„Siekiant apsaugoti žmonių gyvybes, sveikatą ir orumą, taip pat palengvinti kančias ir išvengti tolesnės tragedijos, visiems Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo partneriams ir kitoms humanitarinėms organizacijoms reikalinga betarpiška, nevaržoma prieiga prie visų migrantų, taip pat pasienyje“, – sakoma Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos (IFRC) ir Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komiteto (TRKK) pranešime.

IFRC ir TRKK pridūrė esančios „susirūpinusios dėl tragedijos, besivystančios prie Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos sienų“.

„Yra žinoma apie mažiausiai 10 mirusių žmonių, įskaitant 14-metį berniuką, [mirusį] nuo sušalimo, – sakoma pranešime. – Padėtis dar labiau blogės, nes žiemiškiausi orai dar neatėjo.“

„IFRC skyrė daugiau kaip 1 mln. Šveicarijos frankų (951 tūkst. eurų) Baltarusijos Raudonajam Kryžiui, Lenkijos Raudonajam Kryžiui ir Lietuvos Raudonajam Kryžiui, kurių savanoriai ir darbuotojai padeda tūkstančiams pažeidžiamų žmonių maistu, vandeniu, antklodėmis ir gyvybiškai svarbia medicinos pagalba“, – pridūrė organizacijos.

„Prie sienos esama itin pažeidžiamų žmonių, įskaitant negalią turinčius žmones, besilaukiančias moteris ir šimtus vaikų, kurių daugelis nelydimi kurio nors iš tėvų arba šeimos nario. Dabar jie jau daug dienų nakvojo po atviru dangumi spaudžiant šalčiui“, – sakoma pranešime.

„Mūsų savanoriai sugebėjo suteikti tam tikrą pagalbą, bet daugelis tebėra alkani ir sušalę. Jie yra motinos, seserys, sūnūs ir dukterys – žmonės, kurių gyvybės yra svarbios. Jie turėtų būti apsaugoti, su jais turėtų būti elgiamai užjaučiamai ir oriai“, – pranešime cituojama IFRC Europos regiono direktorė Birgitte Ebbesen.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusiją sąmoningai pakursčius migrantų krizę pasienyje keršijant už Bendrijos sankcijas Minsko režimui. Minskas ir jo pagrindinė sąjungininkė Rusija kaltinimus atmeta ir kritikuoja ES, kad ši neįsileidžia migrantų.

Apie 2 000 žmonių, daugiausiai Irako kurdų, buvo įstrigę miškuose įkurtoje stovykloje ties Bruzgių–Kuznicos sienos perėja, tikėdamiesi patekti į Lenkiją.

Tačiau ketvirtadienį Baltarusijos sienos apsaugos tarnyba paskelbė, kad stovykla buvo ištuštinta. Joje buvę žmonės esą „savanoriškai“ persikėlė į šalimais viename logistikos sandėlyje įkurtą priėmimo centrą, kur juos aprūpino karštu maistu ir šiltais drabužiais.

Lenkijos tarnybų paskelbtuose vaizdo įrašuose ir nuotraukose taip pat matyti, kad stovykla ištuštėjo.

Perkėlimas įvyko tą pačią dieną, kai buvo organizuotas pirmasis repatriacijos skrydis iš Baltarusijos – į Iraką išskraidintas 431 žmogus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)