„J. Bidenas įeis į istoriją kaip teroristas“, – ketvirtadienį „Telegram“ kanale rašė Rusijos parlamento pirmininkas Viačeslavas Volodinas.

Taip jis reagavo į JAV tiriamosios žurnalistikos atstovo Seymoro Hersho ataskaitą, anot kurios, už dujotiekių Baltijoje jūroje sprogimus praėjusį rugsėjį esą atsakingi JAV karinio laivyno narai. Baltieji rūmai šią informaciją jau paneigė.

S. Hershas ataskaitoje teigiama, kad JAV karinio laivyno narai praėjusį birželį per Baltųjų rūmų užsakytą slaptą operaciją prie dujotiekių pritvirtino sprogmenis. Tada šie rugsėjį, padedant Norvegijai, buvo susprogdinti nuotoliniu būdu. S. Hershas, 85 metų legendinis reporteris, rėmėsi vienu vieninteliu šaltiniu. Jis ataskaitą paskelbė savo tinklaraštyje, o ne kurioje nors didelėje žiniasklaidos priemonėje.

S. Hershas, kuris prieš kelis dešimtmečius išgarsėjo atskleidęs JAV pajėgų įvykdytas My Lai žudynes Vietname, pastaruoju metu ne kartą atkreipė dėmesį į save abejotinais tyrimais.

Iš viso keturi sprogimai rugsėjį Švedijos ir Danijos ekonominėse zonose Baltijos jūroje pažeidė dujotiekius „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“, kurie buvo nutiesti rusiškų dujų teikimui į Vokietiją. Dujotiekiai sprogimų metu nebuvo eksploatuojami, tačiau vamzdynuose dujų buvo.

Švedijos duomenimis, sprogimai buvo sabotažo aktas. Esą buvo rasta sprogmenų pėdsakų. Įtarimai iš karto nukrypo į Rusiją, tačiau Maskva bet kokią atsakomybę neigia.

Rusija jau netrukus po sprogimų davė suprasti, kad už juos gali būti atsakingos JAV. „JAV prezidentas turi atsakyti į klausimą, ar JAV įgyvendino savo grasinimą“, – tada sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė.

J. Bidenas likus kelioms savaitėms iki Rusijos invazijos į kaimyninę šalį įspėjo, kad jei Maskva pradės karą, „tai „Nord Stream 2“ nebebus“. Jis tai „pažadąs“, pabrėžė prezidentas, tačiau detaliau nieko nepasakė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)