Britanijos pasitraukimas „neabejotinai būtų blogas dalykas, labai blogas dalykas“, – sakė M.Vallsas žurnalistams Pasaulio ekonomikos forumo kuluaruose.

„Susitarimas reikalingas, bet ne bet kokia kaina“, – pridūrė jis.

M.Vallsas kalbėjo kelios valandos prieš tai, kai vaizdingame Šveicarijos kalnų kurorte savąją Britanijos vietos pasaulyje viziją išdėstys britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas.

D.Cameronas tikisi, kad jam pavyks pasiekti susitarimą dėl persvarstytų Britanijos ryšių su Briuseliu per kitą mėnesį vyksiantį ES viršūnių susitikimą. Tada jis inicijuotų referendumą dėl šalies narystės, kurio kampanijos metu agituotų už pasilikimą 28 narių bloke.

Plebiscitas dėl britų pasilikimo ar pasitraukimo iš ES, kaip numatoma, turėtų įvykti iki 2017 metų pabaigos, tačiau apžvalgininkai neatmeta galimybės, kad jis gali būti surengtas dar šiais metais, jei vasario mėnesį Londonui pavyktų pasiekti norimą susitarimą.

Vis dėlto norėdama suderėti bet kokį susitarimą dėl reformų Britanija pirmiausia turi užsitikrinti Prancūzijos ir Vokietijos, kurios yra ES sprendžiamosios galios, palaikymą.

Perspėja apie bloko „įtrūkį“

M. Vallsas ketvirtadienį perspėjo, kad Europos Sąjungai gresia daugybė pavojų ir kad blokas artimiausiais mėnesiais gali patirti „įtrūkį“.

M.Vallsas žurnalistams sakė, kad į milijardierių ir politinių lyderių susitikimą Davose jis atvyko kalbėti apie „visus pavojus, kurie gali atvesti prie Europos projekto įtrūkimo, ir ne artimiausiais metais ar dešimtmečiais, bet artimiausiais mėnesiais“.