Rusijos gynybos ministerija pradeda savo pajėgų iš Sirijos atitraukimą“ ,– sakė Rusijos generalinio štabo viršininkas armijos generolas Valerijus Gerasimovas.

Rusijos pajėgos vykdė antskrydžius iš oro prieš Sirijos opozicijos pajėgas.

Agentūra TASS penktadienį citavo V. Gerasimovą: „Remiantis Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado Vladimiro Putino sprendimu, Gynybos ministerija pradeda mažinti dalinių pajėgumus Sirijoje".

Pirmiausiai bus atitraukta Viduržemio jūroje dislokuota lėktuvnešio „Admirolas Kuznecovas" flotilė. V. Putinas esą sprendimą dėl pajėgų mažinimo priėmė atsižvelgdamas į gruodį priimtą susitarimą dėl paliaubų.

„Užduotys, iškeltos lėktuvnešio grupei per šią kovinę misiją, buvo įgyvendintos“, – pridūrė Rusijos pajėgų pagrindinis vadas Sirijoje Andrejus Kartapolovas.

Per du mėnesius Sirijos misijoje dalyvavę orlaiviai nuo lėktuvnešio pakilo apie 420 kartų ir bombardavo 1 252 „teroristų“ taikinius, nurodė A. Kartapolovas.

Jo teigimu, Rusija tebeturi pakankamus oro gynybos pajėgumus Sirijoje, nes šioje karo nualintoje šalyje tebėra dislokuoti zenitinių raketų kompleksai S-300 ir S-400.

Sirijos pajėgos praėjusį mėnesį iš sukilėlių atkovojo Alepo miestą, o Rusijai ir Turkijai tarpininkaujant pasiektos paliaubos tęsiasi jau beveik savaitę, todėl B.al Assadui rusų pagalba nebėra gyvybiškai svarbi. Visgi dar neaišku, kiek užsitęs jų pajėgų atitraukimas iš Sirijos.

Rusijos lėktuvnešis „Admiral Kuznecov“ ir jį lydinčių laivų grupė į Viduržemio jūros rytinę dalį atplaukė lapkričio pirmoje pusėje. Nuo to laiko jis prarado du lėktuvus.

Gruodžio pradžioje naikintuvas Su-33 gruodį, atlikęs kovinę užduotį Sirijos oro erdvėje, sudužo leisdamasis, kai nukrito nuo ;lėktuvnešio denio. Lapkritį Rusija pranešė, kad leisdamasis ant „Admiral Kuznecov“ denio per mokomąjį skrydį sudužo jos naikintuvas MiG-29, nukritęs už kelių kilometrų nuo laivo.

Sukilėlių šalininkai Turkijoje ir Rusija tarpininkavo gruodžio 30 dieną įsigaliojusių paliaubų susitarimui. Šiuo metu paliaubų laikomasi, o didžiojoje šalies dalyje yra ramu. Vis dėlto kai kur tęsiasi riboto masto susirėmimai, dėl kurių konflikto šalys kaltina viena kitą.

Siekiama, kad šios paliaubos atvertų kelią taikos deryboms, kurias planuojama surengti vėliau šį mėnesį Kazachstano sostinėje Astanoje. Šis procesas galėtų tapti nauju impulsu Jungtinių Tautų tarpininkaujamoms deryboms tarp kariaujančių pusių.

DELFI primena, kad praėjusių metų kovo mėnesį Rusija taip pat skelbė atsitrauksianti pajėgas iš Sirijos, tačiau tęsė karinę operaciją iš oro.

Maskva ilgai besitęsiančiame Sirijos pilietiniame kare yra pagrindinė prezidento Basharo al Assado vyriausybės ir pajėgų sąjungininkė.