aA
Garsiam rusų rašytojui Borisui Akuninui atrodo, kad Rusija yra okupuota priešų, kuriuos palaiko vietiniai gyventojai; tai jis pareiškė interviu Didžiosios Britanijos visuomeninam transliuotojui trečiadienį Londone, kur vyksta rusų literatūros festivalis „Slovo“.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas
© AFP/Scanpix

BBC rusiškos tarnybos apžvalgininko kultūros klausimais Aleksandro Kano paklaustas, ar šiuo metu už Rusijos ribų daugiausia gyvenantis rašytojas dažnai lankosi Maskvoje, jis atsakė: „Dabar aš kalbėsiu apie liūdnus dalykus“.

„Aš Rusijoje visiškai nustojau lankytis. Ir tol, kol ten nepasikeis atmosfera ir klimatas, aš ten važiuoti neketinu. Aš nusprendžiau, kad man pakaks, aš noriu išvažiuoti, aš taip nusprendžiau kažkada vasaros pabaigoje, praėjusio rudens pradžioje“, – sakė B. Akuninas, kurio tikrasis vardas ir pavardė yra Grigorijus Čchartišvilis.

„Mane apėmė tvirtas jausmas, kad mano šalis yra priešo okupuota. Visa, kas gyvenime visuomet buvo man priešiška, visa, kas man buvo neapkenčiama, visa tai dabar karaliauja. Šovinizmas, ksenofobija, agresyvus melas, netoleravimas kitaip mąstančių, visa tai dabar užpildė visą erdvę aplinkui“, – kalbėjo jis.

Borisas Akuninas
Borisas Akuninas
© RIA/Scanpix

„Koks tokioje situacijoje būtų pasirinkimas? – klausia rašytojas. – Arba išvažiuoji iš šitokios erdvės, arba, nežinau, meti savo taikią profesiją, imi šautuvą į rankas ir eini į partizanus kautis su okupantais. Bet partizanams galima kautis su okupantais, jeigu juos palaiko taikūs gyventojai. Nes partizanas, kurio nepalaiko apylinkės kaimai, – už ką jis, tiesą sakant, partizanauja?“.

„O tokio jausmo, kad taikūs gyventojai laikosi tokio pat požiūrio kaip aš, visiškai nejaučiau. Priešingai, visi aplink kažkaip baisiai džiaugėsi, jiems buvo viskas puiku. Nuvažiavau žiemos pradžioje į Rusiją dar kartą, pažiūrėti, ar nepasidarė geriau. Pasidarė blogiau. Pasidarė blogiau“, – tęsė B. Akuninas.

„Aš puikiai suprantu, kaip šis mechanizmas sudarytas. Aš suprantu, kodėl tai vyksta. Gana prarasta receptūra. Imamas senstelėjęs imperinis kompleksas, tūnantis masių sąmonėje, įjungiamas televizorius visu garsu, ir štai rezultatas. Bet dėl to, kad aš tai suprantu, man nėra linksmiau“, – pažymėjo jis.

„Apskritai, dabar man toks laikotarpis, žinote, kai būna, kad nutariama išvažiuoti ir patikrinti savo jausmus būnant atskirai“, – pridūrė rašytojas.

A. Kanas paklausė, ar problema glūdi ne tiek valdžioje kiek gyventojų palaikyme jai.

„Pagrindinė problema – ne žmogus vardu Vladimiras Putinas. Pagrindinė problema – gyventojų smegenyse. Kol žmonės nesupras, kad jie kvailinami, kol jie nesubręs, kol nepradės mąstyti savarankiškai.... Jeigu aš galėčiau kažkaip padėti..., bet aš galiu tai padaryti tik žodžiu. Dabar mane yra apėmęs toks jausmas, kad Rusijos politikos laikotarpis laikinai baigėsi. Tai tokia tyla, bet bijau, kad tai tyla prieš audrą“, – sakė B. Akuninas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Benkunskas įvardijo, nuo kurių Vilniaus gatvių pradės taisyti klaidas (18)

Dešimt metų Vilniaus vicemeru dirbęs 38–erių Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Deklaruotas didesnis dujų suvartojimas neatsipirko: grąžinta mažesnė permoka tiekėjas turi patarimą (5)

Noras patogiau apmokėti komunalines paslaugas gali kartais atsigręžti prieš patį vartotoją....

Skardžius nusprendė trauktis iš LSDP (17)

Parlamentaras Artūras Skardžius ketvirtadienio vakarą išplatino pranešimą, kuriame paskelbė,...

Įtampa Kėdainių ligoninėje prasiveržė ugnikalniu: kaltina vieną medikę (8)

Pranešdama apie ligoninėje pastebėtą esą nederamą Fizinės reabilitacijos skyriaus vedėjos...

Per Lietuvą slinks šiltasis atmosferos frontas: sinoptikai papasakojo, koks laukia savaitgalis

Šiandien per Lietuvą slinks šiltasis atmosferos frontas. Diena bus debesuota su pragiedruliais....

Karas Ukrainoje. Ukraina pripažino per klaidą paskelbusi apie Rusijos kariuomenės pasitraukimą iš miesto Chersono srityje (2)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...

Nemaloni patirtis parduotuvėje iškėlė skaitytojai klausimą: kiek taip žmonių apgaunama visos Lietuvos mastu? (24)

Savanorių prospekto „ Lidl ” parduotuvėje apsilankiusi kaunietė liko nemaloniai nustebinta....

Europos čempionato finalo pakartojime – saldus anglų revanšas Ronaldo rekordas ir dublis

Ketvirtadienį startavo atranka į 2024 metų Europos futbolo pirmenybes. Jau patį pirmą vakarą...

Haidi Hando, delfi.lv

Erotiniai žaidimai, kuriais galima paįvairinti savo seksualinį gyvenimą: įvardijo populiariausią daugelio fantaziją (1)

„Sąmoningose dominavimo ir nuolankumo praktikose svarbiausia yra nustatyti ribas bei jų paisyti,...