PSO, kurios konsultacinis komitetas tiria gaunamus duomenis apie vakcinos saugumą, pabrėžė, jog priežastinis ryšys tarp vakcinos ir padidėjusio kraujo krešumo nenustatytas.

JT sveikatos agentūra taip pat nurodė, kad jau panaudojus daugiau nei 260 mln. šios vakcinos nuo koronaviruso dozių, nebuvo su skiepu nuo COVID-19 siejamų mirčių.

Danija, Norvegija ir Islandija prevenciškai sustabdė „AstraZeneca“ vakcinos naudojimą, gavus atskirų pranešimų apie atvejus, kai ją gavusiems pacientams formavosi kraujo krešuliai.

Italija ir Austrija uždraudė skiepyti tam tikrų „AstraZeneca“ partijų vakcinomis, o Tailandas ir Bulgarija nurodė, kad kol kas stabdo vakcinos platinimą.

Tačiau visa virtinė pasaulio sveikatos apsaugos institucijų, įskaitant Europos vaistų agentūrą ir PSO, tvirtina, kad šis skiepas yra saugus.

„AstraZeneca“ yra puiki vakcina, kaip ir kitos naudojamos vakcinos“, – žurnalistams Ženevoje sakė PSO atstovė Margaret Harris.

„Taip, mes turime tęsti „AstraZeneca“ vakcinos naudojimą“, – pridūrė ji ir pabrėžė, kad bet koks susirūpinimas dėl jos saugumo turi būti ištirtas.

„Visada privalome užtikrinti, kad platindami vakcinas ieškotume bet kokių ženklų, susijusių su jų saugumu, ir mes turime juos peržiūrėti, – sakė ji. – Tačiau nėra indikacijų jų nenaudoti.“

EVA: sunkias alergijas reikėtų įtraukti į šalutinių poveikių sąrašą

Sunkios alergijos turėtų būti įtrauktos į bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 galimų šalutinių poveikių sąrašą, Jungtinėje Karalystėje nustačius tikėtiną ryšį tarp virtinės tokių atvejų ir vakcinavimo, penktadienį pranešė Europos Sąjungos vaistų reguliavimo tarnyba.

Prieš dieną Europos vaistų agentūra (EVA) pranešė, kad atlieka atskirą tyrimą dėl kraujo krešulių susidarymo, dėl kurio Danija sustabdė vakcinos naudojimą, bet patikino, kad vakcina yra saugi.

Penktadienį EVA nurodė, kad „rekomendavo atnaujinti informaciją apie šį produktą, įtraukiant anafilaksiją ir didelį jautrumą (alergines reakcijas) kaip šalutinius poveikius“.

„Informacijos atnaujinimas grindžiamas 41 pranešimu apie galimus anafilaksijos atvejus, pastebėtus atlikus maždaug 5 mln. skiepų Jungtinėje Karalystėje“, – sakoma medikamentų riziką vertinančio EVA komiteto pranešime.

„Atidžiai peržiūrėjęs šiuos duomenis (komitetas) nusprendė, kad bent dalis šių atvejų gali būti susiję su vakcina“, – nurodoma jame.

Tačiau EVA nurodė, kad anafilaksija, dar vadinama „staigia alergine reakcija“, jau buvo įtraukta tarp „žinomų labai retai pasireiškiančių šalutinių poveikių“.

„AstraZeneca“ produkto informaciniame lapelyje jau anksčiau buvo perspėjama, kad žmonės turi būti „atidžiai stebimi mažiausiai 15 minučių po skiepo dėl galimų alerginių reakcijų“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (74)