Antradienį Vakarų remiamos šalies prokurorai paskelbė suėmę buvusį prezidentą Igorį Dodoną, karui kaimyninėje Ukrainoje padidinus įtampą tarp Maskvos ir Kišiniovo.

Rusijos užsienio reikalų viceministras Andrejus Rudenka sakė, kad I. Dodono sulaikymas yra Moldovos „vidaus reikalas“. „Tuo pat metu nenorėtume, kad dabartinė valdžia pradėtų suvedinėti sąskaitas su buvusiais politiniais varžovais, esant dabartinei situacijai“, – Rusijos naujienų agentūrų pateiktuose komentaruose žurnalistams sakė M. Rudenka. Jis teigė, kad Rusija „atidžiai stebės“ bylą, kad „visos Dodono teisės“ būtų gerbiamos ir atitiktų tarptautinius standartus.

I. Dodonas vadovavo Moldovai 2016–2020 m. ir buvo atvirai Maskvos remiamas.

Dauguma Moldovos gyventojų kalba rumuniškai, bet yra ir didelė rusakalbių mažuma bei Maskvos remiamas separatistinis Uždniestrės regionas. Per dažnas politines krizes besikeičiančios valdžios nuolat krypsta tai į Vakarus, tai į Maskvą.

Įklimpęs į skandalus, susijusius su korupcija skurdžioje šalyje, I. Dodonas pralaimėjo prezidento postą Maiai Sandu. Jos proeuropietiška partija per parlamento rinkimus 2021 m. iškovojo skambią pergalę. Rusijai pradėjus puolimą Ukrainoje Kišiniovas tvirtai palaiko Kyjivą. Moldova priima pabėgėlius, pateikė paraišką dėl narystės Europos Sąjungoje ir gavo karinės pagalbos pažadą iš Europos.

Rusija griežtai kritikuoja Moldovą, kuri baiminasi, kad gali tapti kitu Maskvos taikiniu. Separatistų valdžia Uždniestrėje balandį pranešė apie daugybę atakų, dėl jų kaltino Ukrainą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją