V. Putinas praranda palaikymą savo aplinkoje tarp oligarchų, o tai sukuria prielaidas sąmokslui ir priverstiniam valdžios pasikeitimui šalyje.

Centro teigimu, šiuo metu su Putinu tiesiogiai gali bendrauti Jurijus Kovalčiukas, Genadijus Timčenka, Sergejus Čemezovas, praneša „Ukrinform“.

Tuo pat metu Boriso Jelcino eros oligarchai demonstratyviai ėmė vengti asmeninio kontakto su V. Putinu, būtent iš jų Rusijos prezidentas esą ir bijo „dūrio į nugarą“.

Anot centro, juk Romanas Abramovičius, Vladimiras Potaninas, Olegas Deripaska, Michailas Prochorovas, Aleksandras Abramovas, Andrejus Melničenka dėl sankcijų jau prarado ir toliau netenka turto ir pajamų.

„Verslas negali toleruoti žmogaus politikos, kuri atnešė tokias pražūtingas pasekmes jo finansinei būklei. Todėl jie yra pasirengę ryžtingiems veiksmams, kad pakeistų esamą situaciją. O jei V. Putinas nesutiks su jų sąlygomis, jam gresia priverstinė apkalta arba fizinis pašalinimas iš savo vidinio rato“, – rašoma Kovos su dezinformacija centro pranešime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją